JAK SIĘ NIE DAĆ

Złodziejstwo trzeba tępić!!
Awatar użytkownika
LSD
4X4 Szczecin
Posty: 2528
Rejestracja: sob 17 mar, 2007
Lokalizacja: Dobra

Postautor: LSD » pt 19 lis, 2010

Wg mnie najlepsze są zabezpieczenia mechaniczne. Mówię tu o mechanicznym unieruchomieniu silnika, skrzyni lub napędów.

Lusi&Adam
Starszy podawacz kinetyka
Posty: 148
Rejestracja: ndz 07 lis, 2010
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Lusi&Adam » pt 19 lis, 2010

no właśnie - taki wielki skobel na kierownicy albo kierownica i pedał powinien odstraszyć młodzieniaszka który zamierzał sprawdzić czy i jak to idzie w terenie. Ale jak ktoś chce przejąć auto na własność albo do przeróbki na puzle to taki kawał żelastwa chyba jest mało istotnym szczegółem. Ale nic innego mi poki co nie pozostaje - skobelek na kierownice i/lub na skrzynię
GR '96

Kuba
Sympatyk 4x4 Szczecin
Posty: 86
Rejestracja: ndz 02 sie, 2009
Lokalizacja: sz-n
Kontaktowanie:

Postautor: Kuba » pt 19 lis, 2010

jak ktoś upatrzył to i tak zwinie sprzęt i tak. Blokady, alarmy są do odstraszania amatorów.

http://www.youtube.com/watch?v=ryV8kyFwwYA&feature=related

a po takiej akcji koleś nie będzie raczej wnosił oskarżenia o uszkodzenie ciala :P

http://www.youtube.com/watch?v=fDrzMGdYWZc&feature=related

Awatar użytkownika
Tanto
4X4 Szczecin
Posty: 4665
Rejestracja: pn 21 maja, 2007
Lokalizacja: Szczecin/ Dobra k.Now
Kontaktowanie:

Postautor: Tanto » pt 19 lis, 2010

Suzuki SJ510 LWB '85 "Kozunia"

Awatar użytkownika
LSD
4X4 Szczecin
Posty: 2528
Rejestracja: sob 17 mar, 2007
Lokalizacja: Dobra

Postautor: LSD » sob 20 lis, 2010

Lusi&Adam pisze:no właśnie - taki wielki skobel na kierownicy albo kierownica i pedał powinien odstraszyć młodzieniaszka który zamierzał sprawdzić czy i jak to idzie w terenie. Ale jak ktoś chce przejąć auto na własność albo do przeróbki na puzle to taki kawał żelastwa chyba jest mało istotnym szczegółem. Ale nic innego mi poki co nie pozostaje - skobelek na kierownice i/lub na skrzynię


Takie zabezpieczenia złodzoej zdejmie szybciej niż ty oryginalnym kluczem :). To tylko atrapy mające poprawić humor właścicielowi.

Ja mam na myśli blokadę skrzyni, dodatkowy (ukryty) ręczny hamulec lub blokada koła zamachowego silnika.

student
Prawdziwy offrołdowiec
Posty: 880
Rejestracja: wt 20 sty, 2009
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: student » sob 20 lis, 2010

Starego ropniaka ciężko zabezpieczyć bo praktycznie w parę sekund podepniesz zasilanie pod pompę, wyłączenie alternatora też nie na wiele się zda...
Moim zdaniem trzeba założyć dobrego wyjca i tyle. Auta którego nie da się zwinąć to podjadą lawetą i go zabiorą... A jak nawpychasz zaworów, przełączników, pojedziesz w głuszę jakąś, step etc i się coś spierdzieli to będziesz siedział i szarpał kabelki...
Przedwczoraj miałem taką sytuację że klient po mnie zadzwonił bo mu auto zgasło, czy ma wyłącznik się pytam, zarzekał się że nie ma. A miał, znalezienie go i ominięcie zajęło mi jakieś 10-15 minut i po zabawie.

Dobrym patentem (tak mi się wydaje) jest dobra laska łącząca kierownicę z pedałem gazu, zanim przetniesz kierownicę to minie trochę czasu.

Awatar użytkownika
fruzia
Prawdziwy offrołdowiec
Posty: 822
Rejestracja: sob 10 lut, 2007
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: fruzia » ndz 21 lis, 2010

Miastek wczoraj się przekonał, że Pchełki zabezpieczenie zdaje egzamin :wink:

Student dobrze mówi, jak ktoś chce ukraść auto dla pohasania sobie w terenie, tak jak próbowali podprowadzić moją suzę, to zabezpieczenia zdadzą egzamin, ale jak ktoś kradnie auto np na zamówienie no to weźmie lawetę i po kłopocie, na to jedyną metodą jest garaż

Awatar użytkownika
Willi
nawigator
Posty: 554
Rejestracja: wt 11 gru, 2007
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Willi » ndz 21 lis, 2010

z garażem to nie zawsze jest tak do końca, bo już "taki" będzie w nim to ma najczęściej dużo czasu na pokonanie róznych, zabezpieczeń , no i narzędzia pod ręką :evil:
autobusy i tramwaje.... GR Long

Lusi&Adam
Starszy podawacz kinetyka
Posty: 148
Rejestracja: ndz 07 lis, 2010
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Lusi&Adam » ndz 21 lis, 2010

no tak, przeczytałem uważnie wszystkie za i przeciw, przeanalizowaliśmy wszystkie zgłoszenia w dziale "skradziono" na tym forum i kilku innych i

i wykupiłem parking strzeżony hehe 8)

co prawda 15min od domu ale na razie do auta wsiadamy weekendowo więc niech stoi
GR '96

Awatar użytkownika
miastek
V-ce prezes 4x4 szczecin
Posty: 5830
Rejestracja: czw 15 lut, 2007
Lokalizacja: Miastko/Szczecin

Postautor: miastek » ndz 21 lis, 2010

student pisze:Dobrym patentem (tak mi się wydaje) jest dobra laska łącząca kierownicę z pedałem gazu, zanim przetniesz kierownicę to minie trochę czasu.


Często złodzieje obserwują jakiś czas auto które chcą zajumać i zauważą że masz laske i nie będą jej cięli tylko odkręcą kierowaje usuną laske i założą kierownice.
Egzamin zdają tylko domowe zabezpieczenia jak u Fruzi :wink:
Miastek Off-road GARAGE
Serwis, części, akcesoria 4X4
ESCAPE wyciągarki, zawieszenia, namioty dachowe
iKAMPER local dealer
iODPERFORMANCE local dealer
NOWY ADRES!!! WARZYMICE 18B
502 599 717
SuperPatrolSuper TURBOintercooler

Awatar użytkownika
LSD
4X4 Szczecin
Posty: 2528
Rejestracja: sob 17 mar, 2007
Lokalizacja: Dobra

Postautor: LSD » pn 22 lis, 2010

Przecięcie kierownicy nożycami do prętów trwa 2 sekundy :). Blokada sama spada.

student
Prawdziwy offrołdowiec
Posty: 880
Rejestracja: wt 20 sty, 2009
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: student » pn 22 lis, 2010

Miastek nie odkręcisz kierownicy jak jest ta blokada, możesz ją tylko przeciąć tak jak pisze Mikołaj...

Nie ma sposobu ultra pewnego i zabezpieczającego w 100% to jest jak z antykoncepcją. Poważne blokady zwiększają trudność w zwinięciu auta.

Gadałem kiedyś z facetem co nam zamki w mietku wstawiał po tym jak go ukradli, mówił że bez łamania zamków i stacyjki odpala auto w mniej niż minutę... Nie pozostawia to żadnych złudzeń.


Wróć do „UWAGA!!! Skradziono”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości