Pomoc dla człowieka walczącego o życie

10 punkt przykazania offroadera ...POMAGAJ...
nissan7
Weteran bezdrozy
Posty: 1590
Rejestracja: ndz 11 lut, 2007

Pomoc dla człowieka walczącego o życie

Postautor: nissan7 » ndz 21 sie, 2011

KOCHANI, pilnie potrzebujemy dawców szpiku dla naszego wspaniałego znajomego, ktory zmaga się z chorobą, gdybyście zechcieli pomóc i oddać krew to zapraszamy 24sierpnia od 12-14, 31sierpnia 13-15.30 w Zakladzie Mikrobiologii i Immunologii Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie (Pomorzany) po wcześniejszym umówieniu się pod num telefonu:91-466-16-66, Bardzo dziękuję, w imieniu rodziny i moim. ...bo musimy zdać sobie sprawę, że możemy i my potrzebować pomocy

szukają głównie mężczyzn w wieku do 50 lat

prosili nas o pomoc o to byśmy sami oddali krew i jak możemy to żebyśmy wystawili prośbę na forum

flomaker
menager wklejonych
Posty: 415
Rejestracja: ndz 07 lis, 2010
Lokalizacja: Szczecin;Kasztanowe

Postautor: flomaker » ndz 21 sie, 2011

Napisz jeszcze w kilku pkt - jak to się odbywa po pobraniu krwi - co dalej, bo ludzie myślą,że to dalej 18wiek i zeby dobrać sie do szpiku, to trzeba kości ciąć i wampirem wysysać. Uświadomienie ludziom, jak mało inwazyjne jest oddanie szpiku może kogoś przełamać do tego by został dawcą, a tylko czytając " potrzebujemy szpiku" i nie majac tego podanego na tacy - boi się, że to boli, trwale uszkadza oranizm itd.
Never say die... up men and try !!!

Blazer S10 99"

nissan7
Weteran bezdrozy
Posty: 1590
Rejestracja: ndz 11 lut, 2007

Postautor: nissan7 » ndz 21 sie, 2011

sorki ale nie mam pojęcia. wiem tylko że najpierw trzeba oddać krew żeby znaleźć ewentualnego dawcę szpiku, a jak to się odbywa dalej to ni cholery nie wiem. jeśli wiesz więcej niż ja to może to opisz bo sam się chetnie dowiem co i jak

student
Prawdziwy offrołdowiec
Posty: 880
Rejestracja: wt 20 sty, 2009
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: student » pt 26 sie, 2011

Jestem zarejestrowany jako honorny. Szpik można oddać na dwa sposoby:
- przez odfiltrowanie krwi,
- prawie bezbolesna punkcja kości udowej, Takie puknięcie się czuje i tyle, jesteś miejscowo znieczulony.

Nie ma strachu generalnie :] Duże człowieki jesteśmy


Wróć do „Ludzie dla Ludzi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 75 gości