Hilfe!!

10 punkt przykazania offroadera ...POMAGAJ...
Awatar użytkownika
LSD
4X4 Szczecin
Posty: 2528
Rejestracja: sob 17 mar, 2007
Lokalizacja: Dobra

Postautor: LSD » pt 28 paź, 2011

cookie pisze:ustawa o wychowaniu w trzeźwości nie zakazuje w sposób jednoznaczny picia alkoholu przez pasażera.


A co jak masz otwrte okno i widać bezpośrednie spożycie? Albo auto cabrio?

Myślę, że kwestia bardzo dyskusyjna :)

Awatar użytkownika
petio
nawigator
Posty: 511
Rejestracja: czw 01 maja, 2008
Lokalizacja: szczecin

Postautor: petio » pt 28 paź, 2011

dobrze kombinujesz. okno to nie. ale bez dachu/ciekawe.
ale myślę że to samo. miałem sytuacje. to prosili pasażera żeby z tą butlą z auta nie wysiadał. może to uprzejmość a może nie ma na to paragrafu? :660:

Awatar użytkownika
cookie
menager wklejonych
Posty: 451
Rejestracja: sob 12 wrz, 2009

Postautor: cookie » pt 28 paź, 2011

wymieniona ustawa w art 14 mówi "...2a Zabrania się spożywania napojów alkoholowych na ulicach, placach i w parkach, z wyjątkiem miejsc przeznaczonych do ich spożycia na miejscu, w punktach sprzedaży tych napojów. ..."

doszperałem później w internecie i zgłębiłem. Definicja ulicy Wg ustawy o drogach publicznych w art 4 ust 3
"ulica - drogę na terenie zabudowy lub przeznaczonym do zabudowy zgodnie z przepisami o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, w której ciągu może być zlokalizowane torowisko tramwajowe;"

także dla naszych potrzeb panowie w lesie możemy nawet z tym browarkiem wyjść i stanąć w loży szyderców i śmiać się do upadłego patrząc jak ktoś wkleił spożywając złocisty płyn do woli :689:

Awatar użytkownika
cookie
menager wklejonych
Posty: 451
Rejestracja: sob 12 wrz, 2009

Postautor: cookie » sob 29 paź, 2011

Dzisiaj potwierdziłem u wykładowcy z prawa, że picie alkoholu w samochodzie, który znajduje się w miejscu publicznym nie jest sprzeczne z prawem.

Powiedział także że będąc w samochodzie nie znajdujemy się w miejscu publicznym :)

student
Prawdziwy offrołdowiec
Posty: 880
Rejestracja: wt 20 sty, 2009
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: student » śr 02 lis, 2011

A ja natomiast słyszałem że łoić w aucie można o ile kluczyki nie znajdują się w stacyjce... Niestety nie usłyszałem tego od wykładowcy prawa, ot taka zasłyszana historyjka

Awatar użytkownika
konger
Młodszy grabarz
Posty: 224
Rejestracja: ndz 13 wrz, 2009
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: konger » ndz 13 lis, 2011

Jak ktoś dobrze zna paragrafy to legalnie się piwka przy Odrze na Wałach napije, i to nie w knajpie :) Podobnie w bramach kamienic, które są nieprzejazdowe ;) itd.

Awatar użytkownika
Tanto
4X4 Szczecin
Posty: 4666
Rejestracja: pn 21 maja, 2007
Lokalizacja: Szczecin/ Dobra k.Now
Kontaktowanie:

Postautor: Tanto » ndz 13 lis, 2011

konger pisze:Jak ktoś dobrze zna paragrafy....

Ja właśnie taki paragraf chciałbym poznać, ile istnieje ( http://4x4.szczecin.pl/forum/viewtopic. ... 9196#39196 )
Suzuki SJ510 LWB '85 "Kozunia"


Wróć do „Ludzie dla Ludzi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 68 gości