potrzebna nieduża sprężarka

10 punkt przykazania offroadera ...POMAGAJ...
student
Prawdziwy offrołdowiec
Posty: 880
Rejestracja: wt 20 sty, 2009
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: student » wt 06 gru, 2011

A wiele to kosztuje (tak abstrahując od tematu)

Jasiu
4X4 Szczecin
Posty: 1571
Rejestracja: wt 13 lut, 2007

Postautor: Jasiu » wt 06 gru, 2011

musisz napisać do wujka gugle.
i wyskakuje wszystko
http://www.ccr.com.pl/CennikNabijaniaButli.pdf

Awatar użytkownika
cookie
menager wklejonych
Posty: 451
Rejestracja: sob 12 wrz, 2009

Postautor: cookie » wt 06 gru, 2011

w szczecinie masz taniej w dive poincie płacisz 1 zł za każdy litr pojemności butli. Tylko umówmy sie te butle mają 250 at kiedy są jeszcze ciepłe po tankowaniu. Jak się ostudzą zostaje od 210-230 at

Darek...
ADMINISTRATOR
Posty: 3910
Rejestracja: ndz 11 lut, 2007
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Darek... » śr 07 gru, 2011

cookie pisze: Tylko umówmy sie te butle mają 250 at kiedy są jeszcze ciepłe po tankowaniu. Jak się ostudzą zostaje od 210-230 at



jakaś nowa teoria :692:
Honker 2324

Awatar użytkownika
cookie
menager wklejonych
Posty: 451
Rejestracja: sob 12 wrz, 2009

Postautor: cookie » śr 07 gru, 2011

Darku oczywiście że tak. Jak bije się butle to ona się rozgrzewa a co za tym idzie jest wyższe ciśnienie w środku. Po nabiciu butle się schładzają i "ubywa" parę atmosfer. Dlatego w niektórych centrach nurkowych butla, która jest ładowana jest zanurzana w wodzie. A inne mają po prostu to w dupie :)

Darek...
ADMINISTRATOR
Posty: 3910
Rejestracja: ndz 11 lut, 2007
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Darek... » śr 07 gru, 2011

i dochodzimy do sedna , po pierwsze ciśnienie w butli bada się przy temp. "pokojowej" czyli przed wydaniem takowej ma być już chłodna z nominalnym ciśnieniem , ale powiem Ci , że większość sprężarek ma w automacie przewidziane te "ubytki" związane ze wzrostem temp i poprostu ładowanie butli do np. 300 bar prowadzone jest do ok. 320. itp.
Honker 2324

Awatar użytkownika
cookie
menager wklejonych
Posty: 451
Rejestracja: sob 12 wrz, 2009

Postautor: cookie » śr 07 gru, 2011

no i dlatego Ty Dareczku wiesz lepiej bo więcej wiesz i widziałeś a ja dopiero oglądam ten świat :) cenna uwaga na przyszłość :)

Awatar użytkownika
LSD
4X4 Szczecin
Posty: 2528
Rejestracja: sob 17 mar, 2007
Lokalizacja: Dobra

Postautor: LSD » śr 07 gru, 2011

Darek... pisze:i dochodzimy do sedna , po pierwsze ciśnienie w butli bada się przy temp. "pokojowej" czyli przed wydaniem takowej ma być już chłodna z nominalnym ciśnieniem , ale powiem Ci , że większość sprężarek ma w automacie przewidziane te "ubytki" związane ze wzrostem temp i poprostu ładowanie butli do np. 300 bar prowadzone jest do ok. 320. itp.


Dokładnie. Poza tym często celoeo przeładowują butel, żeby klient był zadowolony lub też przez pomyłkę.

Kiedyś z Dive Pinta odebrałem moją butę, która fabrycznie jest przewidziana na 200 atm. Pan się pomylił i nadmuchał do 250 atm, a do tego, żeby klient był zadowolony dołożył 10 atm gratis. Łącznie było 260 :680:

Niosąc ją do auta widziałem w wyobraźni, jak wypie..ala zawór - to jest najsłabsza częśc buli. Do bagażnika włożyłem ją tak, żeby ew. lecący zawór nie wbił mi się w placy :675:


Wróć do „Ludzie dla Ludzi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 81 gości