O lodówkach

10 punkt przykazania offroadera ...POMAGAJ...
Awatar użytkownika
fruzia
Prawdziwy offrołdowiec
Posty: 822
Rejestracja: sob 10 lut, 2007
Lokalizacja: Szczecin

O lodówkach

Postautor: fruzia » śr 13 mar, 2013

Potrzebuję opinii.
Czy ktoś z was miał do czynienia z lodówkami firmy Beko?
Mamy z Qsiemką masę wymagań i okazuje się, że jeden z modeli Beko je spełnia praktycznie w całości, ale nie znamy kompletnie tej firmy i Q posiada poważne obawy czy taki produkt będzie w stanie sprawnie, szybko i bezawaryjnie schłodzić Żubra do odpowiedniej temperatury :676:

Awatar użytkownika
Tanto
4X4 Szczecin
Posty: 4666
Rejestracja: pn 21 maja, 2007
Lokalizacja: Szczecin/ Dobra k.Now
Kontaktowanie:

Postautor: Tanto » śr 13 mar, 2013

Schłodzić schłodzi bez problemu, przynajmniej przez dwa lata nie będzie problemu, a jak będzie to sprawę załatwia gwarancja. Większość producentów zakłada że po ~2,5 roku powinno się kupić nowy sprzęt, więc tu cudów bym się nie spodziewał. To nie 'Mińsk'. Oczywiście nie wszystkie egzemplarze padają jak muchy.

Tu są jakieś opinie, ale w wielu przypadkach ludzie nie podają o jakim modelu piszą http://jak-wybrac-lodowke.wieszwszystko ... ntarze=171

Znajomy serwisant, jak go ludzie pytają jaką lodówkę mają kupić po tym jak ich sprzęt okazuje się nienaprawialny za rozsądne pieniądze, odpowiada - jak najtańszą z jak najdłuższym okresem gwarancyjnym.
Suzuki SJ510 LWB '85 "Kozunia"

flomaker
menager wklejonych
Posty: 415
Rejestracja: ndz 07 lis, 2010
Lokalizacja: Szczecin;Kasztanowe

Postautor: flomaker » śr 13 mar, 2013

Beko to turecka "firemka", produkująca sprzęt w Turcji, Rumunii i Rosji. Do nas trafiają najczęściej z Rumunii. Szału nie ma - jakość jak każdy w tym bedrzecie sprzęt. Mama kupiła Beko, bo było tanio i jest zadowolona trzeci rok. Ja kupiłem 3 razy droższego Liebherra (w dupie się poprzewracało) i napewno nie pochodzi 3 razy dłużej, czy 3 razy oszczędniej. Jakość wykonania, dizajn i funkcjonalność znacząco różne, ale to tylko chłodziarka - mało skomplikowane urządzenie. Może się zesrać agregat, albo rozszczelnić układ chłodniczy (w Liebherrach ponoć norma, więc mam gwarancję na 5lat i nadzieję,ze jak przetrwa 5, to i drugie tyle też pożyje). Niska cena Beko, to i kontrola jakości i przymykanie oka na błędy podczas procesów wytwarzania, a to implikuje duży rozrzut rosursu poszczególnych egzemplarzy.
Zauważyłem, że np wewnętrzne plastiki Liebherra lepiej się czyści niż w Beko, otwieranie drzwignią i domykanie drzwi też fajniejsze.
Gdy decydującym parametrem jest cena, to ostatnie zdanie w poście Tanto powinno być jedynym słusznym i ucinającym wszelkie dywagacje na każde zapytanie o AGD.
Never say die... up men and try !!!

Blazer S10 99"

nissan7
Weteran bezdrozy
Posty: 1590
Rejestracja: ndz 11 lut, 2007

Postautor: nissan7 » śr 13 mar, 2013

mi electrolux hula 12lat juz z podwojnym agregatem, lodowa nie do zajebania

Awatar użytkownika
prezes
Prezes 4x4 Szczecin
Posty: 10020
Rejestracja: śr 14 lut, 2007
Lokalizacja: szczecin
Kontaktowanie:

Postautor: prezes » śr 13 mar, 2013

Mój Whirpool też już dobrą dychę non stop chłodzi i ani razu nie był u niego naprawiacz.
prezes, po prostu prezes

Awatar użytkownika
fruzia
Prawdziwy offrołdowiec
Posty: 822
Rejestracja: sob 10 lut, 2007
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: fruzia » wt 19 mar, 2013

Dziękuję za opinie. Tym niemniej dalej nie wiem na co się zdecydować :688:

nissan7
Weteran bezdrozy
Posty: 1590
Rejestracja: ndz 11 lut, 2007

Postautor: nissan7 » wt 19 mar, 2013

fruzia pisze:Dziękuję za opinie. Tym niemniej dalej nie wiem na co się zdecydować :688:

kupi mi sideby side samsunga za 5tysi to oddam Ci swoją niezawodną za free :D

Awatar użytkownika
Tanto
4X4 Szczecin
Posty: 4666
Rejestracja: pn 21 maja, 2007
Lokalizacja: Szczecin/ Dobra k.Now
Kontaktowanie:

Postautor: Tanto » śr 20 mar, 2013

Za dwa lub trzy lata samsung ci się spsuje i będziesz musiał kupić nową :690:
Suzuki SJ510 LWB '85 "Kozunia"

Awatar użytkownika
fruzia
Prawdziwy offrołdowiec
Posty: 822
Rejestracja: sob 10 lut, 2007
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: fruzia » śr 20 mar, 2013

Fifku, side by side to też moje marzenie :676:
A rzeczywistość jest taka, że lodówka ideał musi mieć głębokość max 60 cm, być przy tym jak najszersza i jak najwyższa, ponadto musi być biała (Qśma twierdzi, że lodówki innego koloru nie umieją właściwie schładzać Żubra :690: ) i mieć no frosta.
No i cena wiadomo, jak najniżej i z tym jest największy problem.

Awatar użytkownika
miastek
V-ce prezes 4x4 szczecin
Posty: 5832
Rejestracja: czw 15 lut, 2007
Lokalizacja: Miastko/Szczecin

Postautor: miastek » czw 21 mar, 2013

Tanto pisze:Za dwa lub trzy lata samsung ci się spsuje i będziesz musiał kupić nową :690:


Od jakiegoś czasu staram się kupować sprzęt tylko samsunga i nic mi się jeszcze nie zepsuło :671:
Miastek Off-road GARAGE
Serwis, części, akcesoria 4X4
ESCAPE wyciągarki, zawieszenia, namioty dachowe
iKAMPER local dealer
iODPERFORMANCE local dealer
NOWY ADRES!!! WARZYMICE 18B
502 599 717
SuperPatrolSuper TURBOintercooler


Wróć do „Ludzie dla Ludzi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości