BUDOWA PATROLA - od czego zaczynać i co jest ważne

Dział warsztat i już :)
Gość

Postautor: Gość » ndz 22 mar, 2009

Koła 33' to wyrzucone pieniądze w błoto, miałem 33' zmieniłem na 35' - to nie jest ten sam GR. Idzie w terenie jak porąbany, na poczatku trochę sie obawiałem , bo 35-tka była cięższa od 32 ok.6kg. Jak Ktoś chce zmienić opony na 33-ki to niech lepiej odda kasę na jakiś zbożny cel :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=WTHAo-BoxYM&feature=channel_page

Na 33' jest to niemozliwe

hajdi
Starszy podawacz kinetyka
Posty: 155
Rejestracja: wt 13 lut, 2007
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: hajdi » ndz 22 mar, 2009

Co jest na 33' niemozliwe :?: Jazda po plazy?
H1 sie sklada

Awatar użytkownika
miastek
V-ce prezes 4x4 szczecin
Posty: 5832
Rejestracja: czw 15 lut, 2007
Lokalizacja: Miastko/Szczecin

Postautor: miastek » ndz 22 mar, 2009

Po co 35' odrazu lepiej 37' albo nie przeciez to juz tez wiocha 40' teraz takie sie zaklada.

A ten teren na filmie to fakt wyczesany na 33' nikt by tak nie pojechał :mrgreen:

Boze niech kazdy sobie zaklada co chce. Dzisiaj jechała z nami 260-ka na czyms co chyba nie mialo nawet 31' i dawala rade. Jak ktos nie potrafi jezdzic to mu opony nie pomoga.
Miastek Off-road GARAGE
Serwis, części, akcesoria 4X4
ESCAPE wyciągarki, zawieszenia, namioty dachowe
iKAMPER local dealer
iODPERFORMANCE local dealer
NOWY ADRES!!! WARZYMICE 18B
502 599 717
SuperPatrolSuper TURBOintercooler

Awatar użytkownika
kogut
nawigator
Posty: 557
Rejestracja: pn 04 lut, 2008
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: kogut » ndz 22 mar, 2009

ale lipa ja mam 25 cali :( :( :( ale brak umiejetnosci nadrabiam przednia blokada i wyciagarka :D :D

nissan7
Weteran bezdrozy
Posty: 1590
Rejestracja: ndz 11 lut, 2007

Postautor: nissan7 » pn 23 mar, 2009

Anonymous pisze:Koła 33' to wyrzucone pieniądze w błoto, miałem 33' zmieniłem na 35' - to nie jest ten sam GR. Idzie w terenie jak porąbany, na poczatku trochę sie obawiałem , bo 35-tka była cięższa od 32 ok.6kg. Jak Ktoś chce zmienić opony na 33-ki to niech lepiej odda kasę na jakiś zbożny cel :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=WTHAo-BoxYM&feature=channel_page

Na 33' jest to niemozliwe

kolego a ty byłeś kiedyś wogóle w terenie że takie herezje szerzysz :?: :roll:

Awatar użytkownika
Tanto
4X4 Szczecin
Posty: 4668
Rejestracja: pn 21 maja, 2007
Lokalizacja: Szczecin/ Dobra k.Now
Kontaktowanie:

Postautor: Tanto » pn 23 mar, 2009

jakiś blachogniot was podpuszcza, a wy łykacie jak młode leszcze :-(
Suzuki SJ510 LWB '85 "Kozunia"

Awatar użytkownika
zięba
Sympatyk 4x4 Szczecin
Posty: 73
Rejestracja: czw 30 sie, 2007
Lokalizacja: NRD

Postautor: zięba » wt 24 mar, 2009

Ja akurat znam tego Pana i wiem ,że jest zagorzałym fanem offroadu. Przeczytałem jego post i nie zauważyłem w nim jakiejś tzw podpuchy a apropos herezji , sam również zmieniłem na 35 i naprawdę zaobserwowałem poprawę parametrów trakcyjnych, prawdopodobnie wynika to z tąd ,że opona jest wyższa co zwiększa prześwit. Kolejny plus - lepej reaguję na obniżenie ciśnienia, wcześniej kilka razy "zgubiłem" oponę. Minusem natomiast może być, co również zobserwowałem u siebie - przyspieszone zużycie podzespołów przedniego mostu. Co do szeroko opisywanej obawie przed utratą mocy w 2,8 ja takiej nie zaobserwowałem - jednak zaznaczam ,że jest ocena subiektywna - auto jeździ tylko w terenie 90% na reduktorze więc nie jestem w stanie stwierdzić jak reaguje na gaz np. przy 100 km/h - biorąc pod uwagę prawa fizyki - to musi być przecież gorzej i tu się nie ma co łudzić.

Pozdrawiam
GR Y60 89'

Awatar użytkownika
miastek
V-ce prezes 4x4 szczecin
Posty: 5832
Rejestracja: czw 15 lut, 2007
Lokalizacja: Miastko/Szczecin

Postautor: miastek » wt 24 mar, 2009

No na przeswicie to masz jakies 2,5 cm.
Ostatnio zmieniony wt 24 mar, 2009 przez miastek, łącznie zmieniany 1 raz.
Miastek Off-road GARAGE
Serwis, części, akcesoria 4X4
ESCAPE wyciągarki, zawieszenia, namioty dachowe
iKAMPER local dealer
iODPERFORMANCE local dealer
NOWY ADRES!!! WARZYMICE 18B
502 599 717
SuperPatrolSuper TURBOintercooler

Awatar użytkownika
prezes
Prezes 4x4 Szczecin
Posty: 10021
Rejestracja: śr 14 lut, 2007
Lokalizacja: szczecin
Kontaktowanie:

Postautor: prezes » wt 24 mar, 2009

@ Rekin i @ Zieba. Oryginalnie Patrol GR ma koła 31", i do takich obciążeń jest przystosowany. Już opony 33" działają tak, że podzespoły dostaja lekko po d.upie przy oponie MT, a co dopiero 35".
To samo sie tyczy mocy.
Zróbcie sobie Panowie test, stańcie w połowie długiego podjazdu powiedzmy z podłożem piaszczystym. I ruszcie szybko z miejsca z dwójki, a zaręczam Wam, że 33" MT beda lepiej robic pod taka górkę. Te marne 115 kócyków pod maska GR to nie jest az tak dużo :!: . I ciekawe jeszcze od którego z Nissanów bedzie bardziej waliło przypalone sprzęgło.
Owszem, w błocie może i dużej róznicy na mocy między 33 i 35 nie odczujesz, ale na mniej śliskim podłozu [piach] na pewno ta róznica bedzie odczuwalna.

Ale Polska to wolny kraj i kazdy może miec swoje zdanie :!: :!: :!:
I skoro uważacie że 35" MT to jedyna opona na jakiej GR powinien jeżdzić, cóż, macie do tego prawo.
prezes, po prostu prezes

Awatar użytkownika
prezes
Prezes 4x4 Szczecin
Posty: 10021
Rejestracja: śr 14 lut, 2007
Lokalizacja: szczecin
Kontaktowanie:

Postautor: prezes » wt 24 mar, 2009

A co sie zaś tyczy jazdy na obniżonym ciśnieniu @zieba to, jakie felgi ?, czy masz dętki w oponach ?, do jakiego cisnienia spuszczałes powietrze ?, na jakim podłozu ?, jaka predkość ?, ranty felg czyste czy pordzewiałe ?. Jak widzisz, jest wiele czynników które powoduja spadanie opony z felgi przy niskim cisnieniu.
Ja w swoim starym Hiszpanie [jeżdzi u was teraz] nigdy nie zdjałem opony z felgi [felga 8" opona 33x12.5], a cisnienie miałem najnizsze w okolicach 0.8 atm. Owszem tam gdzie nie miałem detek, opona sie rozszczelniała, ale nigdy nie spadła.
Tak więc twoja teoria spiskowa dotycząca że wieksza opona z małym cisnieniem nie spada z felgi jest wg mojej subiektywnej oceny nie trafiona.
8)
prezes, po prostu prezes

Darek...
ADMINISTRATOR
Posty: 3911
Rejestracja: ndz 11 lut, 2007
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Darek... » wt 24 mar, 2009

Anonymous pisze:Koła 33' to wyrzucone pieniądze w błoto


i dlatego trzeba zanabyć parchola , do niego oponki 35' i dopiero cały komplet wrzucić w błoto :lol: :D :lol:
SUPER PATROL SUPER :580:
Honker 2324

Awatar użytkownika
zięba
Sympatyk 4x4 Szczecin
Posty: 73
Rejestracja: czw 30 sie, 2007
Lokalizacja: NRD

Postautor: zięba » wt 24 mar, 2009

Chłopy ,
1.przecież ja nie pisałem że to jakaś jedyna opona do patrola na której da radę jeździć - mi jeździ się lepiej - być może niweluje to mój brak umiejętności, może żyję w surrealistycznym świecie - nie mnie to razpatrywać niech każdy lata na czym chce -podzielam tą opinię :!:
2.ja nie mam dętek być może to jest powodem spadania opony, jak bym obniżył do 0,8 to by mi chyba dwie na raz spadły na winklu :wink: ( i wiem ,że mówisz prawdę bo kilka osób tak jeździ i nic im nie spada - ja tak nie mogę , pewnie kwestia felg jak mówisz )
3. Co do spadku mocy- tak jak pisałem praw fizyki nie zmienisz , to samo tyczy się wytrzymałości podzespołów - aczkolwiek powtórzę jak mantrę - na reduktorze w błocie nie w błocie nie czuję jakiejś drastycznej różnicy i to nie jest tylko moja opinia, jak mnie zaprosicie na wypad to z chęcią udostępnię swój pojazd wszystkim zainteresowanym do testów
4. Czy Polska to wolny kraj i każdy może mieć swoje zdanie - a widzisz tu akurat mógłbym polemizować :wink:
GR Y60 89'

Awatar użytkownika
miastek
V-ce prezes 4x4 szczecin
Posty: 5832
Rejestracja: czw 15 lut, 2007
Lokalizacja: Miastko/Szczecin

Postautor: miastek » wt 24 mar, 2009

Darek... pisze:
Anonymous pisze:Koła 33' to wyrzucone pieniądze w błoto


i dlatego trzeba zanabyć parchola , do niego oponki 35' i dopiero cały komplet wrzucić w błoto :lol: :D :lol:
SUPER PATROL SUPER :580:


A ty co zmieniles wiare :mrgreen:
Miastek Off-road GARAGE
Serwis, części, akcesoria 4X4
ESCAPE wyciągarki, zawieszenia, namioty dachowe
iKAMPER local dealer
iODPERFORMANCE local dealer
NOWY ADRES!!! WARZYMICE 18B
502 599 717
SuperPatrolSuper TURBOintercooler

Awatar użytkownika
prezes
Prezes 4x4 Szczecin
Posty: 10021
Rejestracja: śr 14 lut, 2007
Lokalizacja: szczecin
Kontaktowanie:

Postautor: prezes » wt 24 mar, 2009

miastek pisze:
Darek... pisze:
Anonymous pisze:Koła 33' to wyrzucone pieniądze w błoto


i dlatego trzeba zanabyć parchola , do niego oponki 35' i dopiero cały komplet wrzucić w błoto :lol: :D :lol:
SUPER PATROL SUPER :580:


A ty co zmieniles wiare :mrgreen:

Nie zmienił, tylko nam ZAZDROŚCI super patroli super :!:
ZAZDRASZCZACZ JEDEN 8)


Bo jego "kościółek" to tylko błoto w spray'u widzi
:lol:
prezes, po prostu prezes

Awatar użytkownika
miastek
V-ce prezes 4x4 szczecin
Posty: 5832
Rejestracja: czw 15 lut, 2007
Lokalizacja: Miastko/Szczecin

Postautor: miastek » wt 24 mar, 2009

zięba pisze:Chłopy ,
1.przecież ja nie pisałem że to jakaś jedyna opona do patrola na której da radę jeździć - mi jeździ się lepiej - być może niweluje to mój brak umiejętności, może żyję w surrealistycznym świecie - nie mnie to razpatrywać niech każdy lata na czym chce -podzielam tą opinię :!:
2.ja nie mam dętek być może to jest powodem spadania opony, jak bym obniżył do 0,8 to by mi chyba dwie na raz spadły na winklu :wink: ( i wiem ,że mówisz prawdę bo kilka osób tak jeździ i nic im nie spada - ja tak nie mogę , pewnie kwestia felg jak mówisz )
3. Co do spadku mocy- tak jak pisałem praw fizyki nie zmienisz , to samo tyczy się wytrzymałości podzespołów - aczkolwiek powtórzę jak mantrę - na reduktorze w błocie nie w błocie nie czuję jakiejś drastycznej różnicy i to nie jest tylko moja opinia, jak mnie zaprosicie na wypad to z chęcią udostępnię swój pojazd wszystkim zainteresowanym do testów
4. Czy Polska to wolny kraj i każdy może mieć swoje zdanie - a widzisz tu akurat mógłbym polemizować :wink:


Dobrze napisane. :wink:

Ale sory, post typu "33' sa do d.upy i ten film ze tylko na 35' tak mozna" jest troche idiotyczny :mrgreen:
Miastek Off-road GARAGE
Serwis, części, akcesoria 4X4
ESCAPE wyciągarki, zawieszenia, namioty dachowe
iKAMPER local dealer
iODPERFORMANCE local dealer
NOWY ADRES!!! WARZYMICE 18B
502 599 717
SuperPatrolSuper TURBOintercooler

Darek...
ADMINISTRATOR
Posty: 3911
Rejestracja: ndz 11 lut, 2007
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Darek... » wt 24 mar, 2009

miastek pisze:
Darek... pisze:
Anonymous pisze:Koła 33' to wyrzucone pieniądze w błoto


i dlatego trzeba zanabyć parchola , do niego oponki 35' i dopiero cały komplet wrzucić w błoto :lol: :D :lol:
SUPER PATROL SUPER :580:


A ty co zmieniles wiare :mrgreen:


to tylko zmiana podejścia do tego całego OFF... :lol: bo aby cieszyć się terenem należy uświadomić sobie kilka prawd obecnie panujących w środowisku:
1. Patrol jest najlepszy
2. Większe koła są zawsze lepsze od mniejszych
3. Tylko cieniasy nie zaliczyli "boka"
4. Najlepsi z najlepszych mają za sobą kilka rolek
5. Bez dwuteownika zamiast zderzaka – nie da się poruszać poza drogami utwardzanymi
6. Silnik musi mieć min. 6 garów - inaczej po odpaleniu nie położy zasłony dymnej
7. Jeśli już masz 6 garów to po przejechaniu pół miliona kilometrów zauważalny jest przyrost mocy i momentu obrotowego .
itd.itp...

nie spełniam powyższych wymagań , mam samochód który nie robi w terenie więc nareszcie spokojnie wczytuje się w te fora
Honker 2324

Darek...
ADMINISTRATOR
Posty: 3911
Rejestracja: ndz 11 lut, 2007
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Darek... » wt 24 mar, 2009

prezes pisze:
miastek pisze:
Darek... pisze:
Anonymous pisze:Koła 33' to wyrzucone pieniądze w błoto


i dlatego trzeba zanabyć parchola , do niego oponki 35' i dopiero cały komplet wrzucić w błoto :lol: :D :lol:
SUPER PATROL SUPER :580:


A ty co zmieniles wiare :mrgreen:

Nie zmienił, tylko nam ZAZDROŚCI super patroli super :!:
ZAZDRASZCZACZ JEDEN 8)


Bo jego "kościółek" to tylko błoto w spray'u widzi
:lol:


prawda - ostatnio z off... mam tylko internetowe kontakty :cry:
Honker 2324

Awatar użytkownika
prezes
Prezes 4x4 Szczecin
Posty: 10021
Rejestracja: śr 14 lut, 2007
Lokalizacja: szczecin
Kontaktowanie:

Postautor: prezes » wt 24 mar, 2009

Ale sie koledze jadzik z pyszczka sączy :!:
:lol: :lol: :lol:
prezes, po prostu prezes

Darek...
ADMINISTRATOR
Posty: 3911
Rejestracja: ndz 11 lut, 2007
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Darek... » wt 24 mar, 2009

ale przyznasz mi rację :roll:
PS
Może być na PW :wink:
Honker 2324

Awatar użytkownika
prezes
Prezes 4x4 Szczecin
Posty: 10021
Rejestracja: śr 14 lut, 2007
Lokalizacja: szczecin
Kontaktowanie:

Postautor: prezes » wt 24 mar, 2009

Darek... pisze:ale przyznasz mi rację :roll:
PS
Może być na PW :wink:

Owszem, co racja to racja :!:
:wink:
prezes, po prostu prezes


Wróć do „Instytut Zmotologii Terenowej”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 97 gości