AWARIE!

Dział warsztat i już :)
Awatar użytkownika
miastek
V-ce prezes 4x4 szczecin
Posty: 5833
Rejestracja: czw 15 lut, 2007
Lokalizacja: Miastko/Szczecin

AWARIE!

Postautor: miastek » pn 10 sie, 2009

Może ktoś ma jakieś ciekawe awarie do opisania.


Bo mi na przykład w ostatni piątek w drodze do Miastka rozjebało rozrząd :evil:
Miastek Off-road GARAGE
Serwis, części, akcesoria 4X4
ESCAPE wyciągarki, zawieszenia, namioty dachowe
iKAMPER local dealer
iODPERFORMANCE local dealer
NOWY ADRES!!! WARZYMICE 18B
502 599 717
SuperPatrolSuper TURBOintercooler

Awatar użytkownika
qsma
Weteran bezdrozy
Posty: 3018
Rejestracja: sob 10 lut, 2007
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Postautor: qsma » pn 10 sie, 2009

no to napisz coś więcej :twisted:
patrol GRRRRRRR 4,2 +35 BFG MT

http://www.martechszczecin.pl

Awatar użytkownika
Andrzey
4X4 Szczecin
Posty: 1272
Rejestracja: pn 05 mar, 2007
Lokalizacja: www

Postautor: Andrzey » pn 10 sie, 2009

No to opisuj :mrgreen: ja nie wiem, co to jest rozrzad - w jeepie jest na lancuchu :P w tych "innych" parchowych silnikach - na kolach zebatych :mrgreen:
A tak na serio szczerze wspolczuje :cry:
Zdazyles sie szybko zorientowac? :mrgreen:
Jeśli coś się nie daje naprawić, to znaczy, że nie było zepsute.

4.2 DONKEY

Awatar użytkownika
qsma
Weteran bezdrozy
Posty: 3018
Rejestracja: sob 10 lut, 2007
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Postautor: qsma » pn 10 sie, 2009

miastek też ma na łańcuszku
patrol GRRRRRRR 4,2 +35 BFG MT



http://www.martechszczecin.pl

Awatar użytkownika
miastek
V-ce prezes 4x4 szczecin
Posty: 5833
Rejestracja: czw 15 lut, 2007
Lokalizacja: Miastko/Szczecin

Postautor: miastek » pn 10 sie, 2009

W 2.8 jest na pasku :cry:

Historia jest taka:
W piątek jechałem do Miastka na wesele mojej siostry na którym miałem być świadkiem (ślub odbywał się w piątek). Czas miałem dokładnie wyliczony gdy nagle w Szczecinku dojeżdżając do świateł na luzie w momencie gdy naciskałem sprzęgło żeby zapiąć dwójkę usłyszałem krótki świst i poczułem że jakoś ciężej wciska się sprzęgło. Wcisnąłem jeszcze raz i jeszcze ciężej. Pomyślałem że coś jebło w sprzęgle lub w układzie podciśnienia i padło wspomaganie na serwie. Ale spojrzałem na zegary a tu wskazówka obrotomierza leży na zerze. Zgasł silnik ale dlaczego. Dotoczyłem się do przystanku autobusowego i zatrzymałem, chwila zastanowienia :scratch: o so chodzi. Nie ma czasu na myślenie, więc próbuje odpalić, silnik kręci po chwili uruchamia ale coś okrutnie rzęzi więc szybko go gaszę. Maska w górę i weryfikacja wzrokowa. Korby nie wyszły więc jest dobrze :mrgreen:, niby wszystko co na wierzchu też ok. Dobra trzeba działać, narzędzia w ręce i zdejmuje górną osłonę rozrządu i :shock: rozleciało się łożysko w rolce napinacza paska, wyleciały kulki, rolka nie robiła. :cry:
Oczywiście na wesele nie zdążyłem :? świadkiem nie zostałem.
Ale w sumie to miałem szczęście bo jak pasek zrobił sie luźny to widocznie zmienił się kąt wtrysku i dlatego silnik zgasł a że wydarzyło się na wolnych obrotach to pasek nie przeskoczył i nic więcej się nie stało a mogło się bardzo żle skończyć.
Miastek Off-road GARAGE
Serwis, części, akcesoria 4X4
ESCAPE wyciągarki, zawieszenia, namioty dachowe
iKAMPER local dealer
iODPERFORMANCE local dealer
NOWY ADRES!!! WARZYMICE 18B
502 599 717
SuperPatrolSuper TURBOintercooler

Awatar użytkownika
budzik
Prawdziwy offrołdowiec
Posty: 760
Rejestracja: czw 18 gru, 2008
Lokalizacja: Stargarad

Postautor: budzik » pn 10 sie, 2009

miastku, miastku współczuje . . . dobrze, że z w mechanice jestes obcykany i wiesz co trza robić :shock:
no cóż swiadkiem nie zostałeś - szkoda :(

Awatar użytkownika
Willi
nawigator
Posty: 554
Rejestracja: wt 11 gru, 2007
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Willi » pn 10 sie, 2009

przyzmam ,że farta to miałeś
że tak spytam ile miała przebiegu ta rolka i jakiej firmy ?
autobusy i tramwaje.... GR Long

Awatar użytkownika
miastek
V-ce prezes 4x4 szczecin
Posty: 5833
Rejestracja: czw 15 lut, 2007
Lokalizacja: Miastko/Szczecin

Postautor: miastek » pn 10 sie, 2009

Bałem się że ktoś o to spyta :oops:
Rolki przekręciły jakieś 82 tys km firmy nie znam.
Miastek Off-road GARAGE
Serwis, części, akcesoria 4X4
ESCAPE wyciągarki, zawieszenia, namioty dachowe
iKAMPER local dealer
iODPERFORMANCE local dealer
NOWY ADRES!!! WARZYMICE 18B
502 599 717
SuperPatrolSuper TURBOintercooler

Robo Lis
Starszy podawacz kinetyka
Posty: 121
Rejestracja: pn 23 mar, 2009

Postautor: Robo Lis » wt 06 paź, 2009

W niedzielę (4.10) chciałem rano pojechać na rower ale, że wiatr szalony porywał kapelusze to sobie odpuściłem. Moriolcia była mocno pociągająca więc leżała w łóżku i zaczęła wymyślać jakieś dziwne zajęcia dla mnie. Jedno z nich to wypad na działkę po jabłka. Ok jadę ale nie prosto tylko zrobię sobie kółko w kierunku Wełtynia, Żelislawca i jakoś dotrę na działkę. Jeździłem bez zdecydowanie określonego celu szukając ciekawych dróg i podziwjąjąc widoczki :shock:. Kilkakrotnie zatrzymywałem się żeby spojrzeć w mapę i jechałem dalej nie gasząc silnika. Gdy po wykonaniu jakieś tam pętli dojechałem do wsi Stare Brynki podjechałem na (chyba Wietrzne Wzgórza). Zaparkowałem w tzw. krzakach i zrobiłem sobie krótką przerwę gapiąc się w dal bezkresną i wsłuchując się w ożywioną dyskusję wiatru z drzewami.
Po jakimś czasie uznałem, że już czas na jabłka i gdy chciałem zapalić Patrola okazało się, że padł rozrusznik. :evil: Stoję w polu, dwa kroki od asfaltu, na najwyższym wzniesieniu w okolicy i krew mnie zalewa. Gdybym staną na asfalcie to lekko bym pchną maszynę i z górki bym zapalił.
Około 30 minut próbowałem wypchnąć Patrona na twardziela ale bez efektu, dodatkowo ustawiłem pojazd prostopadle do jezdni. Wreszcie nadjeżdża jakiś samochód :P zatrzymuje się - patrzę do środka, a tu gość o kulach :? ale za chwilę nadjechał drugi i wypchnęliśmy Patrola. Z górki bez problemu zapalił.
Oczywiście kurs obrałem do warsztatu, wymontowując rozrusznik zauważyłem pęknięcie na przewodzie do spryskiwacza.
Przewód naprawiony rozrusznik też, a dzień zakończyliśmy wyjściem do kina Zamek na film "Hair", który pierwszy raz oglądałem w Olsztynie kiedy to z bratem wybraliśmy się motorami na Mazury (1980 pamiętny rok strajki i kartki na paliwo).

Awatar użytkownika
Willi
nawigator
Posty: 554
Rejestracja: wt 11 gru, 2007
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Willi » wt 06 paź, 2009

[(1980 pamiętny rok strajki i kartki na paliwo).[/quote]

no paliwo było trochę później na kartki (na motor trzy kartki po 6litrów na miesiąc, a na motorower 3x2litry/miesiąc) :lol:
Ciekawe opisany dzień :wink:
autobusy i tramwaje.... GR Long

Robo Lis
Starszy podawacz kinetyka
Posty: 121
Rejestracja: pn 23 mar, 2009

Postautor: Robo Lis » wt 06 paź, 2009

Tak ale już wtedy musieliśmy odwiedzać Urzędy Miast i Gmin żeby żeby tankować bez ograniczeń bo wtedy przyjezdni mieli taki przywilej

Awatar użytkownika
LSD
4X4 Szczecin
Posty: 2528
Rejestracja: sob 17 mar, 2007
Lokalizacja: Dobra

Postautor: LSD » wt 06 paź, 2009

No to moja historia ;)

Zima, mróz -15 stopni, noc, las. Wracam sobie od mojego pajlota Grześka z Warszewa do Laśna przez las oczywiście, długima GR. Wolno nie jadę bo po co ;) W okolicy "dębu bogusława" po jesiennych błotach pozostały mega koleiny, które mróz zamienił w skałę. Jadę sobie taką koleiną i nagle na zakręcie z niej wypadam i ląduję w pobliskim rowie. Jak się za chwilę okazało, w rowie wylądowałem, bo owa koleina zdjęła mi oponę z przedniego koła :shock: . Znalazłem ją kilka metrów od auta, w rowie po drugiej stronie drogi :shock: . Nawet nie przypuszczałem, że oponki 31" na 7 calowych felach, z dobrym ciśnieniem da się zgubić podczas jazdy. Niestety stwierdzam, że autem na 3 kołach nie jestem w stanie wyjechać z rowu, a na dodatek, w pozycji w której stoję, nie ma szans na wymianę koła. Szybka decyzja. Idę z buta. Do domu niezbyt daleko ok 1,5 km, ale -15, noc, śniegu po kostki, a ja nawet porządnych butów nie mam nie mówiąc o latarce. Za pół godziny jestem z powrotem przy aucie z kolesiem i drugim Parchem. Tego bez opony wyciągamy na drogę, lewarek i zabieram się do odkręcania koła. 5 śrub poszło, a na 6 .... złamałem klucz :x (porządny krzyżak). Co było robić, z powrotem do domu, tym razem na szczęscie już nie na nogach, po kolejny klucz. Po 20 min ponownie jesteśmy przy aucie. Przymierzam się do tej ostatniej śruby i ..... k..wica mnie strzela. Okazało się, że ten drugi klucz ma zbyt grube ścianki, żeby wejść w felgę :evil: . Co było robić, ponownie lecę do domu. Z garażu zabieram wszystkie możliwe klucze do kół. Po 20 min jesteśmy znowu przy aucie. Tym razem wszystko poszło sprawnie....

Cała akcja trwała ze dwie godziny, przemarzłem do szpiku kości, aż terzeba było się czymś rozgrzać na koniec :wink:

Awatar użytkownika
budzik
Prawdziwy offrołdowiec
Posty: 760
Rejestracja: czw 18 gru, 2008
Lokalizacja: Stargarad

Postautor: budzik » śr 07 paź, 2009

LSD pisze:No to moja historia ;)
aż terzeba było się czymś rozgrzać na koniec :wink:


chociaż zakończenie miałeś miłe :P

Robo Lis
Starszy podawacz kinetyka
Posty: 121
Rejestracja: pn 23 mar, 2009

Postautor: Robo Lis » śr 07 paź, 2009

Nie ma to jak zmiana koła zimową porą i w nocy :P Kiedyś złapałem kichę w nowo nabytym samochodzie i jak zdjąłem kołpak to ujrzałem zabezpieczenie, a sprzedający nie przekazał mi specjal - klucza :? pozostał młot i przecinak. Akcja działa się przed pracą więc byłem super zadowolony z porannej rozgrzeli. :P

Awatar użytkownika
LSD
4X4 Szczecin
Posty: 2528
Rejestracja: sob 17 mar, 2007
Lokalizacja: Dobra

Postautor: LSD » śr 07 paź, 2009

budzik pisze:chociaż zakończenie miałeś miłe :P


Happy End....

Fajne było też jak 20 metrów od auta znalazłem moją oponę :lol: . Zresztą następnego dnia z powrotem sidziała na feldze. Nie miała najmniejszego nawet uszkodzenia :shock:

Awatar użytkownika
miastek
V-ce prezes 4x4 szczecin
Posty: 5833
Rejestracja: czw 15 lut, 2007
Lokalizacja: Miastko/Szczecin

Postautor: miastek » pn 26 paź, 2009

Tym razem bez wielkiej opowieści. :mrgreen:

Podskoczyła mi czapka :evil: (znaczy wyjebało głowice)
Miastek Off-road GARAGE
Serwis, części, akcesoria 4X4
ESCAPE wyciągarki, zawieszenia, namioty dachowe
iKAMPER local dealer
iODPERFORMANCE local dealer
NOWY ADRES!!! WARZYMICE 18B
502 599 717
SuperPatrolSuper TURBOintercooler

Awatar użytkownika
Tamlin
Prawdziwy offrołdowiec
Posty: 758
Rejestracja: śr 07 mar, 2007
Lokalizacja: Strachocin/Stargard

Postautor: Tamlin » pn 26 paź, 2009

:573: :573: :621:
Nie pozwól aby praca zdominowała całe twoje życie.
Maleństwo Gr LOOOONG

Awatar użytkownika
qsma
Weteran bezdrozy
Posty: 3018
Rejestracja: sob 10 lut, 2007
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Postautor: qsma » pn 26 paź, 2009

no co ty??? kiedy i gdzie?????????????
patrol GRRRRRRR 4,2 +35 BFG MT



http://www.martechszczecin.pl

Awatar użytkownika
LSD
4X4 Szczecin
Posty: 2528
Rejestracja: sob 17 mar, 2007
Lokalizacja: Dobra

Postautor: LSD » pn 26 paź, 2009

Miastek. Nie pękaj. Część z nas przechodziła już ten etap. Czas na 4,2 :wink:

Darek...
ADMINISTRATOR
Posty: 3911
Rejestracja: ndz 11 lut, 2007
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Darek... » wt 27 paź, 2009

miastek pisze:Tym razem bez wielkiej opowieści. :mrgreen:

Podskoczyła mi czapka :evil: (znaczy wyjebało głowice)


znaczy znalazłeś przyczynę nadmiernego dymienia... :roll: :?
Honker 2324


Wróć do „Instytut Zmotologii Terenowej”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 15 gości