Ford maverick

Dział warsztat i już :)
student
Prawdziwy offrołdowiec
Posty: 880
Rejestracja: wt 20 sty, 2009
Lokalizacja: Szczecin

Ford maverick

Postautor: student » czw 01 kwie, 2010

Co myślicie o tym pojeździe? Znalazłem kuszący egzemplarz na który mnie stać i nie jest rdzawym samurajem, co więcej silniczek 2.7 ropniok, 95 rok, kolor biały, zarejestrowany w Polsce. Ma ktoś z SAT'u takie coś? Jakieś opinie?

Awatar użytkownika
petio
nawigator
Posty: 511
Rejestracja: czw 01 maja, 2008
Lokalizacja: szczecin

Postautor: petio » czw 01 kwie, 2010

nie mam z takim doświadczenia ale zdaje sie że ma wiele wspólnego z terrano. całkiem sympatyczne o ile nie chcesz go ostro mordować. i przedewszystkim bym się zorientował jak wygląda u nas naprawczość, dostępność części i takie tam, bo aso to cie wykończy najpierw nerwowo, potem finansowo a na koniec :wink: przyślą kartkę z życzeniami na helloween

Jasiu
4X4 Szczecin
Posty: 1571
Rejestracja: wt 13 lut, 2007

Postautor: Jasiu » pt 02 kwie, 2010

To nie jest samochód terenowy.
Zwykły SUV.

student
Prawdziwy offrołdowiec
Posty: 880
Rejestracja: wt 20 sty, 2009
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: student » pt 02 kwie, 2010

Nie będzie katowany, topiony etc. Jedynie lekki tren, wypady, rajdy turistik.
Naprawczość zabezpieczam we własnym zakresie.
Wszelkie złe opinie nie są mile widziane gdyż stałem się dziś jego posiadaczem. Wiele wody w Odrze upłynie zanim pokaże go szerszemu gronu bo wymaga trochę pracy. Kupiłem go za 6 tyś, blacha dobra, napędy sprawne, wahacze z przodu tłuką (do roboty przednia zawiecha i chamaki) opony dramatyczne, do zakupienia.
Poddam go lekkim modyfikacjom i wtedy go pokaże :]

Awatar użytkownika
petio
nawigator
Posty: 511
Rejestracja: czw 01 maja, 2008
Lokalizacja: szczecin

Postautor: petio » pt 02 kwie, 2010

student pisze:Wszelkie złe opinie ...


nie no jednak jasiu ma racje, daj znać jak zdobędziesz pierwszy krawężnik :lol:

Awatar użytkownika
LSD
4X4 Szczecin
Posty: 2528
Rejestracja: sob 17 mar, 2007
Lokalizacja: Dobra

Re: Ford maverick

Postautor: LSD » pt 02 kwie, 2010

Europejski Ford Maverick to nic innego jak Nissan Terrano. Róźni się znaczkiem na masce. Silnik 2,7 to jedna z bardziej udanych konstrukcji Nissana. Autko fajne, ale nie nadaje się w ciężki teren - z przodu niezależne zawieszenie na drążkach skrętnych skutecznie ogranicza możliwość liftu :(

student
Prawdziwy offrołdowiec
Posty: 880
Rejestracja: wt 20 sty, 2009
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: student » pt 02 kwie, 2010

Tak, zgoda. Auto nie jest z przeznaczeniem na ciężki teren z resztą jak mnie mocniej pociągnie w błoto to z samochodem się nie żenię prawda? 8)

Co do możliwości liftu... Ceny uhuhuh szkoda pisać.
Przeróbce chce poddać zderzak przód, może tył, wysokie buty ze stajni MT, ewentualne osłony brzucha bo pewnikiem będzie tarł.

Co do krawężników :] Gór nie zdobędę ale z krawężnikami damy radę.

Dobre auto i tyle, prezentacja w przyszłości :P

Awatar użytkownika
LSD
4X4 Szczecin
Posty: 2528
Rejestracja: sob 17 mar, 2007
Lokalizacja: Dobra

Re: Ford maverick

Postautor: LSD » pt 02 kwie, 2010

Był też fajniejszy Ford Maverick ( na rynek Australijaki) ciekawe, że pod tą samą nazwą. :shock:
Obrazek

student
Prawdziwy offrołdowiec
Posty: 880
Rejestracja: wt 20 sty, 2009
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: student » pt 02 kwie, 2010

Z wyglądu całkiem patrolowo się prezentuje :] Mój ładniejszy :oops:

Awatar użytkownika
qsma
Weteran bezdrozy
Posty: 3018
Rejestracja: sob 10 lut, 2007
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Postautor: qsma » pt 02 kwie, 2010

ładniejszy, ale bardziej ciapek... :lol:
patrol GRRRRRRR 4,2 +35 BFG MT

http://www.martechszczecin.pl

Awatar użytkownika
LSD
4X4 Szczecin
Posty: 2528
Rejestracja: sob 17 mar, 2007
Lokalizacja: Dobra

Postautor: LSD » pt 02 kwie, 2010

student pisze:Z wyglądu całkiem patrolowo się prezentuje :] Mój ładniejszy :oops:


Taaa... Bo to skundlony Patrol. Tfuuuu !!

Awatar użytkownika
petio
nawigator
Posty: 511
Rejestracja: czw 01 maja, 2008
Lokalizacja: szczecin

Postautor: petio » pt 02 kwie, 2010

no w środku może ładniejszy, nie ma to jak kwadratura na kołach

student
Prawdziwy offrołdowiec
Posty: 880
Rejestracja: wt 20 sty, 2009
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: student » sob 03 kwie, 2010

Dziś przyprowadziłem swój zakup na warsztat, rozebrałem go pod oględziny i wyszła lekka padaczka bo zawiecha z przodu jest mocno zaniedbana, nie poddaję się jeszcze (bo nie znam cen części :P ) Zrobiłem przymiarki do zderzaka i tak sobie myślę że na najbliższe dni/tygodnie mu odpuszczę bo tam większa rzeźba z tym będzie... Jeżeli ktoś ma jakieś fotki z fajnymi terranami co mają fajne zderzaki to ja chętnie zobaczę, przemyślę i sam coś wykąbinuję.

Co do tego tematu że maverick nie jest do terenu... dało mi to do myślenia i dziś doszedłem do wniosku że Hołek też ma zawieszenie wielowachaczowe i daje radę jak cholera :D:D:D 8)

Awatar użytkownika
petio
nawigator
Posty: 511
Rejestracja: czw 01 maja, 2008
Lokalizacja: szczecin

Postautor: petio » sob 03 kwie, 2010

aniemówiłem?
ale nic nie bój ja też na drążkach i całkiem zadowolony(mimo że taki jeden tu z tąd się ze mnie nabijaQiwać lubi), mimo że nie wiele mam tych wypadów na koncie to drugi raz już na cegłach stoje
jak mówisz zderzak to pewnie i wyciągarka - szykuj się, pracuj za dobre pieniądze, przydadzą się
a jak hołek to inna waga, nie oceniam czy lżejsza czy cięższa
obie wagi lubię(niektóre tylko pooglądać :lol: )

student
Prawdziwy offrołdowiec
Posty: 880
Rejestracja: wt 20 sty, 2009
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: student » ndz 04 kwie, 2010

Petio to czym Ty się poruszasz? Bo z tego zdjątka mało widać, często widuję auta w kolorach jak Twój ale ciągle inne marki/modele.

Co do mojego wehikułu to się uspokoiłem, sprawdziłem ceny na necie, nie wrzucę w niego bóg wie ile kasy żeby doprowadzić go do stanu używalności.

Awatar użytkownika
gszyp
4X4 Szczecin
Posty: 2010
Rejestracja: czw 27 gru, 2007
Lokalizacja: SZCZECIN

Postautor: gszyp » ndz 04 kwie, 2010

student pisze:Petio to czym Ty się poruszasz? Bo z tego zdjątka mało widać, często widuję auta w kolorach jak Twój ale ciągle inne marki/modele.

Co do mojego wehikułu to się uspokoiłem, sprawdziłem ceny na necie, nie wrzucę w niego bóg wie ile kasy żeby doprowadzić go do stanu używalności.


nie marudż chłopaki nie płaczą :twisted:

Awatar użytkownika
gszyp
4X4 Szczecin
Posty: 2010
Rejestracja: czw 27 gru, 2007
Lokalizacja: SZCZECIN

Postautor: gszyp » ndz 04 kwie, 2010

kwardy bąć nie mientki :lol:

Awatar użytkownika
petio
nawigator
Posty: 511
Rejestracja: czw 01 maja, 2008
Lokalizacja: szczecin

Postautor: petio » ndz 04 kwie, 2010

mituwisi padżero

student
Prawdziwy offrołdowiec
Posty: 880
Rejestracja: wt 20 sty, 2009
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: student » pn 05 kwie, 2010

Ok jak będę widział charakterystyczne mitasubisi to rzucam się pod koła w nadziei że prześwit będzie wystarczający 8)

student
Prawdziwy offrołdowiec
Posty: 880
Rejestracja: wt 20 sty, 2009
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: student » wt 06 kwie, 2010

Pytań garść:

Gdzie w szczecinie spawają ramy? Moja wymaga tego zabiegu a nie chcę tego robić sam, wolę zapłacić żeby to jakoś ręce i nogi miało.

Czy końcówki drążków się regeneruje? Jeżeli tak to gdzie to robią? Drążek poprzeczny ma luzy a końcówki są niewymienialne...

Czy ktoś ma na zbyciu półosie do mavericka/terrano? Lewą i prawą. Poprzednik jeździł bez osłon i się posypały.

Reflektor używany prawy jest jeszcze potrzebny, pękła szybka i podobno dowód za to zabierają.

Czy gumki do amortyzatorów są ogólne dostępne? Czy też będę musiał odstawić rzeźbę z jakimiś tulejkami gumowo metalowymi?

Gdzie robią zderzaki? Jak szukałem do samuraja to można było za kilka stówek kupić a do mavericka nie znalazłem takowego, oryginalne off road kosztują po 3000 -3500 a tyle nie dam :]

Tak w ogóle to przydał by się namiar na jakiś szrot gdzie ewentualnie części można do niego dostać.

Czy robią jakieś osłony gumowych osłon przegubów?


Wróć do „Instytut Zmotologii Terenowej”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości