Czujnik temperatury wody.

Dział warsztat i już :)
student
Prawdziwy offrołdowiec
Posty: 880
Rejestracja: wt 20 sty, 2009
Lokalizacja: Szczecin

Czujnik temperatury wody.

Postautor: student » pt 01 lis, 2013

Mam uzasadnione podejrzenie że czujnik temperatury płynu chłodniczego w moim koreańskim samopchaju działa wadliwie.
Jako że wiadome jest wszystkim w koło że dostępność części do tego modelu jest jak starość u Ibisza: niby jest ale jej nie widać. Chciałem zapytać tych co wiedzą czy jak kupię pasujący czujnik temperatury od innej kijanki który różni się tylko i wyłącznie wejściem na konektor to będzie to dobrze działało? Tam podpina się jeden kabelek, każde koreańskie i japońskie auto ma taki czujnik (nawet patrol!) Czemu nie mógł bym mieć i ja?
Podobnie jest z drugim czujnikiem temperatury który w sumie nie wiem po co jest (ECU nie występuje, wentylator chłodnicy jest na wiskozie, potrzeby wskazówki na zegarach zaopatruje drugi czujnik) i ten też czujnik znalazłem w necie od mazdy tyle że inne piny ale ile to je chlasnąć i dać nowe, pasujące?

Awatar użytkownika
LSD
4X4 Szczecin
Posty: 2528
Rejestracja: sob 17 mar, 2007
Lokalizacja: Dobra

Re: Czujnik temperatury wody.

Postautor: LSD » pt 01 lis, 2013

Masz jakieś numery tych czujników. Jeżli tak to mogę spróbować pomóc.

student
Prawdziwy offrołdowiec
Posty: 880
Rejestracja: wt 20 sty, 2009
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: student » pt 01 lis, 2013

Ten pierwszy, odnalazłem na fajnej, nowo powstałej stronce noweczesci.pl więc jest spoko.
Drugi czujnik ma na sobie następujące oznaczenie VFMC2 ale nawet wujek google wysiada y tym tematem więc chyba szkoda Twojego czasu.

Awatar użytkownika
LSD
4X4 Szczecin
Posty: 2528
Rejestracja: sob 17 mar, 2007
Lokalizacja: Dobra

Postautor: LSD » pt 01 lis, 2013

Miałem na myśli numery fabryczne producenta auta. Nie masz jakiegoś manuala?

student
Prawdziwy offrołdowiec
Posty: 880
Rejestracja: wt 20 sty, 2009
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: student » sob 02 lis, 2013

Heheheheh manuala... ehhhhhhhh to biały kruk jest. Jak bym miał nr oryginału to bym sobie poradził Mikołaju.

Awatar użytkownika
LSD
4X4 Szczecin
Posty: 2528
Rejestracja: sob 17 mar, 2007
Lokalizacja: Dobra

Postautor: LSD » sob 02 lis, 2013

student pisze:Heheheheh manuala... ehhhhhhhh to biały kruk jest. Jak bym miał nr oryginału to bym sobie poradził Mikołaju.


http://asiarocsta.com/?p=11

Tanie te białe kruki. Do Patrola był o wiele droższy :)

student
Prawdziwy offrołdowiec
Posty: 880
Rejestracja: wt 20 sty, 2009
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: student » ndz 03 lis, 2013

Też to widziałem, obawiam się że to jakaś ściema jest... :)

Awatar użytkownika
gszyp
4X4 Szczecin
Posty: 2010
Rejestracja: czw 27 gru, 2007
Lokalizacja: SZCZECIN

Postautor: gszyp » ndz 03 lis, 2013

student, jedyna ściema jaka tu jest to brak dostępności części i czego kolwiek do twojego samochodu :668:
Nissan Pathfinder R51 "Pafik"


WARSZTAT 4X4 SZCZECIN UL.DĄBSKA 28 TEL 602277313
https://www.facebook.com/AUTOMOBILE-KAN ... 281961075/

student
Prawdziwy offrołdowiec
Posty: 880
Rejestracja: wt 20 sty, 2009
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: student » ndz 03 lis, 2013

gszyp pisze:student, jedyna ściema jaka tu jest to brak dostępności części i czego kolwiek do twojego samochodu :668:


W sumie części są, trzeba je tylko znaleźć. Klocki od Kia, parę gratów od mazdy itp.

Moje przemyślenia skierowały się do prostego wniosku że ten drugi czujnik zapewne włącza czerwoną kontrolkę na desce ostrzegającej o grzaniu się silnika. Dlatego też postanowiłem olać temat i takiego czujnika nie zakładać :)

Awatar użytkownika
LSD
4X4 Szczecin
Posty: 2528
Rejestracja: sob 17 mar, 2007
Lokalizacja: Dobra

Postautor: LSD » ndz 03 lis, 2013

student pisze:
Moje przemyślenia skierowały się do prostego wniosku że ten drugi czujnik zapewne włącza czerwoną kontrolkę na desce ostrzegającej o grzaniu się silnika. Dlatego też postanowiłem olać temat i takiego czujnika nie zakładać :)


Zamiast przemyśleń możesz to sprawdzić podłączając kabel od czujnika do masy. Jak masz rację to kontrolka się zapli.


Wróć do „Instytut Zmotologii Terenowej”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 31 gości