Zabudowa w Y60

Dział warsztat i już :)
Awatar użytkownika
prezes
Prezes 4x4 Szczecin
Posty: 10004
Rejestracja: śr 14 lut, 2007
Lokalizacja: szczecin
Kontaktowanie:

Zabudowa w Y60

Postautor: prezes » wt 25 paź, 2016

Film dla zwolenników spania w aucie.

https://www.youtube.com/watch?v=USn9yLs_3J0

A tu ten sam samochód po 5 latach

https://www.youtube.com/watch?v=aBE9uiBWF8w
prezes, po prostu prezes

Awatar użytkownika
ishimo
4X4 Szczecin
Posty: 4250
Rejestracja: ndz 13 lis, 2011
Lokalizacja: Szczecin

Re: Zabudowa w Y60

Postautor: ishimo » śr 26 paź, 2016

Ostatnio to samo oglądałem i musze powiedzieć że zacny pomysł z tymi pojemnikami na wodę na bagażniku choć środek ciężkości trochę wysoko idzie ale za to ciepła woda zawsze :)
Nissan Patrol GQ

Awatar użytkownika
ishimo
4X4 Szczecin
Posty: 4250
Rejestracja: ndz 13 lis, 2011
Lokalizacja: Szczecin

Re: Zabudowa w Y60

Postautor: ishimo » pt 18 lis, 2016

Może nie Super Patrol Super ale dom na kołach jak się patrzy, cytując klasyka 'mają rozmach skurwisyny'

https://www.outsideonline.com/2130781/m ... GFT1p6lckc
Nissan Patrol GQ

Awatar użytkownika
prezes
Prezes 4x4 Szczecin
Posty: 10004
Rejestracja: śr 14 lut, 2007
Lokalizacja: szczecin
Kontaktowanie:

Re: Zabudowa w Y60

Postautor: prezes » pt 18 lis, 2016

Australijczycy zawsze mieli rozmach w dziedzinie campowej.
prezes, po prostu prezes

Awatar użytkownika
miastek
V-ce prezes 4x4 szczecin
Posty: 5830
Rejestracja: czw 15 lut, 2007
Lokalizacja: Miastko/Szczecin

Re: Zabudowa w Y60

Postautor: miastek » pt 18 lis, 2016

Ta, jest tam tego pełno.
Miastek Off-road GARAGE
Serwis, części, akcesoria 4X4
ESCAPE wyciągarki, zawieszenia, namioty dachowe
iKAMPER local dealer
iODPERFORMANCE local dealer
NOWY ADRES!!! WARZYMICE 18B
502 599 717
SuperPatrolSuper TURBOintercooler

waldekryba
4X4 Szczecin
Posty: 5429
Rejestracja: pt 28 sty, 2011

Re: Zabudowa w Y60

Postautor: waldekryba » sob 19 lis, 2016

Moi drodzy przyjaciele, prośbę wielką do Was mam . Drzymała przykład dał, lecz on inny problem miał.
http://www.polskieradio.pl/39/156/Artyk ... rmanizacja
Proszę Was nie prowadźmy wyścigu zbrojeń w tym kierunku. Wiemy wszyscy że wrogiem aut terenowych jest waga.
Dlaczego to robimy? Czy o to nam chodzi? Przecież ,czym bardziej jesteśmy wygodni tym więcej kg. na auta ładujemy.
Czym więcej na auta ładujemy tym bardziej ograniczamy cele i miejsca do których dotrzeć byśmy chcieli.
Pamiętam dwie sytuacje takie , na wyprawach,w których udział brałem , gdzie po przejechani ponad 2.000km asfaltami, do fajnych miejsc, nie pojechaliśmy , bo auta nadmiernie załadowane były , i,, zbyt wysokie ryzyko było'' .
Proszę Was Moi Drodzy , życie uprzyjemniajmy sobie, ale miejmy na uwadze to, że jeśli umiaru mieć nie będziemy , to na camperach wylądujemy . A one to już nic z off road-em wspólnego nie mają.

No chyba że w tym kierunku idziemy.

http://www.fotosik.pl/zdjecie/7bec7966c286d42d
Na coś takiego to , i motor zabrać można , i Rib-a , na dach wrzucić się da.
Ale , czy na końcu tej drogi, ewolucji Off-road-u , zadowoleni z poczynań naszych będziemy?
Przecież , najwspanialsze wspomnienia to z pierwszych razy mamy , bez względu na to , z czym związane były.

Tak, jakoś mnie naszło.
Przepraszam.

Awatar użytkownika
miastek
V-ce prezes 4x4 szczecin
Posty: 5830
Rejestracja: czw 15 lut, 2007
Lokalizacja: Miastko/Szczecin

Re: Zabudowa w Y60

Postautor: miastek » sob 19 lis, 2016

Też tak uważam i na zabudowie w mojej wersji poprzestaję. Spełnia zadanie w 100% jest demontowalna w 3min i waży może 20kg.
Dla mnie auto ma zawsze przypominać to które wyszło z fabryki a jego mobilność ma być zwiększana a nie zmniejszana.
Kamperom i im podobnym mówię nie :-D
Miastek Off-road GARAGE
Serwis, części, akcesoria 4X4
ESCAPE wyciągarki, zawieszenia, namioty dachowe
iKAMPER local dealer
iODPERFORMANCE local dealer
NOWY ADRES!!! WARZYMICE 18B
502 599 717
SuperPatrolSuper TURBOintercooler

Awatar użytkownika
ishimo
4X4 Szczecin
Posty: 4250
Rejestracja: ndz 13 lis, 2011
Lokalizacja: Szczecin

Re: Zabudowa w Y60

Postautor: ishimo » sob 19 lis, 2016

waldekryba pisze:Moi drodzy przyjaciele, prośbę wielką do Was mam . Drzymała przykład dał, lecz on inny problem miał.
http://www.polskieradio.pl/39/156/Artyk ... rmanizacja
Proszę Was nie prowadźmy wyścigu zbrojeń w tym kierunku. Wiemy wszyscy że wrogiem aut terenowych jest waga.
Dlaczego to robimy? Czy o to nam chodzi? Przecież ,czym bardziej jesteśmy wygodni tym więcej kg. na auta ładujemy.
Czym więcej na auta ładujemy tym bardziej ograniczamy cele i miejsca do których dotrzeć byśmy chcieli.
Pamiętam dwie sytuacje takie , na wyprawach,w których udział brałem , gdzie po przejechani ponad 2.000km asfaltami, do fajnych miejsc, nie pojechaliśmy , bo auta nadmiernie załadowane były , i,, zbyt wysokie ryzyko było'' .
Proszę Was Moi Drodzy , życie uprzyjemniajmy sobie, ale miejmy na uwadze to, że jeśli umiaru mieć nie będziemy , to na camperach wylądujemy . A one to już nic z off road-em wspólnego nie mają.

No chyba że w tym kierunku idziemy.

http://www.fotosik.pl/zdjecie/7bec7966c286d42d
Na coś takiego to , i motor zabrać można , i Rib-a , na dach wrzucić się da.
Ale , czy na końcu tej drogi, ewolucji Off-road-u , zadowoleni z poczynań naszych będziemy?
Przecież , najwspanialsze wspomnienia to z pierwszych razy mamy , bez względu na to , z czym związane były.

Tak, jakoś mnie naszło.
Przepraszam.


Na cześć wieszcza wspaniałego i mówcy: hip hip hura hip hip hura hip hip hura hura hura!
Święte słowa, dlatego też wrzuciłem teraz po słowie tym można by powiedzieć "ku przestrodze"
Nissan Patrol GQ

Awatar użytkownika
ishimo
4X4 Szczecin
Posty: 4250
Rejestracja: ndz 13 lis, 2011
Lokalizacja: Szczecin

Re: Zabudowa w Y60

Postautor: ishimo » śr 23 lis, 2016

Panowie starsi stażem i bogatsi w wiele doświadczeń wycieczkowych tak sie zastanawiam grzebiąc w czeluściach internetu znalazłem blog pana zwanego patrykstal i on zaproponował coś takiego jak zbiornik na wodę umieszczony nad tylnym nadkolem w Y61 pod tapicerka taki zbiornik mieści podobno w zależności od konstrukcji 30-40l co plus waga samego zbiornika myśle ze daje około 40-50kg na jednej stronie samochodu czy to przypadkiem nie jest trochę głupie rozwiązanie ze względu choć by na to ze auto z pełnym takim zbiornikiem będzie krzywo stało ? Nie lepszy był by taki płaski na podłodze bagażnika zeby równo rozłożyć ciężar i nie podnosić środka ciężkości?
Nissan Patrol GQ

Awatar użytkownika
prezes
Prezes 4x4 Szczecin
Posty: 10004
Rejestracja: śr 14 lut, 2007
Lokalizacja: szczecin
Kontaktowanie:

Re: Zabudowa w Y60

Postautor: prezes » śr 23 lis, 2016

Te 30-40 kg nie odczujesz na stronie.
Płaski zbiornik był by lepszy ze wzgl na równowagę, tylko znacznie trudniej jest w takim nalesniku zamontować pompę ew smok aby tę wodę wyssać ze zbiornika.
prezes, po prostu prezes

Awatar użytkownika
ishimo
4X4 Szczecin
Posty: 4250
Rejestracja: ndz 13 lis, 2011
Lokalizacja: Szczecin

Re: Zabudowa w Y60

Postautor: ishimo » śr 23 lis, 2016

Racja o tym nie pomyślałem.
Nissan Patrol GQ


Wróć do „Instytut Zmotologii Terenowej”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości