cb radio... co i jak?

Dział warsztat i już :)
buła
Starszy podawacz kinetyka
Posty: 152
Rejestracja: ndz 09 sty, 2011
Lokalizacja: szczecin prawobrzeże

Re: cb radio... co i jak?

Postautor: buła » pn 09 lis, 2020

miastek pisze:@buła
Pogadaj z radiowcami co mają łączności między kontynentalne oni mają większe "antenki" i się nie chwalą...
Mówimy tu o klasycznym radiu 4W z anteną zamontowaną tak żeby jej krzaczory nie łamały co wyjazd.

dokładnie zaproponowałem antenkę kompaktową tanią sprawdzoną i krzaki jej nie złamią bo jest na sprężynie i ładnie się kładzie pod oporem badyli :cool: a co do łączności dx nie są mi obce :idea:

Awatar użytkownika
miastek
V-ce prezes 4x4 szczecin
Posty: 5830
Rejestracja: czw 15 lut, 2007
Lokalizacja: Miastko/Szczecin

Re: cb radio... co i jak?

Postautor: miastek » pn 09 lis, 2020

Problem z antenami na sprężynie jest taki że gną się bardzo łatwo a potem napier...ją w auto zostawiając nawet małe wgnioty. Dlatego lepiej się sprawdzają długie anteny zamontowane nieco niżej, dzięki temu nic im się nie dzieje w krzakach ale zasięgu wielkiego nie ma co się spodziewać. Większość z nas ma właśnie sirio turbo 5000 i jak na razie tylko u mnie pękł raz promiennik. Zasięg jest całkiem przyzwoity nawet z zamontowaną za kołem zapasowym.
Miastek Off-road GARAGE
Serwis, części, akcesoria 4X4
ESCAPE wyciągarki, zawieszenia, namioty dachowe
iKAMPER local dealer
iODPERFORMANCE local dealer
NOWY ADRES!!! WARZYMICE 18B
502 599 717
SuperPatrolSuper TURBOintercooler

Awatar użytkownika
Tanto
4X4 Szczecin
Posty: 4665
Rejestracja: pn 21 maja, 2007
Lokalizacja: Szczecin/ Dobra k.Now
Kontaktowanie:

Re: cb radio... co i jak?

Postautor: Tanto » wt 10 lis, 2020

buła pisze: luźna guma :-D

oj ryzykowny tekst, ryzykowny ...luźna guma jest przy miękkim fiucie, a to już optymistyczne nie jest ;-)
Byłem świadkiem jak jeden z dyskutantów zgasił tym drugiego po zwrocie 'luźna guma', użył przy tym tak poetyckich słów że nie powtórzę ;-)
Suzuki SJ510 LWB '85 "Kozunia"

buła
Starszy podawacz kinetyka
Posty: 152
Rejestracja: ndz 09 sty, 2011
Lokalizacja: szczecin prawobrzeże

Re: cb radio... co i jak?

Postautor: buła » śr 11 lis, 2020

Tanto pisze:
buła pisze: luźna guma :-D

oj ryzykowny tekst, ryzykowny ...luźna guma jest przy miękkim fiucie, a to już optymistyczne nie jest ;-)
Byłem świadkiem jak jeden z dyskutantów zgasił tym drugiego po zwrocie 'luźna guma', użył przy tym tak poetyckich słów że nie powtórzę ;-)

Można i tak :idea:tylko miękki może być u kogoś tuż po :-D a to jest już bardziej przyswajalne :-D ale poza tym wróćmy to tematu troszkę odjechaliśmy :idea:

Awatar użytkownika
Tanto
4X4 Szczecin
Posty: 4665
Rejestracja: pn 21 maja, 2007
Lokalizacja: Szczecin/ Dobra k.Now
Kontaktowanie:

Re: cb radio... co i jak?

Postautor: Tanto » czw 12 lis, 2020

buła pisze:tylko miękki może być u kogoś tuż po :-D

oj w tamtej wypowiedzi zdecydowanie o stan po, tylko o stan przed uniemożliwiający przejście do stanu w trakcie ;-)
Suzuki SJ510 LWB '85 "Kozunia"


Wróć do „Instytut Zmotologii Terenowej”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości