Kupie auto do off road

kupie bo sie napaliłem, sprzedam bo dorosłem...
Awatar użytkownika
miastek
V-ce prezes 4x4 szczecin
Posty: 5832
Rejestracja: czw 15 lut, 2007
Lokalizacja: Miastko/Szczecin

Re: Kupie auto do off road

Postautor: miastek » ndz 24 lis, 2019

Chłopie szukasz auta które ma się nie psuć i jeep ci chodzi po głowie.
Czego by ci kto nie nagadał to utoniesz w tym gów.nie.
Wszystkie twoje kryteria całkowicie kłócą się z celem.
Oczekujesz całkowicie czegoś innego niż mogą ci dać auta o których tu mowa.
Cały ten temat stał się jakąś karykaturą z lokowaniem produktu.
Jak to czytam to :587:
Miastek Off-road GARAGE
Serwis, części, akcesoria 4X4
ESCAPE wyciągarki, zawieszenia, namioty dachowe
iKAMPER local dealer
iODPERFORMANCE local dealer
NOWY ADRES!!! WARZYMICE 18B
502 599 717
SuperPatrolSuper TURBOintercooler

Awatar użytkownika
Butchesky
4X4 Szczecin
Posty: 3828
Rejestracja: śr 03 maja, 2017
Lokalizacja: Sz-n

Re: Kupie auto do off road

Postautor: Butchesky » pn 25 lis, 2019

Mati pisze:Ale jeśli to nie jest terenowka to co to jest? :oops:


SUV. Bulwarówka.
Po pierwszym wyjeździe w teren koszty napraw będą wysokie...
Y61 ląg ;)
yksehctuB

Awatar użytkownika
prezes
Prezes 4x4 Szczecin
Posty: 10020
Rejestracja: śr 14 lut, 2007
Lokalizacja: szczecin
Kontaktowanie:

Re: Kupie auto do off road

Postautor: prezes » pn 25 lis, 2019

Nie strasz czlowieka.
Jeep nie jest suwem ignorancie jeden :mrgreen:

WJ to auto terenowe tyle, że z pewnymi ograniczeniami. Np rozmiar opon.
Do turystyki ofroadowej jest OK.
prezes, po prostu prezes

Awatar użytkownika
ishimo
4X4 Szczecin
Posty: 4255
Rejestracja: ndz 13 lis, 2011
Lokalizacja: Szczecin

Re: Kupie auto do off road

Postautor: ishimo » pn 25 lis, 2019

Mati pisze:No to sami widzicie jak ja się znam...
https://www.olx.pl/oferta/jeep-grand-ch ... bRox.htm,a to nie auto kogos z forum? Wygląda na zadbane,nie wiem jak cenowo...
Tak myślałem,ze moze Pan Gszyb jeśli ma warsztat to moze ktoś tam u Niego ma coś ciekawego na sprzedaż? Zdarza sie coś takiego?


Samochód nie tak dawno kupiony, kierownik mało ogarnięty, silnik zrobił kaaaa - bum jak wjechał do rzeki za patrolami....zapomniał że nie ma snorkela i zdziwiony był strasznie...
Widocznie naprawił i opytala.

Czytam te Twoje wypociny i nie rozumiem idei tego. Wyciągają do Ciebie pomocną dłoń i sam nie wiesz co z nią zrobić. Poszukaj godnego samochodu w zach-pom, umów się z właścicielm u Gszypa, sprawdzi Ci samochód przed zakupem, będziesz wiedział co kupujesz nie wbijesz się na minę. Tak nie prościej?

....a jak dorośniesz, wtopisz zyliard i zmądrzejesz kupisz Patrola.
Nissan Patrol GQ

Mati
Sympatyk 4x4 Szczecin
Posty: 90
Rejestracja: ndz 07 lip, 2019

Re: Kupie auto do off road

Postautor: Mati » pn 25 lis, 2019

Panowie,przepraszam ale ja już w takim razie zgupialem i jestem znów na samym początku i nie wiem co byłoby najodpowiedniejsze dla mnie... Tylko prosze,nie piszcie mi,ze duster,bo w tym dusterze pozniej jak zjade z drogi to nie wyjade i pol auta bede wymieniac musial... Suzi zła,jeep ciągle się psuje,ja już na prawdę nie wiem...
Czy ja mam szanse cos rozwaznego kupić do 20 tys z czego bede zadowolony? Czy po prostu powinienem odpuścić sobie temat i oglądać tylko takie auta z okna...? Chce auto na codzień,ktore nie zawiedzie mnie wrazie co w terenie i smialo bede mógł nim w niego wjechać,ale nie dacia duster... :(
Odnośnie zakupu w naszym regionie to oczywiście,ze tak byłoby dla mnie najlepiej aby znalezc coś tutaj,podjechać do gszyba i ogarnąć ale niestety ciężko jest cos odpowiedniego trafic... Macie mnie na pewno dość,ale z drugiej strony możecie się pośmiać co za kretyn,takze moze jakies pozytywy tez są... :)
Miłego dnia wszystkim

Kubasa
Młodszy grabarz
Posty: 187
Rejestracja: ndz 01 kwie, 2018
Kontaktowanie:

Re: Kupie auto do off road

Postautor: Kubasa » pn 25 lis, 2019

nie masz kasy - bierz vitare lub coś taniego - kupisz za 10 wsadzisz minimum 10 i będziesz jeździł, masz 20 tys to bierz patrola i wsadź w niego 20 tys później w silnik i w inne graty drugie tyle. Tu dosłownie topisz kasę w błocie, jak masz na styk to lepiej nie kupuj bo się mocno zdziwisz. Każdy by chciał tylko kupić i już potem nic nie robić a to niestety tak nie ma
www.plusbiuro.pl
Jeep Wrangler Rubicon

waldekryba
4X4 Szczecin
Posty: 5439
Rejestracja: pt 28 sty, 2011

Re: Kupie auto do off road

Postautor: waldekryba » pn 25 lis, 2019

Jedź człowieku do Gszypa .
I proszę Cię już nie męcz .

Awatar użytkownika
ishimo
4X4 Szczecin
Posty: 4255
Rejestracja: ndz 13 lis, 2011
Lokalizacja: Szczecin

Re: Kupie auto do off road

Postautor: ishimo » pn 25 lis, 2019

A co stoi na przeszkodzie kupienia takiego samochodu? Znaleziony w 3min
https://www.otomoto.pl/oferta/jeep-gran ... cce666e775
Wygląd nie naganny, ostatni rok produkcji, silnik zajebisty, dobra cena....
Nissan Patrol GQ

Awatar użytkownika
ishimo
4X4 Szczecin
Posty: 4255
Rejestracja: ndz 13 lis, 2011
Lokalizacja: Szczecin

Re: Kupie auto do off road

Postautor: ishimo » pn 25 lis, 2019

Następny fajny, dobra kasa, dopieścisz będziesz jeździł latami
https://www.otomoto.pl/oferta/nissan-pa ... cc20d093fc
Nissan Patrol GQ

Awatar użytkownika
prezes
Prezes 4x4 Szczecin
Posty: 10020
Rejestracja: śr 14 lut, 2007
Lokalizacja: szczecin
Kontaktowanie:

Re: Kupie auto do off road

Postautor: prezes » pn 25 lis, 2019

Duży samochod ? np land cruiser, patrol, disco 2
Średni samochod ? np vitara gv, jeep
Diesel ,benzyna ?

Z reguły sie szuka auta najmniej zamęczonego, raczej nie przerobionego (nie zmotanego).
Weż pod uwage ze rozmawiamy tu o pojazdach minimum 20 letnich. Wiec licz sie z tym, ze na starcie bedziesz musial zainwestować w solidny przeglad i usuniecie znalezionych usterek, do tego oleje, klocki, moze rozrzad.(skromnie liczac do 3 tysiecy).
W drugim etapie uformujesz auto do swoich potrzeb (kola, zawieszenie,wyciagarki i wunderbaumy pod lusterkiem)

I nie wierz, że ktokolwiek sprzedaje auto terenowe przerobione za czapke śliwek. Te wszystkie modydikacje czyniace samochód terenowy ze zdjęć reklamowych kosztuje sporo pracy i pieniedzy.

Jeszcze raz, szukaj w miare nie zmeczonego auta w najlepszym stanie z mozliwych. A czy to bedzie Jeep, Patrol Suza czy Toyota to już Twoj wybór.
I nie czerp wiedzy z pseudofachowców ktorzy w d.upie byli i g.ówno wiedzą.
prezes, po prostu prezes

Krzych_u
Operator wyciagarki
Posty: 322
Rejestracja: śr 11 wrz, 2013
Lokalizacja: Dołuje

Re: Kupie auto do off road

Postautor: Krzych_u » pn 25 lis, 2019

Najmniejszy wydatek w tym całym O-R to sam zakup samochodu.
Koszty zaczynają się dopiero jak już masz i się bawisz.

Każde auto z napędem 4x4 i redaktorem nadaje się do zabawy w O-R. Różnica jest dopiero ile trzeba wkładać by się bawić i by auto było na chodzie.

Kupno jakiegokolwiek samochodu w dolnej granicy ceny rynkowej to pchanie się w spore wydatki. Jak masz 20k PLN to zapomnij o Patrolach i Toyotach.

Awatar użytkownika
gszyp
4X4 Szczecin
Posty: 2010
Rejestracja: czw 27 gru, 2007
Lokalizacja: SZCZECIN

Re: Kupie auto do off road

Postautor: gszyp » pn 25 lis, 2019

Taka jeszcze jedna dobra rada
Kup samochód taki który ci się spodoba i wiesz że to ten ,nie pytając nikogo o opinię po prostu kup samochód swoich marzeń .
Gdzie byś nie pytał to i tak znajdzie się stu mądrali którzy naopowiadają ci pierduł i zrobią ci wodę z mózgu,wiesz są fanatycy pewnych marek dla których inne oprucz ich to gówno .Jak już ,kupisz to znajdź sobie dobrego mechanika który zna model twojego auta na wylot ,ale takiego co się zna a nie myśli że się zna i sobie go tam naprawiaj. Ciesz się że masz i nie mów nikomu co kupiłeś bo znajdą się tacy co będą się śmiać i tacy co im żal dupę ściska bo sami by chcieli taki mieć ale się boją że ich koledzy wyśmieją.
Nissan Pathfinder R51 "Pafik"


WARSZTAT 4X4 SZCZECIN UL.DĄBSKA 28 TEL 602277313
https://www.facebook.com/AUTOMOBILE-KAN ... 281961075/

Awatar użytkownika
prezes
Prezes 4x4 Szczecin
Posty: 10020
Rejestracja: śr 14 lut, 2007
Lokalizacja: szczecin
Kontaktowanie:

Re: Kupie auto do off road

Postautor: prezes » pn 25 lis, 2019

Taaa, ma to sens.
:one:
prezes, po prostu prezes

Awatar użytkownika
Tanto
4X4 Szczecin
Posty: 4666
Rejestracja: pn 21 maja, 2007
Lokalizacja: Szczecin/ Dobra k.Now
Kontaktowanie:

Re: Kupie auto do off road

Postautor: Tanto » pn 25 lis, 2019

Czytam, czytam i aż się dziwię - nikt nie spytał kolegi w jaki teren chce jeździć? Może ma takie aspiracje że Vitara po drobnych modyfikacjach (albo i bez) w zupełności mu wystarczy.

Kubasa pisze:Tez o nim myslalem ale...
Brak bagaznika
Mega slaby silnik
Brak blokad
Jednak komfort jest najwazniejszy

Dlaczego uważasz że to jest 'mega słaby silnik' w przypadku tego samochodu?
Odnośnie braku blokad, to chyba nie jest tak jak piszesz ;-) Od 5'tej do 10'tej minuty pada kilka informacji na temat Jimnego https://youtu.be/IJHtukhkd9A?t=321 ...i ani słowo nie padło na temat rynku części i modyfikacji dostępnych na rynku japońskim.

Z ostatnim stwierdzeniem pozwolę sobie się nie zgodzić, najważniejsza jest dobra zabawa, a komfort to pojęcie bardzo względne :mrgreen:
Suzuki SJ510 LWB '85 "Kozunia"

Kubasa
Młodszy grabarz
Posty: 187
Rejestracja: ndz 01 kwie, 2018
Kontaktowanie:

Re: Kupie auto do off road

Postautor: Kubasa » wt 26 lis, 2019

Tanto pisze:Czytam, czytam i aż się dziwię - nikt nie spytał kolegi w jaki teren chce jeździć? Może ma takie aspiracje że Vitara po drobnych modyfikacjach (albo i bez) w zupełności mu wystarczy.

Kubasa pisze:Tez o nim myslalem ale...
Brak bagaznika
Mega slaby silnik
Brak blokad
Jednak komfort jest najwazniejszy

Dlaczego uważasz że to jest 'mega słaby silnik' w przypadku tego samochodu?
Odnośnie braku blokad, to chyba nie jest tak jak piszesz ;-) Od 5'tej do 10'tej minuty pada kilka informacji na temat Jimnego https://youtu.be/IJHtukhkd9A?t=321 ...i ani słowo nie padło na temat rynku części i modyfikacji dostępnych na rynku japońskim.

Z ostatnim stwierdzeniem pozwolę sobie się nie zgodzić, najważniejsza jest dobra zabawa, a komfort to pojęcie bardzo względne :mrgreen:



bo ma tylko 100 kucy i nie ma turbo, pokazywali jak seryjny wrangler wjeźdżał pod górę a ten w połowie stawał. plus spalania na poziomie 10 l i więcej przy takim małym, seryjnym pierdku? jak się wstawi MT i lift to obstawiam 14+ więc chyba to mówi samo za siebie... trochę pomyłka... tak, wiem, można założyć wolniejsze przełożenia - tylko to znowu generuje koszty. seryjnie ma pseudo blokadę po absie chyba więc nie jest to 100% blokada tylko jak koło zacznie mielić powietrze to troche momentu przeniesie na oś w błotku - nic poza tym. do tego brak obecnie liftów i części bo to nowa konstrukcja.
www.plusbiuro.pl
Jeep Wrangler Rubicon

Awatar użytkownika
rage_dave
Sympatyk 4x4 Szczecin
Posty: 41
Rejestracja: pt 27 wrz, 2019
Lokalizacja: Szczecin

Re: Kupie auto do off road

Postautor: rage_dave » wt 26 lis, 2019

Ja tam się co prawda na samochodach nie znam, ale jaką moc powinien Twoim zdaniem mieć ważący tonę samochód o długości 3.5m? 200 koni, żeby fajnie się latało na tych sztywnych mostach na torze? 14 litrów to rewelacyjne spalanie jak na terenówkę z liftem i na MTkach.
Blokad nie ma, tak samo jak i pozostałe 70% samochodów jeżdżących w terenie. Przed technologią niestety nie uciekniemy, a namiastka blokad realizowana przez kontrolę trakcji to zawsze coś.
Jak na produkowany współcześnie sprzęt to moim zdaniem nie ma lipy.

Jeszcze w temacie - jak się nie ma co się lubi, to się kupuje co jest tanie.
Znajdź grata, który Ci się podoba i jest w Twoim budżecie, obejrzyj go z kimś kto się zna i jeżeli Ci się spodoba, to go kup.

Jeden chwali Patrola, bo go stać, innego nie było stać, więc kupił Kię Sportage i też jest zadowolony, bo zawsze marzył o "terenówce".
Nie sugeruj się opiniami ludzi, bo ludzie mają tendencję do wyżywania się - jeżeli coś działa dobrze, to tego nie chwalą, bo to jest oczywiste, natomiast jeżeli coś się psuje, to trzeba o tym napisać na forum.

A potem ktoś mówi, że czytał, że ktoś słyszał, że na przykład 4.7 to gówno, a 2.7 to najlepsze co może być :D

Awatar użytkownika
miastek
V-ce prezes 4x4 szczecin
Posty: 5832
Rejestracja: czw 15 lut, 2007
Lokalizacja: Miastko/Szczecin

Re: Kupie auto do off road

Postautor: miastek » wt 26 lis, 2019

Już to wszyscy napisali kilka razy.
4.7 jest idealny ale do tego :-D
Obrazek
Miastek Off-road GARAGE
Serwis, części, akcesoria 4X4
ESCAPE wyciągarki, zawieszenia, namioty dachowe
iKAMPER local dealer
iODPERFORMANCE local dealer
NOWY ADRES!!! WARZYMICE 18B
502 599 717
SuperPatrolSuper TURBOintercooler

Awatar użytkownika
gszyp
4X4 Szczecin
Posty: 2010
Rejestracja: czw 27 gru, 2007
Lokalizacja: SZCZECIN

Re: Kupie auto do off road

Postautor: gszyp » wt 26 lis, 2019

uja się tam znasz na 4,7
Nissan Pathfinder R51 "Pafik"


WARSZTAT 4X4 SZCZECIN UL.DĄBSKA 28 TEL 602277313
https://www.facebook.com/AUTOMOBILE-KAN ... 281961075/

Awatar użytkownika
rage_dave
Sympatyk 4x4 Szczecin
Posty: 41
Rejestracja: pt 27 wrz, 2019
Lokalizacja: Szczecin

Re: Kupie auto do off road

Postautor: rage_dave » wt 26 lis, 2019

No właśnie mam raczej wrażenie, że wszyscy mówią, że trzeba władować bardzo dużo pieniędzy w kupno Patrola i potem jeszcze drugie tyle na tuning, bo bez tego nie ma ofrołdu :D

Awatar użytkownika
miastek
V-ce prezes 4x4 szczecin
Posty: 5832
Rejestracja: czw 15 lut, 2007
Lokalizacja: Miastko/Szczecin

Re: Kupie auto do off road

Postautor: miastek » wt 26 lis, 2019

Żeby wiedzieć czym jest offroad to trzeba go spróbować, omijanie tego z czym on się wiąże w tym nie pomaga...

Takich co myśleli, że kupią auto na granicy budżetu i jakoś to będzie było już wielu i szybko się okazywało, że to jednak nie ta droga.
Mało kto tu zaczynał od patrola za milion szelestów...
Myślę, że wszystko co zostało zasugerowane Matiemu wystarczająco zrobiło mu wodę z mózgu.
Miastek Off-road GARAGE
Serwis, części, akcesoria 4X4
ESCAPE wyciągarki, zawieszenia, namioty dachowe
iKAMPER local dealer
iODPERFORMANCE local dealer
NOWY ADRES!!! WARZYMICE 18B
502 599 717
SuperPatrolSuper TURBOintercooler


Wróć do „Giełda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości