Kupie auto do off road

kupie bo sie napaliłem, sprzedam bo dorosłem...
Awatar użytkownika
miastek
V-ce prezes 4x4 szczecin
Posty: 5830
Rejestracja: czw 15 lut, 2007
Lokalizacja: Miastko/Szczecin

Re: Kupie auto do off road

Postautor: miastek » czw 28 lis, 2019

Zajrzyjcie na pierwsze strony tego wątku.
Tam wszystko zostało już rzeczowo opisane.
Miastek Off-road GARAGE
Serwis, części, akcesoria 4X4
ESCAPE wyciągarki, zawieszenia, namioty dachowe
iKAMPER local dealer
iODPERFORMANCE local dealer
NOWY ADRES!!! WARZYMICE 18B
502 599 717
SuperPatrolSuper TURBOintercooler

Mati
Sympatyk 4x4 Szczecin
Posty: 90
Rejestracja: ndz 07 lip, 2019

Re: Kupie auto do off road

Postautor: Mati » czw 28 lis, 2019

prezes pisze:Jeden modyfikuje samochód na dedykowanych częsciach a i tak potem taki samochód stoi w łopianach.
Drugi modyfikuje za drobne i jeździ.

Mialem juz w tym topicu sie nie udzielać, ale pomogę.
Tym samochodem z linku mozesz spokojnie uprawiac turystyke terenową w takim łagodnym wydaniu.

Tu masz zrobioną Vitare za 20 tysiecy.
I k.urwa już nie marudź.

http://www.forum4x4.pl/viewtopic.php?f=150&t=108635


Dzieki Prezes,super tylko na tamtym forum zaraz pierdolca dostane,nie moge sie skontaktować z nim... :(

Mati
Sympatyk 4x4 Szczecin
Posty: 90
Rejestracja: ndz 07 lip, 2019

Re: Kupie auto do off road

Postautor: Mati » czw 28 lis, 2019

miastek pisze:Co do mojego profesjonalizmu, to co ma piernik do wiatraka.
Nie wszystkie auta muszę robić ja, ci co chcą przyjadą ci co nie pojadą gdzieś indziej...


Ma tyle samo liter przede wszystkim :)
Twój biznes więc dbasz o niego jak uważasz za stosowne,ja jako potencjalny klient moge jedynie powiedzieć iz dobrze to nie wyglada...
Prezes wyslal fajna vitarke za co mu bardzo dziękuje :)

Awatar użytkownika
Butchesky
4X4 Szczecin
Posty: 3828
Rejestracja: śr 03 maja, 2017
Lokalizacja: Sz-n

Re: Kupie auto do off road

Postautor: Butchesky » czw 28 lis, 2019

Mati pisze:
Ma tyle samo liter przede wszystkim :)
Twój biznes więc dbasz o niego jak uważasz za stosowne,ja jako potencjalny klient moge jedynie powiedzieć iz dobrze to nie wyglada...


No trochę się, Mati, zagalopowałeś.
Wychodzisz z błędnego założenia, że każdy ma skakać koło Ciebie.

Primo: jesteś osobą spoza stowarzyszenia, gościem którego nikt nie zna, który jak na razie puścił mimo uszu porady doświadczonych osób, które działają w OR już od 20lat. Wiedza (a nie internetowe dyrdymały) jest konkretna.
Na pierwszych stronach grono próbuje Ci pomóc, jednakże pomocy nie przyjmujesz, z przyczyn błahych.

Secundo: wymagasz od osób nieznajomych profesjonalizmu; to sam zaprezentuj sobą takie podejście.
Na razie mamy zestaw braku konkretów, połamanych przez chyba i być może lub czy żona pozwoli.

Tertio: Przychodzisz do grupy osób, znających się od lat. Dlaczego i w jakim celu próbujesz narzucić swoje zdanie/ opinię/ wymagania?

Nie jesteś właścicielem forum. Ani sponsorem. Ani osobą związaną ze Stowarzyszeniem. Wymagasz szeroko pojętej obsługi, nie dając nic w zamian. Odpowiedz na jedno ważne pytanie: Niby dlaczego ktoś miałby Ci pomagać?
Daj się poznać od strony, z której ktokolwiek chciałby Ci pomóc. Kilka stron przeleciało niepotrzebnie, zmarnowałeś czasu swojego oraz forumowiczów.

Rozpocząłeś od niewłaściwej strony. Najpierw teoretyczna wiedza internetowo-jutubowa, później (niestety z Twoich wynurzeń wynika) wiedza tajemniczego mechanika, który raz miał dizla i teraz jest najmądrzejszy - a Ty przez jego pryzmat, kończąc na (internetowej) opinii o bujaniu na autostradzie, kiedy auto jest zaliftowane (no tu już dałeś dawkę humoru, nie wiem czy to dotarło).
Rozpocznij od właściwej strony: zakup auto terenowe, jeśli dalej chcesz się w to bawić, zdobądź doświadczenie, naucz się kilku prawd - a nie jakichś wyssanych z palca teorii o bujaniu przy zaliftowanym aucie, wyrób własną opinię na podstawie rozmów z WŁAŚCICIELAMI innych aut, podejrzyj co się zadzieje kiedy jedziesz z innymi, zaobserwuj jakie są różnice, co lepsze a co gorsze.

I dopiero wtedy, jak już będziesz miał trochę obycia, (odejmując czas na tłumaczenia żonowe - żałosne) po roku lub dwóch zmień auto na takie, jakie Ci najbardziej pasuje.

I myślę, że dopiero wtedy komentuj podejście Miastka do spraw związanych z Jego biznesem.
Bo teraz, jako gość, to nic Ci do tego.


Zrozum to, że offroad nie jest zajęciem komercyjnym. I wszelkie reguły tu - nie mają znaczenia.


Reasumując, mimo 'zapału' (a uwierz, co drugi student ma go podobnego, bo chciałby ale się boi - no i forsy nie ma),
dopiero po tym, jak się sam zaprezentujesz - grupa Cię oceni, czy w ogóle się do offroadu nadajesz.

Zdystansuj trochę do rzeczywistości. Nabierz dystansu do siebie. Nabierz pokory do trudnego wyzwania, które dla Ciebie jest tylko nową zabawą, żeby Cię nie przerosła.
Teren zweryfikuje, czy jak ubrudzisz buciki i skaleczysz paluszek, czy się poddasz - czy wygrasz z nim walkę.
A toczyć ją będziesz sam ze sobą.
Jak będziesz miał w błocie zmienić koło zapasowe o wadze 50kg.
Zmartwię Cię - w offroadzie spanie w aucie jest na porządku dziennym. W zimnie zmarzniesz tylko wtedy, kiedy się nie przygotujesz
lub kiedy będziesz zbyt leniwy, żeby się ruszać.
Twoje preferencje to wygoda, komfort i niskie koszty. Zaskoczyłbym Cię tym, że być może OR będzie czymś całkowicie od tego odmiennym?

Słomianych zapałów tu, na forum było już dużo. Dziś przyjdziesz, jutro pójdziesz.
Chcesz zostać zapamiętany, jako 'aaaa ten co samochód w internecie kupował i na tym skończył'? Jesteś na najlepszej drodze.

W żaden sposób Cię nie oceniam - bo nie znam.
Jednakże po ilości wniesionych pretensji, jestem bardzie na nie.
Jak Ci się tu nie spodobało, bo zabierz zabawki i idź do innej piaskownicy.
Na dodatek, do tej pory zostałeś bardzo kulturalnie potraktowany, chociaż pewnie masz inne zdanie.

Jak dla mnie EOT (koniec tematu), więcej się w sprawie zakupu auta dla Ciebie nie wypowiem, szkoda mojego czasu.

Szerokości!

PS.
Dziękuję jedynie za odrobinę rozrywki, po bujaniu liftowym i odbojnikach (Ishimo - wygrałeś! :-D), osmarkałem monitor.
Pozdro!
Y61 ląg ;)
yksehctuB

Kubasa
Młodszy grabarz
Posty: 187
Rejestracja: ndz 01 kwie, 2018
Kontaktowanie:

Re: Kupie auto do off road

Postautor: Kubasa » czw 28 lis, 2019

prezes pisze:Jeden modyfikuje samochód na dedykowanych częsciach a i tak potem taki samochód stoi w łopianach.
Drugi modyfikuje za drobne i jeździ.

Mialem juz w tym topicu sie nie udzielać, ale pomogę.
Tym samochodem z linku mozesz spokojnie uprawiac turystyke terenową w takim łagodnym wydaniu.

Tu masz zrobioną Vitare za 20 tysiecy.
I k.urwa już nie marudź.

http://www.forum4x4.pl/viewtopic.php?f=150&t=108635

ta vitara jest za 20 tys + vat ;)
www.plusbiuro.pl
Jeep Wrangler Rubicon

Awatar użytkownika
prezes
Prezes 4x4 Szczecin
Posty: 10004
Rejestracja: śr 14 lut, 2007
Lokalizacja: szczecin
Kontaktowanie:

Re: Kupie auto do off road

Postautor: prezes » czw 28 lis, 2019

Vat jest do utrącenia.
prezes, po prostu prezes

Mati
Sympatyk 4x4 Szczecin
Posty: 90
Rejestracja: ndz 07 lip, 2019

Re: Kupie auto do off road

Postautor: Mati » czw 28 lis, 2019

Butchesky,ja nic od nikogo nie wymagam ale posty niektóre uwazam nie na miejscu... Jeśli ktoś nie ma nic mądrego czy ciekawego do napisania to z racji dobrego wychowania i kultury osobistej nie powinien pisać nic,a nie rzucać teksty typu technologia nie dla Ciebie czy innego tego rodzaju... Tym bardziej osoba która coś reprezentuje i ma z tego chleb... Choć w głowie może rodzić sie wiele myśli to momentami lepiej ugryźć się w język...
Myślałem,ze forum jest to zrzeszenie ludzi o wspólnym zainteresowaniu,gdzie można zasięgnąć porady... Niekoniecznie profesjonalnej choc od takich osób jak Miastek wlasnie takich odpowiedzi bym się spodziewał... Pojechalbys do czlowieka i oddalbys je czlowiekowi,który ciśnie z Ciebie wala i nie szanuje Ciebie? Bo ja niestety odnoszę takie wrażenie...
Tak jak napisałeś jestem nikim aby cokolwiek tu wymagać,ale czy trzeba mnie odrazu deptac z braku wiedzy czy,ze jeszcze np nie kupiłem samochodu... Ja nikogo nie zmuszam do komentowania mojego postu,kto chce ten napisze,kto nie ten ominie... Mimo to jestem wdzięczny i dziękuje każdemu z osobna za poświęcony czas... Jak bym mógł to z checia bym sie jakos odwdzięczyl,bo w dzisiejszych czasach nie ma nic za darmo,a czas jest bardzo cenny...
Wszystkie uwagi ktore napisaliscie biorę do siebie i analizuje,szukam,rozglądam się. Staram się nie tryskac jadem do nikogo i być zyczliwy...
Aktualnie próbuje jakos skontaktować sie z człowiekiem od suzi,ktore wysłał mi Prezes,auto wydaje się być atrakcyjne za fajne pieniążki. Czy cos z tego będzie czas pokaze...


P.S Jeśli kogokolwiek w jakis sposób urazilem soba,swoimi wypowiedziami to przepraszam,nie chciałem...

Awatar użytkownika
miastek
V-ce prezes 4x4 szczecin
Posty: 5830
Rejestracja: czw 15 lut, 2007
Lokalizacja: Miastko/Szczecin

Re: Kupie auto do off road

Postautor: miastek » czw 28 lis, 2019

Weź chłopie daj już spokój.
Cofnij się do początku wątku. Jest mnóstwo ważnych podpowiedzi i propozycji również ode mnie. Mnóstwo osób tutaj kupiło auta po moich sugestiach i raczej wszyscy są zadowoleni, wystarczy umieć słuchać i czytać ze zrozumieniem.
Szydera poszła jak zacząłeś beczeć i wydziwiać.
Całe szczęście moi klienci są bardziej zdecydowani a nikt ci nie każe oddawać auta do mnie i całe szczęście.
Również kończę swój udział w tym temacie.
Miastek Off-road GARAGE
Serwis, części, akcesoria 4X4
ESCAPE wyciągarki, zawieszenia, namioty dachowe
iKAMPER local dealer
iODPERFORMANCE local dealer
NOWY ADRES!!! WARZYMICE 18B
502 599 717
SuperPatrolSuper TURBOintercooler

Mati
Sympatyk 4x4 Szczecin
Posty: 90
Rejestracja: ndz 07 lip, 2019

Re: Kupie auto do off road

Postautor: Mati » czw 28 lis, 2019

miastek pisze:Weź chłopie daj już spokój.
Cofnij się do początku wątku. Jest mnóstwo ważnych podpowiedzi i propozycji również ode mnie. Mnóstwo osób tutaj kupiło auta po moich sugestiach i raczej wszyscy są zadowoleni, wystarczy umieć słuchać i czytać ze zrozumieniem.
Szydera poszła jak zacząłeś beczeć i wydziwiać.
Całe szczęście moi klienci są bardziej zdecydowani a nikt ci nie każe oddawać auta do mnie i całe szczęście.
Również kończę swój udział w tym temacie.


Kupię passata którego mi poleciles i zapewne również bede zadowolony ;) Dziękuje Tobie za poświęcony czas i rady. Uważam,że w temacie zostałem nakierowany czego powinienem szukać. Celuje w grand Vitare albo jeepa z gazem... Zacząłem brać pod uwagę nawet diesla co ma Kubasa Choć preferuje bardziej benzyne...
Pozdrawiam

Krzych_u
Operator wyciagarki
Posty: 322
Rejestracja: śr 11 wrz, 2013
Lokalizacja: Dołuje

Re: Kupie auto do off road

Postautor: Krzych_u » czw 28 lis, 2019

Tutaj jest lepiej niż w dziale Humor opanowanym przez Butcha :-D :-D :)

Mati

Odpuść sobie chłopie. Ty nie szukasz auta w teren tylko VW Passata 1.9 TDi 4Motion
Tylko takiego po 2012.
Niestety takich nigdy nie wyprodukowali.

Każdy kto się w to bawi od lat, a raczej tym pasjonuje wyebał w to kupę szmalu. I nie chce być inaczej. Nie da się robić tego bez kosztów. Jeśli dziś ktoś ma te koszty mniejsze, to jest zazwyczaj wynik jego własnych kosztownych doświadczeń.

Jak chcesz od święta pojechać w teren, to na pilota u kogoś startuj. Z tym zawsze był problem. A takim paskiem w gnoju na rajd dojedziesz i będziesz mógł blysnac naklejka 4x4 na tylnej klapie.

Ludzie dają Tobie dobre rady bo sami jeżdżą, naprawiają te auta sobie A niektórzy i innym. To nie jest wiedza z neta czy filmów albo programów rodem z TVN Turbo.

Jakby tak wziąć samych chłopaków z SAT i te siano co utopili w OR to można by dobra działkę w centrum kupić i kwadrat postawić.

Awatar użytkownika
Butchesky
4X4 Szczecin
Posty: 3828
Rejestracja: śr 03 maja, 2017
Lokalizacja: Sz-n

Re: Kupie auto do off road

Postautor: Butchesky » czw 28 lis, 2019

Krzych_u pisze:Tutaj jest lepiej niż w dziale Humor opanowanym przez Butcha :-D :-D :)


Przez wrodzoną skromność nie zaprzeczam. Że opanowanym troszeczku :-D
Trza przyznać, że nasz nowy arbiturient OR też humorysta :-D
Nie mylić z humorzasty...
Y61 ląg ;)
yksehctuB

wibrys
Prawdziwy offrołdowiec
Posty: 945
Rejestracja: pt 07 sie, 2009
Lokalizacja: Szczecin

Re: Kupie auto do off road

Postautor: wibrys » pt 29 lis, 2019

Oooo.. jakie pustki nastały w tak pięknie rozwijającym się wątku :(
Wiatr tylko gwiżdże... jak pod wyliftowanym, kołyszącym się na boki patrolu pędzącym po czarnym.. :o
Est modus in rebus.

Mati
Sympatyk 4x4 Szczecin
Posty: 90
Rejestracja: ndz 07 lip, 2019

Re: Kupie auto do off road

Postautor: Mati » pt 29 lis, 2019

wibrys pisze:Oooo.. jakie pustki nastały w tak pięknie rozwijającym się wątku :(
Wiatr tylko gwiżdże... jak pod wyliftowanym, kołyszącym się na boki patrolu pędzącym po czarnym.. :o


A pomyśleć,ze czasami wystarczy tylko brokat... :lol:


Wieczorem mam mieć zdjęcia tej suzi z Krakowa,mogę je tu wrzucić tylko nie wiem jak...

Kubasa
Młodszy grabarz
Posty: 187
Rejestracja: ndz 01 kwie, 2018
Kontaktowanie:

Re: Kupie auto do off road

Postautor: Kubasa » pt 29 lis, 2019

to ogłoszenie Suzuki wisi już kilka miesięcy, zaczynał z 29 tys. sporo rzeczy ma tam do poprawy z tego co pisał
www.plusbiuro.pl
Jeep Wrangler Rubicon

Awatar użytkownika
prezes
Prezes 4x4 Szczecin
Posty: 10004
Rejestracja: śr 14 lut, 2007
Lokalizacja: szczecin
Kontaktowanie:

Re: Kupie auto do off road

Postautor: prezes » pt 29 lis, 2019

Czyli rynek wyregulował mu cenę.
prezes, po prostu prezes

Krzych_u
Operator wyciagarki
Posty: 322
Rejestracja: śr 11 wrz, 2013
Lokalizacja: Dołuje

Re: Kupie auto do off road

Postautor: Krzych_u » pt 29 lis, 2019

Niech mi ktoś wytłumaczy fenomen jazdy na drugi koniec Polski po auto, skoro podobne jak nie lepsze jest na miejscu?

Rozumiem jechać po klasyka, albo rodzynka czy auta którego zwyczajnie nie ma w okolicy...

Kubasa
Młodszy grabarz
Posty: 187
Rejestracja: ndz 01 kwie, 2018
Kontaktowanie:

Re: Kupie auto do off road

Postautor: Kubasa » pt 29 lis, 2019

Coz... ja tego nie wiem, szczegolnie ze tu wyciagarka dziala i blacharsko ogarniety w ostatnim roku. A tak to bilety paliwo sprawdzenie ale jego sprawa
www.plusbiuro.pl
Jeep Wrangler Rubicon

Awatar użytkownika
prezes
Prezes 4x4 Szczecin
Posty: 10004
Rejestracja: śr 14 lut, 2007
Lokalizacja: szczecin
Kontaktowanie:

Re: Kupie auto do off road

Postautor: prezes » pt 29 lis, 2019

Krzysiek mój kolego. A co Cię obchodzi czym koleżka sie kieruje ?
No ma kaprys, to sobie pojedzie pooglądac sztrucla 650 km od Szczecina.
Tamta jest czworkę tansza i objeżdżona.
Tu ma drozszą i nie jeżdżoną.
Moze tym sie kieruje.
ChGW.
prezes, po prostu prezes

Kubasa
Młodszy grabarz
Posty: 187
Rejestracja: ndz 01 kwie, 2018
Kontaktowanie:

Re: Kupie auto do off road

Postautor: Kubasa » pt 29 lis, 2019

4 nie bo pisalem ze za 22 spokojnie puszcze. Tamta widac ze na firme wiec nawet jak zanizy fakture do 8 tys to i tak 1600 vatu wejdzie
www.plusbiuro.pl
Jeep Wrangler Rubicon

waldekryba
4X4 Szczecin
Posty: 5429
Rejestracja: pt 28 sty, 2011

Re: Kupie auto do off road

Postautor: waldekryba » pt 29 lis, 2019

Jeeezuusicku , Wibrys , nie bujaj tym autem wyliftowanym , bo kolację oddam .


Wróć do „Giełda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości