Ratownik przedmedyczny

Co zrobić aby wrócić w całości z wyjazdu i aby właściciel terenu nie wychodził z widałami na ulicę jak zobaczy 4x4
Awatar użytkownika
prezes
Prezes 4x4 Szczecin
Posty: 10021
Rejestracja: śr 14 lut, 2007
Lokalizacja: szczecin
Kontaktowanie:

Ratownik przedmedyczny

Postautor: prezes » pn 16 kwie, 2007

Tak ostatnio rozmawiałem z Benesem, i padł pomysł, co by może zrobic taki własnie kurs ratownika przedmedycznego [tak to sie chyba nazywa].
Takie umiejętności moga sie bardzo [oby nie :!: ] przydać w sytuacjach ekstremalnych w naszym hobby.
prezes, po prostu prezes

Online
Darek...
ADMINISTRATOR
Posty: 3911
Rejestracja: ndz 11 lut, 2007
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Darek... » pn 16 kwie, 2007

taki kurs z papierem czy tylko kilka spotkań z kimś kto ma coś do powiedzenia w temacie :?: :roll:
Honker 2324

Chaos
Sympatyk 4x4 Szczecin
Posty: 51
Rejestracja: czw 29 mar, 2007
Lokalizacja: Gdańsk/Szczecin

Postautor: Chaos » pn 16 kwie, 2007

ja potrafie bardzo szybko się znieczulić do nieprzytomności dowolnym alkoholem +- 40% :mrgreen:
791 514 520 oraz 506 042 227

Awatar użytkownika
prezes
Prezes 4x4 Szczecin
Posty: 10021
Rejestracja: śr 14 lut, 2007
Lokalizacja: szczecin
Kontaktowanie:

Postautor: prezes » pn 16 kwie, 2007

Darek... pisze:taki kurs z papierem czy tylko kilka spotkań z kimś kto ma coś do powiedzenia w temacie :?: :roll:

Wiesz Darek, w sumie to papier to mi nie potrzebny, choć ..... kto wie ?
Może kiedys ,ktoś może zażądać od organizatorów imprez takiego kwita, Coś Rafał mówił, że kiedyś chyba PCK organizowało takie kursy, lub fundacja Owsiaka
prezes, po prostu prezes

Online
Darek...
ADMINISTRATOR
Posty: 3911
Rejestracja: ndz 11 lut, 2007
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Darek... » pn 16 kwie, 2007

OK - czyli , aby pociągnąć temat dalej trzeba odpowiedzieć na kolejne pytania:
- ilu chętnych??
- czy uczestnicy są zainteresowani - jeśli trzeba będzie zapłacić np 80 zeta
Honker 2324

Awatar użytkownika
prezes
Prezes 4x4 Szczecin
Posty: 10021
Rejestracja: śr 14 lut, 2007
Lokalizacja: szczecin
Kontaktowanie:

Postautor: prezes » pn 16 kwie, 2007

Darek... pisze:OK - czyli , aby pociągnąć temat dalej trzeba odpowiedzieć na kolejne pytania:
- ilu chętnych??
- czy uczestnicy są zainteresowani - jeśli trzeba będzie zapłacić np 80 zeta

Wiadomo, ze było by lepiej za 1 zet +vat :!:
:D
prezes, po prostu prezes

Online
Darek...
ADMINISTRATOR
Posty: 3911
Rejestracja: ndz 11 lut, 2007
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Darek... » pn 16 kwie, 2007

prezes pisze:
Darek... pisze:OK - czyli , aby pociągnąć temat dalej trzeba odpowiedzieć na kolejne pytania:
- ilu chętnych??
- czy uczestnicy są zainteresowani - jeśli trzeba będzie zapłacić np 80 zeta

Wiadomo, ze było by lepiej za 1 zet +vat :!:
:D

Czyli odpadają zaświadczenia , certyfikaty itp. pierdoły . Bez kasztanienia ustalamy sobie program , łatwimy pomoce dydaktyczne np. manekina i sami ciągniemy temat lub......
Zapraszamy "fachowca" na jakiś nasz wypad gdzie za wikt i opierunek pouczy nas pierwszej pomocy. :roll:
Honker 2324

Benes
ADMINISTRATOR
Posty: 5099
Rejestracja: sob 10 lut, 2007
Lokalizacja: Usa
Kontaktowanie:

Postautor: Benes » pn 16 kwie, 2007

Nie wiem czy to jest aż 80 zł...
Sonda na stronie głównej :roll:

Online
Darek...
ADMINISTRATOR
Posty: 3911
Rejestracja: ndz 11 lut, 2007
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Darek... » pn 16 kwie, 2007

Benes pisze:Nie wiem czy to jest aż 80 zł...
Sonda na stronie głównej :roll:


Też nie wiem czy to aż :roll: Cennik znalazłem na stronce Harcerskiej Grupy Ratowniczej "POMORZE" i stąd ten przykład
Honker 2324

Awatar użytkownika
kondziu
nawigator
Posty: 551
Rejestracja: ndz 11 lut, 2007
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: kondziu » pn 16 kwie, 2007

lepiej bez kwitu. Bo w razie czego jak się ma kwit to gdy coś nie tak się zrobi i pacjent zejdzie będzie paragraf. Gdy nie ma kwitu każdy ma obowiazek udzielić pomocy wedle swej wiedzy bez odpowiedzialności
ONE LIFE.LIVE IT

Awatar użytkownika
Tamlin
Prawdziwy offrołdowiec
Posty: 758
Rejestracja: śr 07 mar, 2007
Lokalizacja: Strachocin/Stargard

Postautor: Tamlin » pn 16 kwie, 2007

Kwit do niczego wam się nie przyda. A podobnie jest z Ratownikami Wodnymi „nieść pomoc o każdej porze dnia i nocy przez cały rok ludziom zagrożonym przez wode” i były przypadki pociągnięcia Ratowników do odpowiedzialności którzy odpoczywali sobie nad morzem i nie udzielili pomocy. :twisted:

Benes
ADMINISTRATOR
Posty: 5099
Rejestracja: sob 10 lut, 2007
Lokalizacja: Usa
Kontaktowanie:

Postautor: Benes » pn 16 kwie, 2007

Tamlin pisze:Kwit do niczego wam się nie przyda. A podobnie jest z Ratownikami Wodnymi „nieść pomoc o każdej porze dnia i nocy przez cały rok ludziom zagrożonym przez wode” i były przypadki pociągnięcia Ratowników do odpowiedzialności którzy odpoczywali sobie nad morzem i nie udzielili pomocy. :twisted:


i bardzo dobrze :evil:

Nieść pomoc jest obowiązkiem każdego, szczególnie jak jest zagrożone życie ludzkie tylko trzeba umieć!!

Awatar użytkownika
Tamlin
Prawdziwy offrołdowiec
Posty: 758
Rejestracja: śr 07 mar, 2007
Lokalizacja: Strachocin/Stargard

Postautor: Tamlin » pn 16 kwie, 2007

Sorrki Benes ale mnie nie zrozumiałeś Ratownik był na wczasach na strzeżonej plaży pełnej ludzi i popijał piwko. Wiec troche dziwne żeby siedział i wpatrywał sie w wode cały czas. A to że znieczulica jest popularna to wiem bo sam wyganiałem ludzi z wody podczas pieknego słońca a stan morza byl zdeka nieodpowiedni do kąpieli. A ludzie co robili kłócili sie a puźniej szli na plaże niestrzeżoną i kładli na ciebie młodego Ratownika lache. A jak coś się stanie to pierwsze pytanko gdzie był ratownik??

Awatar użytkownika
maverick
Starszy podawacz kinetyka
Posty: 106
Rejestracja: czw 15 lut, 2007
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: maverick » pn 16 kwie, 2007

dokument to raczej byłby potrzebny w jakimś konkretnym celu..., np. do pracy, ale tak w przypadku SAT 4X4, to raczej lepsze praktyczne umiejętności... i to co zawsze mówią... nie bać się udzielić pomocy!! A Wy już się straszycie!!! :shock:
http://www.celem.cba.pl

obecnie bez 4x4 :(

Awatar użytkownika
fruzia
Prawdziwy offrołdowiec
Posty: 822
Rejestracja: sob 10 lut, 2007
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: fruzia » wt 17 kwie, 2007

PCK robiło kiedyś kursy w szkołach, ale poziom był naprawde podstawówki.
ale takie kursy dla zainteresowanych też by pewnie robiło, może troche bardziej zaawansowane.
Kursy z kwitami to bardzo możliwe, że studium medyczne robi, mamy takie dwa, na broniewskiego i orła białego, zawsze można popytać

Benes
ADMINISTRATOR
Posty: 5099
Rejestracja: sob 10 lut, 2007
Lokalizacja: Usa
Kontaktowanie:

Postautor: Benes » wt 17 kwie, 2007

Tamlin pisze:Sorrki Benes ale mnie nie zrozumiałeś Ratownik był na wczasach na strzeżonej plaży pełnej ludzi i popijał piwko. Wiec troche dziwne żeby siedział i wpatrywał sie w wode cały czas. A to że znieczulica jest popularna to wiem bo sam wyganiałem ludzi z wody podczas pieknego słońca a stan morza byl zdeka nieodpowiedni do kąpieli. A ludzie co robili kłócili sie a puźniej szli na plaże niestrzeżoną i kładli na ciebie młodego Ratownika lache. A jak coś się stanie to pierwsze pytanko gdzie był ratownik??


OK

Awatar użytkownika
qsma
Weteran bezdrozy
Posty: 3018
Rejestracja: sob 10 lut, 2007
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Postautor: qsma » wt 17 kwie, 2007

p@blo pisze:Ja slyszałem ze Qusma poznał ostatnio jakiegos ratownika medycznego z prawdziwego zdarzenia.... 8) :lol: :mrgreen:

ja nic nie pamietam 8) :roll: i nic nie słyszałem :o miałem zalane uszy i oczy wodą!!

a co do odpowiedzialnosci to nawet jak ktoś ci zejdzie nic ci nie zrobią, wazne ze chciałeś pomóc 8)
patrol GRRRRRRR 4,2 +35 BFG MT

http://www.martechszczecin.pl

Awatar użytkownika
qsma
Weteran bezdrozy
Posty: 3018
Rejestracja: sob 10 lut, 2007
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Postautor: qsma » śr 18 kwie, 2007

ale chetnie bym sobie przypomniał podstawy ratownictwa. sie okazało ze niewiele pamietam. papier mam i co z tego?? 8)
patrol GRRRRRRR 4,2 +35 BFG MT



http://www.martechszczecin.pl

Awatar użytkownika
Tamlin
Prawdziwy offrołdowiec
Posty: 758
Rejestracja: śr 07 mar, 2007
Lokalizacja: Strachocin/Stargard

Postautor: Tamlin » śr 18 kwie, 2007

qsma pisze:ale chetnie bym sobie przypomniał podstawy ratownictwa. sie okazało ze niewiele pamietam. papier mam i co z tego?? 8)


Jako że wiedza jest ulotna zróbcie kurs, a potem co pół roku imprezkę z elementami pierwszej pomocy i tak co pół roku aby wszyscy pamiętali a co dwa latka nowy kurs dla zapoznania się z nowinkami

Benes
ADMINISTRATOR
Posty: 5099
Rejestracja: sob 10 lut, 2007
Lokalizacja: Usa
Kontaktowanie:

Postautor: Benes » śr 18 kwie, 2007

Tamlin pisze:
qsma pisze:ale chetnie bym sobie przypomniał podstawy ratownictwa. sie okazało ze niewiele pamietam. papier mam i co z tego?? 8)


Jako że wiedza jest ulotna zróbcie kurs, a potem co pół roku imprezkę z elementami pierwszej pomocy i tak co pół roku aby wszyscy pamiętali a co dwa latka nowy kurs dla zapoznania się z nowinkami


Póżniej ktoś wypomni że robimy jakieś gej... imprezy :wink: :wink: :lol:


Wróć do „Bezpieczeństwo i jazda w terenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 64 gości