Ratownik przedmedyczny

Co zrobić aby wrócić w całości z wyjazdu i aby właściciel terenu nie wychodził z widałami na ulicę jak zobaczy 4x4
Awatar użytkownika
prezes
Prezes 4x4 Szczecin
Posty: 10004
Rejestracja: śr 14 lut, 2007
Lokalizacja: szczecin
Kontaktowanie:

Ratownik przedmedyczny

Postautor: prezes » pn 16 kwie, 2007

Tak ostatnio rozmawiałem z Benesem, i padł pomysł, co by może zrobic taki własnie kurs ratownika przedmedycznego [tak to sie chyba nazywa].
Takie umiejętności moga sie bardzo [oby nie :!: ] przydać w sytuacjach ekstremalnych w naszym hobby.
prezes, po prostu prezes

Darek...
ADMINISTRATOR
Posty: 3910
Rejestracja: ndz 11 lut, 2007
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Darek... » pn 16 kwie, 2007

taki kurs z papierem czy tylko kilka spotkań z kimś kto ma coś do powiedzenia w temacie :?: :roll:
Honker 2324

Chaos
Sympatyk 4x4 Szczecin
Posty: 51
Rejestracja: czw 29 mar, 2007
Lokalizacja: Gdańsk/Szczecin

Postautor: Chaos » pn 16 kwie, 2007

ja potrafie bardzo szybko się znieczulić do nieprzytomności dowolnym alkoholem +- 40% :mrgreen:
791 514 520 oraz 506 042 227

Awatar użytkownika
prezes
Prezes 4x4 Szczecin
Posty: 10004
Rejestracja: śr 14 lut, 2007
Lokalizacja: szczecin
Kontaktowanie:

Postautor: prezes » pn 16 kwie, 2007

Darek... pisze:taki kurs z papierem czy tylko kilka spotkań z kimś kto ma coś do powiedzenia w temacie :?: :roll:

Wiesz Darek, w sumie to papier to mi nie potrzebny, choć ..... kto wie ?
Może kiedys ,ktoś może zażądać od organizatorów imprez takiego kwita, Coś Rafał mówił, że kiedyś chyba PCK organizowało takie kursy, lub fundacja Owsiaka
prezes, po prostu prezes

Darek...
ADMINISTRATOR
Posty: 3910
Rejestracja: ndz 11 lut, 2007
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Darek... » pn 16 kwie, 2007

OK - czyli , aby pociągnąć temat dalej trzeba odpowiedzieć na kolejne pytania:
- ilu chętnych??
- czy uczestnicy są zainteresowani - jeśli trzeba będzie zapłacić np 80 zeta
Honker 2324

Awatar użytkownika
prezes
Prezes 4x4 Szczecin
Posty: 10004
Rejestracja: śr 14 lut, 2007
Lokalizacja: szczecin
Kontaktowanie:

Postautor: prezes » pn 16 kwie, 2007

Darek... pisze:OK - czyli , aby pociągnąć temat dalej trzeba odpowiedzieć na kolejne pytania:
- ilu chętnych??
- czy uczestnicy są zainteresowani - jeśli trzeba będzie zapłacić np 80 zeta

Wiadomo, ze było by lepiej za 1 zet +vat :!:
:D
prezes, po prostu prezes

Darek...
ADMINISTRATOR
Posty: 3910
Rejestracja: ndz 11 lut, 2007
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Darek... » pn 16 kwie, 2007

prezes pisze:
Darek... pisze:OK - czyli , aby pociągnąć temat dalej trzeba odpowiedzieć na kolejne pytania:
- ilu chętnych??
- czy uczestnicy są zainteresowani - jeśli trzeba będzie zapłacić np 80 zeta

Wiadomo, ze było by lepiej za 1 zet +vat :!:
:D

Czyli odpadają zaświadczenia , certyfikaty itp. pierdoły . Bez kasztanienia ustalamy sobie program , łatwimy pomoce dydaktyczne np. manekina i sami ciągniemy temat lub......
Zapraszamy "fachowca" na jakiś nasz wypad gdzie za wikt i opierunek pouczy nas pierwszej pomocy. :roll:
Honker 2324

Benes
ADMINISTRATOR
Posty: 5095
Rejestracja: sob 10 lut, 2007
Lokalizacja: 4x4 Szczecin

Postautor: Benes » pn 16 kwie, 2007

Nie wiem czy to jest aż 80 zł...
Sonda na stronie głównej :roll:
Życie może być pełne przygód lub zupełnie nudne…
http://www.moto-panamericana.pl/
Masz niskie ciśnienie... ja Ci je podniosę :-)

Darek...
ADMINISTRATOR
Posty: 3910
Rejestracja: ndz 11 lut, 2007
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Darek... » pn 16 kwie, 2007

Benes pisze:Nie wiem czy to jest aż 80 zł...
Sonda na stronie głównej :roll:


Też nie wiem czy to aż :roll: Cennik znalazłem na stronce Harcerskiej Grupy Ratowniczej "POMORZE" i stąd ten przykład
Honker 2324

Awatar użytkownika
kondziu
nawigator
Posty: 551
Rejestracja: ndz 11 lut, 2007
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: kondziu » pn 16 kwie, 2007

lepiej bez kwitu. Bo w razie czego jak się ma kwit to gdy coś nie tak się zrobi i pacjent zejdzie będzie paragraf. Gdy nie ma kwitu każdy ma obowiazek udzielić pomocy wedle swej wiedzy bez odpowiedzialności
ONE LIFE.LIVE IT

Awatar użytkownika
Tamlin
Prawdziwy offrołdowiec
Posty: 758
Rejestracja: śr 07 mar, 2007
Lokalizacja: Strachocin/Stargard

Postautor: Tamlin » pn 16 kwie, 2007

Kwit do niczego wam się nie przyda. A podobnie jest z Ratownikami Wodnymi „nieść pomoc o każdej porze dnia i nocy przez cały rok ludziom zagrożonym przez wode” i były przypadki pociągnięcia Ratowników do odpowiedzialności którzy odpoczywali sobie nad morzem i nie udzielili pomocy. :twisted:

Benes
ADMINISTRATOR
Posty: 5095
Rejestracja: sob 10 lut, 2007
Lokalizacja: 4x4 Szczecin

Postautor: Benes » pn 16 kwie, 2007

Tamlin pisze:Kwit do niczego wam się nie przyda. A podobnie jest z Ratownikami Wodnymi „nieść pomoc o każdej porze dnia i nocy przez cały rok ludziom zagrożonym przez wode” i były przypadki pociągnięcia Ratowników do odpowiedzialności którzy odpoczywali sobie nad morzem i nie udzielili pomocy. :twisted:


i bardzo dobrze :evil:

Nieść pomoc jest obowiązkiem każdego, szczególnie jak jest zagrożone życie ludzkie tylko trzeba umieć!!
Życie może być pełne przygód lub zupełnie nudne…

http://www.moto-panamericana.pl/

Masz niskie ciśnienie... ja Ci je podniosę :-)

Awatar użytkownika
Tamlin
Prawdziwy offrołdowiec
Posty: 758
Rejestracja: śr 07 mar, 2007
Lokalizacja: Strachocin/Stargard

Postautor: Tamlin » pn 16 kwie, 2007

Sorrki Benes ale mnie nie zrozumiałeś Ratownik był na wczasach na strzeżonej plaży pełnej ludzi i popijał piwko. Wiec troche dziwne żeby siedział i wpatrywał sie w wode cały czas. A to że znieczulica jest popularna to wiem bo sam wyganiałem ludzi z wody podczas pieknego słońca a stan morza byl zdeka nieodpowiedni do kąpieli. A ludzie co robili kłócili sie a puźniej szli na plaże niestrzeżoną i kładli na ciebie młodego Ratownika lache. A jak coś się stanie to pierwsze pytanko gdzie był ratownik??

Awatar użytkownika
maverick
Starszy podawacz kinetyka
Posty: 106
Rejestracja: czw 15 lut, 2007
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: maverick » pn 16 kwie, 2007

dokument to raczej byłby potrzebny w jakimś konkretnym celu..., np. do pracy, ale tak w przypadku SAT 4X4, to raczej lepsze praktyczne umiejętności... i to co zawsze mówią... nie bać się udzielić pomocy!! A Wy już się straszycie!!! :shock:
http://www.celem.cba.pl

obecnie bez 4x4 :(

Awatar użytkownika
fruzia
Prawdziwy offrołdowiec
Posty: 822
Rejestracja: sob 10 lut, 2007
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: fruzia » wt 17 kwie, 2007

PCK robiło kiedyś kursy w szkołach, ale poziom był naprawde podstawówki.
ale takie kursy dla zainteresowanych też by pewnie robiło, może troche bardziej zaawansowane.
Kursy z kwitami to bardzo możliwe, że studium medyczne robi, mamy takie dwa, na broniewskiego i orła białego, zawsze można popytać

Benes
ADMINISTRATOR
Posty: 5095
Rejestracja: sob 10 lut, 2007
Lokalizacja: 4x4 Szczecin

Postautor: Benes » wt 17 kwie, 2007

Tamlin pisze:Sorrki Benes ale mnie nie zrozumiałeś Ratownik był na wczasach na strzeżonej plaży pełnej ludzi i popijał piwko. Wiec troche dziwne żeby siedział i wpatrywał sie w wode cały czas. A to że znieczulica jest popularna to wiem bo sam wyganiałem ludzi z wody podczas pieknego słońca a stan morza byl zdeka nieodpowiedni do kąpieli. A ludzie co robili kłócili sie a puźniej szli na plaże niestrzeżoną i kładli na ciebie młodego Ratownika lache. A jak coś się stanie to pierwsze pytanko gdzie był ratownik??


OK
Życie może być pełne przygód lub zupełnie nudne…

http://www.moto-panamericana.pl/

Masz niskie ciśnienie... ja Ci je podniosę :-)

Awatar użytkownika
qsma
Weteran bezdrozy
Posty: 3018
Rejestracja: sob 10 lut, 2007
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Postautor: qsma » wt 17 kwie, 2007

p@blo pisze:Ja slyszałem ze Qusma poznał ostatnio jakiegos ratownika medycznego z prawdziwego zdarzenia.... 8) :lol: :mrgreen:

ja nic nie pamietam 8) :roll: i nic nie słyszałem :o miałem zalane uszy i oczy wodą!!

a co do odpowiedzialnosci to nawet jak ktoś ci zejdzie nic ci nie zrobią, wazne ze chciałeś pomóc 8)
patrol GRRRRRRR 4,2 +35 BFG MT

http://www.martechszczecin.pl

Awatar użytkownika
qsma
Weteran bezdrozy
Posty: 3018
Rejestracja: sob 10 lut, 2007
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Postautor: qsma » śr 18 kwie, 2007

ale chetnie bym sobie przypomniał podstawy ratownictwa. sie okazało ze niewiele pamietam. papier mam i co z tego?? 8)
patrol GRRRRRRR 4,2 +35 BFG MT



http://www.martechszczecin.pl

Awatar użytkownika
Tamlin
Prawdziwy offrołdowiec
Posty: 758
Rejestracja: śr 07 mar, 2007
Lokalizacja: Strachocin/Stargard

Postautor: Tamlin » śr 18 kwie, 2007

qsma pisze:ale chetnie bym sobie przypomniał podstawy ratownictwa. sie okazało ze niewiele pamietam. papier mam i co z tego?? 8)


Jako że wiedza jest ulotna zróbcie kurs, a potem co pół roku imprezkę z elementami pierwszej pomocy i tak co pół roku aby wszyscy pamiętali a co dwa latka nowy kurs dla zapoznania się z nowinkami

Benes
ADMINISTRATOR
Posty: 5095
Rejestracja: sob 10 lut, 2007
Lokalizacja: 4x4 Szczecin

Postautor: Benes » śr 18 kwie, 2007

Tamlin pisze:
qsma pisze:ale chetnie bym sobie przypomniał podstawy ratownictwa. sie okazało ze niewiele pamietam. papier mam i co z tego?? 8)


Jako że wiedza jest ulotna zróbcie kurs, a potem co pół roku imprezkę z elementami pierwszej pomocy i tak co pół roku aby wszyscy pamiętali a co dwa latka nowy kurs dla zapoznania się z nowinkami


Póżniej ktoś wypomni że robimy jakieś gej... imprezy :wink: :wink: :lol:
Życie może być pełne przygód lub zupełnie nudne…

http://www.moto-panamericana.pl/

Masz niskie ciśnienie... ja Ci je podniosę :-)


Wróć do „Bezpieczeństwo i jazda w terenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości