pakiet startowy - czyli idziemy na zakupy

Co zrobić aby wrócić w całości z wyjazdu i aby właściciel terenu nie wychodził z widałami na ulicę jak zobaczy 4x4
Benes
ADMINISTRATOR
Posty: 5095
Rejestracja: sob 10 lut, 2007
Lokalizacja: 4x4 Szczecin

Postautor: Benes » pn 15 lis, 2010

kask i kamizelka to jest dobra sprawa... szczególnie dla dzieci
Wydaje mi się że wszyscy uczestnicy powinni mieć kamizelki szczególnie kiedy rajd trwa w nocy.

co do sprzętu zakupionego warto go jakoś oznaczyć... jest on podobny jeden do drugiego. W ferworze walki "pożycza się go" a po walce nie wygląda on już tak ślicznie (błoto,piach) i trudno go rozróżnić pośród innego pożyczonego sprzętu.
Życie może być pełne przygód lub zupełnie nudne…
http://www.moto-panamericana.pl/
Masz niskie ciśnienie... ja Ci je podniosę :-)

Awatar użytkownika
LSD
4X4 Szczecin
Posty: 2528
Rejestracja: sob 17 mar, 2007
Lokalizacja: Dobra

Postautor: LSD » pn 15 lis, 2010

Kaski dla dzieciaków to dobry pomysł. Myślę jednak, że najważniejsze jest zapinanie pasów. Jak będą dobrze zapięte, to nie ma szansu w dach przydzwonić :)

Lusi&Adam
Starszy podawacz kinetyka
Posty: 148
Rejestracja: ndz 07 lis, 2010
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Lusi&Adam » pn 15 lis, 2010

a tak pół żartem - z oglądaliśmy film z przygotowania trasy najbliższego rajdu i jest też opcja wbudowania sonaru ... mam taki wędkarski gdzieś w piwnicy :P
GR '96

Awatar użytkownika
budzik
Prawdziwy offrołdowiec
Posty: 760
Rejestracja: czw 18 gru, 2008
Lokalizacja: Stargarad

Postautor: budzik » pn 15 lis, 2010

Lusi&Adam pisze:a tak pół żartem - z oglądaliśmy film z przygotowania trasy najbliższego rajdu i jest też opcja wbudowania sonaru ... mam taki wędkarski gdzieś w piwnicy :P



Skup się kolego lepiej na bezpieczeństwie swoich małych pomagierów :wink: Zostań przy kasku i kamizelce, im napewno nie będzie przeszkadzało a pewnie frajdę będą mieli dodatkową.

Lepiej sobie jakis metromierz zmotaj a nie jakieś sonary. Przeciez duży jesteś i pewnie masz karte pływacką :619: Poza tym chłopaki nie płaczą :507: , także nie kombinuj chopie tylko bądz na tym rajdzie a to w zupełnosci wystarczy :wink:

Awatar użytkownika
gszyp
4X4 Szczecin
Posty: 2010
Rejestracja: czw 27 gru, 2007
Lokalizacja: SZCZECIN

Postautor: gszyp » pn 15 lis, 2010

budzik pisze:
Lusi&Adam pisze:a tak pół żartem - z oglądaliśmy film z przygotowania trasy najbliższego rajdu i jest też opcja wbudowania sonaru ... mam taki wędkarski gdzieś w piwnicy :P



Skup się kolego lepiej na bezpieczeństwie swoich małych pomagierów :wink: Zostań przy kasku i kamizelce, im napewno nie będzie przeszkadzało a pewnie frajdę będą mieli dodatkową.

Lepiej sobie jakis metromierz zmotaj a nie jakieś sonary. Przeciez duży jesteś i pewnie masz karte pływacką :619: Poza tym chłopaki nie płaczą :507: , także nie kombinuj chopie tylko bądz na tym rajdzie a to w zupełnosci wystarczy :wink:


:thumright:

Lusi&Adam
Starszy podawacz kinetyka
Posty: 148
Rejestracja: ndz 07 lis, 2010
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Lusi&Adam » wt 16 lis, 2010

No tak za żarty dostałem po uszach - niech będzie, dziekuje.
A wracając do tematu zakupów.
Na pewno nie tylko ja gdzieś kiedyś może niebawem planuje wbudowanie wyciągarki. Zakładając że miałby to być możliwie prosty elektryk znów problem z przekrojem cenowym - dla nowych od 1k do 5k pelenów. Proszę wpiszcie co sądzicie o swoich, na jakie się zdecydowaliście, a jakie wolelibyście założyć po jakimś czasie użytkowania. Czy uciąg musi być dużo większy od masy auta czy daje się w boju zbloczkować.
GR '96

Benes
ADMINISTRATOR
Posty: 5095
Rejestracja: sob 10 lut, 2007
Lokalizacja: 4x4 Szczecin

Postautor: Benes » wt 16 lis, 2010

ja znowu postawiłem na wschodnią technikę :lol:
mam chinczyka T-max 12000lbs czy jakoś tak.
porównując wagę uaza to jest prawie x3. Nigdy mnie nie zawiodła, rzędzi jak by miało sie w niej wszystko rozkręcić ale robi nawet jak pcha przed sobą górę torfu po reflektory. Młody i Yerzu widzieli, odkopywali rękoma tą górę błota bo na poprzednim OSie zgubili łopatę...
Życie może być pełne przygód lub zupełnie nudne…

http://www.moto-panamericana.pl/

Masz niskie ciśnienie... ja Ci je podniosę :-)

Awatar użytkownika
gszyp
4X4 Szczecin
Posty: 2010
Rejestracja: czw 27 gru, 2007
Lokalizacja: SZCZECIN

Postautor: gszyp » wt 16 lis, 2010

jeżeli ma być chińska to min 12000lbs
jeżeli jakiś warn to 9500lbs wystarczy

nie zapomnij o porządnym akumulatorze bo nawet najlepszy alternator nie napędzi wyciągarki ponieważ mają one pobór prądu rzędu 450 A

Benes
ADMINISTRATOR
Posty: 5095
Rejestracja: sob 10 lut, 2007
Lokalizacja: 4x4 Szczecin

Postautor: Benes » wt 16 lis, 2010

Zgadza się na chinczyki trzeba brać poprawkę, zresztą jak na całą wschodnią technikę :)
Zobacz jaki masz akumulator i jaki alternator... windy a szczególnie chinczyki "zjadają" ogromne ilości prądu. Ja wymieniałem akumulator raz w roku mimo że alternator mam 110A. Bardzo rzadko ale bywało że w bardzo ciężkim terenie potrafiła sie zapalić lampka ładowania a wskazania woltomierza nie były zbyt optyministyczne.
Jak będziesz montował to nie zapomnij o dodatkowym heblu na windę i nie jakiś żukowski bo są za słabe (sam stopiłem 2) tylko dedykowany do wind. Zastosowanie hebla mymusza dorobienie jednego kabla o słusznej średnicy. Można go nie montować ale... ale widziałem jedną ekipę na jednej z pomerani której się styki zgrzały i nie mogli wyłączyć windy... podczas przeciągania sie szybko odłanczali akumulator, cała sytuacja była w rzece. Trochę komicznie to wyglądało :lol:

wszystko jest zależne do czego będziesz używał tej windy... jaki poziom extremu preferujesz i jak często będziesz jej używał. Tylko pamiętaj "nie znasz dnia ani godziny" :lol:
Życie może być pełne przygód lub zupełnie nudne…

http://www.moto-panamericana.pl/

Masz niskie ciśnienie... ja Ci je podniosę :-)

Awatar użytkownika
prezes
Prezes 4x4 Szczecin
Posty: 10004
Rejestracja: śr 14 lut, 2007
Lokalizacja: szczecin
Kontaktowanie:

Postautor: prezes » wt 16 lis, 2010

Ja mam w swoim samochodzie Chińczyka NoName o uciągu teoretycznie 12000 lbs i powiem Ci,że nastepny raz bym tego k.urwa gówna nie kupił. Tylko Przemas i ja wiemy ile to k.urwa ta zaraza kosztowała mnie zdrowia a Przemasa spawania.
Jeżeli mogą Ci podpowiedzieć, to pojeździj bez windy i po prostu uskładaj na coś wartego zachodu i BEZAWARYJNEGO .
prezes, po prostu prezes


Wróć do „Bezpieczeństwo i jazda w terenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości