Wyprawa na Grunwald

Organizujesz imprezę, szukasz pilota lub drugiego samochodu dla towarzystwa, itp
Awatar użytkownika
RobMaximus
Sympatyk 4x4 Szczecin
Posty: 27
Rejestracja: ndz 15 lis, 2009
Lokalizacja: Stawno koło Gryfic

Wyprawa na Grunwald

Postautor: RobMaximus » sob 28 lis, 2009

Cześć wam!

Mam pomysł na wyprawę ale niestety nie jestem w stanie tego całkowicie sam z organizować.
Jak każdy wie będzie w tym roku okrągła rocznica bitwy pod Grunwaldem. Już zawsze chciałem tam pojechać a będzie teraz ta rocznica to pomyślałem że można się tam quadem wybrać.

Myślałem tak aby tam jechać na quadzie a wrócić już na transporcie. No tak wyjechać jakoś w poniedziałek aby tam dojechać do piątku i i w niedziele wrócić.

Co wy na to, czy ktoś by się na to pisał?

Awatar użytkownika
konger
Młodszy grabarz
Posty: 224
Rejestracja: ndz 13 wrz, 2009
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: konger » sob 28 lis, 2009

Z tego, co mi kolega opowiadał (który jeździ na Grunwald, gdyż tam występuje), organizacja miejsc parkingowych, a później wyjazdu stamtąd pozostawia wiele do życzenia :lol: A przynajmniej w sobotę. Nie żebym lubił rekonstrukcje z tego okresu, ale raz kiedyś obejrzeć by się przydało...

Awatar użytkownika
RobMaximus
Sympatyk 4x4 Szczecin
Posty: 27
Rejestracja: ndz 15 lis, 2009
Lokalizacja: Stawno koło Gryfic

Postautor: RobMaximus » sob 28 lis, 2009

No właśnie a pełna rocznica by się na to nadawała!!!

Awatar użytkownika
Tanto
4X4 Szczecin
Posty: 4666
Rejestracja: pn 21 maja, 2007
Lokalizacja: Szczecin/ Dobra k.Now
Kontaktowanie:

Postautor: Tanto » ndz 29 lis, 2009

nie chciał bym być złym prorokiem, ale może być tak że g... zobaczysz, pooglądaj sobie relacje z imprez które odbyły się do tej pory (foto, filmy), popatrz ilu jest 'gapiów' ...a teraz wyobraź sobie że jest ich 4 razy więcej. Właśnie ze względu na okrągłość rocznicy pojawi się tam duuużo więcej widzów, a pola grunwaldzkie z gumy nie są :-(

Najlepszym sposobem na sensowne spędzenie czasu pod Grunwaldem jest przyłączenie się do jakiegoś bractwa rycerskiego, można wtedy pooglądać bitwę z najlepszych miejsc, pokosztować życia obozowego.
Suzuki SJ510 LWB '85 "Kozunia"

Awatar użytkownika
qsma
Weteran bezdrozy
Posty: 3018
Rejestracja: sob 10 lut, 2007
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Postautor: qsma » ndz 29 lis, 2009

fajny pomysł. jak będzie więcej szczegółów to daj znać.
patrol GRRRRRRR 4,2 +35 BFG MT

http://www.martechszczecin.pl

Awatar użytkownika
petio
nawigator
Posty: 511
Rejestracja: czw 01 maja, 2008
Lokalizacja: szczecin

Postautor: petio » ndz 29 lis, 2009

Tanto pisze:Najlepszym sposobem na sensowne spędzenie czasu pod Grunwaldem jest przyłączenie się do jakiegoś bractwa rycerskiego, można wtedy pooglądać bitwę z najlepszych miejsc, pokosztować życia obozowego.


chytry plan :wink: w szczecinie tez jest ekipa co się tym zajmuje. kiedyś poznałem na wikingach w wolinie. fajni i ciekawi ludzie. można by z nimi się zmówić. może się wybierają.

Awatar użytkownika
konger
Młodszy grabarz
Posty: 224
Rejestracja: ndz 13 wrz, 2009
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: konger » ndz 29 lis, 2009

Kolega, o którym wspomniałem, wraz z żoną i resztą towarzystwa na pewno się wybiera, gdyż jest "częścią" inscenizacji. Musiałbym go podpytać, czy by się dało wbić na lepsze miejscówki.

Zawsze też można zająć miejsce odpowiednio wcześniej, np. piątek rano :lol: :lol: względnie wieczorem i przy piwku przesiedzieć, trochę hard core'owe, ale da się zrobić.

Awatar użytkownika
RobMaximus
Sympatyk 4x4 Szczecin
Posty: 27
Rejestracja: ndz 15 lis, 2009
Lokalizacja: Stawno koło Gryfic

Postautor: RobMaximus » ndz 29 lis, 2009

No i wlasnie o to chodzi tylko jak juz mowilem czy dalo by rade tam pojechac bezposredenio quadem??

Iczy wtedy by sie ktos ze mna wybral??

Awatar użytkownika
Aganiok
Operator wyciagarki
Posty: 325
Rejestracja: ndz 31 sie, 2008
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Aganiok » ndz 29 lis, 2009

RobMaximus pisze:No i wlasnie o to chodzi tylko jak juz mowilem czy dalo by rade tam pojechac bezposredenio quadem??

Iczy wtedy by sie ktos ze mna wybral??


wiesz na pewno w tamtym kierunku część trasy możesz przejechać osławioną już Berlinką. A co do samej inscenizacji... To na pole bez wejściówki na quada raczej Cię nie wpuszczą. Auta parkują tam już kilka km przed polem inscenizacyjnym. Co roku jest tam dużo narodu. Słyszałam dobre opinie o inscenizacji, ale wg mnie była słaba. To już w Boryszynie chłopaki robią ciekawsze rzeczy. Impreza do odhaczenia.
Zawsze znajdzie się odpowiednia filozofia do braku odwagi :)

Awatar użytkownika
konger
Młodszy grabarz
Posty: 224
Rejestracja: ndz 13 wrz, 2009
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: konger » ndz 29 lis, 2009

A tu się nie zgodzę. Nie ma co porównywać inscenizacji (żeby nie powiedzieć - rekonstrukcji) z różnych okresów historycznych. Bo się nie da! Co jedynie oprawę i elementy "towarzyszące" to tak.

Na pewno podobne są w kwestiach:
- ilość miejsc parkingowych
- wieeeeeeelki kłopot z wyjazdem po imprezie
- brak większej liczby miejsc, z których można by obejrzeć całą inscenizację

IMHO Boryszyn to popierdółka w porównaniu do Bzdury, ale to inne gminy i inna kasa na to przeznaczana. Boryszyn i tak pokazuje coś, co nigdy nie miało miejsca (teoretycznie), natomiast raz, że mogliby te pokazy przenieść na pole pomiędzy 92 a 79, wtedy ludzie staliby na zboczu pola i każdy by coś zobaczył, a dwa to fakt, że formuła imprezy już się zaczyna przejadać, o ile się nie przejadła. A oni dalej nie mają pomysłu jak ją urozmaicić. Jak dla mnie najlepsza była w 2005r., jakoś w połowie maja. Kondziu też był, być może potwierdzi. I termin poza długim weekendem majowym, sporo sprzętu wtedy wykorzystali, a i obiekt obsadzali (nic takiego się w historii nie wydarzyło, ale co tam... Jedynym minusem tamtej lokalizacji było nieco mało miejsc dla stonki, której ze względu na padający deszcz aż tak dużo nie było :wink: ).

Grunwald sam w sobie jest ciekawy, że ten kamień to raczej legenda, krzyże podobnie, ale ludzie i tak tam przyjadą. Byłem po raz pierwszy w '90 roku, na pewno jeszcze kiedyś się tam pojawię. Czy w przyszłym roku? Nie wiem, wszystko zależy od paru czynników.

Odnośnie trasy dojazdu tam. Berlinka jak najbardziej, choć nie wiem, czy wszędzie dasz rade przejechać, ale zawsze można objechać ;) Ale żeby tak lajtowo i bez pośpiechu dojechać na sobotnią inscenizację, Ty musiałbyś wyruszyć w poniedziałek.

Awatar użytkownika
Tanto
4X4 Szczecin
Posty: 4666
Rejestracja: pn 21 maja, 2007
Lokalizacja: Szczecin/ Dobra k.Now
Kontaktowanie:

Postautor: Tanto » ndz 29 lis, 2009

hmmm... jeśli to okrągła rocznica to może nasi w końcu wygrają, bo jak do tej pory wymusza się na nich poprawność historyczną :wpale:
Suzuki SJ510 LWB '85 "Kozunia"

Awatar użytkownika
siwa
4X4 Szczecin
Posty: 398
Rejestracja: czw 03 wrz, 2009
Lokalizacja: Warzymice/Miastko

Postautor: siwa » pn 30 lis, 2009

Byłam na Grunwaldzie gdzieś 13 lat temu kiedy jeszcze czynnie uczestniczyłam w polskim ZHP. Z tego co pamietam najczynniej w tych obchodach brali zawsze udział harcerze no i ci zapaleńcy co się za rycerzy przebierali. Do tego zawsze dochodziły wycieczki szkolne i nie tylko. Wtedy z bitwy niewiele zobaczyłam bo tyle było ludzi. Pole grunwldzkie to nie multikino gdzie każdy wszystko doskonale widzi.
Lepiej pojechać tam przed lub po imprezie. Stanąć samemu na wzgórzu Jagiełły i obejrzeć inscenizację bitwy w małym muzeum na polu gdzie wyświetlali krótki fragment. :wink:
Ale być może teraz obchody wyglądają inaczej. :roll:

Awatar użytkownika
Aganiok
Operator wyciagarki
Posty: 325
Rejestracja: ndz 31 sie, 2008
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Aganiok » pn 30 lis, 2009

konger pisze:
IMHO Boryszyn to popierdółka w porównaniu do Bzdury, ale to inne gminy i inna kasa na to przeznaczana. Boryszyn i tak pokazuje coś, co nigdy nie miało miejsca (teoretycznie), natomiast raz, że mogliby te pokazy przenieść na pole pomiędzy 92 a 79, wtedy ludzie staliby na zboczu pola i każdy by coś zobaczył, a dwa to fakt, że formuła imprezy już się zaczyna przejadać, o ile się nie przejadła. A oni dalej nie mają pomysłu jak ją urozmaicić. Jak dla mnie najlepsza była w 2005r., jakoś w połowie maja. Kondziu też był, być może potwierdzi. I termin poza długim weekendem majowym, sporo sprzętu wtedy wykorzystali, a i obiekt obsadzali (nic takiego się w historii nie wydarzyło, ale co tam... Jedynym minusem tamtej lokalizacji było nieco mało miejsc dla stonki, której ze względu na padający deszcz aż tak dużo nie było :wink: ).

.


Taaa którędy na Grunwald? :lol:
Zawsze znajdzie się odpowiednia filozofia do braku odwagi :)

Awatar użytkownika
Tanto
4X4 Szczecin
Posty: 4666
Rejestracja: pn 21 maja, 2007
Lokalizacja: Szczecin/ Dobra k.Now
Kontaktowanie:

Postautor: Tanto » pn 30 lis, 2009

siwa pisze:Ale być może teraz obchody wyglądają inaczej. :roll:

oczywiście - jest więcej oglądaczy :-)
Suzuki SJ510 LWB '85 "Kozunia"

Awatar użytkownika
Yerzu
Operator wyciagarki
Posty: 251
Rejestracja: pt 23 lut, 2007
Lokalizacja: 4x4 Szczecin

Postautor: Yerzu » pn 30 lis, 2009

byłem pod Grunwaldem 2 lata temu, bez żadnych problemów dało się oglądać inscenizację a było ponad 100 tyś ludzi, jedynie samochod trzeba było zaparkować trochę dalej. parkingi sa ogromne i oddalone od miejsca inscenizacji i jak pamietam wielkich korków nie było.
bo pilot musi być jak Matka..., życie to nie (je)bajka każdy dzień to walka...
srebrny szerszeń :) TY LC 1.0

Awatar użytkownika
konger
Młodszy grabarz
Posty: 224
Rejestracja: ndz 13 wrz, 2009
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: konger » wt 01 gru, 2009

Aganiok pisze:Taaa którędy na Grunwald? :lol:


Hmm... ke? 8)

Awatar użytkownika
Yerzu
Operator wyciagarki
Posty: 251
Rejestracja: pt 23 lut, 2007
Lokalizacja: 4x4 Szczecin

Postautor: Yerzu » wt 01 gru, 2009

Aganiok pisze:
RobMaximus pisze:No i wlasnie o to chodzi tylko jak juz mowilem czy dalo by rade tam pojechac bezposredenio quadem??

Iczy wtedy by sie ktos ze mna wybral??


wiesz na pewno w tamtym kierunku część trasy możesz przejechać osławioną już Berlinką. .


jeżeli chodzi o Berlinkę to quadem bez problemu nie było tam większych hardcorów
bo pilot musi być jak Matka..., życie to nie (je)bajka każdy dzień to walka...

srebrny szerszeń :) TY LC 1.0

Awatar użytkownika
RobMaximus
Sympatyk 4x4 Szczecin
Posty: 27
Rejestracja: ndz 15 lis, 2009
Lokalizacja: Stawno koło Gryfic

Postautor: RobMaximus » wt 01 gru, 2009

Ale niech jeszcze raz się zapytam!!

Czy ktoś by miał ochotę razem ze mną na quadzie się tam wybrać??

Tak miałem zamiar w niedziele albo w poniedziałek wyjechać.

Awatar użytkownika
Aganiok
Operator wyciagarki
Posty: 325
Rejestracja: ndz 31 sie, 2008
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Aganiok » śr 02 gru, 2009

RobMaximus pisze:Ale niech jeszcze raz się zapytam!!

Czy ktoś by miał ochotę razem ze mną na quadzie się tam wybrać??

Tak miałem zamiar w niedziele albo w poniedziałek wyjechać.


Dajesz quada - mogę jechać!! :twisted: 8)
Bo rowerem to zostanę daleko w tyle :D
Zawsze znajdzie się odpowiednia filozofia do braku odwagi :)

Cezariusz Szostek
Sympatyk 4x4 Szczecin
Posty: 23
Rejestracja: pn 23 cze, 2008
Lokalizacja: Radziszewo k. Szczecina

Postautor: Cezariusz Szostek » śr 16 gru, 2009

Byłem na inscenizacji Bitwy pod Grunwaldem kilka razy bo mieszkalem niedaleko i :
- ludzi faktycznie tłumy ale obejżeć się da,
- quadem wjedziesz bez problemu na pola !,
- w pobliskiej Ostródze odbywa się w tym czasie masę fajnych imprez włącznie z potężnym zlotem motorów z całego świata (tam też możesz się podłączyć - oni też przyjeżdżają na Bitwę)
- w Ostródzie poszukaj noclegu (to około 20 km) a tam napewno fajnie spędzisz czas (tor crosowy :) i imprezy toważyszące)
- sama Bitwa jak dla mnie to nuuuuuda no ale ja widziałem to już z 10 razy :)


Wróć do „Imprezy 4x4”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 110 gości