jakie kierunki na 2012???

Organizujesz imprezę, szukasz pilota lub drugiego samochodu dla towarzystwa, itp
Awatar użytkownika
Abo
4X4 Szczecin
Posty: 3407
Rejestracja: czw 25 gru, 2008
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Postautor: Abo » pn 26 wrz, 2011

Właśnie, trzeba dobry transport wyszukać. W te lato szukałem eszelonu ale niestety tylko mały kawałek dałoby sie przejechać za idiotyczne pieniądze (drożej niż mój parch pali). Może jaka firma transportowa co złomy targa i ma pusty przelot??
Abo

_______________________________
TANIO powiększam babskie cycki dotykiem, jak nie zadziała zwrot kasy!
4800 VTR Super Safari, Jimny ;-)
firma, foty

Lusi&Adam
Starszy podawacz kinetyka
Posty: 148
Rejestracja: ndz 07 lis, 2010
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Lusi&Adam » wt 27 wrz, 2011

Ja wiem że wszyscy kochacie swoje auta i są one zazwyczaj najlepsze ale czy ktoś przerabiał wycieczkę jakim airplanem i wynającie aut 4x4? coś takiego na zasadzie komerchy organizuje jedna firma w kraju tyle że to nie na naszą kieszeń. Ile może kosztować wynajęcie 2-4 aut w takiej dajmy na to Gruzji? W komercji oferowali mi koszt takiej wyprawy na 7 dni po 4 osoby do auta razem z hotelami i samolotami na ok 4tyś zł od głowy ... jak uzbierają min.7 pełnych aut - do dyspozycji dyskoteki no.1 - może warto pomyślec w tą stronę?
GR '96

Awatar użytkownika
qsma
Weteran bezdrozy
Posty: 3018
Rejestracja: sob 10 lut, 2007
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Postautor: qsma » wt 27 wrz, 2011

a fu .... dysko..... :690:
patrol GRRRRRRR 4,2 +35 BFG MT

http://www.martechszczecin.pl

Awatar użytkownika
Dziku
Prawdziwy offrołdowiec
Posty: 798
Rejestracja: pn 14 kwie, 2008

Postautor: Dziku » śr 28 wrz, 2011

wydaje mi się nie nie do końća chodzi o kochanie swojego auta... wg mnie gdybym miał jechac na taką wyprawę to chciałbym jechać swoim autem, bo jesteś w stanie sprawdzic czy dasz rade, czy dasz rade je tak przygotować żeby wytrzymało taką podróż.... i dojechać spowrotem do domu... a wszystko po to by gdzieś tam cyknąć sobie fote ze swoim autem....:) tak mnie się wydaje bo jeszcze nigdy nie byłem ale marzy mi się :)
a taka komercha to nic ciekawego dla bogatych biznesmenów - i fakt jeszcze te dysko.... :p

Awatar użytkownika
GaPa
Sympatyk 4x4 Szczecin
Posty: 67
Rejestracja: czw 11 lis, 2010
Lokalizacja: Szczecin / Poznań
Kontaktowanie:

Postautor: GaPa » śr 28 wrz, 2011

To jest jedna z wypożyczalni w Afryce http://www.offroadafrica.com/ - długo kombinowaliśmy nad wyjazdem i licząc czas i pieniądze to sprawy na moje liczenie wyglądają tak:

Jeżeli celem jest cała podróż ze "zwiedzaniem" europy na trasie do promu to można dymać ale: do Malagi mamy 3100km a Gibraltar 3200km skąd przepływamy do Maroka. Potem po Maroko zależnie od ilości dni między 3 a 10 tysięcy czyli całość zamyka się między 10-20tysi.
z czego spędzamy 4-6 dni na przelocie przez Europę wydając na to już jakieś 4000zł. Do tego koszty przygotowania auta przed i serwisu po powrocie, oraz + paliwo na miejscu... Razem wyjdzie że wyprawa między 10 a 20 dni to będzie 10-15kzł. Wydaje się, że wypożyczenie samochodu w Nanibi, Bostwanie czy innym tam kraju nie jest już takie straszne. A co ważniejsze mamy więcej czasu na podróż tam bo z samolotu odbieramy naszego 4x4 Campera i gonimy w busz, a za X dni wracamy oddajemy i wsiadamy w samolot do domu.

Całość wychodzi porównywalnie drogo a mamy pełne dni w buszu. To tak na moje, ale ja się nie znam...

Na stronie powyżej można zrobić symulację kosztów...
GaPa
LR Disco 200Tdi
http://discografialra.blogspot.com/
Audycja zawiera lokowanie produktu!
www.landrover.eu.com

Awatar użytkownika
tanq
Operator wyciagarki
Posty: 251
Rejestracja: czw 17 maja, 2007
Lokalizacja: szczecin
Kontaktowanie:

Postautor: tanq » śr 28 wrz, 2011

samochody jada same na jakims tirze a ludzie samolotami...to jest najlepsza opcja...nie tracimy czasu i koszty duzo mniejsze...
a jezeli chodzi o afryke to wydaje mi sie ze bez kogos kto zna teren i jezyk to nie ma sensu sie zapuszczac w tamte rejony...mozna wrocic z tym co na sobie ;)
vitara 1,6

nissan7
Weteran bezdrozy
Posty: 1590
Rejestracja: ndz 11 lut, 2007

Postautor: nissan7 » śr 28 wrz, 2011

tanq pisze:samochody jada same na jakims tirze a ludzie samolotami...to jest najlepsza opcja...nie tracimy czasu i koszty duzo mniejsze...
a jezeli chodzi o afryke to wydaje mi sie ze bez kogos kto zna teren i jezyk to nie ma sensu sie zapuszczac w tamte rejony...mozna wrocic z tym co na sobie ;)

myslisz ze na tirze zmiescisz wiecej jak 3 auta, chyba nawet 3 nie wejda plus samolot to ni h.u.j.a taniej nie wyjdzie a poza tym tracisz duzo ciekawych miejsc po drodze :p

Awatar użytkownika
tanq
Operator wyciagarki
Posty: 251
Rejestracja: czw 17 maja, 2007
Lokalizacja: szczecin
Kontaktowanie:

Postautor: tanq » śr 28 wrz, 2011

zle sie wyrazilem nie tira tylko ciezarowke z przyczepa do przewozu aut i wejdzie tam 8 samochodow...
co do miejsc po drodze nie da sie tego polaczyc ...za daleko, za duzo miejsc...albo jedziesz tam i tam zwiedzasz albo jedziesz i zwiedzasz po drodze ale musialbys miec duzo czasu...na sama andaluzje potrzeba okolo 12 dni...
vitara 1,6

Awatar użytkownika
LSD
4X4 Szczecin
Posty: 2528
Rejestracja: sob 17 mar, 2007
Lokalizacja: Dobra

Postautor: LSD » śr 28 wrz, 2011

tanq pisze:zle sie wyrazilem nie tira tylko ciezarowke z przyczepa do przewozu aut i wejdzie tam 8 samochodow...
co do miejsc po drodze nie da sie tego polaczyc ...za daleko, za duzo miejsc...albo jedziesz tam i tam zwiedzasz albo jedziesz i zwiedzasz po drodze ale musialbys miec duzo czasu...na sama andaluzje potrzeba okolo 12 dni...


8 by weszło, jakby to były plaskacze. Nie da się nawet na specjalistyczne auto wrzycić na dwa poziomy Patroli, nawet bez szpeju na dachu. Po prostu będzie zbyt wysoko. 4 Patrole na 1 tirze to maks.

nissan7
Weteran bezdrozy
Posty: 1590
Rejestracja: ndz 11 lut, 2007

Postautor: nissan7 » śr 28 wrz, 2011

parch ma okolo 5m dł a naczepa 13,6 to jakim cudem wejda wiecej jak 2 parchy ? tanq na takie auto o ktorym myslisz nie wejdzie 8 szt tylko 4 bo jak zrobisz nadstawke to juz tylko na jakas przerobiona mege mozna by było ale powodzenia przy szukaniu takiego autka życze :D

Awatar użytkownika
tanq
Operator wyciagarki
Posty: 251
Rejestracja: czw 17 maja, 2007
Lokalizacja: szczecin
Kontaktowanie:

Postautor: tanq » śr 28 wrz, 2011

no tak..4 tylko :(
vitara 1,6

Benes
ADMINISTRATOR
Posty: 5098
Rejestracja: sob 10 lut, 2007
Lokalizacja: 4x4 Szczecin

Postautor: Benes » śr 28 wrz, 2011

kupcie sobie wczasy z Orbisem... kurna... w dupach się poprzewracało :686:
Życie może być pełne przygód lub zupełnie nudne…
http://www.moto-panamericana.pl/
Masz niskie ciśnienie... ja Ci je podniosę :-)

Awatar użytkownika
Dziku
Prawdziwy offrołdowiec
Posty: 798
Rejestracja: pn 14 kwie, 2008

Postautor: Dziku » śr 28 wrz, 2011

dobrze praawi dobrze prawi...

Awatar użytkownika
prezes
Prezes 4x4 Szczecin
Posty: 10021
Rejestracja: śr 14 lut, 2007
Lokalizacja: szczecin
Kontaktowanie:

Postautor: prezes » czw 29 wrz, 2011

Dla jednych droga jest celem i do takich wielu sie z nasz zalicza bo po to się buduje te nasze "klunkry"
A dla innych dane miejsce jest celem i takim proponuję własnie "wczasy z Orbisem" lub przelot Airbusem i czarter terenówki na miejscu.
prezes, po prostu prezes

Benes
ADMINISTRATOR
Posty: 5098
Rejestracja: sob 10 lut, 2007
Lokalizacja: 4x4 Szczecin

Postautor: Benes » czw 29 wrz, 2011

prezes pisze: "klunkry"


ale że co?? proszę o interpretacje słowa :660:
Życie może być pełne przygód lub zupełnie nudne…

http://www.moto-panamericana.pl/

Masz niskie ciśnienie... ja Ci je podniosę :-)

Awatar użytkownika
GaPa
Sympatyk 4x4 Szczecin
Posty: 67
Rejestracja: czw 11 lis, 2010
Lokalizacja: Szczecin / Poznań
Kontaktowanie:

Postautor: GaPa » czw 29 wrz, 2011

Można wysłać samochód statkiem w kontenerze, ale to koszt około 1000-1500 USD więc też nie jest tanio. Jedyny zysk to czas...

A wakacje z Orbisem też są przyjemne, można wtedy dbać o stały poziom % we krwi :D
GaPa

LR Disco 200Tdi

http://discografialra.blogspot.com/

Audycja zawiera lokowanie produktu!

www.landrover.eu.com

Awatar użytkownika
Tanto
4X4 Szczecin
Posty: 4666
Rejestracja: pn 21 maja, 2007
Lokalizacja: Szczecin/ Dobra k.Now
Kontaktowanie:

Postautor: Tanto » czw 29 wrz, 2011

...a tak naprawdę wszystko zależy tylko i wyłącznie od pieniędzy oraz czasu jaki mamy do dyspozycji.
Mając np. 2 tygodnie urlopu można do Maroka pojechać i wrócić, albo przez prawie dwa tygodnie Maroko pozwiedzać autem z wypożyczalni.
Suzuki SJ510 LWB '85 "Kozunia"

Benes
ADMINISTRATOR
Posty: 5098
Rejestracja: sob 10 lut, 2007
Lokalizacja: 4x4 Szczecin

Postautor: Benes » czw 29 wrz, 2011

GaPa pisze: 1000-1500 USD


to jest teoria... za tą sumę to ledwo się wpakuje auto w kontener, a do tego dochodzą jeszcze inne opłaty portowe, agentów celnych i itp...
Ale jest to pomysł się ma mało czasu. Jednak trzeba wziąć jeszcze jedno pod uwagę jak się ma mało czasu to trzeba mieć więcej pieniędzy... przy takim myśleniu nie można mieć mało czasu i zrobić to ekonomicznie lepiej wypić browca przy ognisku w PL to pewnie jest tańsze
Każda daleka wyprawa (min. 15 000km) jakimś przemieszczadełkiem która ma się zacząć bez jedynki z przodu nie ma raczej sensu.
Życie może być pełne przygód lub zupełnie nudne…

http://www.moto-panamericana.pl/

Masz niskie ciśnienie... ja Ci je podniosę :-)

Awatar użytkownika
GaPa
Sympatyk 4x4 Szczecin
Posty: 67
Rejestracja: czw 11 lis, 2010
Lokalizacja: Szczecin / Poznań
Kontaktowanie:

Postautor: GaPa » czw 29 wrz, 2011

Dokładnie benesu... Choć poniżej 15.000km to jest Rumunia ew. Albania a jeszcze lepiej Ukraina.

A Browara to można wypić kawałek od Szczecina w bardzo miłych okolicznościach przyrody :)
GaPa

LR Disco 200Tdi

http://discografialra.blogspot.com/

Audycja zawiera lokowanie produktu!

www.landrover.eu.com

Benes
ADMINISTRATOR
Posty: 5098
Rejestracja: sob 10 lut, 2007
Lokalizacja: 4x4 Szczecin

Postautor: Benes » czw 29 wrz, 2011

GaPa pisze:A Browara to można wypić kawałek od Szczecina w bardzo miłych okolicznościach przyrody :)


albo jeszcze ekonomicznie... pod Tesko :676:
Życie może być pełne przygód lub zupełnie nudne…

http://www.moto-panamericana.pl/

Masz niskie ciśnienie... ja Ci je podniosę :-)


Wróć do „Imprezy 4x4”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 114 gości