Gruzja 2012

Organizujesz imprezę, szukasz pilota lub drugiego samochodu dla towarzystwa, itp
Awatar użytkownika
LSD
4X4 Szczecin
Posty: 2528
Rejestracja: sob 17 mar, 2007
Lokalizacja: Dobra

Gruzja 2012

Postautor: LSD » czw 05 sty, 2012

Jako że zawiązał się już dość konkretny temat wyjazdu do Gruzji w lecie 2012, postanowiłem założyć osobny temat.

W chwili obecnej mniejszą lub większą chęć wyjazdu wyrażają:
- Abo
- Nieludzcy
- Qsmy
- My
- Duże Ryby (mała szansa)
- Vitek
- Benes

Jeżeli ktoś jeszcz myśli o tym kierunku to zapraszam do dyskusji.

Bardzo wstępnie termin wyjazdu to przełom czerwca i lipca. Czas to minimum 3 a optymalnie 4 tygodnie.


Zrobiłem małe rozpoznanie w temacie możliwości dojazdu. Jest kilka opcji:

1. Trasa przez Ukrainę i Rosję. Ze Szczecina do Batumi jest tędy ok 3300 km co przy przyjaznych cenach paliwa na ukrainie i w Rosji daje jakieś 1800 zł w jedną stronę. Jest to liczone dla mojego Patrola - zużycie średnio 13 litrów / 100 km. Czas ok 4 dni.

2. Trasa przez Turcję. Ze Szczecina do Batumi jest tędy 3700 km. Ze względu na Tureckie ceny paliw koszt jest dużo wyższy - ok. 3000 zł w jedną stronę przy tych samych założeniach. Trzeba liczyć 5 dni.

3. Trasa przez Morze Czarne. Ze Szczecina do Odessy drogą jest ok. 1800 km. Koszt paliwa to 1100 zł. Następnie promem z Odessy do Batumi - 60 godzin na morzu. Zapytałem o cenę. Dostałem odpowiedź, że auto 4x4 + 2 osoby to koszt ok 635$ czyli 2200 zł.
Całkowity koszt tą drogą to 3300zł w jedną stronę. Jest to opcja najdroższa, ale najbardziej komfortowa. Na promie w cenie jest wyżywienie. Może udało by się obniżyć koszt promu przy większej liczbie aut i zakupie biletu powrotnego. Łączny czas to 5 dni.

Awatar użytkownika
LSD
4X4 Szczecin
Posty: 2528
Rejestracja: sob 17 mar, 2007
Lokalizacja: Dobra

Postautor: LSD » czw 05 sty, 2012

Mały edit - trasa nr 1 przez Rosję jest w chwili obecnej niedostępna :(. Granica Rosyjsko - Gruźińska jest zamknięta dla turystów zagranicznych.

Awatar użytkownika
Abo
4X4 Szczecin
Posty: 3407
Rejestracja: czw 25 gru, 2008
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Postautor: Abo » czw 05 sty, 2012

LSD pisze:Mały edit - trasa nr 1 przez Rosję jest w chwili obecnej niedostępna :(. Granica Rosyjsko - Gruźińska jest zamknięta dla turystów zagranicznych.

K.., na tą liczyłem najbardziej...
Abo

_______________________________
TANIO powiększam babskie cycki dotykiem, jak nie zadziała zwrot kasy!
4800 VTR Super Safari, Jimny ;-)
firma, foty

Danka
4X4 Szczecin
Posty: 1075
Rejestracja: ndz 20 mar, 2011
Lokalizacja: POZNAŃ

Postautor: Danka » czw 05 sty, 2012

http://www.kaukaz.pl/gruzja/turystyka/r ... uzji-3.php
fajna wyprawa, można by co nieco z niej uszczknąć

Awatar użytkownika
LSD
4X4 Szczecin
Posty: 2528
Rejestracja: sob 17 mar, 2007
Lokalizacja: Dobra

Postautor: LSD » pt 06 sty, 2012

Szukając wszelkich informacji na temat Gruzji trafiłem na ciekawą opcję zwiedzania dla tych co nie mają czasu na 3 tygodniowy pobyt.

Dwa razy w tygodniu z Warszawy do Tibilisi lata samolot. Ceny bardzo przystępne. 650 zł w standardzie a niektóre ternimy nawet po 500 zł.
Na miejscu znalazłem wypożyczalnię samochodów, która oferuje między innymi prawdziwe terenówki w postaci Łady Niwy z 2006 roku. Cena to 160 zł za dobę.

Tygodniowy wyjazd dla jednej osoby to koszt 3200 zł (przelot + auto). Wygląda to atrakcyjnie na tle cen za dojazd które podałem w pierszym poście :) No i podróź do Gruzji trwa tylko 3,5 godziny...
Ostatnio zmieniony pt 06 sty, 2012 przez LSD, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Abo
4X4 Szczecin
Posty: 3407
Rejestracja: czw 25 gru, 2008
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Postautor: Abo » pt 06 sty, 2012

Abo

_______________________________
TANIO powiększam babskie cycki dotykiem, jak nie zadziała zwrot kasy!
4800 VTR Super Safari, Jimny ;-)
firma, foty

Danka
4X4 Szczecin
Posty: 1075
Rejestracja: ndz 20 mar, 2011
Lokalizacja: POZNAŃ

Postautor: Danka » pt 06 sty, 2012

Ile ludz,i tyle opinii. Ale warto się samemu przekonać niż nie mieć żadnego zdania. Podobnie można mówić o Rumunach czy Ukraińcach, ale dopiero wyprawa kształtuje jako takie pojęcie o życiu tych ludzi. My spotkaliśmy miłych i sympatycznych Rumunów, lecz wśród ukraińskich chłopów więcej było niechęci do obcych. Natomiast ukraiński właściciel stacji benzynowych jeżdżący offroudowo Toyotką okazał się być bardzo miłą osobą.

Awatar użytkownika
Abo
4X4 Szczecin
Posty: 3407
Rejestracja: czw 25 gru, 2008
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Postautor: Abo » sob 07 sty, 2012

Dlatego dałem znaczek ;)
Ja w Rumunii nie spotkałem ani jednej "niemiłej" osoby

A może z powodu zamknięcia granicy z rosją trasę zrobić przez Turcję a powrót promem?
Zajechąć po drodze do Meteorów i Kapadocji
Z tamtej strony może być nawet taniej za prom (tak se gdybam ;) )
Abo

_______________________________
TANIO powiększam babskie cycki dotykiem, jak nie zadziała zwrot kasy!
4800 VTR Super Safari, Jimny ;-)
firma, foty

Danka
4X4 Szczecin
Posty: 1075
Rejestracja: ndz 20 mar, 2011
Lokalizacja: POZNAŃ

Postautor: Danka » sob 07 sty, 2012

Abo pisze:Dlatego dałem znaczek ;)
Ja w Rumunii nie spotkałem ani jednej "niemiłej" osoby

A może z powodu zamknięcia granicy z rosją trasę zrobić przez Turcję a powrót promem?
Zajechąć po drodze do Meteorów i Kapadocji
Z tamtej strony może być nawet taniej za prom (tak se gdybam ;) )


Plany piękne, tylko czy zmieścimy się w trzech tygodniach?

Awatar użytkownika
LSD
4X4 Szczecin
Posty: 2528
Rejestracja: sob 17 mar, 2007
Lokalizacja: Dobra

Postautor: LSD » sob 07 sty, 2012

Abo pisze:Z tamtej strony może być nawet taniej za prom (tak se gdybam ;) )


W pierwszym poście masz wyliczone ile co kosztuje...
Ostatnio zmieniony sob 07 sty, 2012 przez LSD, łącznie zmieniany 1 raz.

Danka
4X4 Szczecin
Posty: 1075
Rejestracja: ndz 20 mar, 2011
Lokalizacja: POZNAŃ

Postautor: Danka » sob 07 sty, 2012

Ja w Rumunii nie spotkałem ani jednej "niemiłej" osoby

Ja w Polsce spotkałam kilka "niemiłych" osób :689:

Awatar użytkownika
konger
Młodszy grabarz
Posty: 224
Rejestracja: ndz 13 wrz, 2009
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: konger » sob 07 sty, 2012

http://www.miejsca.com/gruzja/ Zdjęcia kumpla z wyjazdu do Gruzji, oni jechali w 2009r. Nissanem Primerą w 4 osoby właśnie przez Turcję, gdyż już wtedy granica pomiędzy Gruzją a Rosją była zamknięta. Można próbować od północy przez Azerbejdżan - chyba wymagana jest wiza, ale widziałem relację z wyjazdu do tego kraju to tam też jest się gdzie pokręcić po górach. Kwestia Turcji - można zatankować w Europie i próbować przejechać na baku przez część azjatycką :661:

3 tygodnie to jest jakaś opcja, na którą bym się mógł pisać np. dorzucić się do którego auta, 4 tygodnie - mało prawdopodobne. Wprawdzie urlop planowałem na sierpień/wrzesień, ale...

Danka
4X4 Szczecin
Posty: 1075
Rejestracja: ndz 20 mar, 2011
Lokalizacja: POZNAŃ

Postautor: Danka » sob 07 sty, 2012

konger pisze:http://www.miejsca.com/gruzja/ Zdjęcia kumpla z wyjazdu do Gruzji, oni jechali w 2009r. Nissanem Primerą w 4 osoby właśnie przez Turcję, gdyż już wtedy granica pomiędzy Gruzją a Rosją była zamknięta. Można próbować od północy przez Azerbejdżan - chyba wymagana jest wiza, ale widziałem relację z wyjazdu do tego kraju to tam też jest się gdzie pokręcić po górach. Kwestia Turcji - można zatankować w Europie i próbować przejechać na baku przez część azjatycką :661:

3 tygodnie to jest jakaś opcja, na którą bym się mógł pisać np. dorzucić się do którego auta, 4 tygodnie - mało prawdopodobne. Wprawdzie urlop planowałem na sierpień/wrzesień, ale...


Piękne zdjęcia...pogadaj z Abo, Ela nie da rady jechać.

Awatar użytkownika
konger
Młodszy grabarz
Posty: 224
Rejestracja: ndz 13 wrz, 2009
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: konger » sob 07 sty, 2012

Ale Abo pisał, że dla niego 3 tygodnie to może być za mało :682:

Awatar użytkownika
Abo
4X4 Szczecin
Posty: 3407
Rejestracja: czw 25 gru, 2008
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Postautor: Abo » ndz 08 sty, 2012

Elę namawiam, będzie konsultowała swój kręgosłup z lekarzem.
3 tygodnie to mało. Dana, naciskaj w pracy na ten 4 tydzień. Nie chce mi się zap**** w dwie strony żeby tylko polizać - wolę pełny seks ;)
Aleć faktem jest że jak byliśmy w Rumunii to byłem jedyną osobą która po orce w górach chciała zostać dłużej i zmusili mnie do powrotu :676:
Abo

_______________________________
TANIO powiększam babskie cycki dotykiem, jak nie zadziała zwrot kasy!
4800 VTR Super Safari, Jimny ;-)
firma, foty

niedżwiedż
Sympatyk 4x4 Szczecin
Posty: 18
Rejestracja: sob 27 sie, 2011
Lokalizacja: szczecin

Postautor: niedżwiedż » ndz 08 sty, 2012

witam towarzystwo.tak czytam wasze rozmowy i sobie myśle że napisze takie pytanie.a rozważaliście opcje auta na naczepy a wy samolotem.są napewno firmy co latają w te i nazad,a z doświadczenia wiem że koniami wszystko się wozi,nawet używane rowery do kazachstanu.

Awatar użytkownika
LSD
4X4 Szczecin
Posty: 2528
Rejestracja: sob 17 mar, 2007
Lokalizacja: Dobra

Postautor: LSD » ndz 08 sty, 2012

Temat przerabiany przy innych wyjazdach.
Napiszę krótko - jeżeli kogoś stać to jest to dobry sposób. Niestety przejazd TIRa + samolot może przekroczyć cały budżet takiej imprezy.

Problem w tym, że długich Patroli z pełnym szpejem (podniesionych, z namiotami na dachu) zmieści się na naczepie całe 2 sztuki :)

Awatar użytkownika
ishimo
4X4 Szczecin
Posty: 4254
Rejestracja: ndz 13 lis, 2011
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: ishimo » ndz 08 sty, 2012

a jak by tak pogadac z jakas firma przewozowa czy nie beda mieli jakiegos tira wracajacego 'na pusto' gdzies w tamta strone i sprobowac sie dogadac z nimi? jesli nie bedzie jechal do samej gruzji to moze gdzies niedaleko, warto zadzwonic tu i owdzie i sie spytac moze a noz?
Nissan Patrol GQ

Danka
4X4 Szczecin
Posty: 1075
Rejestracja: ndz 20 mar, 2011
Lokalizacja: POZNAŃ

Postautor: Danka » ndz 08 sty, 2012

Postaram się zapytać o 4 tydzień , ale raczej byłby to przedostatni tydzień czerwca więc nie wiem czy to każdemu pasuje.
Ostatnio zmieniony ndz 08 sty, 2012 przez Danka, łącznie zmieniany 1 raz.

Danka
4X4 Szczecin
Posty: 1075
Rejestracja: ndz 20 mar, 2011
Lokalizacja: POZNAŃ

Postautor: Danka » ndz 08 sty, 2012

ishimo pisze:a jak by tak pogadac z jakas firma przewozowa czy nie beda mieli jakiegos tira wracajacego 'na pusto' gdzies w tamta strone i sprobowac sie dogadac z nimi? jesli nie bedzie jechal do samej gruzji to moze gdzies niedaleko, warto zadzwonic tu i owdzie i sie spytac moze a noz?


??? dobrze się czujemy??? już widzę jak jakiś miły właściciel firmy przewozowej zgadza się dowieść parchy za drobną opłatą :686:


Wróć do „Imprezy 4x4”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 88 gości