Quo vadis ofrołdzie ?

Organizujesz imprezę, szukasz pilota lub drugiego samochodu dla towarzystwa, itp
Awatar użytkownika
prezes
Prezes 4x4 Szczecin
Posty: 10021
Rejestracja: śr 14 lut, 2007
Lokalizacja: szczecin
Kontaktowanie:

Quo vadis ofrołdzie ?

Postautor: prezes » ndz 18 mar, 2012

Moze jestem starej daty, może jestem zgorzkniałym tetrykiem a może jednym i drugim.

Byłem na rajdzie, byłem i tak sobie trochę pooglądałem jak to teraz się "rajduje" i nasunęło mi się kilka przemyśleń którymi się chciał bym z Wami podzielić.

Myślałem, ze nasze hobby jest wolne od wszechobecnego "wyścigu szczurów", pozerstwa, szpanu, hamstwa i braku jakichkolwiek zasad !. Niestety, myliłem się.

Jak kiedyś się ja "wyrabiałem na rajdach" kiedy imprez terenowych odbywało się może ze dwie na miesiąc w całej Polsce to było jakoś inaczej. Jeżeli jechało sie [w tak modnym teraz] TEAMIE, to była taka zasada, ze wjeżdzają na trasę np cztery załogi i te cztery załogi kończą wspólnie rajd. Wspierając się i pomagają sobie na wzajem po drodze. I było nie dopuszczalne, aby ktoś kogoś zostawił na trasie bez pomocy. I nie trzeba był nikogo specjalnie o to prosić, niestety teraz to wygląda inaczej.
Byłem świadkiem, jak wklejony Y 61 nie doczekał się wyciągniecia przez omijający go dziarsko inny pojazd [gdzie wcześniej widziałem jak jechali razem], i panowie się musieli sami wichować od drzewa do drzewa. Innym przykładem który bezpośrednio prawie by nas dotyczył była "ucieczka" aut gdy tylko nas zobaczyli, a stali juz na twardym, gdzie chwile wczesniej się na wzajem wyciągali bo kawałek drogi był po prostu rozpiżdżony przez 35"emteki. Dobrym obyczajem było by sie zapytać "dacie radę ?, poczekac na Was ?". Na szczęście "Ciapa" [nasz superdrajwer] pokazał że ma kochones i ciagac nas nie było potrzeby.
Robisz podjazd pod stromą górę to gdy już staniesz nie dojeżdżając do pieczątki, to nie kop bez sensu dalej kołami, no po jaki ..uj robisz dziury ? żeby następny miał gorzej od ciebie ?. Nie stój jak d.upa na dojazdówce, chcesz popatrzeć jak walczą to zjedź z drogi i daj przejechać innym !.
Wyprzedzał nas też "superhardmadafaka" extremaly potwór zapierd..jąc polem obok nas.


Dokąd ten wyścig k.urwa dąży ?
Czy esencją ofrołdowego rajdu jest wychujka innych uczciwych jeleni z zasadami ?
Czy esencją ofrołdowego rajdy jest wychujka innych startując zmotanym potworem w jednej klasie z plackiem na slikach ?
Czy esencją ofrołdowego rajdu jest pozostawienie kolegi ku.rwa w potrzebie [bo się pozbywamy konkurenta ?

A wszystkim tfardzielom z mały stażem terenowym polecam topić z forum Chermolowego. Bardzo stary tekst kiedy jeszcze Offroad był może bardziej elitarny, miał jakies zasady które wszyscy starali sie przestrzegać.
http://www.forum4x4.pl/viewtopic.php?f= ... prez%C4%99

...może jestem po prostu starej daty zgorzkniałym tetrykiem, ale ten nowoczesny obecny ofrołd to mie sie juz nie podoba. Choć może inaczej, ofrołd mi sie podoba, a nie podobaja mi sie coraz bardziej ludzie którzy się w ten nowy ofrołd bawią.
prezes, po prostu prezes

Marcin
4X4 Szczecin
Posty: 257
Rejestracja: pn 10 mar, 2008
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Marcin » pn 19 mar, 2012

hahaha stary tetryk tylko mohera tobie brak :622:

ale faktem jest, że spotkaliśmy kilku z turystyka z strasznym ciśnieniem i najpierw była olewka innych a potem skamleli co by ich wyciąnąć

Lusi&Adam
Starszy podawacz kinetyka
Posty: 148
Rejestracja: ndz 07 lis, 2010
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Lusi&Adam » pn 19 mar, 2012

Ot ... nie byłem i nie widziałem ale z poprzednich imprez wiem o co idzie... to tez Panie Prezes jesli by organizowano impreze dla uczciwych jeleni bez możliwości wychujki potworem jakiegokolwiek turystyka z gwarancją ze mnie wklejonego nikt nie porzuci - to prosze mnie dopisać do listy i obym miał czas tam jechać i miał czym
GR '96

Awatar użytkownika
nemur
Operator wyciagarki
Posty: 263
Rejestracja: ndz 13 wrz, 2009

Postautor: nemur » pn 19 mar, 2012

Prezio takie czasy albo się przystosujemy albo czas wymierać :612:

Awatar użytkownika
przem68
4X4 Szczecin
Posty: 643
Rejestracja: pn 19 lut, 2007
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: przem68 » pn 19 mar, 2012

nemur pisze:Prezio takie czasy albo się przystosujemy albo czas wymierać :612:


Prezio ma rację.
Kiedyś bywało inaczej, chociaż zawsze trafiali się ludzie, którzy nie od razu "zajarzyli", że nie tylko o puchary w tym wszystkim chodzi.

A My, nie powinniśmy się Nemur przystosowywać a raczej, jak to się mówi "robić swoje".

Kto ma się wykruszyć, się wykruszy, bo zauważy w końcu, że "do du.. takie hobby jak nikt nie chce ze mną gadać" .
A Ci co zrozumieją, że nie tędy droga to się poprawią sami.
(ukłon w stronę kolegi który "zganiał" nas z dojazdu do pieczątki na II Półośce, a dziś jest przykładnym offroaderem :668: )

Mimo kilku niezbyt miłych sytuacji na tym rajdzie nadal jestem optymistą i nie przejmowałbym się za bardzo tego typu incydentami.
Z drugiej jednak strony "młodzież" trzeba wychowywać. :668: :688:

Pozdrówka dla Wszystkich "pozytywnych" i "wychowanych" :690:
Jutro będzie dzisiaj. Tyle, że dopiero jutro. ;-)

Awatar użytkownika
LSD
4X4 Szczecin
Posty: 2528
Rejestracja: sob 17 mar, 2007
Lokalizacja: Dobra

Postautor: LSD » pn 19 mar, 2012

Prezes zgadzam się z Tobą w 100%!
Problem tylko polega na tym, że my sami nie jesteśmy w stanie powstrzymać tego procesu. Mogli byśmy, gdyby rajdy typu "Powitanie Wiosny" były organizowane tylko i wyłacznie dla członków SAT i osób rekomendowanych przez członków...

Rzwiązaniem jakim widzę jest organizacja imprez typu Popierdółka, gdzie każdy bez ciśnienia wjeżdża w bagno lub nie. Reszta siedzi na brzegu, pije piwko i dobrze się bawi. Na takich imprezach mamy namiastkę "dawnego offoadu" który miał przede wszystkim dawać radośc i przyjemność z jazdy.

Druga rzecz, która może pomóc, ale raczej nie wyeliminuje problemu to jasne przejrzyste informacje i zasady. Zachęcam organizatorów takich (bardzo dobrych) rajdów jak "Powitanie" do publikacji wszelkich ważnych informacji.
1. Tabela wyników z imieniem, nazwiskiem, nr startowym, marką auta, klasą, ilością zdobytych pieczątek, ilością nie zaliczonych pieczatek, a nawet z numerem rejestracyjnym i zdjęciem auta.
2. Publikacje wszelkich znanych i udowodnionych łamań regulaminu rajdu, zerwania pieczątek, niszczeniu pól i lasów, jazdy nie po trasie - kto, gdzie, kiedy...

Taka jasna komunikacja pozwoli na rozwianie wszelkich niejasności co do wyników co w konsekwencji coniektórym upuści trochę cisnienia. Da to też możliwość wskazania osób, które zachowują się niesportowo. W przyszłości może trochę pomyślą zanim na trasie rajdu zrobią coś głupiego.

Awatar użytkownika
nemur
Operator wyciagarki
Posty: 263
Rejestracja: ndz 13 wrz, 2009

Postautor: nemur » pn 19 mar, 2012

LSD pisze:Prezes zgadzam się z Tobą w 100%!
Problem tylko polega na tym, że my sami nie jesteśmy w stanie powstrzymać tego procesu. Mogli byśmy, gdyby rajdy typu "Powitanie Wiosny" były organizowane tylko i wyłacznie dla członków SAT i osób rekomendowanych przez członków...

Rzwiązaniem jakim widzę jest organizacja imprez typu Popierdółka, gdzie każdy bez ciśnienia wjeżdża w bagno lub nie. Reszta siedzi na brzegu, pije piwko i dobrze się bawi. Na takich imprezach mamy namiastkę "dawnego offoadu" który miał przede wszystkim dawać radośc i przyjemność z jazdy.

Druga rzecz, która może pomóc, ale raczej nie wyeliminuje problemu to jasne przejrzyste informacje i zasady. Zachęcam organizatorów takich (bardzo dobrych) rajdów jak "Powitanie" do publikacji wszelkich ważnych informacji.
1. Tabela wyników z imieniem, nazwiskiem, nr startowym, marką auta, klasą, ilością zdobytych pieczątek, ilością nie zaliczonych pieczatek, a nawet z numerem rejestracyjnym i zdjęciem auta.
2. Publikacje wszelkich znanych i udowodnionych łamań regulaminu rajdu, zerwania pieczątek, niszczeniu pól i lasów, jazdy nie po trasie - kto, gdzie, kiedy...

Taka jasna komunikacja pozwoli na rozwianie wszelkich niejasności co do wyników co w konsekwencji coniektórym upuści trochę cisnienia. Da to też możliwość wskazania osób, które zachowują się niesportowo. W przyszłości może trochę pomyślą zanim na trasie rajdu zrobią coś głupiego.


Ok.Ale najpierw prosimy o info kto ,co ,jak ,z kim i gdzie to zrobimy taką listę ,ale bez takich informacji od Was nie jesteśmy w stanie technicznie wyłapać wszystkiego co się dzieje na trasie.Taka lista zapewne pomoże nam i innym przyszłym organizatorom w zorganizowaniu idealnego rajdu OFF ROAD-owego jeśli takie listy będą dla wszystkich dostępne i wejdą w modę to będzie ok :one:

Awatar użytkownika
mycha
Starszy podawacz kinetyka
Posty: 146
Rejestracja: wt 21 lut, 2012

Re: Quo vadis ofrołdzie ?

Postautor: mycha » pn 19 mar, 2012

Dokąd ten wyścig k.urwa dąży ?
Czy esencją ofrołdowego rajdu jest wychujka innych uczciwych jeleni z zasadami ?
Czy esencją ofrołdowego rajdy jest wychujka innych startując zmotanym potworem w jednej klasie z plackiem na slikach ?
Czy esencją ofrołdowego rajdu jest pozostawienie kolegi ku.rwa w potrzebie [bo się pozbywamy konkurenta ?


---------------------------------------------------------------

Nic dodać nic ująć!!!!...nie byłam ,ale po wpisach po rajdzie i opowieściach co niektórych twój wywód Piotrze zmierza do tego co napisałeś zadając pytania -DOKĄD TEN WYŚCIG K..........A DĄŻY?


nie jesteś moherem ,ale prawdziwym ofrołderem ,tylko ludzie jacyś nie tacy się porobili ...totalne parcie na szkło aż do rozlewu krwi,oczywiście są jak zwykle wyjątki ...na szczęście :682: i czapa z głów dla nich :668:
Ostatnio zmieniony czw 29 mar, 2012 przez mycha, łącznie zmieniany 2 razy.
ONLY JEEP :):)

Awatar użytkownika
LSD
4X4 Szczecin
Posty: 2528
Rejestracja: sob 17 mar, 2007
Lokalizacja: Dobra

Postautor: LSD » pn 19 mar, 2012

nemur pisze:[Ok.Ale najpierw prosimy o info kto ,co ,jak ,z kim i gdzie to zrobimy taką listę ,ale bez takich informacji od Was nie jesteśmy w stanie technicznie wyłapać wszystkiego co się dzieje na trasie.Taka lista zapewne pomoże nam i innym przyszłym organizatorom w zorganizowaniu idealnego rajdu OFF ROAD-owego jeśli takie listy będą dla wszystkich dostępne i wejdą w modę to będzie ok :one:


Najpierw musi być punkt nr 1.
Bo nawet jak widziałem łamanie regulaminu, to nie wiem kto to był. Na obłoconym aucie nie widać numeru startowego...
Jak będą marki, numery czy zdjęcia to będzie łatwe.

Awatar użytkownika
przem68
4X4 Szczecin
Posty: 643
Rejestracja: pn 19 lut, 2007
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: przem68 » pn 19 mar, 2012

LSD pisze:
nemur pisze:[Ok.Ale najpierw prosimy o info kto ,co ,jak ,z kim i gdzie to zrobimy taką listę ,ale bez takich informacji od Was nie jesteśmy w stanie technicznie wyłapać wszystkiego co się dzieje na trasie.Taka lista zapewne pomoże nam i innym przyszłym organizatorom w zorganizowaniu idealnego rajdu OFF ROAD-owego jeśli takie listy będą dla wszystkich dostępne i wejdą w modę to będzie ok :one:


Najpierw musi być punkt nr 1.
Bo nawet jak widziałem łamanie regulaminu, to nie wiem kto to był. Na obłoconym aucie nie widać numeru startowego...
Jak będą marki, numery czy zdjęcia to będzie łatwe.


Mikołaj. Ale czy warto ?? :668:
Jutro będzie dzisiaj. Tyle, że dopiero jutro. ;-)

Awatar użytkownika
prezes
Prezes 4x4 Szczecin
Posty: 10021
Rejestracja: śr 14 lut, 2007
Lokalizacja: szczecin
Kontaktowanie:

Postautor: prezes » pn 19 mar, 2012

Moim skromnym zdaniem Mikołaj, takie napiętnowanie chamów i świń nic nie da, a nawet będą oni dumni że są "cfaniaki".

Tu powinna być edukacja świezaków od pierwszych godzin w terenie.
Przecież są lokalne kluby O-R. I to na nie powinien spaść trud nauki takiego ofrołdowego savoir-vivre'u.
Tylko w obecnej dobie szybkiego życia to raczej się nie uda.
I dlatego tak rżadko bywam na masowych imprezach. Zdecydowanie wolę małe kameralne wyjazdy w towarzystwie ludzi na których można liczyć i za których nie trzeba się wstydzić.
prezes, po prostu prezes

Awatar użytkownika
mycha
Starszy podawacz kinetyka
Posty: 146
Rejestracja: wt 21 lut, 2012

Postautor: mycha » pn 19 mar, 2012

Mogli byśmy, gdyby rajdy typu "Powitanie Wiosny" były organizowane tylko i wyłacznie dla członków SAT i osób rekomendowanych przez członków...

==========================

DOKŁADNIE== ZGADZAM SIĘ Z LSD...Postawmy na jakość i koleżeństwo a nie na ilość i pare(ciśnienie)
Ostatnio zmieniony czw 29 mar, 2012 przez mycha, łącznie zmieniany 2 razy.
ONLY JEEP :):)

Awatar użytkownika
mycha
Starszy podawacz kinetyka
Posty: 146
Rejestracja: wt 21 lut, 2012

Postautor: mycha » pn 19 mar, 2012

Zdecydowanie wolę małe kameralne wyjazdy w towarzystwie ludzi na których można liczyć i za których nie trzeba się wstydzić.




Tak jak mówisz Piotrze ,pamietam moje pierwsze Powitanie Wiosny ...bezcenne i jak na razie bezpowrotne :662: :692: Pamiętam jak pytałam wtedy Gszypa :dlaczego stoimy tyle czasu i nie jedziemy : powiedział mi wtedy : RAZEM JEDZIEMY -NIKT NIE ZOSTAJE-POMAGAMY -RAZEM WRACAMY...i tego brakuje
ONLY JEEP :):)

Darek...
ADMINISTRATOR
Posty: 3910
Rejestracja: ndz 11 lut, 2007
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Darek... » pn 19 mar, 2012

@mycha- proszę , edytuj posty...
Honker 2324

Awatar użytkownika
mycha
Starszy podawacz kinetyka
Posty: 146
Rejestracja: wt 21 lut, 2012

Postautor: mycha » pn 19 mar, 2012

Darek... pisze:@mycha- proszę , edytuj posty...




Sorry :oops:
ONLY JEEP :):)

Awatar użytkownika
LSD
4X4 Szczecin
Posty: 2528
Rejestracja: sob 17 mar, 2007
Lokalizacja: Dobra

Postautor: LSD » pn 19 mar, 2012

prezes pisze:Moim skromnym zdaniem Mikołaj, takie napiętnowanie chamów i świń nic nie da, a nawet będą oni dumni że są "cfaniaki".

Tu powinna być edukacja świezaków od pierwszych godzin w terenie.
Przecież są lokalne kluby O-R. I to na nie powinien spaść trud nauki takiego ofrołdowego savoir-vivre'u.
Tylko w obecnej dobie szybkiego życia to raczej się nie uda.
I dlatego tak rżadko bywam na masowych imprezach. Zdecydowanie wolę małe kameralne wyjazdy w towarzystwie ludzi na których można liczyć i za których nie trzeba się wstydzić.


Prezes. To co piszesz to sytuacja idealna. Też bym tak chciał. No ale teraz zejdźmy na ziemię i podzielny pomysły na:
1. Życzenia / Marzenia
2. Możliwe do wykonania.

Twój pomysł należy do tych pierwszych :667:
Mój do tych drugich...

Awatar użytkownika
przem68
4X4 Szczecin
Posty: 643
Rejestracja: pn 19 lut, 2007
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: przem68 » pn 19 mar, 2012

LSD pisze:Prezes. To co piszesz to sytuacja idealna. Też bym tak chciał. No ale teraz zejdźmy na ziemię i podzielny pomysły na:
1. Życzenia / Marzenia
2. Możliwe do wykonania.

Twój pomysł należy do tych pierwszych :667:
Mój do tych drugich...


Mikołaj. Raz Ci mówiłem: daj se chłopie spokój a Ty dalej swoje.
Nikt nikogo nie będzie publicznie piętnował, bo tak nie wolno i już.
Kiedyś już podobna sytuacja była na innej imprezie i tam o mało co nie skończyło się w sądzie, więc uważam że nie ma co:

"wytaczać dział tam, gdzie tylko latają natrętne muchy".

Bywało tak już wcześniej, że jak się ktoś nie poprawiał, to sam siebie powoli skreślał ze środowiska.
I to jest dobra matoda moim zdaniem.
Więcej dystansu Panowie i Panie, więcej wewnętrznego spokoju i harmonii, a wszystkim będzie żyło się łatwiej ! :684: :684: :684:
Jutro będzie dzisiaj. Tyle, że dopiero jutro. ;-)

Awatar użytkownika
Andrzey
4X4 Szczecin
Posty: 1272
Rejestracja: pn 05 mar, 2007
Lokalizacja: www

Re: Quo vadis ofrołdzie ?

Postautor: Andrzey » pn 19 mar, 2012

prezes pisze:Moze jestem ...

Znaczy co, przytulic Cie trzeba? :690:

Pietrek, z motyka na slonce?
Ktos tu juz zacytowal klasyka: "Robmy swoje"

@ Mikolaj - proponujesz powstanie nowej dyscypliny - wychojka poprzez zlozenie lewego donosu? Bo coz by szkodzilo takiemu cfaniakowi cyknac Ci fotke i doniesc, ze widzial, jak jezdziles po tasmie albo po polu rolnika?
Kto ma miec zdrowie i czas na takie pyskowki?

Najsensowniejsze rozwiazanie o jakim slyszalem jest na Zmocie. Warunkiem koniecznym (nie jedynym) do zaistnienia na liscie uczestnikow jest rekomendacja wczesniej startujacych.
A i tak ostatnie slowo ma Franc :690:
Jeśli coś się nie daje naprawić, to znaczy, że nie było zepsute.

4.2 DONKEY

Awatar użytkownika
nemur
Operator wyciagarki
Posty: 263
Rejestracja: ndz 13 wrz, 2009

Postautor: nemur » pn 19 mar, 2012

znaczy się że na następnym rajdzie KOMERCYJNYM jak został nazwany ten rajd będzie mała ilość mobilków :669:

Awatar użytkownika
Tamlin
Prawdziwy offrołdowiec
Posty: 758
Rejestracja: śr 07 mar, 2007
Lokalizacja: Strachocin/Stargard

Re: Quo vadis ofrołdzie ?

Postautor: Tamlin » pn 19 mar, 2012

Andrzey pisze:
Najsensowniejsze rozwiazanie o jakim slyszalem jest na Zmocie. Warunkiem koniecznym (nie jedynym) do zaistnienia na liscie uczestnikow jest rekomendacja wczesniej startujacych.
A i tak ostatnie slowo ma Franc :690:


A nawet zmotowe rozwiązanie się nie sprawdziło w ostatniej edycji o czym pisze sam Franc.

http://www.zmota.com

Więc nie ma rozwiązań idealnych i h :622:
Nie pozwól aby praca zdominowała całe twoje życie.
Maleństwo Gr LOOOONG


Wróć do „Imprezy 4x4”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 103 gości