MT Rally -Drawsko 2012

Organizujesz imprezę, szukasz pilota lub drugiego samochodu dla towarzystwa, itp
Awatar użytkownika
prezes
Prezes 4x4 Szczecin
Posty: 10021
Rejestracja: śr 14 lut, 2007
Lokalizacja: szczecin
Kontaktowanie:

MT Rally -Drawsko 2012

Postautor: prezes » sob 14 kwie, 2012

W piatek 13 wybrałem się z Młodym i Siwym [alias Czesławem] pooglądać zmagania zawodników na MT Rally 2012.
Na rajdzie są trzy klasy CC -Cross Coutry , Sport - auta "przeprawowe" i Turystyczna -trasa klasy sport z objazdami trudniejszych miejsc. W każdej z klas startują motocykle, quady, 4x4 oraz cięzarówki.
Około 10 byliśmy juz na poligonie i za cel obrałem okolice Piaskowego Brodu.
Całe to pole taktyczne było poprzecinane trasą rajdu, więc trudno było się po nim poruszać samochodem nie wjeżdżając na trase rajdu. Po drodze zabrałem ekipę krakusów uzbrojonych w aparaty. Błąkali się HDJ tem w celu dobrego ustawienia się z aparatami, to zabrałem ich ze soba do przeprawy na Piaskowym Brodzie.
Niestety nie znałem harmonogramu i nie znałem przebiegu trasy w piątek, dlatego pojechałem na Piaskowy, bo to był jedyny pewniak na piatek.
Z opowieści krakusów [a byli na rajdzie od środy], że na nocnym etapie była straszna "żeś niewiniątek", czyli dużo awarii i jeszcze więcej zagubień na trasie. Kto był na poligonie, ten wie jak łatwo się pogubić na polach taktycznych a szczególnie nocą.
Dojazd do naszej "miejscówki" był troche trudniony ponieważ musiałem jechać obok trasy , żeby nie blokowac przejazdu zawodnikom. Na miejsce naszego kibicowania znalazłem styk dwóch tras połaczony z punktem CP. Dla klasy Sport była przeprawa przez bród, CC i Turystyk miały objazdy i łączyły sie w punkcie CP.
Generalnie przejazdy klasy CC trąciło lekko nudą.Bez porównania do tego co widujemy na Baja Poland, nie te prędkości, nie ta klasa zawodników [choc zapewne i paru się z Baji znalazło].
Natomiast klasa sport z przeprawą była prawdziwym rarytasem. A w szczególności przejazdy ogromnych trucków. Robienie brodu ciężarówą robi wrażenie. Samochody jak to samochody, trochę się kopały w brodzie ale nikt się nie musiał "winchować", quady też robiły bród bokami bez polotu i fantazji. Wracając do trucków, to począwszy od "małych" Unimogów a kończąc na ogromnym czteroosiowym MANie wszystkie przejazdy były po prostu zajebi.ste !!. To połaczenie dużej a nawet bardzo dużej masy z mocą i ogromnymi kołami na dwóch, trzech lub czterech osiach powoduje ze te potwory są nie do zatrzymania [przynajmniej w tym miejscu]. ..."mają rozmach sk...syny !!"...

Przyglądając się twarzą kierowców, to polscy zawodnicy z CC jacyś strasznie napięci byli, strasznie zciśnieniowani, natomiast "ekipy z NRD" na dużo większym luzie i z usmiechem.
Choć nie za bardzo lubię braci German, to jakoś ten ofrołd z ich twarzą bardziej mi się podoba.
Tak samo również było na "kampie". Przechodząc się po parku maszyn to znów ekipy zza Odry były o niebo sympatyczniejsze od naszych rodaków. "Nasi"patrzyli nas jak bysmy jakies tajemnice chcieli im wykraść lub coś podpierdolić z obozu lub conajmniej "im dziewki zbrzuchacić". I znów Nasi kontra zagraniczniaki wyszło na korzyść niestety usmiechnietych i miłych zawodnikłw z Zachodu.
Wsród pojazdów 4x4 było bardzo wiele pojazdów zbudowanych w profesjonalnych warsztatach. Auta warte zapewne grubo ponad 100 tysięcy. Były auta Karłowicza, Traska, Graty Kufla i wiele innych fajnych konstrukcji. [Pablo mógł by tam dostac zawału serca z nadmiaru wrazeń wzrokowych :690: ]

Na koniec jeszcze łyżka dziegciu dot organizacji rajdu oraz sędziów.
Nie wyobrażam sobie, aby sedzia z CP pozwolił "łosiowi" na wjazd na trasę rajdu swoja piekna nowa Toyotą na pieknych nowiuśkich oponach SZOSOWYCH. I to na wjazd na trasę pod prąd i na dodatek na odcinku tak wąskim, ze nie było by możliwości sie bezkolizyjnego ominięcia z pojazdem zawodników. A to się wlasnie na moich oczach wydażyło. No po prostu masakra jakaś. I na koniec jeszcze całkowity brak jakiejkolwiek wiedzy na temat trasy rajdu lub miejsca w którym sie znajdują [start, meta rajdu]
Fajną rzeczą było oznakowanie pojazdów Orgów specjalnymi ledowymi czerwonymi światłami. Można by to zaszczepić w trakcie tegorocznej Baji w Szczecinie.]
prezes, po prostu prezes

Awatar użytkownika
siva explozja
menager wklejonych
Posty: 460
Rejestracja: pn 31 paź, 2011
Lokalizacja: stetin

Postautor: siva explozja » sob 14 kwie, 2012

Zapomniałeś dodać o niewielkim grillu :564: , jaki odpaliliśmy u styku dwóch dróg tej z MT i szosy, by w zacny sposób poglądać zmagania. A żeby było śmiesznie, to powiem, że na szosie przelatywało więcej terenówek niż na samej trasie :690:
p.s. Pociśnij Młodego o ten filmik , by towarzystwo "poczuło" tucki...

Awatar użytkownika
cookie
menager wklejonych
Posty: 451
Rejestracja: sob 12 wrz, 2009

Postautor: cookie » sob 14 kwie, 2012

no właśnie jak czytałem post prezesa to aż się cisnęło na usta "gdzie jest kuźwa filmik?!" :) Wrzucajcie prędko bo smaku narobiliście :)

Benes
ADMINISTRATOR
Posty: 5098
Rejestracja: sob 10 lut, 2007
Lokalizacja: 4x4 Szczecin

Postautor: Benes » ndz 15 kwie, 2012

na baji sędziowie też niewiedzą gdzie są oprócz tego że są w czarnej d...upie... ale nie muszą wiedzieć ponieważ jest "przewodnik dla kibica"
Życie może być pełne przygód lub zupełnie nudne…
http://www.moto-panamericana.pl/
Masz niskie ciśnienie... ja Ci je podniosę :-)

Awatar użytkownika
Tanto
4X4 Szczecin
Posty: 4666
Rejestracja: pn 21 maja, 2007
Lokalizacja: Szczecin/ Dobra k.Now
Kontaktowanie:

Postautor: Tanto » ndz 15 kwie, 2012

No ale jakiś harmonogram imprezy mogli by mieć, tak samo osoby odpowiedzialne za zabezpieczenie.
Suzuki SJ510 LWB '85 "Kozunia"

Awatar użytkownika
siva explozja
menager wklejonych
Posty: 460
Rejestracja: pn 31 paź, 2011
Lokalizacja: stetin

Postautor: siva explozja » ndz 15 kwie, 2012

Tak tylko pytanie padło do gościa, który Pozorował jednego z Główniejszych tam ludków :676: tych którzy byli na CP można nie wiedze wybaczyć. Pyzatym ogólnie powinni się orientować w czym uczestniczą. A może się myle...

Benes
ADMINISTRATOR
Posty: 5098
Rejestracja: sob 10 lut, 2007
Lokalizacja: 4x4 Szczecin

Postautor: Benes » ndz 15 kwie, 2012

Tanto pisze: tak samo osoby odpowiedzialne za zabezpieczenie.


tam nie ma zabezpieczenia... chyba że sędzia się zabezpieczy przed kradzieżą
Życie może być pełne przygód lub zupełnie nudne…

http://www.moto-panamericana.pl/

Masz niskie ciśnienie... ja Ci je podniosę :-)

Awatar użytkownika
Dziku
Prawdziwy offrołdowiec
Posty: 798
Rejestracja: pn 14 kwie, 2008

Postautor: Dziku » pn 16 kwie, 2012

fajnie opowiedziana Historia prezio! dawajcie filmik bo jednak smaku się narobiło!!!
co do baji i orgów to myślę że same żółte koguty pod zapalniczkę by wystarczyły :p chyba ze nie to przepraszam :)
Toyota Land Criuser Lj 70

Awatar użytkownika
siva explozja
menager wklejonych
Posty: 460
Rejestracja: pn 31 paź, 2011
Lokalizacja: stetin

Postautor: siva explozja » pn 16 kwie, 2012

Dziku pisze:myślę że same żółte koguty pod zapalniczkę by wystarczyły
pewnie tak ale te z MT bardzo były gadzetciarskie :wink:

Awatar użytkownika
Dziku
Prawdziwy offrołdowiec
Posty: 798
Rejestracja: pn 14 kwie, 2008

Postautor: Dziku » wt 17 kwie, 2012

a to przepraszam :p niech będą takie :D
Toyota Land Criuser Lj 70

Awatar użytkownika
prezes
Prezes 4x4 Szczecin
Posty: 10021
Rejestracja: śr 14 lut, 2007
Lokalizacja: szczecin
Kontaktowanie:

Postautor: prezes » śr 18 kwie, 2012

prezes, po prostu prezes

TYPHOON
Starszy podawacz kinetyka
Posty: 114
Rejestracja: pt 18 mar, 2011

Postautor: TYPHOON » śr 18 kwie, 2012

Clasic music :gitara: i chyba to jest odmiana off-roadu ktora mi sie najbardziej podoba :682:
XJ 4.0/FZJ 4.5

Awatar użytkownika
mycha
Starszy podawacz kinetyka
Posty: 146
Rejestracja: wt 21 lut, 2012

Postautor: mycha » śr 18 kwie, 2012

TYPHOON pisze:Clasic music :gitara: i chyba to jest odmiana off-roadu ktora mi sie najbardziej podoba :682:



Teraz już wiem o co Ci naprawdę chodzi ,mam to samo :682:
ONLY JEEP :):)

Awatar użytkownika
Ronin
Młodszy grabarz
Posty: 172
Rejestracja: pn 19 mar, 2012
Lokalizacja: Szczecin/Panorama
Kontaktowanie:

Postautor: Ronin » śr 18 kwie, 2012

siva explozja pisze:Tak tylko pytanie padło do gościa, który Pozorował jednego z Główniejszych tam ludków :676: tych którzy byli na CP można nie wiedze wybaczyć. Pyzatym ogólnie powinni się orientować w czym uczestniczą. A może się myle...

może nie okiem kibica,ale uczestnika - byłem, jechałem, widziałem - impreza pełen profi! jesteście chyba jedynymi narzekającymi jakich można znaleźć :689:
jeśli czegoś szukaliście to trzeba było pytać orgów albo w biurze rajdu, a nie gości,którzy co dzień stoją w innych punktach CP, a dowiadują się rano co i gdzie, żeby potem nie było, że ktoś komuś coś powiedział,bo mieliśmy dziennie po kilka (!) azymutów, a ciśnieniowców nie brakowało w każdej klasie.
Generalnie,jeśli ktoś chce się wyjeździć,to mimo,iż Drawsko to jakby nasze podwórko i większość z nas zna te tereny dobrze, to z MT wróci zadowolony. Agenda chodziła przez 4 dni co do minuty (po którejś edycji ktoś nawet stwierdził,że"wg agendy MT można ustawiać zegar atomowy" :690: ), org świetnie zorganizowany, pomoc na trasie na bazie wszechobecna.
POLECAM!
Prawdziwi mistrzowie nie jedzą miodu, prawdziwi mistrzowie żują pszczoły :)

Awatar użytkownika
Ronin
Młodszy grabarz
Posty: 172
Rejestracja: pn 19 mar, 2012
Lokalizacja: Szczecin/Panorama
Kontaktowanie:

Postautor: Ronin » czw 19 kwie, 2012

tu jest fajny filmik kolesia, poza oczywiście tymi oficjalnymi
http://www.youtube.com/watch?v=b4O-qWEF ... r_embedded
Prawdziwi mistrzowie nie jedzą miodu, prawdziwi mistrzowie żują pszczoły :)

Wojtek N.
nawigator
Posty: 516
Rejestracja: pt 28 sie, 2009
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Wojtek N. » czw 19 kwie, 2012

:one:
ps.
tylko 10 minut oglądania a już mnie gnaty bolą :667:
Prawdziwa sztuka kultury się nie boi.
XJ 93 Sport 5 x 0,5 l


Wróć do „Imprezy 4x4”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 131 gości