Wymiana Oleju w mostach

Masz warsztat nie tylko 4x4 godny polecenia...
Marcin70
Jestem tu nowy/a
Posty: 2
Rejestracja: śr 17 cze, 2009

Wymiana Oleju w mostach

Postautor: Marcin70 » sob 27 cze, 2009

Witam panowie . Mam takie na pewno dla was bardzo proste pytanie chce przystąpić do wymiany oleju w moście tylnym potrzebowałbym jakiś instrukcji bym mógł sobie zrobić to sam czyli Jaki olej mam kupić co oprócz oleju, jak spuścić olej i jak sprawdzić stan oraz oczywiście ile wchodzi do takiego mostu czy jest to duży koszt ?? teraz napisze czym jeżdżę Toyotka land cruiser J70 2.4 Td 88 rok
Marian

Awatar użytkownika
Tanto
4X4 Szczecin
Posty: 4666
Rejestracja: pn 21 maja, 2007
Lokalizacja: Szczecin/ Dobra k.Now
Kontaktowanie:

Re: Wymiana Oleju w mostach

Postautor: Tanto » sob 27 cze, 2009

Pytania trącą lekko prowokacją ;-) i pewnie nie znajdzie się chętny do pisania o podstawach podstaw ;-)
Jako osobnik poruszający się na własnych nogach bez stresu mogę napisać to co każdy użytkownik samochodu, zwłaszcza terenowego powinien wiedzieć, a że w swoich butach oleju wymieniać nie muszę, to może palnę głupstwo które ktoś bardziej zaawansowany wyprostuje.
Olej oczywiście możesz wymienić samodzielnie, ale bez kanału/najazdu może to być z lekka niewygodne. Jaki olej i ile to ci nie powiem ale Googl pewnie będzie wiedział. Żeby spuścić olej odkręcasz nakrętkę która znajduje się na dole mostu, żeby nalać - zakręcasz ją i odkręcasz taką która jest wyżej, a potem nalewasz.
Sprawdzanie oleju też jest proste, jak mawał imć Zagłoba, trzeba dużo wina (lub piwa) pić bo oleum jako lżejsze unosi się na nim i z brzucha idzie do głowy; tu jest podobnie tylko mniej pozytywnie - jak po odkręceniu śruby z mostu cieknie woda (albo paskudna breja) to olej do wymiany.
Czy koszt jest duży to zależy od zasobności twojego portfela, od tego czy chcesz mieć hardmadafaka olej, czy wystarczy zwykły itp.

Na twoim miejscu dał bym auto do jakiegoś serwisu zagadując przy okazji że nie masz pojęcia o czynnościach eksploatacyjnych w swoim aucie i chciałbyś być przy tej wymianie żeby zobaczyć o co chodzi bo możesz być zmuszony zrobić to samodzielnie w terenie i nie będziesz wiedział jak.


PS.
A teraz możecie mnie pochwalić za to że nie tylko żłopię piwo, lansuje się w cudzych autach, wyrywam panienki na bulwarze ...aaaa, nie, to w innej bajce :-) ... tylko tez słucham i się uczę :twisted:
Suzuki SJ510 LWB '85 "Kozunia"

nissan7
Weteran bezdrozy
Posty: 1590
Rejestracja: ndz 11 lut, 2007

Postautor: nissan7 » sob 27 cze, 2009

no bravo Tanto jestem zaszokowany :lol: w Patrolu lejesz lekko ponad 5 l to pewnie w toyce bedzie podobnie ale jak kolega wspomniał google nie boli. moja rada jest taka: jedź na warsztat i nie kombinuj bo jeszcze cos nabroisz i wiecej zapłacisz. wiem z własnego doświadczenia :oops:

Awatar użytkownika
Andrzey
4X4 Szczecin
Posty: 1272
Rejestracja: pn 05 mar, 2007
Lokalizacja: www

Postautor: Andrzey » ndz 28 cze, 2009

Jacek, tekst pierwsza klasa :mrgreen:
Marcin, rzeczywiście wygugluj sobie swoje auto i most, reszta, tak, jak Tanto napisał, korek dolny... korek górny... :mrgreen:
W dżipie to jeszcze inaczej jest :mrgreen: ale ryżojady kiepsko podglądały :mrgreen:
Jeśli coś się nie daje naprawić, to znaczy, że nie było zepsute.

4.2 DONKEY

bezrzecze4x4
Sympatyk 4x4 Szczecin
Posty: 26
Rejestracja: śr 03 cze, 2009
Lokalizacja: Bezrzecze
Kontaktowanie:

Re: Wymiana Oleju w mostach

Postautor: bezrzecze4x4 » ndz 28 cze, 2009

Marcin70 pisze:Witam panowie . Mam takie na pewno dla was bardzo proste pytanie chce przystąpić do wymiany oleju w moście tylnym potrzebowałbym jakiś instrukcji bym mógł sobie zrobić to sam czyli Jaki olej mam kupić co oprócz oleju, jak spuścić olej i jak sprawdzić stan oraz oczywiście ile wchodzi do takiego mostu czy jest to duży koszt ?? teraz napisze czym jeżdżę Toyotka land cruiser J70 2.4 Td 88 rok


Rozgrzewasz olej (w terenie latasz) kanal nasadka chyba 19 albo 21 strzykawka i jazda...ja wlalem przekladniowy JCB :P oczywiscie w LJ70
LJ 70
JCB 3CX ;)

Awatar użytkownika
prezes
Prezes 4x4 Szczecin
Posty: 10021
Rejestracja: śr 14 lut, 2007
Lokalizacja: szczecin
Kontaktowanie:

Postautor: prezes » pn 13 lip, 2009

Wlej sobie najzwyklejszy Hipol, ok 10 pln za litr.
prezes, po prostu prezes


Wróć do „Warsztaty samochodowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 62 gości