legalizacja tylnej kanapy

Masz warsztat nie tylko 4x4 godny polecenia...
Lusi&Adam
Starszy podawacz kinetyka
Posty: 148
Rejestracja: ndz 07 lis, 2010
Lokalizacja: Szczecin

legalizacja tylnej kanapy

Postautor: Lusi&Adam » pt 28 sty, 2011

nasz krótki GRek przyjechał do polszy rok temu z Holandii, stajac się jego drugim już właścicielem w kraju, trafił do mnie wciąż jako ciężarówka 2 osoby tyle że bez przegrody.
Iras pięknie wstawił nam z tyłu po bokach szyby zamiast blachy, pięknie wstawił trzeci rząd siedzeń z Longa jako tylną kanapę, z pasami itd że mucha nie siada - nawet kolor się zgadza (brudnoszary hehe).
Gdzie i jak w okolicy Sz-na mogę to oficjalnie zalegalizować i to tak żeby mnie diagnosta nie zastrzelił za nieco mało legalne zdeżaki, wystające koła, tylne lampy robocze i inne bajery o przeznaczeniu nie zrozumiałym dla policmajstra przy kontroli.
Z tego co się dowiadywałem to samo wkładanie tego fotela winno być robione przez jakichś uprawnionych speców - jak tak jest to niech rozbiorą i wstawią jeszcze raz - ma być dobrze i możliwie legalnie.
GR '96

Awatar użytkownika
miastek
V-ce prezes 4x4 szczecin
Posty: 5832
Rejestracja: czw 15 lut, 2007
Lokalizacja: Miastko/Szczecin

Postautor: miastek » pt 28 sty, 2011

Wszystko zależy od podejścia diagnosty.
Ja też mam patrola z holandii ale przy rejestracji od razu kazałem zrobic osobówkę na 2 osoby (przy pierwszej jest to banalnie proste, diagnosta wpisuje co chcesz) później wstawiłem kanapę i pojechałem do znajomego diagnosty i wystawił papierek że zmiana na 5 osób ale mówił że nawet w wydziale komunikacji mogą kazać dać papierek od rzeczoznawcy, całe szczęście nie kazali i wbili w dowód.
Miastek Off-road GARAGE
Serwis, części, akcesoria 4X4
ESCAPE wyciągarki, zawieszenia, namioty dachowe
iKAMPER local dealer
iODPERFORMANCE local dealer
NOWY ADRES!!! WARZYMICE 18B
502 599 717
SuperPatrolSuper TURBOintercooler

Jasiu
4X4 Szczecin
Posty: 1571
Rejestracja: wt 13 lut, 2007

Postautor: Jasiu » pt 28 sty, 2011

Ja to robiłem w AutoAbc na ku słońcu.
Nie było problemu ze zmianą z 2 osobowego na 5 osobową ciężarówkę kabrio. (dzięki temu nie muszę mieć pasów na tylnych siedzeniach).

Awatar użytkownika
Tanto
4X4 Szczecin
Posty: 4666
Rejestracja: pn 21 maja, 2007
Lokalizacja: Szczecin/ Dobra k.Now
Kontaktowanie:

Postautor: Tanto » pt 28 sty, 2011

Jasiu pisze: (dzięki temu nie muszę mieć pasów na tylnych siedzeniach).

Ale warto je mieć, bo nie każdy pasażer potrafi wypaść z auta i wrócić do niego tak jak Mrówa :mrgreen:
Suzuki SJ510 LWB '85 "Kozunia"

Awatar użytkownika
Dziku
Prawdziwy offrołdowiec
Posty: 798
Rejestracja: pn 14 kwie, 2008

Postautor: Dziku » sob 29 sty, 2011

a ja robiłęm to a HTL na mierzynie... powiedziałem gościowi że mam kanapę i czy da rade zrobić z tego 4 osobowy.... spoko dało;p

Lusi&Adam
Starszy podawacz kinetyka
Posty: 148
Rejestracja: ndz 07 lis, 2010
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Lusi&Adam » sob 29 sty, 2011

Jasiu - w ABC jest stacja i to do nich się zgłosić czy na warsztat. HTL chyba też ma SKP?
GR '96

Awatar użytkownika
Dziku
Prawdziwy offrołdowiec
Posty: 798
Rejestracja: pn 14 kwie, 2008

Postautor: Dziku » sob 29 sty, 2011

tak włąśnie

buła
Starszy podawacz kinetyka
Posty: 152
Rejestracja: ndz 09 sty, 2011
Lokalizacja: szczecin prawobrzeże

Postautor: buła » sob 29 sty, 2011

jak jest ciężarówka na 5 osób to nie musi być z tyłu pasów :?: bo ja właśnie takowych bym poszukiwał :(

Jasiu
4X4 Szczecin
Posty: 1571
Rejestracja: wt 13 lut, 2007

Postautor: Jasiu » ndz 30 sty, 2011

nie kabriolet nie musi mieć zgodnie z polskimi przepisami pasów z tyłu.

Lusi&Adam pisze:Jasiu - w ABC jest stacja i to do nich się zgłosić czy na warsztat. HTL chyba też ma SKP?

Jedziesz do autoabc i na początku na warsztacie montujesz kanapę - dostajesz rachunek/fakture i z tym rachunkiem idziesz drzwi obok na przegląd.

Awatar użytkownika
zania
Sympatyk 4x4 Szczecin
Posty: 34
Rejestracja: śr 17 lut, 2010
Lokalizacja: kliniska wielkie

Postautor: zania » sob 12 lut, 2011

Koledzy a może wiecie jak w YJ to zrobic? Mam kanapę do montażu, ale zależy mi na pasach coby foteliki dla dziecków można było zamontować???Ale rama skosna :cry:

Lusi&Adam
Starszy podawacz kinetyka
Posty: 148
Rejestracja: ndz 07 lis, 2010
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Lusi&Adam » pn 14 lut, 2011

zania pisze:Koledzy a może wiecie jak w YJ to zrobic? Mam kanapę do montażu, ale zależy mi na pasach coby foteliki dla dziecków można było zamontować???Ale rama skosna :cry:

a tu to akurat chyba nie głupi wydaje się pomysł jaki podał nam Iras - żeby jednak wywalić tą kanapę i wstawić dwa kubełkowe - najtańszy na "sklep4x4.pl" to koszt 380zł + pasy ... masz młodziez podpartą na całej wysokości kręgosłupa i głowy - tyle że dotyczy to takich bydlakó jak moje zbóje 140 i 150cm wzrostu bo chyba fotelika dla małego baby to nie wsadzisz
GR '96

Awatar użytkownika
zania
Sympatyk 4x4 Szczecin
Posty: 34
Rejestracja: śr 17 lut, 2010
Lokalizacja: kliniska wielkie

Postautor: zania » pn 14 lut, 2011

Ano wlasnie tu problem moje czorty maja 4,5 i 2,5 roku wiec kubelki odpadaja jak na razie . A wiaze sie to z tym ,ze pszczolka moge tylko do sklepu po fajki skoczyc (sama) :twisted: wiec nieborak wiecej stoi niz jezdzi :cry: blee nie mam polskich liter :oops: [/list]


Wróć do „Warsztaty samochodowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 72 gości