spwanie żeliwa

Masz warsztat nie tylko 4x4 godny polecenia...
nissan7
Weteran bezdrozy
Posty: 1590
Rejestracja: ndz 11 lut, 2007

spwanie żeliwa

Postautor: nissan7 » pt 18 paź, 2013

kto mi pomoże w tym temacie ? potrzeba pospawać kolektor wydechowy w fordzie tranzicie , najlepiej bez demontażu, pękniecie miedzy głownym kolektorem a tłumikiem, raczej nie ma potrzeby planowania

Awatar użytkownika
miastek
V-ce prezes 4x4 szczecin
Posty: 5830
Rejestracja: czw 15 lut, 2007
Lokalizacja: Miastko/Szczecin

Postautor: miastek » pt 18 paź, 2013

Rzadko to wytrzymuje, zazwyczaj szybko pęka w miejscu spawania nawet jak pospawa to bardzo ogarnięty człowiek, ale możesz próbować.
Miastek Off-road GARAGE
Serwis, części, akcesoria 4X4
ESCAPE wyciągarki, zawieszenia, namioty dachowe
iKAMPER local dealer
iODPERFORMANCE local dealer
NOWY ADRES!!! WARZYMICE 18B
502 599 717
SuperPatrolSuper TURBOintercooler

Awatar użytkownika
Andrzey
4X4 Szczecin
Posty: 1272
Rejestracja: pn 05 mar, 2007
Lokalizacja: www

Postautor: Andrzey » pt 18 paź, 2013

Bez demontażu?
Czyli na zimno i nie zawsze we właściwej pozycji?
Równie dobrze możesz to poxiliną zalepić, chociaż lepiej wydać na flaszkę.
Takie rzeczy to w erze...
Poguglaj se chociaż podstawy spawania żeliwa, to będziesz wiedział o co pytasz. :690:
Jeśli coś się nie daje naprawić, to znaczy, że nie było zepsute.

4.2 DONKEY

Awatar użytkownika
LSD
4X4 Szczecin
Posty: 2528
Rejestracja: sob 17 mar, 2007
Lokalizacja: Dobra

Postautor: LSD » pt 18 paź, 2013

Możliwe jest pospawanie bez demontażu - TIGiem. Oczywiście jak jest miejsce.

Spawanie elektrodą tylko na gorąco, za pomocą specjalniej elektrody i doberj spawarki.

Awatar użytkownika
miastek
V-ce prezes 4x4 szczecin
Posty: 5830
Rejestracja: czw 15 lut, 2007
Lokalizacja: Miastko/Szczecin

Postautor: miastek » pt 18 paź, 2013

Panowie można się doktoryzować ze spawania żeliwa ale tu mówimy o spawaniu kolektora wydechowego który się nierównomiernie nagrzewa a czasami chlapnie na niego zimna woda z kałuży = nierównomierne naprężenia.
Trochę tego przerobiłem bo w vectrach z dieslem 1.9 150KM często pękają kolektory a że są one integralną częścią turbiny to ludzie szukają pomocy w spawaniu bo szkoda wymieniać dobrą turbinę ze względu na pęknięcie kolektora. I z tego co zauważyłem to trochę loteria z tendencją negatywną. Rzadko wytrzymywało to więcej niż kilka tyś km bez względu na to czy spawał to amator migomatem czy gość który 30 lat spawał żeliwo w stoczni. Ale zdarzało się że pospawane na odpier.... przez pana Kazia w szopie trzymało jak talala. Więc można próbować ale bez względu na technologie gwarancji nie ma że zaraz jebnie na nowo.
Miastek Off-road GARAGE
Serwis, części, akcesoria 4X4
ESCAPE wyciągarki, zawieszenia, namioty dachowe
iKAMPER local dealer
iODPERFORMANCE local dealer
NOWY ADRES!!! WARZYMICE 18B
502 599 717
SuperPatrolSuper TURBOintercooler

student
Prawdziwy offrołdowiec
Posty: 880
Rejestracja: wt 20 sty, 2009
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: student » sob 19 paź, 2013

A nie dało by się tego jakąś fajną chemią załatwić? Ile taki kolektor wydechowy ma stopni? Jest taki sklep KLEJE SZU i tam mają naprawdę fajne kleje, między innymi do żeliwa, ciekawe tylko czy taki klej jest na wysokie temperatury.

Awatar użytkownika
Andrzey
4X4 Szczecin
Posty: 1272
Rejestracja: pn 05 mar, 2007
Lokalizacja: www

Postautor: Andrzey » ndz 20 paź, 2013

Nie ma takiego kleju.
Jeśli coś się nie daje naprawić, to znaczy, że nie było zepsute.



4.2 DONKEY

nissan7
Weteran bezdrozy
Posty: 1590
Rejestracja: ndz 11 lut, 2007

Postautor: nissan7 » ndz 20 paź, 2013

dobra nie ma co sie juz spuszczać nad tym tematem , mi wystarczy zeby to stykło na 2 tys km pozniej se moze jebnac, temat ogarniety, dziekuje malkontentom typu Andrzej i konkretnym ludziom typu Mikołaj :684: peace ziom

Awatar użytkownika
przemsson
menager wklejonych
Posty: 477
Rejestracja: wt 13 lut, 2007
Lokalizacja: szczecin

Postautor: przemsson » ndz 20 paź, 2013

Jednak nic się nie zmieniło wymieniacz który ledwo smarka migiem wypowiada się na tematy absolutnie mu nieznane, w serwisie opla doktoryzować można się nawet z wymiany filtra oleju.
Tak dla zainteresowanych na dzień dzisiejszy spawanie żeliwa nie stanowi większego problemu w dobie nowych technologii żeliwo można bezproblemowo połączyć ze zwykłą stalą konstrukcyjną np. st3 czy to na gorąco czy na zimno nie ma znaczenia.
Kto słyszał o spawaniu synergicznym czy pulsacyjnym o technologii inwertorowej migi już nie ważą po 100 czy200 kg przy 300 A tylko 20-30 kg spawać można już praktycznie wszystko jedynym materiałem z którym jest duży problem to stopy magnezowe.

A kleje do żeliwa Andrzej też są na wysokie i niskie temperatury
Wrangler YJ 4 l
Defender 110 td5
Jeep Comanche MJ 4 l
Toyota HDJ 80
Same Legendy
---------------------------------------
Lepiej być człowiekiem który głośno przeklina...niż małym, cichym skurwysynem ....

Awatar użytkownika
Andrzey
4X4 Szczecin
Posty: 1272
Rejestracja: pn 05 mar, 2007
Lokalizacja: www

Postautor: Andrzey » pn 21 paź, 2013

Czekałem aż się odezwiesz Przemas. W końcu chyba najbardziej ogarnięty w dziedzinie spawania w tym gronie.
Kleje do żeliwa są. Jednak nie do zastosowania w tak zmiennych dynamicznie warunkach pracy jak kolektor wydechowy. Przy czym technologia klejenia wymaga jednak wstępnej obróbki mechanicznej elementu co bez zdejmowania tegoż kolektora nie jest raczej możliwe.
Na chwilę to i srebrna taśma wytrzyma. Trzeba było napisać Fifek, że potrzebujesz coś zdrutować. :690:
Jeśli coś się nie daje naprawić, to znaczy, że nie było zepsute.



4.2 DONKEY

Benes
ADMINISTRATOR
Posty: 5095
Rejestracja: sob 10 lut, 2007
Lokalizacja: 4x4 Szczecin

Postautor: Benes » pn 21 paź, 2013

mój tata ze znajomym spawał kiedyś piec od centralnego ogrzewania bo sobie popękał w miejscu gdzie gazy przez "grzebienie" wpadały do komina. Było to żmudne i wytrzymało jeden sezon... nie robili to spece ale to były czasy gdzie wszystko się naprawiało a piec pamiętał mojego dziadka :)
Życie może być pełne przygód lub zupełnie nudne…
http://www.moto-panamericana.pl/
Masz niskie ciśnienie... ja Ci je podniosę :-)


Wróć do „Warsztaty samochodowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości