Policja na żywych koniach

Jestem tu nowy... oraz pisanie o wszystkim i o niczym.
Robo Lis
Starszy podawacz kinetyka
Posty: 121
Rejestracja: pn 23 mar, 2009

Policja na żywych koniach

Postautor: Robo Lis » wt 26 maja, 2009

17 maja organizowałem zawody w kolarstwie górskim w okolicy Jeziora Szmaragdowego. Jak zapewne wiecie teren jest wyjątkowo pofałdowany i znakowanie trasy dla kolarzy jest fajną zabawą. Oczywiście przed zawodami występuję o niezbędne pozwolenia do leśników. Wsiadam w Patrola i cały dzień znakuję trasę (sobota wieczór i niedziela od świtu) wieszam taśmę i stawiam znaki kierunkowe. Zwijanie trasy - niedziela wieczór i poniedziałek po południu. No i właśnie w poniedziałek około godziny 17.30 zjeżdżałem
bardzo powoli z pewnej górki gdy nagle usłyszałem jakiś dziwny hałas i krzyki. Był to tętent koni i nawołujący policjant "PROSZĘ SIĘ ZATRZYMAĆ"
Był to patrol konny w sile - pani policjantka (ładna i miła), pan policjant (stanowczy ale przyjemny) no i dwa konie (rasy nieznanej).
Zajechali mi drogę (pełen "łestern") i musiałem się gęsto tłumaczyć bo nie miałem ze sobą pozwolenia. Może i dobrze, że nie wziąłem tych papierów. Potem w domu dokładnie analizując przedmiotowe pozwolenie okazało się, że w tym miejscu nie mogłem wjechać samochodem :oops:

Awatar użytkownika
LSD
4X4 Szczecin
Posty: 2528
Rejestracja: sob 17 mar, 2007
Lokalizacja: Dobra

Postautor: LSD » wt 26 maja, 2009

Może to Ci sami, co nam kiedyś mandaty na czołgówe wystawiali :)

Awatar użytkownika
qsma
Weteran bezdrozy
Posty: 3018
Rejestracja: sob 10 lut, 2007
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Postautor: qsma » wt 26 maja, 2009

ciekawe, stacjonują w Osowie, rzadko się zapuszczają w tamte rejony.
patrol GRRRRRRR 4,2 +35 BFG MT

http://www.martechszczecin.pl

Awatar użytkownika
kogut
nawigator
Posty: 557
Rejestracja: pn 04 lut, 2008
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: kogut » wt 26 maja, 2009

ciekawe czy quada dopadna :D :D :D

Awatar użytkownika
prezes
Prezes 4x4 Szczecin
Posty: 10021
Rejestracja: śr 14 lut, 2007
Lokalizacja: szczecin
Kontaktowanie:

Postautor: prezes » śr 27 maja, 2009

Ciekawym jest skąd inąd za co oni mogli Ci Robert mandat wlepić. wiem z pewnego źródła że raczej nie maja prawa karać samochodów wjeżdżających do lasu, Policja nie ma takiego przepisu w Kodeksie Drogowym.
:twisted:
prezes, po prostu prezes

Awatar użytkownika
qsma
Weteran bezdrozy
Posty: 3018
Rejestracja: sob 10 lut, 2007
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Postautor: qsma » śr 27 maja, 2009

no prezio, przaca mandat za wjazd do lasu właśnie dać mogą właśnie dać.

a co to za źródło?? wróżka?? 8) :wink:
patrol GRRRRRRR 4,2 +35 BFG MT



http://www.martechszczecin.pl

Awatar użytkownika
prezes
Prezes 4x4 Szczecin
Posty: 10021
Rejestracja: śr 14 lut, 2007
Lokalizacja: szczecin
Kontaktowanie:

Postautor: prezes » śr 27 maja, 2009

Benes ostatnio zeznawał, że był na spotkaniu z leśnymi ludźmi i policmajstrem i un, właśnie ów policmajster tak stwierdził.
Ale więcej info Benes moze zapoda jak wróci z Ładogi.
prezes, po prostu prezes

Robo Lis
Starszy podawacz kinetyka
Posty: 121
Rejestracja: pn 23 mar, 2009

Postautor: Robo Lis » śr 27 maja, 2009

Możliwe, że za wjazd do lasu mandat się nie należy ale ostatnio w Puszczy Bukowej Straż Leśna postawiła znaki zakazu ruchu (nie mylić z zakazem wjazdu). Jest to tablica prostokątna chyba koloru zielonego ze znanym wszystkim białym kółkiem z czerwoną obwódką i napisem "nie dotyczy służby leśnej" (albo jakoś podobnie). Takie znaki pojawiły się między innymi na Drodze Górskiej prowadzącej z Osiedla Bukowego w stronę Binowa. Kolejną szeroką drogą zamkniętą dla ruch jest odcinek szutrowy od Przełęczy Trzech Braci w kierunku na poligon w Kluczu. A jeżeli chodzi o okolice Jeziora Szmaragdowego to jest ich tam sporo.
No to sobie myślę, że w związku z tymi znakami możemy czuć się mniej komfortowo wjeżdżając do lasu. Znaki są dość małe

Awatar użytkownika
kondziu
nawigator
Posty: 551
Rejestracja: ndz 11 lut, 2007
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: kondziu » czw 28 maja, 2009

Zakazy wjazdu w puszczy bukowej były zawsze, na szutruwce też, ale z czasem zagineły i poprostu postawili je od nowa. Można tylko po asfaltach, po bruku z Bukowego koło leśniczówki wyjazd na krzyżówce z drogą na Binowo. Jeszcze jest jedna droga z Kijewka do Płoni wzdłuż byłych torów i dalej do płoni - można jechać. Zakaz był też na asfalcie drogą z Binowa za leśniczówką w lewo do Jezieżyc czy śmierdnicy a w prawo do Glinnej są to drogi gminne ale jak by asfaltem pojechać na krzyżówce prosto to też jest zakaz.
ONE LIFE.LIVE IT

Robo Lis
Starszy podawacz kinetyka
Posty: 121
Rejestracja: pn 23 mar, 2009

Postautor: Robo Lis » czw 28 maja, 2009

Właśnie z tymi zakazami to nie było tak jednoznacznie. Oczywiście takie miejsca jak rezerwaty, ostoje zwierzyny i tym podobne rejony to nie ma co dyskutować zakaz wjazdu jest narzucony przez ustawę (chyba) o ochronie przyrody. Jeżeli chodzi o na przykład Drogę Górską (Bukowe - Binowo) to nie dawno była ona udostępniona dla ruchu kołowego. Jednak trwało to bardzo krótko.

Awatar użytkownika
kondziu
nawigator
Posty: 551
Rejestracja: ndz 11 lut, 2007
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: kondziu » czw 28 maja, 2009

od dziecka pamiętam, że nie można tam było śmigać czasem nawet leśniczy tam stał i scigał później faktycznie ludzie i tak jeździli i widocznie leśniczy olał zakaz i pozwalał pocichu
ONE LIFE.LIVE IT

Awatar użytkownika
kondziu
nawigator
Posty: 551
Rejestracja: ndz 11 lut, 2007
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: kondziu » czw 28 maja, 2009

A ty czasem ni eparkujesz na majowym bo widziałem patrola z nalepkami mtb
ONE LIFE.LIVE IT

Robo Lis
Starszy podawacz kinetyka
Posty: 121
Rejestracja: pn 23 mar, 2009

Postautor: Robo Lis » czw 28 maja, 2009

Tak to ja (Gryf Maraton - MTB), ziom z osiedla ? Po Puszczy śmigam na rowerze i czasami Patrolem - legalnie ..... no i zdarza się trochę nielegalnie 8) ale nikomu o tym nie mówcie.
Na parkingu strzeżonym na Majowym stoi kilka terenówek, czy także i Twoja ?

Awatar użytkownika
kondziu
nawigator
Posty: 551
Rejestracja: ndz 11 lut, 2007
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: kondziu » czw 28 maja, 2009

ja z sąsiedniej wioski czyli z kijewa
ONE LIFE.LIVE IT

Robo Lis
Starszy podawacz kinetyka
Posty: 121
Rejestracja: pn 23 mar, 2009

Postautor: Robo Lis » sob 30 maja, 2009

Ustawa o lasach Dz. U. z 2005 roku nr 45 pozycja 435:

Art. 6. 1. Użyte w ustawie określenia oznaczają:

8 ) drogi leśne - drogi położone w lasach niebędące drogami publicznymi w rozumieniu przepisów o drogach publicznych;

Art. 29. 1. Ruch pojazdem silnikowym, zaprzęgowym i motorowerem w lesie dozwolony jest jedynie drogami publicznymi, natomiast drogami leśnymi jest dozwolony tylko wtedy, gdy są one oznakowane drogowskazami dopuszczającymi ruch po tych drogach. Nie dotyczy to inwalidów poruszających się pojazdami przystosowanymi do ich potrzeb.

Co to jest droga leśna to znalazłem ale tych znaków zakazu ruchu jakoś nie mogę. W kodeksie drogowym nie ma takich tablic, które ostatnio pojawiły się w Puszczy Bukowej. Dziś po pracy jadę do Puszczy to się pogapię na

:shock: na te znaki może będzie jakaś podstawa prawna.


Wróć do „Plotki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 127 gości