przesylki zza oceanu

Jestem tu nowy... oraz pisanie o wszystkim i o niczym.
Awatar użytkownika
kisiel
Młodszy grabarz
Posty: 233
Rejestracja: ndz 18 lut, 2007
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

przesylki zza oceanu

Postautor: kisiel » pt 04 maja, 2007

zamowilem paczuszke ze stanow, swoje zaplacilem, po 2 tyg przyszla i okazuje sie ze trzeba jeszcze zaplacic 86 ojro jako ze paczka przyszla do berlina... i tu sie nasuwa moje pytanie, czy jak cos jest wyslane na osobe prywatna to placi sie od tego clo :?:

Awatar użytkownika
herBat
Sympatyk 4x4 Szczecin
Posty: 64
Rejestracja: ndz 18 lut, 2007
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: herBat » pt 04 maja, 2007

Teoretycznie wszystko, co przyjeżdża zza wielkiej wody, objęte jest opłatą celną. W praktyce najczęściej wychodzi tak, że do tych małych paczek (także wysyłanych zwykłym post service czy jakoś tak) nie doliczają cła i nie dochodzą zbytnio co tam siedzi (zamawiałem części do basu - mostek itp.). Problem zaczyna się przy większych paczkach, gdzie naliczenie cła jest jak ruletka. Te drugie przypadki znam tylko z opowiadań kolegów basistów z forum, ale możliwym jest, że miałeś niefart i dowalili dla Ciebie cło od wartości towaru+kosztu transportu (tak jest dla wzmacniaczy basowych). Najlepiej jest poprosić wysyłającego (jeśli jest to rzecz używana) aby zaniżył trochę wartość towaru (np. jak płacisz 1000$, niech zaniży na ~400$), wtedy przy ew. naliczaniu cła płacisz troche mniej. Ważne jest, żeby cena była jakaś rozsądna;)
Nie wiem jak jest w Niemczech (tak się to chyba odmienia;)), powyższe moje wypociny dotyczyły naszych polskich realiów;P.

Na koniec dodam, że najlepiej jest wysyłać jakimiś firmami nie związanymi z USPS bo najczęściej przychodzi nie oclone, a jak oclą, to można się wykłucać o koszta i je trochę obniżyć;)
np:
http://www.polonezparcelservice.com/index.htm
http://www.polamerusa.com/

Pozdrawiam i mam nadzieję, że to co napisałem choć trochę się przydało;)

Awatar użytkownika
woodie
Starszy podawacz kinetyka
Posty: 105
Rejestracja: pn 23 kwie, 2007
Lokalizacja: Niebuszewo-Arkońskie

Postautor: woodie » pt 04 maja, 2007

Jak masz pecha i sprawdza to, z tego co wiem, tak. Prawie na pewno wlepią cło jak w środku jest faktura. A oto co pisali koledzy z CKPL:
Jak dostaniesz wezwanie:
Jeśli na druku nadania paczki miałeś zaznaczone "gift" i brak deklaracji celnej lub podano wartość poniżej 45Euro to napisz oświadczenie że towar otrzymałeś jako prezent i paczka zostanie Ci odesłana, napisz również co zawiera paczka
jeśli towar był wysyłany z adresu firmowego to bankowo celnicy oglądali co jest w paczce

Jezeli zamiast paczki przyjdzie wezwanie o potrzebie "dopelniania formalnosci celnych" to dluga droga przed nami. I conajmniej 2 wizyty w Urzedzie Celnym. NA pierwszej wizycie po odstaniu swojego w kolejkach zglaszamy przedmiot "na clo", przedstawiamy kwitki lub oswiadczamy na pismie co wg nas zawiera paczka, pokazujemy potwierdzenia przelewow, wydrugi zamowienia itd.. wszyskie kwity jakie mamy. Jak nam w to uwierza to paczka zostanie poddana rewizji celnej i oclona.
Clo policz tak ze wezma najwyzsza kwote z naszych kwitkow i beda liczyc clo nastepujaco:
jako wartosc przesylki policza wartosc:
samej zawartosci + wszystkie koszty zwiazane ze sprowadzeniam tego (wiec generalnie tyle ile przelaliœmy przez BIdpay)
do tego dolicza 11% cla
Nastepnie do kwoty po ocleniu dodadza 22% vat
Mozna oczywiscie troche pooszukiwac. Powiedzic pani ze to przedmiot z aukcji internetowej i powiedziec ze mozemy przyniesc zaswiadczenie o jego DOWOLNEJ cenie. Tylko ze jak sie wnerwia to policza po prostu clo od seryjnego zamiennika lub znajad inna cene w jakim sklepie

Tyle znalazłem, jak paczka jest w Berlinie to najlepiej byłoby ściągnąć samochodem w bagażniku, bez faktur, mówiąc że to części zamienne, które wozisz 'w razie czego' a właśnie wracasz z rajdu...
Pozdro!
Life is short. Drive more.

Jasiu
4X4 Szczecin
Posty: 1571
Rejestracja: wt 13 lut, 2007

Postautor: Jasiu » pt 04 maja, 2007

Ja to przerobilem dokladnie, jak wroce w poniedzialek do kraju to zadzwon do mnie to ci wszystko opowiem.


Wróć do „Plotki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 153 gości