GPS i telefon

Jestem tu nowy... oraz pisanie o wszystkim i o niczym.
Awatar użytkownika
miastek
V-ce prezes 4x4 szczecin
Posty: 5832
Rejestracja: czw 15 lut, 2007
Lokalizacja: Miastko/Szczecin

GPS i telefon

Postautor: miastek » sob 12 maja, 2007

Czy warto kupic cos takiego
http://www.allegro.pl/item194372089_mio_a701_gps_nawigacja_telefon_gsm_aparat_fv.html

Chce kupic jakies urzadzenie do nawigacji satelitarnej, najlepiej gdyby spelnialo kilka funkcji naraz.
Nigdy nie interesowalem sie tym tematem wiec moze mi ktos wytlumaczyc co byloby najlepsze.
Myslalem o palmtopie ale czy kazdy palmtop z nawigacja jest takze telefonem?
Pomocy??
Miastek Off-road GARAGE
Serwis, części, akcesoria 4X4
ESCAPE wyciągarki, zawieszenia, namioty dachowe
iKAMPER local dealer
iODPERFORMANCE local dealer
NOWY ADRES!!! WARZYMICE 18B
502 599 717
SuperPatrolSuper TURBOintercooler

nissan7
Weteran bezdrozy
Posty: 1590
Rejestracja: ndz 11 lut, 2007

Postautor: nissan7 » sob 12 maja, 2007

Mio A701 - jest to najlepsze rozwiązanie dla nieustannie podróżujących ludzi biznesu, ale także dla tych, którzy podróżują sporadycznie, lecz uwielbiają wygodne i praktyczne urządzenia łączące wiele funkcji. Najnowszy Mio A701 jest urządzeniem wszechstronnym skupiającym w sobie funkcje nowoczesnego komputera kieszonkowego z systemem nawigacji satelitarnej wraz z funkcjami telefonu komórkowego.
GPS: Model posiada niezawodny moduł GPS trzeciej generacji.
GSM: Model oferuje funkcję trzyzakresowego telefonu komórkowego, który oprócz prowadzenia rozmów telefonicznych, pozwala również na tworzenie i odbieranie wiadomości za pomocą wbudowanego programu Mssaging.
PDA: Model pełni również funkcje nowoczesnego palmtopa. Komunikację z innymi urządzeniami zapewnia port USB oraz moduł Bluetooth. :lol:

Awatar użytkownika
miastek
V-ce prezes 4x4 szczecin
Posty: 5832
Rejestracja: czw 15 lut, 2007
Lokalizacja: Miastko/Szczecin

Postautor: miastek » sob 12 maja, 2007

No to mi pomogłeś :wink:
Pytam dlatego poniewaz sa tacy ktorzy twierdza ze jesli cos jest do wszystkiego to znaczy ze jest do niczego :!:
Miastek Off-road GARAGE
Serwis, części, akcesoria 4X4
ESCAPE wyciągarki, zawieszenia, namioty dachowe
iKAMPER local dealer
iODPERFORMANCE local dealer
NOWY ADRES!!! WARZYMICE 18B
502 599 717
SuperPatrolSuper TURBOintercooler

Awatar użytkownika
Andrzey
4X4 Szczecin
Posty: 1272
Rejestracja: pn 05 mar, 2007
Lokalizacja: www

Postautor: Andrzey » sob 12 maja, 2007

eeee... bez funkcji prania...
Jak chcesz zapuszczać mapę na telefonie, to taniej wyjdzie:
http://www.nokia.com.pl/nokia/pomoc/pro ... index.html

ja wybrałem inne rozwiązanie:
http://garmin.home.pl/index.php?s=2&k=5&p=16
Jeśli coś się nie daje naprawić, to znaczy, że nie było zepsute.

4.2 DONKEY

Benes
ADMINISTRATOR
Posty: 5104
Rejestracja: sob 10 lut, 2007

Postautor: Benes » sob 12 maja, 2007

gdzie to chcesz używać??? w OR też???
....

Benes
ADMINISTRATOR
Posty: 5104
Rejestracja: sob 10 lut, 2007

Postautor: Benes » sob 12 maja, 2007

Do OF jeszcze dla PL nie opracowali dobrej mapy wektorowej. Już może lepiej zinwestować paltopaCE i zorganizować sobobie OziExploreraCE... już nie trzeba ze sobą ciągnąć laptopa a wtedy "wkładasz" (po pewnej operacji) mapę zdj lotnicze, scene satelitarne....
....

Awatar użytkownika
maverick
Starszy podawacz kinetyka
Posty: 106
Rejestracja: czw 15 lut, 2007
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: maverick » sob 26 maja, 2007

A ja w oparciu o opinie kilku użytkowników Mio 701 nie polecam tego sprzętu. Bardzo często się zawiesza... Mniejszy ekran niż Mio P550 m, droższy, dramatycznie krótko trzyma bateria - stałe obciążenie przez monitor GSM (telefon), no i nie chodzi tak samo jak P550. Brak karty wi-fi (P550 ma takową). Dzięki tej karcie mam dostęp do neta jak tylko znajdę jakiś punkt dostępu lub w domu, na ogródku (w kibelku ;)). Jest jeszcze blutootch, czy jakoś tak. Gorąco polecam. W necie qpa map. Fajnie chodzi Google Maps specjalnie opracowany pod PPC. Koszt z kartą 2GB, folią ochronną na ekran i całym kompletem: oprogramowanie, 2 x ładowarka, uchwyt samochodowy, to ok. 1.100 pln. Chodzą też filmy Divx, jest przeglądarka obrazów, Windows Media Player, itp. telefon niech będzie telefonem. Acha, nie tak jak laptopka, można to cosik zabrać na rower, do drugiego auta, w kieszeń, ...
Jedną z wad tych małych urządzeń jest słaby zasięg GPS gdy, np. przednia szyba jest podgrzewana - działa jak ekran) ale temat rozwiązuje zewnętrzna antenka na magnesie wyrzucona na dach - koszt 30 pln. Pozdrawiam.
http://www.celem.cba.pl

obecnie bez 4x4 :(

nissan7
Weteran bezdrozy
Posty: 1590
Rejestracja: ndz 11 lut, 2007

Postautor: nissan7 » pt 01 cze, 2007

http://allegro.pl/item197626630_nawigac ... 99zl_.html
mógłby ktoś kto się zna wypowiedziec na ten temat tzn czy to warte czy nie :?:

nissan7
Weteran bezdrozy
Posty: 1590
Rejestracja: ndz 11 lut, 2007

Postautor: nissan7 » pt 01 cze, 2007

miałem kiedyś radio z tej firmy i nawet dobrze grało. ciekaw jestem co o tym sądzicie bo cena jest kusząca.


Wróć do „Plotki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości