Zapytanie apropo Patrola

Jestem tu nowy... oraz pisanie o wszystkim i o niczym.
Awatar użytkownika
KacperS
menager wklejonych
Posty: 370
Rejestracja: śr 22 wrz, 2010
Lokalizacja: Szczecin

Zapytanie apropo Patrola

Postautor: KacperS » śr 03 lis, 2010

Siemanko, wie ktoś może do kogo należy ten patrol?

http://img143.imageshack.us/img143/8676/4586.jpg

Zdjęcie znalazłem przypadkowo, a pytam bo chciałem sie dowiedzieć jak ze strony prawa wygląda kwestia przyciemniania przednich szyb :)
Wiem ze teoretycznie nie można ale interesuje mnie jak to wygląda w praktyce, np przy rutynowej kontroli :)
pozdrawiam

Awatar użytkownika
wlodziu15
Starszy podawacz kinetyka
Posty: 103
Rejestracja: śr 14 mar, 2007
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Postautor: wlodziu15 » śr 03 lis, 2010

Nie mój, ale dowodzik leci od razu, ewentualnie panowie policjanci pozwolą zerwać to z bocznych szyb na miejscu przy nich
NISSAN REAKTYWACJA
GG1274625 Lift Budy ala Qsma, amory OME +2`

Awatar użytkownika
LSD
4X4 Szczecin
Posty: 2528
Rejestracja: sob 17 mar, 2007
Lokalizacja: Dobra

Postautor: LSD » śr 03 lis, 2010

Nie ma legalnej opcji przyciemniania szyb przednich bocznych i czołowej. Pozostałe to sobie możesz nawet farbą zamalować :)
Przejrzystość w/w szyb musi być min 70%. Dodam tylko, że fabryczne brązowe szyby w Patrolu mają przejrzyskość 82% (kiedyś mierzyłem).

Zawsze się zastanawiam po co ludzie przyciemniają przednie szyby. Przecież to przeszkadza w prowadzeniu auta :shock:

Awatar użytkownika
budzik
Prawdziwy offrołdowiec
Posty: 760
Rejestracja: czw 18 gru, 2008
Lokalizacja: Stargarad

Postautor: budzik » śr 03 lis, 2010

Bardzo często ludzie przyciemniają sobie przednie szybki a jeszcze szybciej przy kontroli tą folię ściągają. Pytanie po co ??? Dla dobrego wyglądu auta, może i owszem ale jak masz do tego auto i kase na ciągłe przyciemnianie szyb.
Jesli chodzi o auto 4x4 to pojezdzij sobie troszke po błocie i gotowe :D , napewno nie będzie widać fejsa. Poza tym w nocnych jazdach ciemna szyba bedzie tylko denerwować, bo juz prawie nic nie będziesz widział.

Awatar użytkownika
KacperS
menager wklejonych
Posty: 370
Rejestracja: śr 22 wrz, 2010
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: KacperS » czw 04 lis, 2010

Skoro taka rzeźba z tym jest to olewam, przyciemnie tylko tył.
Widziałem juz dwa patrole w szczecinie z przyciemnionymi wszystkimi szybami (+ten ze zdjęcia) i jak dla mnie to dobrze to wygląda ale z drugiej strony racja, w nocy lipa z widocznością itp. Myślałem ze jeżeli ludzie tak jeżdzą to policja na to przymyka oko ale jeżeli mam zrywać folie przy pierwszej kontroli to dziękuje bardzo :D dzięki za info i pozdrawiam

Awatar użytkownika
Tanto
4X4 Szczecin
Posty: 4666
Rejestracja: pn 21 maja, 2007
Lokalizacja: Szczecin/ Dobra k.Now
Kontaktowanie:

Postautor: Tanto » czw 04 lis, 2010

KacperS pisze:Myślałem ze jeżeli ludzie tak jeżdzą to policja na to przymyka oko...

Na jazdę po pijaku też przymyka oko - do czasu kontroli, a jak już drapną delikwenta, a wtedy to oczka im się szeroko otwierają ;-)

Przy okazji policji, z innej beczki - kumpel dziś wydał i zarobił - wydał 500, a zarobił 10 punktów. Gadając przez telefon wyprzedził z prawej samochód który zatrzymał się na skrzyżowaniu bo myślał że tamten skręca w lewo, a nie zauważył że w tym miejscu jest przejście dla pieszych. Lekko się zdziwił jak policja zatrzymała go kilkanaście kilometrów dalej.
Jak się okazuje nawet zamknięte oczy policji bywają wielewidzące :shock:
...w tym przypadku słusznie
Suzuki SJ510 LWB '85 "Kozunia"

Awatar użytkownika
KacperS
menager wklejonych
Posty: 370
Rejestracja: śr 22 wrz, 2010
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: KacperS » czw 04 lis, 2010

Na jazdę po pijaku też przymyka oko - do czasu kontroli, a jak już drapną delikwenta, a wtedy to oczka im się szeroko otwierają ;-)

Tak, z tym że jazda po pijaku plus ewentualne jej konsekwencje to troche większy kaliber niż przyciemnione szybki :)
btw. ja ostatnio trafiłem na złego policjanta i dostałem 4pkt oraz 200 złotych za wycofanie bez świateł (ale z kierunkowskazem) z parkingu na wyzwolenia przy naprzeciwko KFC.. zerowe zagrożenie, no i wiadomo ze zaraz bym włączył. :(

Awatar użytkownika
LSD
4X4 Szczecin
Posty: 2528
Rejestracja: sob 17 mar, 2007
Lokalizacja: Dobra

Postautor: LSD » czw 04 lis, 2010

Może nie zrozumiałeś intencji. Chciał w łapę ;)

Awatar użytkownika
KacperS
menager wklejonych
Posty: 370
Rejestracja: śr 22 wrz, 2010
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: KacperS » czw 04 lis, 2010

Możliwe, ale dla 200 złotych lepiej nie ryzykować propozycji dania w łape bo jeszcze oskarżą o próbe przekupstwa, tez sie wolałem nie kłucic bo by sie pewnie dopatrzyli ze olej cieknie z kuli i dowalili większy mandat :)


Wróć do „Plotki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 107 gości