wtopa życia

Jestem tu nowy... oraz pisanie o wszystkim i o niczym.
Awatar użytkownika
petio
nawigator
Posty: 511
Rejestracja: czw 01 maja, 2008
Lokalizacja: szczecin

wtopa życia

Postautor: petio » pt 28 paź, 2011

podzielcie się doświadczeni mocno pany swiomi najfajniejszymi wtopami.
ja zacznę.
dziś zupełnie przypadkiem, na lajtowym poszukiwaniu miejsca na ryby nad zalewem, zdażyło mnie się wjechać w taaakie cuś, że nie miałem jak wyjść z auta. ni przodem ni tyłem. woda lała sie od mojej strony, od pilota strony z minuty na minutę rosło błoto. ewakuowaliśmy się przez okno pilota. zabraliśmy ze sobą tylko najpotrzebniejsze rzeczy. w lekkiej panice trochę szpeju pogubiłem i był nie do odnalezienia. już wiedziałem że jestem w czarnej d... grzebałem po telefonie kogo by tu prosić o pomoc. ale jak się odwróciłem to padłem na kolana. auto coraz bardziej wsysało. maska zachodziła pod grunt, a i tak była wyżej niż d... wtedy na horyzoncie pojawiła się koparka. sprzęt że hoho. prosto z uni. ale się chłop namordował po prośnie że chyba do nieba pójdzie. już się żegnałem z moim mituwisi kiedy nagle... koparka zaczęła rzucać błotko i wszystko stało się piękne.
po wszystkim saperką wyjmowałem błotko z zawiesia i ramy, bo tak zamurowało że koła nie chciały się kręcić.
zdjęć nie wstawię bo nie umiem, zainteresowanym mogę rozsyłać na mail.
ciekaw jestem waszych akcji\
dawno już tak nakręcony nie byłem . to lepsze niż... nie nie lepsze. ale zajebista sytuacja

flomaker
menager wklejonych
Posty: 415
Rejestracja: ndz 07 lis, 2010
Lokalizacja: Szczecin;Kasztanowe

Postautor: flomaker » sob 29 paź, 2011

http://www.forum4x4.pl/viewtopic.php?f=14&t=60488
http://www.forum4x4.pl/viewtopic.php?f=14&t=24527
Obowiązkowe w tym temacie.

Właśnie widziałem jak jechałeś przed południem wzdłuż Głębokiego i w lewo na Pilchowo - nawet wołałem na cb, ale widocznie za cicho. Znalazłeś jakieś miejsce na rybki?
Never say die... up men and try !!!

Blazer S10 99"

Awatar użytkownika
petio
nawigator
Posty: 511
Rejestracja: czw 01 maja, 2008
Lokalizacja: szczecin

Postautor: petio » sob 29 paź, 2011

prawdopodobnie wołałeś głośno i wyraźnie. aja miałem wyłączone radyjko. sorki, ale nie znajduje w nim zastosowania w mieście albo jak jadę bez konwoju.
miejsca mam i to wiele bardzo łownych, inne mniej łowne za to piękne. za to takie gdzie łatwo nadziać sie na PSR - średnio trzy kontrole w ciągu dnia jedna w nocy, więc warto się wyposażyć w stosowne pozwolenia. a wjazd pod samą wodę załatwia mój świeżo upieczony pilot, nie bardzo wie o co chodzi ale nie wiedzieć czemu ludzie go lubią.
nad zalewem nawet mamy dwa miejsca gdzie można zrobić biwak z ogniskiem i drzewo gratis. takie tam bambusy ale ciepelko daje
potraktuj to jako zapros. tyle że sezon się kończy

flomaker
menager wklejonych
Posty: 415
Rejestracja: ndz 07 lis, 2010
Lokalizacja: Szczecin;Kasztanowe

Postautor: flomaker » pn 31 paź, 2011

Heh - dzięki - chętnie się w przyszłym roku wybiorę - po kilku latach przerwy obiecałem sobie, że kupuję pozwolenia w marcu i ruszam na ryby w każdy wolny dzień. W tym roku byłem tylko raz na 2 doby ze szwagrem z okazji jego wieczoru kawalerskiego. Łowienie w zalewie kojarzy mi się tylko z łódką i okoniami (okolice Warnołęki). Z brzegu to z gruntu, czy spining w trzcinach? Pewnie gdzieś blizej Trzebieży?
Pozdrawiam.
Never say die... up men and try !!!



Blazer S10 99"

Awatar użytkownika
Kora
menager wklejonych
Posty: 485
Rejestracja: sob 24 maja, 2008
Lokalizacja: Strachocin/Stargard

Re: wtopa życia

Postautor: Kora » pn 31 paź, 2011

petio pisze:podzielcie się doświadczeni mocno pany swiomi najfajniejszymi wtopami.
ja zacznę......


foto! foto! nie ma? .... :674:
_____________________

_____________________
Najlepszym lekarstwem na wszystkie dolegliwości jest zwykła woda. Dwie krople na szklankę wódki i wszystko przechodzi jak ręką odjął.

Awatar użytkownika
LSD
4X4 Szczecin
Posty: 2528
Rejestracja: sob 17 mar, 2007
Lokalizacja: Dobra

Re: wtopa życia

Postautor: LSD » śr 16 lis, 2011

Długo szukałem tej fotki
Wtopa może nie jest mega efektowna, ale poświęcenie pilota zacne.
Chłopina musiał się CAŁKOWICIE zanurzyć, wręcz zanurkować, żeby znaleźć zaczep do liny


Obrazek

Dla niewtajemniczonych - to jest kałuża na leśnej dróżce :)

Awatar użytkownika
Kora
menager wklejonych
Posty: 485
Rejestracja: sob 24 maja, 2008
Lokalizacja: Strachocin/Stargard

Re: wtopa życia

Postautor: Kora » czw 17 lis, 2011

LSD pisze:Długo szukałem tej fotki
Wtopa może nie jest mega efektowna, ale poświęcenie pilota zacne.
Chłopina musiał się CAŁKOWICIE zanurzyć, wręcz zanurkować, żeby znaleźć zaczep do liny



Dla niewtajemniczonych - to jest kałuża na leśnej dróżce :)


było mówić, mam tą fotkę :676:

co pamiętam to że auto miałeś po klamki, a chyba nawet się przelewało przez otwarte okno... i że dość fest Cię wessało.... :690:
_____________________



_____________________

Najlepszym lekarstwem na wszystkie dolegliwości jest zwykła woda. Dwie krople na szklankę wódki i wszystko przechodzi jak ręką odjął.

student
Prawdziwy offrołdowiec
Posty: 880
Rejestracja: wt 20 sty, 2009
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: student » czw 17 lis, 2011

Hehehehe ale ogniowo, dobrze że ciepło było bo po takim nurkowaniu mógł się przekręcić.

Awatar użytkownika
LSD
4X4 Szczecin
Posty: 2528
Rejestracja: sob 17 mar, 2007
Lokalizacja: Dobra

Postautor: LSD » czw 17 lis, 2011

student pisze:Hehehehe ale ogniowo, dobrze że ciepło było bo po takim nurkowaniu mógł się przekręcić.


No wiesz, to był koniec września, więc woda nie była zbyt ciepła :)

...a woda była na prawdę głęboka - moje autko do niskich nie należy, a sięgała ponad klamki :)

Lusi&Adam
Starszy podawacz kinetyka
Posty: 148
Rejestracja: ndz 07 lis, 2010
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Lusi&Adam » pt 18 lis, 2011

Ja też się pochwalę najdziwniejszą wtopą - nie moja ale bardzo aktywnie brałem udział przy wydłubaniu. Niby zwykła kałuża jeden stromy zjazd i płasko z druiej strony - na patyka tak 30cm wody. Sam akwenik znany bo jeżdzony i latem i zimą a tym razem wiosna przyszła dopiero co. Koleś zapił i nie dojechał na umówioną godzinę na przejazd po poligonach i zwirowniach i "blękitnych błotach" koło Międzyrzecza. To przy wieczornej imprezce za karę kazali mu przejechać przez tą właśnie kałużę żeby nie straszył dzieci czystym autem.
Odpalili muzykę, okna otwarte, bez żadnych gadżetów wjechał i tak został. Zabawa z durną kałużą trwała 2 godziny. W strategi wyciągania zrealizowano następujące środki:
- ciąganie wyciągarką gdzie kotwicą była podkopana gelenda
- ciąganie wyciągarką gdzie kotwicą był ciągnik 4T
- szarpanie kinetykiem przez parcha małego,
- szarpanie kinetykiem przez gelende
- ciaganie na stalówce przez ciągnik 4T
- szarpanie kinetykiem przez ciągnik 4T
- unoszenie (próba) przodu przez widły ww ciągnika
- szarpanie w literkę Y - kinetykiem szarpał ciągnik a jego dodatkowo na dwóch stalówkach gelenda i nasz parch
- odkopywanie, podkopytwanie, wypłukiwanie wszystkiego w okolicy kół i mostów
- szarpanie kinetykiem ciągnikiem 8T (którego kinetyk zatrzymał i cofną o ok 2m rozbijając głowę ciągnikowemu
- skuteczne okazało się kopanie, rozpłukanie mułu + oooosssstre szarpanie kinetykiem przez ciągnik 8T
Z autopsji - tam było tylko 30cm wody ale kolejne 50cm to piasek drobny mieszany z pyłem który przy dużym urazie czy mieleniu kołami zmieniał się w płyn a po 5 sekundach osiadał i dawało się po nim chodzić jak po twardym betonie - zakopało tym mułem tak że po łopatki na wiatraku chłodnicy czyli grubo nad mostem. Po wyciągnięciu auto umiało skręcać tylko w prawo, chodziło tylko na 2 i 4 biegu i nie poziadało żadnej elektryki po za lewym kierunkiem.
dokumentacja z loży szyderców:
https://picasaweb.google.com/1090494093 ... directlink
GR '96

Awatar użytkownika
KacperS
menager wklejonych
Posty: 370
Rejestracja: śr 22 wrz, 2010
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: KacperS » pt 18 lis, 2011

Wtopa wszechczasów to była ta G klasa na wołczkowie wyjęta bez przedniego mostu co były zdjęcia na forum z rok temu :)
Patrol Y60 LONG
Jeep Grand WJ V8

student
Prawdziwy offrołdowiec
Posty: 880
Rejestracja: wt 20 sty, 2009
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: student » sob 19 lis, 2011

Ona musiała zostać odkopana bo wyjąć się dało by chyba dźwigiem :]

pewex
Sympatyk 4x4 Szczecin
Posty: 13
Rejestracja: czw 10 lis, 2011
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: pewex » sob 14 sty, 2012

Ponieważ życie moje na 4x4 nie jest za długie to może i wtopa jeszcze nie życiowa ale zaczęło się rodzinnym wyjazdem poza miasto. Skończyło zaś spacerem z rodziną do najbliższej "normalnej" drogi, a potem walką z autem. Ciągnik który przyjechał mnie wyciągać chcąc podjechać do kinetyka sam się zakopał że bliżej nie podjechał ale też nie wyjechał z powrotem. Potwierdziło to poznaną tu teorię że "patrol wjedzie tam gdzie inne nie wjadą ale za to nie wszędzie wyjedzie". Szczęściem moim było to, że goście od ciągnika mieli drugi i to z wyciągarką do wyciągania ściętych drzew z lasu. To nas uratowało najpierw wyciągnęli ciągnik potem mnie, ogólnie było bardzo wesoło. .
Fotki poniżej link
www.fotosik.pl/u/kopeik/album/1072062

Awatar użytkownika
Tanto
4X4 Szczecin
Posty: 4666
Rejestracja: pn 21 maja, 2007
Lokalizacja: Szczecin/ Dobra k.Now
Kontaktowanie:

Postautor: Tanto » sob 14 sty, 2012

pewex pisze:patrol wjedzie tam gdzie inne nie wjadą

Samurai wjedzie dalej
Suzuki SJ510 LWB '85 "Kozunia"

Awatar użytkownika
cookie
menager wklejonych
Posty: 451
Rejestracja: sob 12 wrz, 2009

Postautor: cookie » sob 14 sty, 2012

hehe w takich chwilach zawsze próbuję sobie wyobrazić minę tej drugiej, piękniejszej połówki :)

Awatar użytkownika
siva explozja
menager wklejonych
Posty: 460
Rejestracja: pn 31 paź, 2011
Lokalizacja: stetin

Postautor: siva explozja » sob 14 sty, 2012

pewex pisze:Ponieważ życie moje na 4x4 nie jest za długie to może i wtopa jeszcze nie życiowa ale zaczęło się rodzinnym wyjazdem poza miasto. Skończyło zaś spacerem z rodziną do najbliższej "normalnej" drogi, a potem walką z autem. Ciągnik który przyjechał mnie wyciągać chcąc podjechać do kinetyka sam się zakopał że bliżej nie podjechał ale też nie wyjechał z powrotem. Potwierdziło to poznaną tu teorię że "patrol wjedzie tam gdzie inne nie wjadą ale za to nie wszędzie wyjedzie". Szczęściem moim było to, że goście od ciągnika mieli drugi i to z wyciągarką do wyciągania ściętych drzew z lasu. To nas uratowało najpierw wyciągnęli ciągnik potem mnie, ogólnie było bardzo wesoło. .
Fotki poniżej link
www.fotosik.pl/u/kopeik/album/1072062


Jak się ma wyciągarke to dobrze jest mięć również line do niej :690:

Danka
4X4 Szczecin
Posty: 1075
Rejestracja: ndz 20 mar, 2011
Lokalizacja: POZNAŃ

Postautor: Danka » sob 14 sty, 2012


Bardzo ładna wtopa :686: Ciesz się, że miał Ci kto pomóc. My w tym roku utknęliśmy w górach w Transylwanii, autko prawie spadało ze zbocza w przepaść a wokół nie było żywego ducha (poza moją wk.. osobą i walczącym Mikołajem). W tym momencie życie uratowały nam dwie wyciągarki, ręczna i mechaniczna. Musiały sobie poradzić z odwróceniem auta na ścieżce szerokości pół metra. Dwie godziny walki i Miki zwyciężył. Chyba nie mamy zdjęć z tego momentu, ale wierz mi że byłam pewna, że to koniec wyprawy.

Awatar użytkownika
ishimo
4X4 Szczecin
Posty: 4254
Rejestracja: ndz 13 lis, 2011
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: ishimo » sob 14 sty, 2012

Nissan Patrol GQ

Awatar użytkownika
Tanto
4X4 Szczecin
Posty: 4666
Rejestracja: pn 21 maja, 2007
Lokalizacja: Szczecin/ Dobra k.Now
Kontaktowanie:

Postautor: Tanto » sob 14 sty, 2012

ishimo pisze:http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=X7Tf23BzAOw#!

a to widział? nie? to niech przeczyta głośno i wyraźnie:
petio pisze:podzielcie się doświadczeni mocno pany swiomi najfajniejszymi wtopami.
Suzuki SJ510 LWB '85 "Kozunia"

Awatar użytkownika
LSD
4X4 Szczecin
Posty: 2528
Rejestracja: sob 17 mar, 2007
Lokalizacja: Dobra

Postautor: LSD » sob 14 sty, 2012

Za namową Danki wrzuciłem na Youtuba nasz filmik z Ukrainy 2011.
Nie jest to jakaś mega wtopa, ale jak się jest samemu i nie ma drzew, to lina "brzytwy się chwyta" :)

http://www.youtube.com/watch?v=hvDuPgDY ... XOdDM96n-M


Wróć do „Plotki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 111 gości