AKCYZA ZA CIĘŻARÓWKĘ

Jestem tu nowy... oraz pisanie o wszystkim i o niczym.
Benes
ADMINISTRATOR
Posty: 5098
Rejestracja: sob 10 lut, 2007
Lokalizacja: 4x4 Szczecin

Postautor: Benes » wt 14 lut, 2012

naprawdę czytałem taką historię, na razie śpię spokojnie...
Życie może być pełne przygód lub zupełnie nudne…
http://www.moto-panamericana.pl/
Masz niskie ciśnienie... ja Ci je podniosę :-)

Awatar użytkownika
petio
nawigator
Posty: 511
Rejestracja: czw 01 maja, 2008
Lokalizacja: szczecin

Postautor: petio » czw 16 lut, 2012

@Benes, raczej nie zawracaj sobie tym głowy, ja tak mam już jakieś 5lat nikt mnie nie nęka.

@Bogutek, pytanie może głupawe, pytam bo też to przedemną. z tego co się orientowałem, to należy najpierw udać się z tłumaczonymi papierami do urzędu celnego, tam załatwić papiery do urzędu skarbowego i tu znowu czekać około 10dni na potwierdzenie o zwolnieniu z opłaty.
czy tak to załatwiłeś i mimo to masz po jakimś czasie bulić?
jeśli tak to przemyślę co mam począć krucafix.

i jeszcze z innej beczki, ale chyba tu pasuje.
to jeżeli kończy mi się przegląd na auto zarejestrowane za granicą, to czy mogę zrobić przegląd u nas i jeździć? czy muszę jechac zylion km tylko po przegląd? dodam że dokumenty dość mocno różnią się od naszych, a wręcz mają nie wiele wspólnego.

i ostatnie, jaki jest cel, przerejestrowania cieżarowego na osobowy? to chyba nic nie zmienia pozatym że oc za osobowe jest droższe. czy się mylę? moje cizarowe mituwisi ma dwa fotele, przy przejestrowaniu z pierwszego właściciela zarejesrtwałem na pięć osób, jakby mi się zachciało montować kanapę, a pani w ubezpieczalni zawsze jest za, kiedy widzi że ciężarówka.

buła
Starszy podawacz kinetyka
Posty: 152
Rejestracja: ndz 09 sty, 2011
Lokalizacja: szczecin prawobrzeże

Postautor: buła » czw 16 lut, 2012

petio,jeśli ciężarówka to nie musisz udawać się do urzędu celnego wcale :676: tylko z tłumaczeniami do skarbówki i potem do rejestracji,przegląd robisz normalnie u nas w kraju bez problemu :661: ja jak swojego parcha rejestrowałem w Polsce to wszystko zajęło mi jeden dzień-nie licząc tłumaczeń

Awatar użytkownika
petio
nawigator
Posty: 511
Rejestracja: czw 01 maja, 2008
Lokalizacja: szczecin

Postautor: petio » czw 16 lut, 2012

ok buła, to skraca jeszcze sprawę z urzędami,
kwoli ścisłości, pytanie o przegląd tyczyło zupełnie innego auta, które nie będzie przerejestrowywane, służbówka/busik, nadal przejdzie?

Awatar użytkownika
LSD
4X4 Szczecin
Posty: 2528
Rejestracja: sob 17 mar, 2007
Lokalizacja: Dobra

Postautor: LSD » czw 16 lut, 2012

petio pisze:ok buła, to skraca jeszcze sprawę z urzędami,
kwoli ścisłości, pytanie o przegląd tyczyło zupełnie innego auta, które nie będzie przerejestrowywane, służbówka/busik, nadal przejdzie?


Petio - gdzie masz zarejestrowane tgo auto? Zasadniczo polska policja powinna uznać polski przegląd na auto zarejestrowane za granicą.
Obawiam się, że niemiaszkom już to nie wystarczy.

buła
Starszy podawacz kinetyka
Posty: 152
Rejestracja: ndz 09 sty, 2011
Lokalizacja: szczecin prawobrzeże

Postautor: buła » czw 16 lut, 2012

petio, jeśli auto z ue to możesz śmiało robić i będzie respektowany :661: tak samo działa to w drugą stronę :661:

Awatar użytkownika
petio
nawigator
Posty: 511
Rejestracja: czw 01 maja, 2008
Lokalizacja: szczecin

Postautor: petio » czw 16 lut, 2012

no to trochę pogmatwane, bo właściciel z jednego kraju, auto zarejestrowane w jeszcze innym, a ja nim jezdże po pl. mam pisemne upoważnienie, dowód zawiera w sumie tylko vin i dane właściciela, ubezpieczenie wygląda jak wydruk z kompa lub zaproszenie do zapłaty jakie rozsyła u nas pzu co roku, a przegląd kończy się w marcu i jest to osobny dokument zatwierdzający zgodną emisję spalin i nic więcej. ale wszystko w ue.
w sumie to tylko 2dni straty by załatwić tak jak było, no ale to weekend w plecy :689:
liczę na to że da się to u nas załatwić. dzięki

Awatar użytkownika
BOGUTEK
menager wklejonych
Posty: 379
Rejestracja: ndz 16 gru, 2007
Lokalizacja: STARGARD

Postautor: BOGUTEK » czw 16 lut, 2012

buła pisze:petio,jeśli ciężarówka to nie musisz udawać się do urzędu celnego wcale :676: tylko z tłumaczeniami do skarbówki i potem do rejestracji,przegląd robisz normalnie u nas w kraju bez problemu :661: ja jak swojego parcha rejestrowałem w Polsce to wszystko zajęło mi jeden dzień-nie licząc tłumaczeń

Praktycznie jest tak jak piszesz , ale prawo niestety jest trochę inne
Jeżeli chcesz naprawdę spokojnie spac to każdorazowo trzeba się udac z autem na ogledziny do urzędu celnego. i jeżeli faktycznie celnik powie ,że nie trzeba płacic akcyzy to trzeba rządac tego na pismie.

Do petio.
Przeglad zrobisz tylko wtym kraju ,w którym jest zarejestrowane auto.
Ostatnio zmieniony pt 17 lut, 2012 przez BOGUTEK, łącznie zmieniany 1 raz.
Mężczyzni nigdy nie dorastają , tylko im zabawki drożeją...( cyt.)
www.4x4-zachodniopomorskie.pl




DBAŁOŚC O DOBRE IMIĘ SRODOWISKA OFF ROAD POWINNA BYC PRIORYTETEM NASZYCH DZIAŁAŃ

Awatar użytkownika
cookie
menager wklejonych
Posty: 451
Rejestracja: sob 12 wrz, 2009

Postautor: cookie » pt 17 lut, 2012

jak to kawałek kartki to wydrukuj sobie takie sam i po sprawie ;)

Awatar użytkownika
BOGUTEK
menager wklejonych
Posty: 379
Rejestracja: ndz 16 gru, 2007
Lokalizacja: STARGARD

Postautor: BOGUTEK » wt 04 wrz, 2012

WRACAJĄC DO TEMATU
kilka dni temu przyszło pismo z Urzędu Celnego o bezpodstawności prowadzonego postępowania i o umorzeniu. UFFF :688:
Mężczyzni nigdy nie dorastają , tylko im zabawki drożeją...( cyt.)

www.4x4-zachodniopomorskie.pl









DBAŁOŚC O DOBRE IMIĘ SRODOWISKA OFF ROAD POWINNA BYC PRIORYTETEM NASZYCH DZIAŁAŃ

Awatar użytkownika
LSD
4X4 Szczecin
Posty: 2528
Rejestracja: sob 17 mar, 2007
Lokalizacja: Dobra

Postautor: LSD » wt 04 wrz, 2012

BOGUTEK pisze:WRACAJĄC DO TEMATU
kilka dni temu przyszło pismo z Urzędu Celnego o bezpodstawności prowadzonego postępowania i o umorzeniu. UFFF :688:


Sami do tego doszli, czy była wymiana pisemek?

Awatar użytkownika
BOGUTEK
menager wklejonych
Posty: 379
Rejestracja: ndz 16 gru, 2007
Lokalizacja: STARGARD

Postautor: BOGUTEK » czw 11 paź, 2012

Była wymiana pisemek ,2 wizyty w UC w Szczecinie ,przedstawianie zdjęc , kser przegladów , wyjazd na ogledziny samochodu do UC w Warszawie ( nie odbyły sie bo się nie stawił obecny właściciel ) 10 rozmów telefonicznych , trzy razy przekładanie terminu zakończenia sprawy przez UC. 8 miesięcy stresu , ale udało się..... :692:
Mężczyzni nigdy nie dorastają , tylko im zabawki drożeją...( cyt.)

www.4x4-zachodniopomorskie.pl









DBAŁOŚC O DOBRE IMIĘ SRODOWISKA OFF ROAD POWINNA BYC PRIORYTETEM NASZYCH DZIAŁAŃ


Wróć do „Plotki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 116 gości