internet GSM...

Jestem tu nowy... oraz pisanie o wszystkim i o niczym.
Darek...
ADMINISTRATOR
Posty: 3910
Rejestracja: ndz 11 lut, 2007
Lokalizacja: Szczecin

internet GSM...

Postautor: Darek... » czw 27 wrz, 2012

jest na pokładzie ktoś ogarniający temat anten, wzmacniaczy itp ???
Honker 2324

nissan7
Weteran bezdrozy
Posty: 1590
Rejestracja: ndz 11 lut, 2007

Postautor: nissan7 » czw 27 wrz, 2012

Jasiu

Awatar użytkownika
LSD
4X4 Szczecin
Posty: 2528
Rejestracja: sob 17 mar, 2007
Lokalizacja: Dobra

Re: internet GSM...

Postautor: LSD » czw 27 wrz, 2012

Darek... pisze:jest na pokładzie ktoś ogarniający temat anten, wzmacniaczy itp ???


Nie wiem czy jestem ogarnięty, ale od paru lat korzystam z nata przez GSM i używam/łem kilku rodzajów anten. Może coś pomogę.

Lusi&Adam
Starszy podawacz kinetyka
Posty: 148
Rejestracja: ndz 07 lis, 2010
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Lusi&Adam » czw 27 wrz, 2012

tez ostatnio sprawdzałem to tu to tam i u siebie na wsi znalazłem net po gsm - zadaj pytanie moze tez cos podpowiem
GR '96

Darek...
ADMINISTRATOR
Posty: 3910
Rejestracja: ndz 11 lut, 2007
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Darek... » pt 28 wrz, 2012

W miejscu mojego zamieszkania jedynym dostawcą usług internetowych jest Plus GSM , niestety dociera tylko EDGE . Podczas zabawy z tabletem zauważyłem ,że na zewnątrz budynku dostępne są już bardziej cywilizowane prędkości… więc zacząłem szukać i wyszło ,że skoro jest, to już nie problem podbić moc sygnału i rozprowadzić sobie po domku. Poległem przy wyszukiwaniu odpowiedniego sprzętu – już przy częstotliwościach … Oczywiście już po miesiącu czytania , douczania, pytania pewnie sam sobie z tym poradzę … ale, chyba szkoda czasu. :676:
Honker 2324

Lusi&Adam
Starszy podawacz kinetyka
Posty: 148
Rejestracja: ndz 07 lis, 2010
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Lusi&Adam » pt 28 wrz, 2012

ja przerabiałem problem w domku gdzie wewnątrz zero sygnału na zewnątrz czasem dwie kreski - dotyczy to Grzepnicy i sieci orange. To co łapie na zewnątrz to zwykłe 800 czy 900MHz żadne 3G i inne takie więc wzmocnienie sygnału dzięki alledrogo to koszt 200-600zł. Problemem był nie telefon tylko net - ten żeby znośnie działał potrzebuje 3G i takie wzmacniacze były duużo droższe. Net rozwiązałem sprytnie - okazało się że stare dobre sieci centertela na 450 mają tak obżydliwe zasięgi że łapią w zasadzie wszędzie - i zanabyłem modemorouter od orange tzw. CDMA i trzymam transfer od 500kB w górę - casem przy dorej pogodzie to i 1Mb i to bez żadnych anten zewnetrznych - tablety iphony i inne tekie obsługuje teraz przez wifika.
To w żaden sposób nie pomoże w przypadku Twojej sieci na plusie ale potwierdzam tylko że trzeba zacząć od ustalenia częstotliwości.
GR '96

Darek...
ADMINISTRATOR
Posty: 3910
Rejestracja: ndz 11 lut, 2007
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Darek... » pt 28 wrz, 2012

Lusi&Adam pisze:To w żaden sposób nie pomoże w przypadku Twojej sieci


całe szczęście bo i tak niewiele zrozumiałem :668: :690:

PS
To niby my sąsiady są ??
Honker 2324

Awatar użytkownika
Zaleś
Sympatyk 4x4 Szczecin
Posty: 53
Rejestracja: ndz 13 mar, 2011
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Zaleś » pt 28 wrz, 2012

Antena 12db zwiększa mocno zasięg odbioru. Koszt okolo 30zł
Wiadoma sprawa, że im wyżej tym lepiej.
Podaj ile m.n.p.m jesteś...coś dobierzemy zaraz.

Awatar użytkownika
Zaleś
Sympatyk 4x4 Szczecin
Posty: 53
Rejestracja: ndz 13 mar, 2011
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Zaleś » pt 28 wrz, 2012


Darek...
ADMINISTRATOR
Posty: 3910
Rejestracja: ndz 11 lut, 2007
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Darek... » pt 28 wrz, 2012

hm... na różnych tematycznych forach doczytałem ,że dookólna antena to poprawia samopoczucie tylko :692:
Dla mnie byłaby wygodna (gdyby zadziałało) tylko jeszcze z jakimś routerem trzeba to chyba spasować ... co by "mobilność" netu przynajmniej w domu zachować :690:
Honker 2324

Awatar użytkownika
prezes
Prezes 4x4 Szczecin
Posty: 10004
Rejestracja: śr 14 lut, 2007
Lokalizacja: szczecin
Kontaktowanie:

Postautor: prezes » pt 28 wrz, 2012

To ja Ci Darek podpowiem sposób bardzo prosty.
Skoro tak potrzebujesz internetu w domu i jesteś skłonny zapłacić za to jakies tam pieniądze, to po prostu zamontuj sobie w swojej hacjendzie zwykłą linię telefoniczną TP i na niej później zamów usługę Neostrada lub DSL i masz święty spokój z zasięgami. Mało tego, gbdybyś zamówił DSL , to możesz sobie go jeszcze podzielic na innych sąsiadów usługę dla siebie potaniając znacznie.
prezes, po prostu prezes

Darek...
ADMINISTRATOR
Posty: 3910
Rejestracja: ndz 11 lut, 2007
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Darek... » pt 28 wrz, 2012

gdzieś na przełomie wieku :668: prowadziłem z tą (tffffu) firmą negocjacje w tej sprawie ... traumatyczne przeżycie - nic z tego nie wyszło (kabel w odległości 1000m - jeden chętny) i już tam nie wrócę :690:
Honker 2324

Awatar użytkownika
Tanto
4X4 Szczecin
Posty: 4665
Rejestracja: pn 21 maja, 2007
Lokalizacja: Szczecin/ Dobra k.Now
Kontaktowanie:

Postautor: Tanto » pt 28 wrz, 2012

A zgiń przepadnij maro nieczysta... do czego to doszło żebym się z Prezesem w kwestiach technicznych zgadzał ;-)

Darek, jak się domyślam to synom nakładasz embargo na dostęp do internetu? Tylko jedno urządzenie z możliwością łączenia się z netem, zakaz oglądania przez internet np. filmów o wpływie architektury romańskiej na budownictwo wielorodzinne na południu Francji w XVII w. (no bo będąc nastolatkiem nie ogląd się pierdół na youtube :690: ).

Jak by nie patrzeć zapotrzebowanie na moc łącza będzie rosło, a to co oferują sieci komórkowe rewelacją nie jest, zwłaszcza jak będzie działać 2-3 użytkowników jednocześnie. Nie wiem jak tam u was z aktualną dostępnością oferty 'TePsy', ale szedł bym w tą stronę. Przez 12 lat sporo mogło się zmienić.
Suzuki SJ510 LWB '85 "Kozunia"

Awatar użytkownika
prezes
Prezes 4x4 Szczecin
Posty: 10004
Rejestracja: śr 14 lut, 2007
Lokalizacja: szczecin
Kontaktowanie:

Postautor: prezes » pt 28 wrz, 2012

Darek... pisze:gdzieś na przełomie wieku :668: prowadziłem z tą (tffffu) firmą negocjacje w tej sprawie ... traumatyczne przeżycie - nic z tego nie wyszło (kabel w odległości 1000m - jeden chętny) i już tam nie wrócę :690:

I tu Cię zaskoczę.
Był taki przepis w TP. SA który mówił,że firma ma obowiązek dostarczyć klientowi podstawowa usługę telekomunikacyjną w ciągu max 18 miesięcy.
Cza było poczytać i poczekać.
Na Twoim miejscu spróbował bym jeszcze raz, dookoła Ciebie troche sie ludzi pobudowało, a jeżeli sie was znajdzie więcej, to i tzw "zwracalność inwestycji" będzie większa i szanse na nieograniczone pławienie sie w dobrodziejstwach internetu zdecydowanie większe.

Lub dogadaj się z kimś kto ma linię TP, i niech on kupi dobry i silny niet z TP, zamontuj u niego urządzenia które ten net doniosą i do Twojej hacjendy.
prezes, po prostu prezes

nissan7
Weteran bezdrozy
Posty: 1590
Rejestracja: ndz 11 lut, 2007

Postautor: nissan7 » pt 28 wrz, 2012

właśnie wróciłęm od rodziców a tam zobaczyłem taką małą antenke na plus gsm roboty domowej elektronika, ponoć róźnica w odbiorze neta jest jebiaszcza :) koszt 3,70zł hehehehe
chcesz kontakt to zadzwoń strażaku

nissan7
Weteran bezdrozy
Posty: 1590
Rejestracja: ndz 11 lut, 2007

Postautor: nissan7 » pt 28 wrz, 2012

Prezes TP na tą wichure nie pociągnie kabla, pamietasz moja sytuacje ? mieszkancow nie 1 jak u Darka a i tak sie na mnie wypieli, sorka ale jeba,ć tp

Darek...
ADMINISTRATOR
Posty: 3910
Rejestracja: ndz 11 lut, 2007
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Darek... » pt 28 wrz, 2012

prezes pisze:I tu Cię zaskoczę.
Był taki przepis w TP


mogli jeszcze przepis wymyśleć na ludzką obsługę klienta :690: bo pamiętam ,że na kolejki i druczki urlop zmarnowałem :660:

nissan7 pisze:chcesz kontakt

znaczy znasz kogoś kto kuma tematy i będzie w stanie udzielić pomocy ?
Honker 2324

nissan7
Weteran bezdrozy
Posty: 1590
Rejestracja: ndz 11 lut, 2007

Postautor: nissan7 » pt 28 wrz, 2012

call me bejbe

Darek...
ADMINISTRATOR
Posty: 3910
Rejestracja: ndz 11 lut, 2007
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Darek... » pt 28 wrz, 2012

nissan7 pisze:call me bejbe

dzięki Piotrek :jupi:
Honker 2324

Awatar użytkownika
LSD
4X4 Szczecin
Posty: 2528
Rejestracja: sob 17 mar, 2007
Lokalizacja: Dobra

Postautor: LSD » pt 28 wrz, 2012

Darek.

Najpierw sprawdź, czy Twój modem ma wejście antenowe.
Jeżeli nie to musisz taki nabyć. Ja używałem Huawei E182E. Co prawda jest to tylko klasa G3,5, ale LTE (4G) i tak u Ciebie nie ma :)

Następnie potrzebujesz zewnętrzną antenę kierunkową. Jest ich sporo na allegro. Np:
http://allegro.pl/najmocniejsza-antena- ... 33321.html
Na ogół od razu możesz dokupić końcówkę do konkretnego modemu.

Sprawdzasz na stronie http://mapa.btsearch.pl/ gdzie najbliżej Ciebie jest nadajnik BTS Plus GSM. Antenę musisz skierować dokładnie na niego.

Żeby nie biegać po domu z kablem od anteny to warto dokupić router, który będzie robił Ci sieć WIFI. Do konkternego modemu można dokupić dedykowany router. Tu masz taki, który współpracuje z bardzo wielkoma modelami http://allegro.pl/router-gsm-usb-huawei ... 47171.html

Miałem podobny zestaw i różnica była dramatyczna.
W mieszkaniu transfer który uzyskiwałwałem to ok 1 Mbps. Z użyciem anetny zewnętrznaje było nawet 12-13 Mbps.


Wróć do „Plotki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 65 gości