Koronawirus

Jestem tu nowy... oraz pisanie o wszystkim i o niczym.
Awatar użytkownika
prezes
Prezes 4x4 Szczecin
Posty: 10005
Rejestracja: śr 14 lut, 2007
Lokalizacja: szczecin
Kontaktowanie:

Koronawirus

Postautor: prezes » sob 21 mar, 2020

Wszędzie o tym kurestwie w mediach pełno. I nadszedł czas i na nasze forum.
Ale zacznę trochę w innym świetle. W kinematografii.
Przypomnijcie sobie takie filmy jak np "Ucieczka z Nowego Yorku" i pochodne gdzie Snake Plisken musi sie dostać do zamknietej enklawy jaką jest Manhattan.
Czarny scenariusz zaczyna sie powoli realizować.
Zaczynamy unikać ludzi, bo nie wiemy z czym Oni do nas mogą przyjść. A najlepiej bysmy się zapewne czuli w takiej zamknietej kolonii do której wstęp by mieli tylko zdrowi. Niech wirus szaleje za murem. Niby fantastyka z lat 80' a jak stała się nam bliska.
prezes, po prostu prezes

Awatar użytkownika
prezes
Prezes 4x4 Szczecin
Posty: 10005
Rejestracja: śr 14 lut, 2007
Lokalizacja: szczecin
Kontaktowanie:

Re: Koronawirus

Postautor: prezes » sob 21 mar, 2020

Wogóle temat zakaźny jest dosć mocno obecny w kinie.
"Epidemia" z Hoffmanem, Ruso i Sutherlandem.
Lub "Jestem Legendą" ze Smithem

Czyli okres apokalipsy gdzie czlowiek unika innego czlowieka
prezes, po prostu prezes

waldekryba
4X4 Szczecin
Posty: 5429
Rejestracja: pt 28 sty, 2011

Re: Koronawirus

Postautor: waldekryba » sob 21 mar, 2020

Ten wirus , mimo wszystko nie jest aż tak bardzo niebezpieczny , są inne i pewnie będą następne bardziej jadowite które nie będą przebierać według wieku , innych chorób z którymi się borykamy itd.
Teraz z tym wirusem mamy możliwość potrenowania zasad postępowania na każdym szczeblu , od nas samych poczynając na służbach kończąc .
kiedyś w wojsku były gromadzone zapasy na czas wojny .
Dzisiaj życie zweryfikowało przygotowanie Państwa na takie sytuacje .
Należy zbudować od podstaw , mechanizmy postępowania i zorganizować magazyny ze sprzętem medycznym , od pieprzonych maseczek począwszy na karetkach i szpitalach polowych (namiotowych) kończąc . Zgromadzone środki medyczne W TAKICH MAGAZYNACH POWINNY PODLEGAĆ ROTACJI , czyli aby się ich przydatność do użycia nie minęła dostarczać je do szpitali i innych instytucji , a w to miejsce uzupełniać nowymi .
Niektóre zakłady pracy powinno się przygotować na szybkie przestawienie produkcji np. do produkcji maseczek , kombinezonów , środków do dezynfekcji oraz namiotów do dezynfekcji tych kombinezonów i karetek , bo stoją w kolejce do dezynfekcji i nie mogą być użytkowane .
Ale nie mi o tym , bom prostak jest i co ja tam wiedzieć mogę .

Awatar użytkownika
prezes
Prezes 4x4 Szczecin
Posty: 10005
Rejestracja: śr 14 lut, 2007
Lokalizacja: szczecin
Kontaktowanie:

Re: Koronawirus

Postautor: prezes » sob 21 mar, 2020

No,ja o ciut innym aspekcie obecnej sytuacji
:cool:
prezes, po prostu prezes

waldekryba
4X4 Szczecin
Posty: 5429
Rejestracja: pt 28 sty, 2011

Re: Koronawirus

Postautor: waldekryba » sob 21 mar, 2020

No tak .

waldekryba
4X4 Szczecin
Posty: 5429
Rejestracja: pt 28 sty, 2011

Re: Koronawirus

Postautor: waldekryba » sob 21 mar, 2020

A NIE TAK NO ?

Awatar użytkownika
Butchesky
4X4 Szczecin
Posty: 3828
Rejestracja: śr 03 maja, 2017
Lokalizacja: Sz-n

Re: Koronawirus

Postautor: Butchesky » sob 21 mar, 2020

Najpierw izolacja i zamknięcie ludzi.
Później tabuny wojska z ciężarówkami pełnymi ciał.
Panika, spowodowana brakiem żywności.
Problemy z mediami: prąd, a w kolejności pozostałe. Brak łączności, dodatkowa panika.
Brak paliw - bo stacja bez prądu nie istnieje.
No i wrócimy do tego, co mamy: CB, solary, LEDy.

Dalej...?
Y61 ląg ;)
yksehctuB

waldekryba
4X4 Szczecin
Posty: 5429
Rejestracja: pt 28 sty, 2011

Re: Koronawirus

Postautor: waldekryba » sob 21 mar, 2020

Ogniska , pochodnie , łuki , dzidy , wędki , konie , kozy , krowy i życie od wschodu do zachodu słońca .

Awatar użytkownika
Butchesky
4X4 Szczecin
Posty: 3828
Rejestracja: śr 03 maja, 2017
Lokalizacja: Sz-n

Re: Koronawirus

Postautor: Butchesky » sob 21 mar, 2020

trzeba by skitrać trochę wachy
Y61 ląg ;)
yksehctuB

waldekryba
4X4 Szczecin
Posty: 5429
Rejestracja: pt 28 sty, 2011

Re: Koronawirus

Postautor: waldekryba » sob 21 mar, 2020

Po co ?
Koń żre trawę i jedzie , jak nawali , to dalej jedzie .
A krowa trawę na mleko przerabia .
Spieprzajmy w Karpaty Rumuńskie .

Awatar użytkownika
Butchesky
4X4 Szczecin
Posty: 3828
Rejestracja: śr 03 maja, 2017
Lokalizacja: Sz-n

Re: Koronawirus

Postautor: Butchesky » sob 21 mar, 2020

Jestem spakowany, jadę.
Y61 ląg ;)
yksehctuB

Awatar użytkownika
Tanto
4X4 Szczecin
Posty: 4665
Rejestracja: pn 21 maja, 2007
Lokalizacja: Szczecin/ Dobra k.Now
Kontaktowanie:

Re: Koronawirus

Postautor: Tanto » sob 21 mar, 2020

waldekryba pisze:Ten wirus , mimo wszystko nie jest aż tak bardzo niebezpieczny , są inne i pewnie będą następne bardziej jadowite które nie będą przebierać według wieku , innych chorób z którymi się borykamy itd.

Wręcz przeciwnie, jest niebezpieczny, to że uderza wyłącznie w ludzi starszych nie jest prawdą, młodzi też umierają (o zarażeniach nie wspominam bo nosicielami są wszystkie grupy wiekowe), a umiera się nie na wirusa tylko z powodu innych chorób które mamy. Działanie tego wirusa jest na tyle perfidne że doprowadza do tego iż nasz organizm wyniszcza sam siebie bo uznaje wszystkie komórki jako chore. Takie info mam od osoby która śledzi temat i sporo czyta publikacji które pojawiają się za granicą. Możliwe jest to że osoba może być zarażona i nie mieć objawów, a po złapaniu przeziębienia skończy w szpitalu. Na chwilę obecną ciężko ocenić jak sytuacja się rozwinie; Chińczycy prawie 'wyleczyli' wirusa, zostało im kilka tysięcy chorych z 80 tys. zarażonych, ale boją się nawrotów choroby.
Jak ocenić to że w rozwiniętym europejskim kraju jest o około 1/4 więcej ofiar śmiertelnych niż w Chinach przy mniejszej ilości zarażonych?
Oczywiście dane statystyczne mogą być przekłamane i nie jesteśmy w stanie tego zweryfikować. Gdyby u nas robiono więcej testów to pewnie okazało by się że mamy dużo więcej chorych.
Inne niebezpieczeństwo to rozwalenie gospodarki światowej, zarówno dużej jak i małej skali. Powiedz sam - na jak długo możesz 'wyłączyć' firmę i nie stresować się tym że tracisz płynność finansową? Miesiąc? Trzy? W przypadku kwarantanny za pierwszy miesiąc musisz wszystkim pracownikom zapłacić mimo że nic nie robią. W przypadku sklepów w galeriach handlowych poza pensjami dla pracowników dochodzą opłaty za najem powierzchni itp. Właściciel galerii może ale nie musi podarować te pieniądze, on też ma do opłacenia ludzi kredyty...

waldekryba pisze:Teraz z tym wirusem mamy możliwość potrenowania zasad postępowania na każdym szczeblu , od nas samych poczynając na służbach kończąc .
kiedyś w wojsku były gromadzone zapasy na czas wojny .
Dzisiaj życie zweryfikowało przygotowanie Państwa na takie sytuacje .
Należy zbudować od podstaw , mechanizmy postępowania i zorganizować magazyny ze sprzętem medycznym , od pieprzonych maseczek począwszy na karetkach i szpitalach polowych (namiotowych) kończąc . Zgromadzone środki medyczne W TAKICH MAGAZYNACH POWINNY PODLEGAĆ ROTACJI , czyli aby się ich przydatność do użycia nie minęła dostarczać je do szpitali i innych instytucji , a w to miejsce uzupełniać nowymi .
Niektóre zakłady pracy powinno się przygotować na szybkie przestawienie produkcji np. do produkcji maseczek , kombinezonów , środków do dezynfekcji oraz namiotów do dezynfekcji tych kombinezonów i karetek , bo stoją w kolejce do dezynfekcji i nie mogą być użytkowane .
Ale nie mi o tym , bom prostak jest i co ja tam wiedzieć mogę .

W naszej sytuacji to nie zadziała, takie działania sprawdziły się w biednym, zacofanym, komunistycznym kraju w którym ludzie pracują za 'miskę ryżu'. Tam w kilka dni wybudowano i wyposażono dwa tymczasowe szpitale na ponad 2 tysiące łóżek, my stawiamy ultranowoczesne brezentowe namioty pamiętające czasy świetności Obrony Cywilnej.

Jak ktoś siedzi 'na kwarantannie' i nie wie co z czasem zrobić to zachęcam do obejrzenia poniższych filmów, co prawda jak sami przyznają, o wirusach nie mają większego pojęcia, ale co nieco wiedzą jak 'świat' działa
https://www.youtube.com/watch?v=s-8qT2p0ipg
https://www.youtube.com/watch?v=iBMqBvLpS2M
Suzuki SJ510 LWB '85 "Kozunia"

waldekryba
4X4 Szczecin
Posty: 5429
Rejestracja: pt 28 sty, 2011

Re: Koronawirus

Postautor: waldekryba » sob 21 mar, 2020

Tanto , nie jest niebezpieczny .
Napisałem tak .

Ten wirus , mimo wszystko nie jest aż tak bardzo niebezpieczny , są inne i pewnie będą następne bardziej jadowite które nie będą przebierać według wieku , innych chorób z którymi się borykamy itd.

https://whatnext.pl/ksiazki-warte-nasze ... ego-czasu/

waldekryba
4X4 Szczecin
Posty: 5429
Rejestracja: pt 28 sty, 2011

Re: Koronawirus

Postautor: waldekryba » sob 21 mar, 2020


Awatar użytkownika
Tanto
4X4 Szczecin
Posty: 4665
Rejestracja: pn 21 maja, 2007
Lokalizacja: Szczecin/ Dobra k.Now
Kontaktowanie:

Re: Koronawirus

Postautor: Tanto » sob 21 mar, 2020

Nie neguję że są bardziej paskudne wirusy, sam ostatnio wymyśliłem patent na perfidnego wirusa który resetował by losowi jakiś fragment z pamięci człowieka - czasami to co miało miejsce tydzień temu, czasami ostatnie pięć lat, czasami kilka godzin, przy założeniu masowości (czyli każdy ma) spora część społeczeństwa zaczęła by wariować.
Wracając do wirusów - z jakiegoś powodu Anglicy zmienili podejście do problemu, do niedawna twierdzili że jest niegroźny i nie ma co starać się o zmniejszenie liczby zarażonych, jeśli to zwykła grypa to dlaczego spękali?
Trzeba też pamiętać że artykuły w mediach mają ludzi nastraszyć ale nie wywoływać paniki, dlatego narracja może być złagodzona w stosunku do stanu realnego. ...ale może też być wyolbrzymiona. Jak jest wiedzą ci którzy pociągają za sznurki.
Suzuki SJ510 LWB '85 "Kozunia"

Awatar użytkownika
prezes
Prezes 4x4 Szczecin
Posty: 10005
Rejestracja: śr 14 lut, 2007
Lokalizacja: szczecin
Kontaktowanie:

Re: Koronawirus

Postautor: prezes » sob 21 mar, 2020

https://www.money.pl/gospodarka/tarcza- ... 2481a.html
Szacun dla Gowina, choć jest z dalekiej mi opcji politycznej
prezes, po prostu prezes

waldekryba
4X4 Szczecin
Posty: 5429
Rejestracja: pt 28 sty, 2011

Re: Koronawirus

Postautor: waldekryba » sob 21 mar, 2020

No tak , ale Duda już mu ukradł to o czym głośno mówił .
Budyń będzie teraz łaził i rozpowiadał że załatwił dla mikrofirm zwolnienie z ZUS , ale pod warunkiem że udowodnią spadek przychodów o połowę w stosunku do lutego zeszłego roku .
Widać że jeszcze grzebią patykiem w tym gównie .
Zobaczymy co finalnie ulepią.

waldekryba
4X4 Szczecin
Posty: 5429
Rejestracja: pt 28 sty, 2011

Re: Koronawirus

Postautor: waldekryba » sob 21 mar, 2020


Danka
4X4 Szczecin
Posty: 1072
Rejestracja: ndz 20 mar, 2011
Lokalizacja: POZNAŃ

Re: Koronawirus

Postautor: Danka » sob 21 mar, 2020

Mam opinię lekarzy, u których pracuje moja ciotka, że w lato epidemia zwolni, a potem dowali z kopyta. Podobnie jak Hiszpanka w 1918 r. Nie wiem co o tym sądzić.

waldekryba
4X4 Szczecin
Posty: 5429
Rejestracja: pt 28 sty, 2011

Re: Koronawirus

Postautor: waldekryba » sob 21 mar, 2020

Tak niestety może być .


Wróć do „Plotki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości