Sezon grypowy

Jestem tu nowy... oraz pisanie o wszystkim i o niczym.
Awatar użytkownika
prezes
Prezes 4x4 Szczecin
Posty: 10005
Rejestracja: śr 14 lut, 2007
Lokalizacja: szczecin
Kontaktowanie:

Sezon grypowy

Postautor: prezes » ndz 09 sie, 2020

Może ktoś ma wiedzę na temat.
Zbliża się powoli jesień i zapewne zima bez mrozu (jak ostatnich parę lat) i w zwazku z tym nasuwa mi się pytanie. Czy jest sens zaszczepić się w tym sezonie przeciwko grypie ?
Za szczepieniem przemawia min to, że zmniejsze ryzyko zachorowania na w/w co w dobie covid-19 jest jak najbardziej pożądanym. Bo tułanie sie jesienią po szpitalach ze "zwykłą" grypą to raczej głupi pomysł.
Edycja

Aha, płaskoziemcom,reptilianom i antyszczepionkowcom z góry dziękuje !
Cykliści są warunkowo dopuszczeni do dyskusji :-D
prezes, po prostu prezes

waldekryba
4X4 Szczecin
Posty: 5429
Rejestracja: pt 28 sty, 2011

Re: Sezon grypowy

Postautor: waldekryba » ndz 09 sie, 2020

Tak , ma sens .

sasza
Młodszy grabarz
Posty: 185
Rejestracja: sob 16 sty, 2016

Re: Sezon grypowy

Postautor: sasza » ndz 09 sie, 2020

No nie wiem z mojego doświadczenia wynika, że skuteczność tych szczepionek przeciwko grypie jest mocno dyskusyjna. Wychodziłem z założenia, że jak nie pomoże, to przynajmniej nie zaszkodzi. Do czasu jak bezpośrednio po szczepionce poczułem się fatalnie i dałem sobie spokój z tym.
Biały kieł LJ70

Awatar użytkownika
Tanto
4X4 Szczecin
Posty: 4665
Rejestracja: pn 21 maja, 2007
Lokalizacja: Szczecin/ Dobra k.Now
Kontaktowanie:

Re: Sezon grypowy

Postautor: Tanto » ndz 09 sie, 2020

tak, zwłaszcza że jaśnie nam panujący w imieniu Jarosława mówił że szczepionki są 'be' ;-)

Na grypę pewnie się szczepił nie będę, ale przypomnieliście mi że powinienem się zgłosić i przyjąć ostatnią działkę szczepionki przeciw tężcowi.
Suzuki SJ510 LWB '85 "Kozunia"

Awatar użytkownika
ishimo
4X4 Szczecin
Posty: 4250
Rejestracja: ndz 13 lis, 2011
Lokalizacja: Szczecin

Re: Sezon grypowy

Postautor: ishimo » pn 10 sie, 2020

Też się nad tym mocno zastanawiałem ostatnio, z jednej strony zdecydowanie jestem za ale z drugiej jak gadałem ze znajomymi lekarzami po pytaniu kiedy ostatnio miałem grypę (dawno temu za gówniarza) powiedzieli ze jest duża szansa że bede ją miał w tym roku po szczepionce...sam nie wiem.
Nissan Patrol GQ

Awatar użytkownika
Abo
4X4 Szczecin
Posty: 3404
Rejestracja: czw 25 gru, 2008
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Re: Sezon grypowy

Postautor: Abo » pn 10 sie, 2020

Ma sens.
Tym bardziej żeby nie złapała grypa z koroną.
Jeżeli ktoś poczuł się po szczepionce źle, to mniej więcej oznacza że jakby trafił grypkę to miałby przesrane.
My się szczepimy od nastu lat, kto chce to mu firma też refunduje.

Ishimo, jak lekarz powiedział że od szczepionki dostaniesz grypę to omijałbym tego lekarza...
Abo

_______________________________
TANIO powiększam babskie cycki dotykiem, jak nie zadziała zwrot kasy!
4800 VTR Super Safari, Jimny ;-)
firma, foty

Awatar użytkownika
ishimo
4X4 Szczecin
Posty: 4250
Rejestracja: ndz 13 lis, 2011
Lokalizacja: Szczecin

Re: Sezon grypowy

Postautor: ishimo » pn 10 sie, 2020

Abo pisze:Ma sens.
Tym bardziej żeby nie złapała grypa z koroną.
Jeżeli ktoś poczuł się po szczepionce źle, to mniej więcej oznacza że jakby trafił grypkę to miałby przesrane.
My się szczepimy od nastu lat, kto chce to mu firma też refunduje.

Ishimo, jak lekarz powiedział że od szczepionki dostaniesz grypę to omijałbym tego lekarza...


No w interencie bzdury w większości są ale też tak wyczytałem. Rozumiem że szczepisz się z pozytywnym skutkiem i nie chorujesz?
Nissan Patrol GQ

Kubasa
Młodszy grabarz
Posty: 187
Rejestracja: ndz 01 kwie, 2018
Kontaktowanie:

Re: Sezon grypowy

Postautor: Kubasa » pn 10 sie, 2020

ja się nie szczepię i nie choruję, a znam kilka osób, które bezpośrednio po szczepieniu zachorowały. pamiętaj, że grypa to ileś set szczepów bakterii, szczepionka jest opóźniona i ma tylko kilka z nich występujących w poprzednim roku. szansa, że w tym będzie identyczna dla mnie = 0%
www.plusbiuro.pl
Jeep Wrangler Rubicon

Awatar użytkownika
Abo
4X4 Szczecin
Posty: 3404
Rejestracja: czw 25 gru, 2008
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Re: Sezon grypowy

Postautor: Abo » pn 10 sie, 2020

Kubasa pisze:ja się nie szczepię i nie choruję, a znam kilka osób, które bezpośrednio po szczepieniu zachorowały. pamiętaj, że grypa to ileś set szczepów bakterii, szczepionka jest opóźniona i ma tylko kilka z nich występujących w poprzednim roku. szansa, że w tym będzie identyczna dla mnie = 0%

Jesteś z tych co sprawdzają wiedzę na fejsie? A jak kran cieknie wołasz księdza? Bo mieszasz wiedzę prawdziwą i nieprawdziwą.

ishimo pisze:
Abo pisze:Ma sens.
Tym bardziej żeby nie złapała grypa z koroną.
Jeżeli ktoś poczuł się po szczepionce źle, to mniej więcej oznacza że jakby trafił grypkę to miałby przesrane.
My się szczepimy od nastu lat, kto chce to mu firma też refunduje.

Ishimo, jak lekarz powiedział że od szczepionki dostaniesz grypę to omijałbym tego lekarza...


No w interencie bzdury w większości są ale też tak wyczytałem. Rozumiem że szczepisz się z pozytywnym skutkiem i nie chorujesz?


Nie choruję, szczepię się, rodzina się szczepi, część pracowników się szczepi. Szczepionkę bierze się nową, około końca sierpnia/września a nie zeszłoroczną. MOŻE zdarzyć się że nie trafią ze szczepem wirusa, to jak z pogodą - z czasem jest coraz lepiej, ale zazwyczaj trafiają.
NIE zachorujesz na grypę od szczepionki. MOŻESZ (wyjątkowo) mieć stan podgorączkowy ponieważ organizm ZABITE wirusy szczepionki traktuje jak prawdziwe - a wyższa temperatura organizmu jest obroną przed wirusem.
Abo

_______________________________
TANIO powiększam babskie cycki dotykiem, jak nie zadziała zwrot kasy!
4800 VTR Super Safari, Jimny ;-)
firma, foty

Awatar użytkownika
ishimo
4X4 Szczecin
Posty: 4250
Rejestracja: ndz 13 lis, 2011
Lokalizacja: Szczecin

Re: Sezon grypowy

Postautor: ishimo » wt 11 sie, 2020

Abo pisze:Nie choruję, szczepię się, rodzina się szczepi, część pracowników się szczepi. Szczepionkę bierze się nową, około końca sierpnia/września a nie zeszłoroczną. MOŻE zdarzyć się że nie trafią ze szczepem wirusa, to jak z pogodą - z czasem jest coraz lepiej, ale zazwyczaj trafiają.
NIE zachorujesz na grypę od szczepionki. MOŻESZ (wyjątkowo) mieć stan podgorączkowy ponieważ organizm ZABITE wirusy szczepionki traktuje jak prawdziwe - a wyższa temperatura organizmu jest obroną przed wirusem.


i mi to pasuje, logiczne i 'zdrowe', chyba muszę tak zrobić w tym roku. Z racji tego że nigdy się nie szczepiłem robi się o u rodzinnego czy jakiś medicus czy inne?
Nissan Patrol GQ

Awatar użytkownika
Abo
4X4 Szczecin
Posty: 3404
Rejestracja: czw 25 gru, 2008
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Re: Sezon grypowy

Postautor: Abo » wt 11 sie, 2020

W sumie wszystko jedno, tylko pytaj o nową szczepionkę na aktualny sezon
Abo

_______________________________
TANIO powiększam babskie cycki dotykiem, jak nie zadziała zwrot kasy!
4800 VTR Super Safari, Jimny ;-)
firma, foty

Kubasa
Młodszy grabarz
Posty: 187
Rejestracja: ndz 01 kwie, 2018
Kontaktowanie:

Re: Sezon grypowy

Postautor: Kubasa » wt 11 sie, 2020

biorę od siebie i od lekarzy, których ubezpieczam. sami się nie szczepią na grypę :) więc róbcie co chcecie, skoro nie chorujesz to po sisiorek to zmieniać? bierz witaminy , szczególnie D3, ćwicz, dbaj o jelita i dobrą dietę i nic Cie nie będzie ruszać. ja od 5 lat miałem 1 raz katar
i nie, nie neguję szczepionek jako ogółu, sam byłem szczepiony i dziecko też szczepie, ale tylko na obowiązkowe
www.plusbiuro.pl
Jeep Wrangler Rubicon

Awatar użytkownika
Abo
4X4 Szczecin
Posty: 3404
Rejestracja: czw 25 gru, 2008
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Re: Sezon grypowy

Postautor: Abo » śr 12 sie, 2020

Kubasa pisze:skoro nie chorujesz to po sisiorek to zmieniać? ...
i nie, nie neguję szczepionek jako ogółu, sam byłem szczepiony i dziecko też szczepie, ale tylko na obowiązkowe


:-D :-D :-D Też popieram ten pogląd
uwagi miałem tylko do tego że szczepionka powoduje grypę, nie powoduje :cool:
A w chwili koronawirusa dobrze się zabezpieczyć podwójnie, szczepienie na przyszłość nie wpłynie negatywnie na organizm, zawsze można przestać się na grypę szczepić.
Abo

_______________________________
TANIO powiększam babskie cycki dotykiem, jak nie zadziała zwrot kasy!
4800 VTR Super Safari, Jimny ;-)
firma, foty

waldekryba
4X4 Szczecin
Posty: 5429
Rejestracja: pt 28 sty, 2011

Re: Sezon grypowy

Postautor: waldekryba » śr 12 sie, 2020

No.


Wróć do „Plotki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości