Zaszczepię się?

Jestem tu nowy... oraz pisanie o wszystkim i o niczym.

Zaszczepię się?

Czas głosowania minął pn 11 sty, 2021

Tak
12
86%
Nie
1
7%
Jeszcze nie wiem
1
7%
 
Liczba głosów: 14

Awatar użytkownika
gszyp
4X4 Szczecin
Posty: 2010
Rejestracja: czw 27 gru, 2007
Lokalizacja: SZCZECIN

Re: Zaszczepię się?

Postautor: gszyp » wt 29 gru, 2020

mogę dzisiaj
Nissan Pathfinder R51 "Pafik"


WARSZTAT 4X4 SZCZECIN UL.DĄBSKA 28 TEL 602277313
https://www.facebook.com/AUTOMOBILE-KAN ... 281961075/

Awatar użytkownika
Abo
4X4 Szczecin
Posty: 3404
Rejestracja: czw 25 gru, 2008
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Re: Zaszczepię się?

Postautor: Abo » wt 29 gru, 2020

Rozmawiałem dzisiaj z koleżanką która pracuje "na covidzie" i jest już po szczepieniu.

No mi zmarła 28 letnia pacjentka i 20 pacjent
A mieli tylko zaburzenia psychiczne jakieś, nie żadne choroby somatyczne.
U mnie już połowa ludzi po, ja ciągle nie miałam, może teraz to w ogóle nie będę miała... Oby :-D


I osobiście znam 2 młode osoby nawet bez "zaburzeń" które odpękały po 2 miesiące w szpitalu, w ciężkim stanie.
Więc ten covid taki bezpieczny nie jest :-)
Cza się szczepiać :-D :-D :-D
Abo

_______________________________
TANIO powiększam babskie cycki dotykiem, jak nie zadziała zwrot kasy!
4800 VTR Super Safari, Jimny ;-)
firma, foty

Awatar użytkownika
Tanto
4X4 Szczecin
Posty: 4665
Rejestracja: pn 21 maja, 2007
Lokalizacja: Szczecin/ Dobra k.Now
Kontaktowanie:

Re: Zaszczepię się?

Postautor: Tanto » wt 29 gru, 2020

...a ja znam trzy młode osoby które przechorowały (i ich rodziny) bez większych komplikacji, siedzieli w domach. Ten covid taki straszny nie jest, nie trzeba się szczepić.

Sorry, ale musiałem. Jeśli już na naszym forum maja pojawiać się zachęty do szczepienia, to niech będą mniej podatne na ich podważenie.

PS. to jest skuteczny sposób zachęcania do dobrowolnych szczepień https://naszapolska.pl/2020/12/29/dobro ... zepionych/
Suzuki SJ510 LWB '85 "Kozunia"

waldekryba
4X4 Szczecin
Posty: 5429
Rejestracja: pt 28 sty, 2011

Re: Zaszczepię się?

Postautor: waldekryba » wt 29 gru, 2020

Straszne , to mogą być dopiero powikłania po przebytym Covidzie , może nawet po latach .
Jak powikłania po grypowe . A to cholerstwo może mieć dużo poważniejsze powikłania skoro Ci którzy przeszli objawowo nie mogą się pozbierać .
Moja sąsiadka Iwona , Mirka żona , znacie , nie może się po Covidzie pozbierać .
Także , ja się szczepię .

Awatar użytkownika
Butchesky
4X4 Szczecin
Posty: 3828
Rejestracja: śr 03 maja, 2017
Lokalizacja: Sz-n

Re: Zaszczepię się?

Postautor: Butchesky » wt 29 gru, 2020

Ja w rodzinie, w Ostrowie, mam kuzyna mniej. 38 lat, był zdrowy.

Tak, że ten. Szczepię się.
Y61 ląg ;)
yksehctuB

Darek...
ADMINISTRATOR
Posty: 3910
Rejestracja: ndz 11 lut, 2007
Lokalizacja: Szczecin

Re: Zaszczepię się?

Postautor: Darek... » wt 29 gru, 2020

jutro o 12.00 mam rodzinne spotkanie na świeżym powietrzu ... impra dla niedowiarków...
Honker 2324

Benes
ADMINISTRATOR
Posty: 5095
Rejestracja: sob 10 lut, 2007
Lokalizacja: 4x4 Szczecin

Re: Zaszczepię się?

Postautor: Benes » śr 30 gru, 2020

my szczepimy się...
zresztą bez glejtu po szczepieniu ciężko będzie się przemieszczać, już teraz widziałem reklamę jakiejś firmy lotniczej "zaszczep się i leć"
Życie może być pełne przygód lub zupełnie nudne…
http://www.moto-panamericana.pl/
Masz niskie ciśnienie... ja Ci je podniosę :-)

Kubasa
Młodszy grabarz
Posty: 187
Rejestracja: ndz 01 kwie, 2018
Kontaktowanie:

Re: Zaszczepię się?

Postautor: Kubasa » śr 30 gru, 2020

tzw. miękki przymus szczepień. póki co lekarze i inni przetestują i nasze wersje za kilka miesięcy będą bezpieczniejsze :)
www.plusbiuro.pl
Jeep Wrangler Rubicon

Awatar użytkownika
Abo
4X4 Szczecin
Posty: 3404
Rejestracja: czw 25 gru, 2008
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Re: Zaszczepię się?

Postautor: Abo » śr 30 gru, 2020

Tanto pisze:...a ja znam trzy młode osoby które przechorowały (i ich rodziny) bez większych komplikacji, siedzieli w domach. Ten covid taki straszny nie jest, nie trzeba się szczepić.

Sorry, ale musiałem. Jeśli już na naszym forum maja pojawiać się zachęty do szczepienia, to niech będą mniej podatne na ich podważenie.

PS. to jest skuteczny sposób zachęcania do dobrowolnych szczepień https://naszapolska.pl/2020/12/29/dobro ... zepionych/

To nie tak, dużo moich znajomych przechorowało bez komplikacji, ale źle trafisz i dupa :-)
Abo

_______________________________
TANIO powiększam babskie cycki dotykiem, jak nie zadziała zwrot kasy!
4800 VTR Super Safari, Jimny ;-)
firma, foty

Awatar użytkownika
Tanto
4X4 Szczecin
Posty: 4665
Rejestracja: pn 21 maja, 2007
Lokalizacja: Szczecin/ Dobra k.Now
Kontaktowanie:

Re: Zaszczepię się?

Postautor: Tanto » śr 30 gru, 2020

Z tym że źle trafisz i masz przesrane się zgodzę. Odczułem to po tym jak w tym roku trzy osoby z mojej rodziny miały udar, jedna trafiła do szpitala na Unii, dwie do Gryfic. Te po Gryficach mają nikłe szanse na samodzielne funkcjonowanie. To nie miejsce na opisywanie szczegółów, ale nie życzę nikomu żeby tam wylądował.
...a co z tym szczęściem lub jego brakiem? Trzecia osoba miała udar kilka tygodni temu, ratownicy wezwali 'śmigło' i miała trafić do Sz-na, jak przylecieli to okazało się że podniosła się mgła (moim zdaniem niewielka, ale nie mi oceniać procedury) i nie wylądowali. Pacjent trafił na kołach do Gryfic. Jak pakowaliśmy go do karetki, to był w lepszym stanie niż osoba która wcześniej była leczona w Sz-nie, ona teraz z pewnymi ograniczeniami, ale funkcjonuje samodzielnie; w jego przypadku po tygodniu przyszła informacja 'odsyłamy do domu, pacjent leżący, do karmienia przez rurkę'. Pół godziny po akcji ze śmigłowcem nie było śladu po mgle. Moim zdaniem gdyby trafił do Szczecina miał by szansę, a jak usłyszałem gdzie go wiozą, to ugryzłem się w język i nie powiedziałem jego najbliższym o swoich obawach. Niestety potwierdziły się.
Losu nie oszukasz... :-/
Suzuki SJ510 LWB '85 "Kozunia"

Awatar użytkownika
ishimo
4X4 Szczecin
Posty: 4250
Rejestracja: ndz 13 lis, 2011
Lokalizacja: Szczecin

Re: Zaszczepię się?

Postautor: ishimo » czw 31 gru, 2020

Tanto, leczenie leczeniem ale trzeba zapobiegać, mój kolega lat 35 jest już po, zdrowy chłop przed, kolarz, lubił sobie skoczyć do karpacza polatać po górach na rowerku, jak mówił średnio trasa około 50km po górach nie była dla niego jakimś ultramaratonem. Teraz po covid poszedł na rower na próbę koło domu, po 10km żona jechała po niego samochodem bo nie był w stanie sam wrócić już. Covid miał około 2tyg bez jakiś super ciężkich objawów.

U nas w pracy, kolegi szwagier lat 38. W poniedziałek źle się czuł, we wtorek covid i szpital, w środę centraly już szykował dla niego miejsce.

Szczepić się jednak trzeba i nie ma co kombinować z tym kur......
Nissan Patrol GQ

Awatar użytkownika
Tanto
4X4 Szczecin
Posty: 4665
Rejestracja: pn 21 maja, 2007
Lokalizacja: Szczecin/ Dobra k.Now
Kontaktowanie:

Re: Zaszczepię się?

Postautor: Tanto » czw 31 gru, 2020

...i mieć nadzieję że ta pani bzdury gada https://kopalniawiedzy.pl/Soumya-Swamin ... anna,33144
Suzuki SJ510 LWB '85 "Kozunia"

waldekryba
4X4 Szczecin
Posty: 5429
Rejestracja: pt 28 sty, 2011

Re: Zaszczepię się?

Postautor: waldekryba » czw 31 gru, 2020

Pewnie mają rację i aby dało się normalnie żyć , powinno się zaszczepić około 80% społeczeństw we wszystkich krajach .
A na to potrzeba czasu .

Awatar użytkownika
Abo
4X4 Szczecin
Posty: 3404
Rejestracja: czw 25 gru, 2008
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Re: Zaszczepię się?

Postautor: Abo » czw 31 gru, 2020

Tanto pisze:...i mieć nadzieję że ta pani bzdury gada https://kopalniawiedzy.pl/Soumya-Swamin ... anna,33144

Cały artykuł jest o tym że szczepionka pomaga, jeden akapit że JESZCZE nie wiadomo czy zaszczepiony nie roznosi wirusa.
Bzdur nie gada.
Abo

_______________________________
TANIO powiększam babskie cycki dotykiem, jak nie zadziała zwrot kasy!
4800 VTR Super Safari, Jimny ;-)
firma, foty

waldekryba
4X4 Szczecin
Posty: 5429
Rejestracja: pt 28 sty, 2011

Re: Zaszczepię się?

Postautor: waldekryba » czw 31 gru, 2020

No tak , jest to artykół konkretny .

Awatar użytkownika
Tanto
4X4 Szczecin
Posty: 4665
Rejestracja: pn 21 maja, 2007
Lokalizacja: Szczecin/ Dobra k.Now
Kontaktowanie:

Re: Zaszczepię się?

Postautor: Tanto » czw 31 gru, 2020

...a nie martwi was to stwierdzenie?
Nie sądzę, byśmy w tej chwili dysponowali dowodami, pozwalającymi jednoznacznie stwierdzić, że którakolwiek ze szczepionek chroni przed zarażaniem, a zatem przed dalszym rozprzestrzenianiem choroby.
...wiemy, że zatwierdzone szczepionki zapobiegają ciężkiemu przebiegowi COVID-19 i zgonom. Nie wiadomo, czy zapobiegają rozprzestrzenianiu się choroby. Nie można wykluczyć, że osoby zaszczepione mogą się zarazić, przechodzić chorobę bezobjawowo i zarażać innych.

Co prawda babka jest z WHO, a to jak wiadomo ostatnio dobrej prasy nie ma, nawet od Trumpa oberwali, jest szansa że babka się nie zna, albo bzdury gada. W naszej TV specjaliści mówią 'zaszczep się, nie zachorujesz', a większość osób które znam chce się szczepić nawet dziś żeby nie zachorować.
Suzuki SJ510 LWB '85 "Kozunia"

sasza
Młodszy grabarz
Posty: 185
Rejestracja: sob 16 sty, 2016

Re: Zaszczepię się?

Postautor: sasza » czw 31 gru, 2020

Tanto pisze:Z tym że źle trafisz i masz przesrane się zgodzę. Odczułem to po tym jak w tym roku trzy osoby z mojej rodziny miały udar, jedna trafiła do szpitala na Unii, dwie do Gryfic. Te po Gryficach mają nikłe szanse na samodzielne funkcjonowanie. To nie miejsce na opisywanie szczegółów, ale nie życzę nikomu żeby tam wylądował.


Święta prawda, Gryfice to umieralnia nie szpital. Absolutny dramat.
Biały kieł LJ70

Awatar użytkownika
Oblok
Operator wyciagarki
Posty: 320
Rejestracja: sob 14 gru, 2019
Lokalizacja: Szczecin Jezierzyce

Re: Zaszczepię się?

Postautor: Oblok » czw 31 gru, 2020

Trzeba się szczepić i tyle. Jest jak jest.
Nissan Pathfinder r51 2.5 dci 2004r.
Suzuki Jimny 1.3 2001

Pojechało zwiedzać świat :
Mitsubishi Pajero Pinin "PIENIEK" 1.8 Mpi + reduktor SS 2.0Gdi
Nissan Pathfinder r51 2.5 dci 2007r AT
Kia Sorento 3.3 v6 2009AT

waldekryba
4X4 Szczecin
Posty: 5429
Rejestracja: pt 28 sty, 2011

Re: Zaszczepię się?

Postautor: waldekryba » sob 02 sty, 2021

Mojego przyszłego zięcia kolega 27 lat sportowiec , pracujący zawodowo jako ratownik medyczny , żadnych chorób , cztery tygodnie od zarażenia , zmarł .
Ostatnie 11 dni pod respiratorem leżał.
Z płuc sito się zrobiło.

Awatar użytkownika
Kviatu
Sympatyk 4x4 Szczecin
Posty: 22
Rejestracja: pn 30 wrz, 2019
Lokalizacja: Szczecin

Re: Zaszczepię się?

Postautor: Kviatu » sob 02 sty, 2021

darek.z pisze:Na dzień dzisiejszy firma PFIZER tak ma podpisane umowy że nie odpowiada za powikłania które mogą
powstać po szczepieniach na COVID 19.

Daje do myślenia dlaczego się boją patrząc na powyższy artykuł.


https://www.youtube.com/watch?v=o9fhxfdrt6E&t=6s

Dawid bardzo fajnie i merytorycznie rozbiera problem fałszywych pogłosek i fakenewsów nt. szczepionek na covid'a. Jeśli ktoś ma wątpliwości to zapraszam na seans :)


Wróć do „Plotki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości