QUAD 4X4

Jestem tu nowy... oraz pisanie o wszystkim i o niczym.
Awatar użytkownika
kogut
nawigator
Posty: 557
Rejestracja: pn 04 lut, 2008
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: kogut » wt 20 maja, 2008

niemam elektrod ale mam strzaly , z luku niestrzelam to se nimi plyty pospawam :D :D . I co zdziwione mordeczki :shock: :shock: :shock:

Awatar użytkownika
iras
menager wklejonych
Posty: 407
Rejestracja: czw 27 gru, 2007
Lokalizacja: goleniow

Postautor: iras » wt 20 maja, 2008

tylko uwarzaj zebys sie nie postrzelil mordeczko :lol: :lol: :lol:

Jasiu
4X4 Szczecin
Posty: 1571
Rejestracja: wt 13 lut, 2007

Postautor: Jasiu » wt 03 cze, 2008

A tak wracając do quadów na moment.

Czy ktoś może mi pokrótce napisać jak to się w Polsce rejestruje?
(słyszałem coś o że jako pojazd rolniczy albo motor?)
I jakie w związku z tym są różnice jeśli chodzi o VAT, akcyzę i rejestrację ? (prywatny import).
No i później czy jakieś różnice przy przeglądzie pierwszym?

A poza tym pytanie to już czy wogole to musze rejestrować jak chcę po lasach jeździć?

Awatar użytkownika
miastek
V-ce prezes 4x4 szczecin
Posty: 5832
Rejestracja: czw 15 lut, 2007
Lokalizacja: Miastko/Szczecin

Postautor: miastek » śr 04 cze, 2008

Moj kolega ma zarejstrowany jako "pojazd inny" na dwie osoby i moze po ulicach bez kasku jezdzic.

Co do reszty to nie wiem.
Miastek Off-road GARAGE
Serwis, części, akcesoria 4X4
ESCAPE wyciągarki, zawieszenia, namioty dachowe
iKAMPER local dealer
iODPERFORMANCE local dealer
NOWY ADRES!!! WARZYMICE 18B
502 599 717
SuperPatrolSuper TURBOintercooler

Awatar użytkownika
kogut
nawigator
Posty: 557
Rejestracja: pn 04 lut, 2008
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: kogut » śr 04 cze, 2008

moj tez zarejestrowalem jako samochodowy inny i bez kasku latam :D :D :D :D

Awatar użytkownika
Tamlin
Prawdziwy offrołdowiec
Posty: 758
Rejestracja: śr 07 mar, 2007
Lokalizacja: Strachocin/Stargard

Postautor: Tamlin » śr 04 cze, 2008

na motor nie rejestruj, prawo jazdy A i kask do tego. :621:
z zagramanicy to raczej tak jak tam był rejestrowany albo homologacja
Nie pozwól aby praca zdominowała całe twoje życie.
Maleństwo Gr LOOOONG

Awatar użytkownika
p@blo
Sympatyk 4x4 Szczecin
Posty: 34
Rejestracja: sob 03 mar, 2007
Lokalizacja: Miedzyzdroje
Kontaktowanie:

Postautor: p@blo » czw 05 cze, 2008

Jasiu pisze:A tak wracając do quadów na moment.

I jakie w związku z tym są różnice jeśli chodzi o VAT, akcyzę i rejestrację ? (prywatny import).


Tak na marginesie od siebie dodam nowosc o której jeszcze zapewne nie wszyscy wiedzą, jesli chodzi o pojazdy sprowadzone z zagrabanicy to jak mi wiadomo w woj. Zachodniopmorskim zmieniły sie od niedawna przepisy celne, tzn zostało wydane jakies wewnętrzne zarządzenie które nakazuje podważac wartości celne deklarowane na fakturze i "weryfikować" kwoty do poziomu cen z EUROTAXU :lol: i od tej kwoty naliczac opłaty, w zaleznosci od pojemnosci 3,1% lub 13,6 % tak wiec wpłyneło to juz drastycznie koszty sprowadzania i rejestrowania w woj. zachodniopomorskim.

Jesli ktos ma w planach sprowadzenie, radzę odrazu kupic na kogos z rodziny w innym województwie i potem odkupic.
W moim przypadku, bo akurat przechodzę ten temat, musiałbym do ceny która zapłaciłem dorzucic 4 tys funtów, czyli zawyżyc kwotę którą zapłaciłem, aby bez problemu nie przechodzic procesu Weryfikacji i spokojnie zarejestrowac auto, oczywiscie po zapłaceniu ok 6 tys zł za akcyze :lol:

Jednym słowem wracają stare czasy...czyli wszystko pod górke w tym p.jebanym kraju :evil:

PARANOJA :!: :evil:
Paweł
/było Y61 4.2 TD... aktualnie...hamerykańska myśl techniczna "XJ" 4.0 '98/

Awatar użytkownika
miastek
V-ce prezes 4x4 szczecin
Posty: 5832
Rejestracja: czw 15 lut, 2007
Lokalizacja: Miastko/Szczecin

Postautor: miastek » czw 05 cze, 2008

Wszystko zalezy od wieku auta ktore sprowadzasz.
Jak oplacalem akcyze za swojego to widzialem dwa przypadki gdy celnik powiedzial petentowi ze dla niego ta cana jest za niska i w tej sytuacji oni wzywaja rzeczoznawce i wyceniaja auto. Ale kolo mial na umowie 100Euro za auto ktore stoi 45 000 pln :D
Pytalem celnika i on powiedzial ze do aut 10 letnich i starszych sie nie przypier...., a do mlodszych to w zaleznosci od stopnia oszustwa.
Miastek Off-road GARAGE
Serwis, części, akcesoria 4X4
ESCAPE wyciągarki, zawieszenia, namioty dachowe
iKAMPER local dealer
iODPERFORMANCE local dealer
NOWY ADRES!!! WARZYMICE 18B
502 599 717
SuperPatrolSuper TURBOintercooler

Awatar użytkownika
iras
menager wklejonych
Posty: 407
Rejestracja: czw 27 gru, 2007
Lokalizacja: goleniow

Postautor: iras » czw 05 cze, 2008

p@blo pisze:
Jasiu pisze:A tak wracając do quadów na moment.

I jakie w związku z tym są różnice jeśli chodzi o VAT, akcyzę i rejestrację ? (prywatny import).


Tak na marginesie od siebie dodam nowosc o której jeszcze zapewne nie wszyscy wiedzą, jesli chodzi o pojazdy sprowadzone z zagrabanicy to jak mi wiadomo w woj. Zachodniopmorskim zmieniły sie od niedawna przepisy celne, tzn zostało wydane jakies wewnętrzne zarządzenie które nakazuje podważac wartości celne deklarowane na fakturze i "weryfikować" kwoty do poziomu cen z EUROTAXU :lol: i od tej kwoty naliczac opłaty, w zaleznosci od pojemnosci 3,1% lub 13,6 % tak wiec wpłyneło to juz drastycznie koszty sprowadzania i rejestrowania w woj. zachodniopomorskim.

Jesli ktos ma w planach sprowadzenie, radzę odrazu kupic na kogos z rodziny w innym województwie i potem odkupic.
W moim przypadku, bo akurat przechodzę ten temat, musiałbym do ceny która zapłaciłem dorzucic 4 tys funtów, czyli zawyżyc kwotę którą zapłaciłem, aby bez problemu nie przechodzic procesu Weryfikacji i spokojnie zarejestrowac auto, oczywiscie po zapłaceniu ok 6 tys zł za akcyze :lol:

Jednym słowem wracają stare czasy...czyli wszystko pod górke w tym p.jebanym kraju :evil:

PARANOJA :!: :evil:


troche jest w tym racji :!: :!: :!:

ale nie dokonca

weryfikacja auta powyzej 2002 rok i powyzej 2 litrow

mozna juz to obejsc

trzeba odrazu leciec na u.c ze swoja wycena i nie ma problema :lol: :lol: :lol:

Awatar użytkownika
p@blo
Sympatyk 4x4 Szczecin
Posty: 34
Rejestracja: sob 03 mar, 2007
Lokalizacja: Miedzyzdroje
Kontaktowanie:

Postautor: p@blo » pt 06 cze, 2008

Dokladnie, wyglada to w praktyce tak ze przyczepiają sie do aut pow. 2 litrów, natomiast jesli chodzi o rocznik to slyszałem opinie ze pow 2000 roku ale w praktyce okazuje sie ze kazde auto podwazają nawet przed 2000r, a robią to wtedy gdy obliczona kwota akcyzy różni sie od kwoty akcyzy w/g cennika eurotax o 2 tyś zł. jesli sie miesci to nie ma weryfikacji jesli wynosi 2100 to juz z automatu zaczyna sie procedura... :evil:

Rzeczoznawcy maja ten sam cennik aut wiec nie wpisze ci nic innego chyba ze jest po wypadku itp. lub ma jakies braki
Dla mnie to zjawisko na maxa chore, ktos mówi ci ile faktycznie zapłaciłes za auto, pomijac np. import z USA, gdzie ceny faktycznie po przeliczeniu na PLN sa 2 lub nawet 3 razy tańsze ale h.j ich to obchodzi płac od ceny rynkowej :evil:

Na szczescie nie wszystkie województwa wprowadziły te chore zasady...
Paweł

/było Y61 4.2 TD... aktualnie...hamerykańska myśl techniczna "XJ" 4.0 '98/

Awatar użytkownika
iras
menager wklejonych
Posty: 407
Rejestracja: czw 27 gru, 2007
Lokalizacja: goleniow

Postautor: iras » pt 06 cze, 2008

p@blo pisze:Dokladnie, wyglada to w praktyce tak ze przyczepiają sie do aut pow. 2 litrów, natomiast jesli chodzi o rocznik to slyszałem opinie ze pow 2000 roku ale w praktyce okazuje sie ze kazde auto podwazają nawet przed 2000r, a robią to wtedy gdy obliczona kwota akcyzy różni sie od kwoty akcyzy w/g cennika eurotax o 2 tyś zł. jesli sie miesci to nie ma weryfikacji jesli wynosi 2100 to juz z automatu zaczyna sie procedura... :evil:

Rzeczoznawcy maja ten sam cennik aut wiec nie wpisze ci nic innego chyba ze jest po wypadku itp. lub ma jakies braki
Dla mnie to zjawisko na maxa chore, ktos mówi ci ile faktycznie zapłaciłes za auto, pomijac np. import z USA, gdzie ceny faktycznie po przeliczeniu na PLN sa 2 lub nawet 3 razy tańsze ale h.j ich to obchodzi płac od ceny rynkowej :evil:

Na szczescie nie wszystkie województwa wprowadziły te chore zasady...


Pablo powiem ci tak - tak wlasnie sie zniecheca ludzi do kupna aut z zagranicy !!! do konca nie wiesz jak jest a juz idzie plota w swiat :!: :!: :!:

rzeczoznawca zaczyna kalkulacje od eurotaxu i leci po koleji czyli-

- zaniza wartosc auta ze wzgledu na przebieg

-stan auta,opon,wyposazenia dodatkowego

-nie jest powiedzaine ze muszi jechac autem z pelnym wyposazeniem wystarczy wykrecic aibag lub sterownik silnika lub cos innego o znacznej wartosci

wtedy z auta wartego np.20000 pln zostaje ci 5000pln

i w dupie masz te weryfikacje

a celnicy tez maja swoj program do obliczania wartosci auta i wcale nie jest prawda jakies 2100 zl

wierz mi siedze w temacie wiec wiem co mowie :!: :!: :!:

Awatar użytkownika
p@blo
Sympatyk 4x4 Szczecin
Posty: 34
Rejestracja: sob 03 mar, 2007
Lokalizacja: Miedzyzdroje
Kontaktowanie:

Postautor: p@blo » sob 07 cze, 2008

Ja akurat nie siedze w temacie a te informacjie mam od celników, spotykałem sie juz 2 razy na rozmowe na ten temat. Mimo szczerych chęci :wink: nie mogą tego tematu u nas przeskoczyc :roll:
W oddziale w którym ja cle jest inaczej ty mówisz ze 2 tys. to bzdura a mi to tłumaczyly juz 2 lub 3 osoby pracujace u nas w UC ze jesli róznica jest 2 koła to z automatu to idzie do bazy danych itp itd.

Uwierz ze nie zniecheca mnie do tego wszystkiego to ze przeczytałem gdzies o tym tylko przekonuje sie na wlasnej skórze a paranoją jest to ze ludzie z zachodniopmorskiego jezdza po innyc UC w Polsce i rejestrują na rodziny bez rozbierania, rzeczoznawców i innych utrudnien które trzeba byloby robic u nas. Płacą 10 razy niższe wartości które zapłacili by u nas i nikt jak narazie nie czepia sie do kwitów. W moim przypadku tak jak mówiłem wczesniej abym mógł uiścic prawilnie opłaty musiałbym zawyżyc fakture (kwotę którą faktycznie zapłaciłem) o jakies 4 tyś funtów. :evil: To jest chore.

Tu ktos przechodzi fajny klimat z cleniem w naszym wspaniałym zachodniopomorskiem :wink: : http://www.streetracing.pl/forum/index. ... 54273&st=0
pzdr
Paweł

/było Y61 4.2 TD... aktualnie...hamerykańska myśl techniczna "XJ" 4.0 '98/

Awatar użytkownika
kogut
nawigator
Posty: 557
Rejestracja: pn 04 lut, 2008
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: kogut » ndz 20 lip, 2008

dlugo mnie nie bylo ale pytanie ma ktos do dyspozycji quada 4x4 ???? i chce troche polatac????a i zna jakies dobre trasy moze przypadkiem :D :D :D :D

Jasiu
4X4 Szczecin
Posty: 1571
Rejestracja: wt 13 lut, 2007

Postautor: Jasiu » pn 21 lip, 2008

Ja nie mam ale z chęcią bym się przejechał .... :roll:
Może ktoś mnie weźmie ?

Awatar użytkownika
kogut
nawigator
Posty: 557
Rejestracja: pn 04 lut, 2008
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: kogut » wt 22 lip, 2008

jasiu wszystkie quady jednoosobowe :D :D :D

Awatar użytkownika
qsma
Weteran bezdrozy
Posty: 3018
Rejestracja: sob 10 lut, 2007
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Postautor: qsma » wt 22 lip, 2008

kogut pisze:jasiu wszystkie quady jednoosobowe :D :D :D

no co ty..... większość 4x4 spokojnie miesci 2 osoby
patrol GRRRRRRR 4,2 +35 BFG MT

http://www.martechszczecin.pl

Darek...
ADMINISTRATOR
Posty: 3911
Rejestracja: ndz 11 lut, 2007
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Darek... » wt 22 lip, 2008

qsma pisze:
kogut pisze:jasiu wszystkie quady jednoosobowe :D :D :D

no co ty..... większość 4x4 spokojnie miesci 2 osoby


i co :?: ma się do Jasia przytulać :roll: :lol:
Honker 2324

Jasiu
4X4 Szczecin
Posty: 1571
Rejestracja: wt 13 lut, 2007

Postautor: Jasiu » wt 22 lip, 2008

Ja myślalem że sam sobie pośmigam pożyczonym. :roll:

Awatar użytkownika
kogut
nawigator
Posty: 557
Rejestracja: pn 04 lut, 2008
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: kogut » wt 22 lip, 2008

mozna w czworke jechac ,ale bawic sie tylko samemu :D :D , ja mam dwa ale drugi zjebany :( :(

Awatar użytkownika
kogut
nawigator
Posty: 557
Rejestracja: pn 04 lut, 2008
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: kogut » sob 26 lip, 2008

lecimy jutro quadami na drawski poligon i piaskownie jak ktos chce to niema sprawy :D :D :D zapraszam


Wróć do „Plotki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 102 gości