Ratownik przedmedyczny

Co zrobić aby wrócić w całości z wyjazdu i aby właściciel terenu nie wychodził z widałami na ulicę jak zobaczy 4x4
Benes
ADMINISTRATOR
Posty: 5095
Rejestracja: sob 10 lut, 2007
Lokalizacja: 4x4 Szczecin

Postautor: Benes » wt 24 kwie, 2007

Darek... pisze:szkolenie odbędzie sie 2 czerwca 2007 :!:


Ja jestem na praktykach 27.05 do 11.06 i napisałem do do do 11!!

Do 11 czerwca mnie nie ma, jasne już :cry:
Życie może być pełne przygód lub zupełnie nudne…
http://www.moto-panamericana.pl/
Masz niskie ciśnienie... ja Ci je podniosę :-)

Darek...
ADMINISTRATOR
Posty: 3910
Rejestracja: ndz 11 lut, 2007
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Darek... » wt 24 kwie, 2007

skoro nie umiem czytać .... jutro podam nowy termin


za dużo pije :wink: :?
Honker 2324

summerka
Sympatyk 4x4 Szczecin
Posty: 53
Rejestracja: wt 13 lut, 2007
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: summerka » sob 19 maja, 2007

no to kiedy ten wyjazd planujecie to sie moze bysmy ostatni raz z wami gdzies zabrali i przed wyjazdem poszkolili.....tyle tylko ze janusz dotrze w okolicach 24 czerwca dopiero....

Darek...
ADMINISTRATOR
Posty: 3910
Rejestracja: ndz 11 lut, 2007
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Darek... » ndz 20 maja, 2007

hm... terminy się tak zagęściły ,że chyba dopiero po wakacjach :roll:
Honker 2324

summerka
Sympatyk 4x4 Szczecin
Posty: 53
Rejestracja: wt 13 lut, 2007
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: summerka » ndz 20 maja, 2007

po wakacjach.....niestety :cry:

Benes
ADMINISTRATOR
Posty: 5095
Rejestracja: sob 10 lut, 2007
Lokalizacja: 4x4 Szczecin

Postautor: Benes » ndz 20 maja, 2007

można by się zastanowić nad dwoma terminami, np w wakacje i po wakacjach. Ja mam jeszcze 3 osoby co by były zintertesowane takim "kursem"
Życie może być pełne przygód lub zupełnie nudne…

http://www.moto-panamericana.pl/

Masz niskie ciśnienie... ja Ci je podniosę :-)

Awatar użytkownika
herBat
Sympatyk 4x4 Szczecin
Posty: 64
Rejestracja: ndz 18 lut, 2007
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: herBat » pn 21 maja, 2007

Jeśli ktoś znalazł by kawałek przestrzeni ładunkowej aby mnie wziąść na balast (ponieważ własnego mobilika jeszcze nie posiadam), to także byłbym chętny;P

Awatar użytkownika
Dziku
Prawdziwy offrołdowiec
Posty: 798
Rejestracja: pn 14 kwie, 2008

Postautor: Dziku » czw 06 maja, 2010

to się odezwę w tym temacie:) mam nadzieje że dobrze trafiłem:P
głównie chodzi o to Panowie i Panie, że kiedyś swego czasu mieliśmy przyjemność uczestniczyć w zajęciach z ratownictwa medycznego (drogowego) które odbywały się podczas całodniowego wypadu w teren:)

pada więc propozycja powtórki dla tych co byli, oraz zanabycia wiedzy przez tych co niestety nie mieli okazji być.

uważam, że przy tym co robimy i wszystkie nasze wypady są narażeniem nas na jakiś niemiły wypadek, a więc takie forma imprezy może nas WIELE nauczyć. po pierwsze jak postąpić w razie jakiegoś wypadku i nie bać się działać.

czekam na Wasze zdanie w tym temacie i staramy się coś ogarnąć! co Wy na to???:)

Awatar użytkownika
qsma
Weteran bezdrozy
Posty: 3018
Rejestracja: sob 10 lut, 2007
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Postautor: qsma » pt 07 maja, 2010

dawaj termin i miejsce i działamy !!!!!!!
patrol GRRRRRRR 4,2 +35 BFG MT

http://www.martechszczecin.pl

Awatar użytkownika
cookie
menager wklejonych
Posty: 451
Rejestracja: sob 12 wrz, 2009

Postautor: cookie » pt 07 maja, 2010

tak jak już wczoraj na ściemie rozmawialiśmy, mogę porozmawiać z prezesem OSP Szczecin abyśmy coś takiego zorganizowali. Mówię my bo ja też tam jestem a co :D A tak poważnie to z kosztów które trzeba będzie ponieść to pewnie za zużyte materiały do pozoracji. Najważniejsze żeby byli chętni do tego szkolenia. Od razu uprzedzę pytania. Nie będzie z tego żadnego papierka ani uprawnień. Będzie wiedza, która miejmy nadzieję nigdy się nie przyda :)

Awatar użytkownika
petio
nawigator
Posty: 511
Rejestracja: czw 01 maja, 2008
Lokalizacja: szczecin

Postautor: petio » pt 07 maja, 2010

fajnie jest wiedzieć nawet bez papierka, miałem już zdarzenia na trasach i chce się pomagać, nie dobrze byłoby zaszkodzić. ja na tak

Awatar użytkownika
Dziku
Prawdziwy offrołdowiec
Posty: 798
Rejestracja: pn 14 kwie, 2008

Postautor: Dziku » pt 07 maja, 2010

cookie tylko pamiętaj żeby to było głównie pod kątem tego co nas najbardziej interesuje tzn samochody.. :)

co do terminu... może niedziela 23.05.2010??? cookie pogadaj tam i zobaczymy:)

Awatar użytkownika
cookie
menager wklejonych
Posty: 451
Rejestracja: sob 12 wrz, 2009

Postautor: cookie » pt 07 maja, 2010

Dziczku spokojnie. Szkolenie będzie dopasowane tak aby optymalnie zaspokoić zapotrzebowanie. Ciągle czekam na odpowiedź i ewentualne terminy. W maju raczej wątpię żeby się udało bo mamy dość napięte terminy na weekendy. Cały czas jednak czekam na to kto by ewentualnie się pisał + ewentualnie podpowiedzcie co szczególnie chcielibyście się nauczyć, tylko konkrety

Awatar użytkownika
cookie
menager wklejonych
Posty: 451
Rejestracja: sob 12 wrz, 2009

Postautor: cookie » pn 10 maja, 2010

Mam już odpowiedź. Tak jak mówiłem już wcześniej. Nie chcą żadnych pieniędzy poza materiałami które zostaną zużyte. Żeby powiedzieć jaki byłby to koszt muszę wiedzieć ile jest chętnych a niestety widzę że nie ma specjalnego poruszenia w tym temacie. Drugą ważną sprawą jest czas jaki jesteśmy wstanie poświęcić na to szkolenie. Zasugerowano mi również ew. tzw. "Catering" czyli np grochówka byłaby ok gdyby to trwało cały dzień. Chłopaki robią to społecznie więc nie jest to chyba dużo. Proszę o odpowiedzi w temacie

Awatar użytkownika
Dziku
Prawdziwy offrołdowiec
Posty: 798
Rejestracja: pn 14 kwie, 2008

Postautor: Dziku » pn 10 maja, 2010

ja jestem za...trzeba tylko ustalić termin. moim zdaniem mozna by było zrobić cały dzień wypad w teren z kilkoma tematycznymi "lekcjami"
a więc!!! pisać kto byłby chętny???

Awatar użytkownika
qsma
Weteran bezdrozy
Posty: 3018
Rejestracja: sob 10 lut, 2007
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Postautor: qsma » pn 10 maja, 2010

QFerki 8)
patrol GRRRRRRR 4,2 +35 BFG MT



http://www.martechszczecin.pl

student
Prawdziwy offrołdowiec
Posty: 880
Rejestracja: wt 20 sty, 2009
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: student » pn 10 maja, 2010

No kurczę ja jestem chętny :] Byle żeby nie było to w za głębokim błocie bo mój maverick na łysych butkach popyla jak na razie :/

Awatar użytkownika
Dziku
Prawdziwy offrołdowiec
Posty: 798
Rejestracja: pn 14 kwie, 2008

Postautor: Dziku » pn 10 maja, 2010

nie martw się!! zawsze się znajdzie jakiś objazd:p też to przerabiałem:p po czym kupiłem kinetyka!!! :P

Awatar użytkownika
petio
nawigator
Posty: 511
Rejestracja: czw 01 maja, 2008
Lokalizacja: szczecin

Postautor: petio » pt 14 maja, 2010

cookie pisze: Cały czas jednak czekam na to kto by ewentualnie się pisał + ewentualnie podpowiedzcie co szczególnie chcielibyście się nauczyć, tylko konkrety


Dla mnie termin jest dość ważny, ale jak mam wolny to czasu po uszy, ile chcesz.
Co chcielibyśmy się nauczyć. To jest pytanie, ja tam trochę już widziałem i trochę wiem, może domowymi sposobami ale skutecznie.
Rzuć kilka haseł co jest najważniejsze.
Ja nie ukrywam że największa panika jest jak spotyka się dachowane auto i nieprzytomnych ludzi z poważnymi skaleczeniami. Jak rozpoznać czy nie mają uszkodzeń kręgosłupa, zakładam że nie mam przy sobie noszy. no i to mnie chyba najbardziej interesuje, a wiedzy nigdy za wiele więc i na inne chętnie bardzo.

student
Prawdziwy offrołdowiec
Posty: 880
Rejestracja: wt 20 sty, 2009
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: student » sob 15 maja, 2010

Wyciąganie ludzi po dachowaniu, dobra sprawa, przydały by się środki pozoracji pola walki czyt. w tym przypadku wrak auta które mogli byśmy na dach położyć... Ale takie rzeczy tylko w erze co?


Wróć do „Bezpieczeństwo i jazda w terenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości