gotowanie na wyprawie

słownik, cytaty i przysłowia offroadowe
Awatar użytkownika
Tanto
4X4 Szczecin
Posty: 4665
Rejestracja: pn 21 maja, 2007
Lokalizacja: Szczecin/ Dobra k.Now
Kontaktowanie:

Postautor: Tanto » sob 24 paź, 2009

Tanto pisze:a tu cała seria przepisów na smaczne dania
http://www.youtube.com/watch?v=8EYZSYOrvrE

zrobiłem, zjadłem, żyję.... ;-) córce też smakowało :chef:
Suzuki SJ510 LWB '85 "Kozunia"

Awatar użytkownika
petio
nawigator
Posty: 511
Rejestracja: czw 01 maja, 2008
Lokalizacja: szczecin

Postautor: petio » ndz 29 lis, 2009

a zna szanowne grono jakis ciekawy przepis na kociołek? taki stacjonarny z ognicha z przykrywką? to się chyba nazywa duszone. ciągle tylko kapucha boczek kiełba i ziemniaki... dobre, ale ciągnie do nowego.

Awatar użytkownika
konger
Młodszy grabarz
Posty: 224
Rejestracja: ndz 13 wrz, 2009
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: konger » ndz 29 lis, 2009

Ciężko to będzie na ognisku zrobić (lepiej na kuchence), ale znajomi swego czasu na bunkrach gotowali mniej więcej coś takiego. Garnek z wodą i solą (jak była), gotowali makaron, do tego wrzucali czosnek, a po ugotowaniu makaronu dorzucali konserwę turystyczną. Zapaszek to to miało całkiem miły, a i zjadliwe było. Składniki dużo nie ważyły, zatem w plecak je można było wpakować i na kilka dni "w bunkry" iść ;) Nie wiem, czy zechcesz spróbować, ale to zawsze coś innego 8)
Inną potrawą, o której słyszałem, ale nie próbowałem to gotowane warzywa (różne), a do tego pedigre pal jako wkładka. Jedna panna, nie wiedząc, co je, zachwyciła się smakiem ;)

Awatar użytkownika
petio
nawigator
Posty: 511
Rejestracja: czw 01 maja, 2008
Lokalizacja: szczecin

Postautor: petio » ndz 29 lis, 2009

mięcho to mięcho :lol: zresztą podobno lepsze niż to co na codzień jemy... ale mój pies by mi nie wybaczył że mu z michy wybieram, dałeś mi domyślenia z warzywami i makaronem(np. od tzw. tajmingów) może coś wytworzę :roll:

Lusi&Adam
Starszy podawacz kinetyka
Posty: 148
Rejestracja: ndz 07 lis, 2010
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Lusi&Adam » czw 11 lis, 2010

Petio wspomniał o kociołku - sprawa wymaga rozwinięcia
Temat co prawda umarł jakoś rok temu ale może się komuś przyda dodatkowa informacja - jakoś na pomorzu zachodnim nie rozpowszechniono takiego wynalazku z okolic bieszczad ... Kociołek! To taki żeliwny garnec z żeliwną pokrywką zakręcaną na śrubę. Standardzik wygląda tak że wykłada się ścianki liśćmi kapusty (lalusie mogą dodatkowo uzyć folii aluminiowej bo z kapusty nic nie zostaje) i wpakować do środka dowolny zestaw warzywno mięsny przykładowe składniki kartofle w plastrach, szynka surowa, łopatka, miesko mielone, kiełbaska biała surowa, jakakolwiek wędlina jak boczek, szynka kiełbaska, marchewka, grzybki, fasola (ugotowana uprzednio), papryka, seler, por, grzybki, ... grzybki są bardzo fajne, patison, kabaczek, oberżynka i co kto lubi... wrzucając do garnka sypać ile kto da rade sól, pieprz, zioła i cokolwiek - co do kombinacji żeby się nie przejadło jak wspomniano wczesniej - polecam szczególnie wszystkie te warzywka jakie ostantio modnie jest na grilu położyć. Zakręcasz i możesz to wozić w bagażniku zimą nawet dwa dni, latem zależy od pogody - zrobisz wieczorem to następnego wypada już piec. A pieszenie jest bajńsko proste - wrzucasz to to zakręcone śrubą do ogniska i zależnie od fantazji 30-130min się wyciąga (przydadzą sie kombinerki). Jeden taki kocioł napełnia kabzon od 4 do 10 osób (zależy od proporcji kartofli i mięsa). Jedziecie w np. 3 auta to każdy przed wyprawą robi jeden kocioł i co dzień macie danie główne z ogniska. Kotły są od niedawna w casto ... a i na stacjach benzynowych je widywałem. Polecam
Ostatnio zmieniony pt 12 lis, 2010 przez Lusi&Adam, łącznie zmieniany 1 raz.
GR '96

Awatar użytkownika
Tamlin
Prawdziwy offrołdowiec
Posty: 758
Rejestracja: śr 07 mar, 2007
Lokalizacja: Strachocin/Stargard

Postautor: Tamlin » czw 11 lis, 2010

Maścipula dawno nie jadłem, danie zacne, a kociołek gdzieś się wala :622:
Nie pozwól aby praca zdominowała całe twoje życie.
Maleństwo Gr LOOOONG

Lusi&Adam
Starszy podawacz kinetyka
Posty: 148
Rejestracja: ndz 07 lis, 2010
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Lusi&Adam » pt 12 lis, 2010

tak bardzo skromniutko i cichutko zaproponowałbym może że wypełnie mięsiewem swój i zabirzemy na choinke - jak się nie zintegruje to się chociaż wkupie do szanownego grona ;)
GR '96

nissan7
Weteran bezdrozy
Posty: 1590
Rejestracja: ndz 11 lut, 2007

Postautor: nissan7 » pt 12 lis, 2010

Lusi&Adam pisze:tak bardzo skromniutko i cichutko zaproponowałbym może że wypełnie mięsiewem swój i zabirzemy na choinke - jak się nie zintegruje to się chociaż wkupie do szanownego grona ;)

jak chcecie się wkupić to lepiej wypełnij to grzańcem bo tu same pijaki :lol:

Jasiu
4X4 Szczecin
Posty: 1571
Rejestracja: wt 13 lut, 2007

Postautor: Jasiu » pt 12 lis, 2010

O przepraszam moja żona nie pije.

Ale ma usprawiedliwienie.

Darek...
ADMINISTRATOR
Posty: 3910
Rejestracja: ndz 11 lut, 2007
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Darek... » pt 12 lis, 2010

ech... i do czego to doszło ...
Honker 2324

nissan7
Weteran bezdrozy
Posty: 1590
Rejestracja: ndz 11 lut, 2007

Postautor: nissan7 » pt 12 lis, 2010

Jachu może Ola wystartuje w nowej konkurencji [skakanie przez kociołek] bo przez ognicho niebezpiecznie :wink:

Jasiu
4X4 Szczecin
Posty: 1571
Rejestracja: wt 13 lut, 2007

Postautor: Jasiu » pt 12 lis, 2010

Ćwiczy skoki w ogrodzie. Także szykujcie się na wielki kam bek.
To nie było jej ostatnie słowo.

Kociołek też niebezpieczny.

Swego czasu poparzył się Jarek jak postanowił go wyciągnąć z ogniska za pomocą gołej nieuzbrojonej ręki.

Awatar użytkownika
qsma
Weteran bezdrozy
Posty: 3018
Rejestracja: sob 10 lut, 2007
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Postautor: qsma » pt 12 lis, 2010

Lusi&Adam pisze:Petio wspomniał o kociołku - sprawa wymaga rozwinięcia
Temat co prawda umarł jakoś rok temu ale może się komuś przyda dodatkowa informacja - jakoś na pomorzu zachodnim nie rozpowszechniono takiego wynalazku z okolic bieszczad ... Kociołek!


my ostatnio zanabyliśmy kociołek z drugiego rodzaju. otwartego. 14 litrów + trójnóg

też sie sprawdza zajefajnie :twisted:
patrol GRRRRRRR 4,2 +35 BFG MT

http://www.martechszczecin.pl


Wróć do „Kącik twórczosci offroadowej”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości