Kącik nawiedzonego kombinatora

Dział warsztat i już :)
Awatar użytkownika
petio
nawigator
Posty: 511
Rejestracja: czw 01 maja, 2008
Lokalizacja: szczecin

Postautor: petio » pt 03 lut, 2012

a czy to nie wpłynie negatywnie na gruchę? uszkodzenie mikrofonu przez rozmagnesowanie czy jakoś tak?

Awatar użytkownika
LSD
4X4 Szczecin
Posty: 2528
Rejestracja: sob 17 mar, 2007
Lokalizacja: Dobra

Postautor: LSD » pt 03 lut, 2012

Jakbyś poszukiwał niepokruszonych magensów neodymowych to znajdziesz je tu:

http://www.magnesy.eu/

Największe mają 300 kg "udźwigu".

Przyłożenie takiego do auta i próba oderwania = pognieciona blacha :)

Awatar użytkownika
Tanto
4X4 Szczecin
Posty: 4665
Rejestracja: pn 21 maja, 2007
Lokalizacja: Szczecin/ Dobra k.Now
Kontaktowanie:

Postautor: Tanto » pt 03 lut, 2012

Puki co jeszcze kilka dysków mam, a w każdym są po dwa magnesy :668:
Ukruszenie powstało przy oddzielaniu magnesu od kształtki do której jest przymocowany i chyba tak jest lepiej bo gdybym użył całego, to mógłbym nie oderwać mikrofonu :660:

Nad wpływem pola magnetycznego na mikrofon (i komputer który bywa obok) się zastanawiałem, ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi. Na chwilę obecną nie przejmuję się tym zbytnio bo wymiana wkładki to nie majątek, a 'grucha' i tak większość czasu spędza w standardowym uchwycie. Patent z magnesem jest przewidziany na wyjazdy grupowe, żeby szybko ją 'odwiesić' a przy okazji pasażer będzie mógł sobie pogadać, bo na stałe mikrofon jest przy lewych drzwiach.

Ktoś wie z jakiego materiału wykonane są mocowania tych magnesów w dyskach? To całkiem przyzwoity izolator magnetyczny i można by z tego zrobić warstwę ochronną dla mikrofonu :694:

ps. a magnesik wygląda np. tak http://obrazki.elektroda.net/24_1272545127.jpg
Suzuki SJ510 LWB '85 "Kozunia"

Awatar użytkownika
przem68
4X4 Szczecin
Posty: 643
Rejestracja: pn 19 lut, 2007
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: przem68 » ndz 05 lut, 2012

Tanto pisze:a przy okazji pasażer będzie mógł sobie pogadać, bo na stałe mikrofon jest przy lewych drzwiach.



Jacek.
Przecież dobrze wiesz, że Samuraj to taki samochód, w którym jak byś nie patrzył wszystko jest blisko lewych drzwi :668: :690: :689:
Jutro będzie dzisiaj. Tyle, że dopiero jutro. ;-)

Darek...
ADMINISTRATOR
Posty: 3910
Rejestracja: ndz 11 lut, 2007
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Darek... » ndz 05 lut, 2012

sprzyja nawiązywaniu bliższych kontaktów :690:
Honker 2324

Awatar użytkownika
Tanto
4X4 Szczecin
Posty: 4665
Rejestracja: pn 21 maja, 2007
Lokalizacja: Szczecin/ Dobra k.Now
Kontaktowanie:

Postautor: Tanto » ndz 05 lut, 2012

Fakt, kolana autostopowiczki są dużo bliżej dźwigni zmiany biegów niż w innych autach :690:
Suzuki SJ510 LWB '85 "Kozunia"

Awatar użytkownika
Abo
4X4 Szczecin
Posty: 3404
Rejestracja: czw 25 gru, 2008
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Postautor: Abo » ndz 05 lut, 2012

Tanto pisze:Fakt, kolana autostopowiczki są dużo bliżej dźwigni zmiany biegów niż w innych autach :690:

I tu mnie wkurza Patrol :676:
Abo

_______________________________
TANIO powiększam babskie cycki dotykiem, jak nie zadziała zwrot kasy!
4800 VTR Super Safari, Jimny ;-)
firma, foty

Awatar użytkownika
LSD
4X4 Szczecin
Posty: 2528
Rejestracja: sob 17 mar, 2007
Lokalizacja: Dobra

Postautor: LSD » ndz 05 lut, 2012

Abo pisze:
Tanto pisze:Fakt, kolana autostopowiczki są dużo bliżej dźwigni zmiany biegów niż w innych autach :690:

I tu mnie wkurza Patrol :676:


Są specjlane wersje na tę okazję :)

Miałem takie siedzonka w jednym z moich Patroli. Mnie nie były potrzebne, ale na Allegro poszły po paru godzinach. Widać jest zapotrzebowanie :)

Obrazek

Awatar użytkownika
petio
nawigator
Posty: 511
Rejestracja: czw 01 maja, 2008
Lokalizacja: szczecin

Postautor: petio » ndz 05 lut, 2012

Tanto pisze:Ktoś wie z jakiego materiału wykonane są mocowania tych magnesów w dyskach? To całkiem przyzwoity izolator magnetyczny i można by z tego zrobić warstwę ochronną dla mikrofonu :694:

ps. a magnesik wygląda np. tak http://obrazki.elektroda.net/24_1272545127.jpg


nie żebym wiedział :681: ale kiedys mój rowerek doprowadziłem do takiego stanu, że wyglądał podobnie, czyli może stop tytanu i alu?

Awatar użytkownika
Tanto
4X4 Szczecin
Posty: 4665
Rejestracja: pn 21 maja, 2007
Lokalizacja: Szczecin/ Dobra k.Now
Kontaktowanie:

Postautor: Tanto » sob 10 mar, 2012

Pora pociągnąć dalej temat tapicerki, poprzednio nie napisałem o wszystkim bo brak było zdjęć do zilustrowania całości.

Do szycia zamiast kupowania innych foteli, co było by dużo prostsze, skłoniło mnie również to że bardziej wolę dostosowywać świat do swoich potrzeb, niż dostosowywać siebie do tego co oferuje świat ;-) Ale o tym już dobrze wiecie. Świat (w tym przypadku wnętrze auta) oferował mi szpargały walające się w różnych miejscach i najczęściej nie tam gdzie były by pod ręką. W ten sposób powstał plan wykorzystania wolnej przestrzeni na oparciach foteli, czyli umieszczenie tam kieszeni na te duperele. Na chwilę obecną mam mgliste pojęcie co, gdzie i jak się sprawdzi, dlatego żeby zachować pełną elastyczność systemu wybór padł na używany w oporządzeniu taktycznym system PALS i powstało coś takiego:
Obrazek Obrazek Obrazek
System taśm pozwala na zamocowanie dowolnych kieszeni, które można kupić lub uszyć samodzielnie. U mnie na pierwszy ogień poszły rzeczy nietypowe i powstały:
kieszeń na lornetkę (jak nie ma lornetki to wchodzą dwa browary ...bezalkoholowe ma się rozumieć)
Obrazek Obrazek Obrazek
kieszeń na szekle
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

tak to wygląda po połączeniu w całość
Obrazek Obrazek

W najbliższych planach jest apteczka, kieszeń na termos/butelkę, może jakiś chlebak na kanapki lub słodycze, a potem.... co tylko fantazja do łba przyniesie :-D
Oczywiście nie jest to rozwiązanie idealne i nie do wszystkiego, w kieszeniach powinno się pakować rzeczy lekkie, a te cięższe mocować jak najniżej. Puki co całość w fazie testów i eksperymentów, więc podsumowanie jak się sprawdza w praktyce będzie dopiero za jakiś czas.

PS. to pierwsza i jak na razie jedyna tapicerka jaką uszyłem, dlatego proszę nie czepiać się szczegółów :mrgreen:
Suzuki SJ510 LWB '85 "Kozunia"

Awatar użytkownika
Tanto
4X4 Szczecin
Posty: 4665
Rejestracja: pn 21 maja, 2007
Lokalizacja: Szczecin/ Dobra k.Now
Kontaktowanie:

Postautor: Tanto » sob 18 sie, 2012

Zaniedbałem odrobinę ten temat więc dla 'paddierżenia razgawora'...

Może nie wszyscy wiedzą ale suzuka to takie auto w którym liczy się każdy cm3 przestrzeni, dodatkowo na wertepach wszystko co nie przymocowane to lata. W związku z tym i kilkoma innymi powodami powstał twór który może jeszcze kogoś natchnie, bo jest parę osób które używają walizkowych kuchenek gazowych. Nie ma co zbytnio opisywać bo na zdjęciach wszystko widać.
Obrazek Obrazek Obrazek
Suzuki SJ510 LWB '85 "Kozunia"

Awatar użytkownika
Tanto
4X4 Szczecin
Posty: 4665
Rejestracja: pn 21 maja, 2007
Lokalizacja: Szczecin/ Dobra k.Now
Kontaktowanie:

Postautor: Tanto » wt 16 paź, 2012

w przypływie weny twórczej takie 'cóś' sobie wystrugałem
Obrazek
Suzuki SJ510 LWB '85 "Kozunia"

Benes
ADMINISTRATOR
Posty: 5095
Rejestracja: sob 10 lut, 2007
Lokalizacja: 4x4 Szczecin

Postautor: Benes » wt 16 paź, 2012

Tanto pisze:w przypływie weny twórczej takie 'cóś' sobie wystrugałem
[url=http://imageshack.us/a/img823/7434/img20769.th.jpg]Obrazek[/URL]


a po co ci tyle drewna :687:
Życie może być pełne przygód lub zupełnie nudne…
http://www.moto-panamericana.pl/
Masz niskie ciśnienie... ja Ci je podniosę :-)

Awatar użytkownika
Tanto
4X4 Szczecin
Posty: 4665
Rejestracja: pn 21 maja, 2007
Lokalizacja: Szczecin/ Dobra k.Now
Kontaktowanie:

Postautor: Tanto » wt 16 paź, 2012

Tyle? To co widać to tylko jedna sterta, druga jest kawałek dalej, a trzecia (taka jak te dwie razem wzięte) zalega u sąsiada bo już się nie zmieściła w obejściu. Winter is comming... :690:
Suzuki SJ510 LWB '85 "Kozunia"

student
Prawdziwy offrołdowiec
Posty: 880
Rejestracja: wt 20 sty, 2009
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: student » śr 17 paź, 2012

Fajna stal, z wyglądu przypomina damaceńską. Mam w warsztacie kawałek porządnego materiału na nóż ale to co tu obserwuję przebija nawet moje marzenia, nie wspominając o możliwościach. Sprzedajesz swoje noże? Bo widzę już nie pierwszy.

Awatar użytkownika
Tanto
4X4 Szczecin
Posty: 4665
Rejestracja: pn 21 maja, 2007
Lokalizacja: Szczecin/ Dobra k.Now
Kontaktowanie:

Postautor: Tanto » czw 18 paź, 2012

Stali daleko do damastu, to stara 'poniemiecka' piła 'twoja-moja', powierzchnie nie są wyszlifowane na błysk dlatego widać fakturę która na zdjęciu może przypominać damast, ale na żywo to już nie bardzo ;-)
To jest prototyp noża 'survivalowego', czyli kosa która ma pomóc przetrwać i nie zdechnąć z głodu - znaczy się 'kuchenniak' :690:

Sudent, jak masz materiał to nie ma na co czekać, pierwszy nóż pewnie ci nie wyjdzie tak jak być chciał, ale to będzie zachętą do zrobienia następnego. Jak masz odrobinę cierpliwości i wyobraźni, to zrobienie noża wcale nie jest trudne. Tu masz zabawkę którą zrobił chłopak z mojego forum jak miał 15 lat http://www.brodkes-knives.pl/images/sto ... _0916a.jpg Nie pamiętam kiedy zaczynał robić noże, ale bardzo szybko nabrał klasy i teraz bez skrępowania może swoje zabawki położyć obok efektów pracy najlepszych polskich nożorobów. Tak więc zachęcam do spróbowania swoich sił.

Nie sprzedaje swoich noży, głównie dla tego że w Sz-nie nie mam gdzie i kiedy ich robić, to co powstaje od czasu do czasu, to na potrzeby własne :668: Jakby ktoś chciał kupić, to jest kilku wytwórców których z czystym sumieniem mogę polecić. Ceny nie są niskie, ale przeliczeniu na ilość pracy włożonej, to wcale nie wygórowane.
Suzuki SJ510 LWB '85 "Kozunia"

Awatar użytkownika
Abo
4X4 Szczecin
Posty: 3404
Rejestracja: czw 25 gru, 2008
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Postautor: Abo » pt 19 paź, 2012

W szkole na kuźni zrobiłem nóż z resora wózka akumulatorowego, założyłem się z wykładowcą że ani nie będzie pękał, ani nie będzie się tępił. Uczyliśmy się później na nim robić pomiary :D I wygrałem ;)
Abo

_______________________________
TANIO powiększam babskie cycki dotykiem, jak nie zadziała zwrot kasy!
4800 VTR Super Safari, Jimny ;-)
firma, foty

Awatar użytkownika
Tanto
4X4 Szczecin
Posty: 4665
Rejestracja: pn 21 maja, 2007
Lokalizacja: Szczecin/ Dobra k.Now
Kontaktowanie:

Postautor: Tanto » pn 20 maja, 2013

Tym razem coś z ciepłych krajów, a że lato idzie to może kogoś patent natchnie :690:
Obrazek
Suzuki SJ510 LWB '85 "Kozunia"

Awatar użytkownika
Tanto
4X4 Szczecin
Posty: 4665
Rejestracja: pn 21 maja, 2007
Lokalizacja: Szczecin/ Dobra k.Now
Kontaktowanie:

Postautor: Tanto » pn 17 cze, 2013

Muszę kupić imbus calowy 3/32" - wie ktoś gdzie tego szukać? Nie bardzo już mam ochotę latać po sklepach i ciągle słyszeć 'ni ma'.
Suzuki SJ510 LWB '85 "Kozunia"

Awatar użytkownika
Abo
4X4 Szczecin
Posty: 3404
Rejestracja: czw 25 gru, 2008
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Postautor: Abo » pn 17 cze, 2013

kupiłem kiedyś w casto, ale w zestawie i tanie nie było.
Abo

_______________________________
TANIO powiększam babskie cycki dotykiem, jak nie zadziała zwrot kasy!
4800 VTR Super Safari, Jimny ;-)
firma, foty


Wróć do „Instytut Zmotologii Terenowej”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości