czas na zmiany

Coś nie "robi" na stronie, forum... napisz do admina/ów
Awatar użytkownika
przemsson
menager wklejonych
Posty: 477
Rejestracja: wt 13 lut, 2007
Lokalizacja: szczecin

czas na zmiany

Postautor: przemsson » sob 29 gru, 2007

Ostatnio rozmawiałem z Prezesem sprawach 4x4 szczecin, forum itd. i faktem jest, że wyizolowaliśmy się stworzyliśmy jakąś enklawę,ku czemu ma ona służyć na pewno nie integracji, tworzymy pewnego rodzaj społeczeństwo, które się dzieli na jakieś tam grupy mniejsze czy większe myślę, że nie powinniśmy zamykać się tylko w naszym gronie. Mamy swoje regionalne forum na ogólnopolskim, więc, po co zostało stworzone jeszcze jedno nawet link na stronie do tego został zlikwidowany. Ostatni sporo pojawiło się nowych ludzi mają różne dziwne pojazdy i zadają mnóstwo pytań, na które już pewnie jest odpowiedz, lecz na ogólnopolskim, więc proponuję powrócić to tego właściwego forum nowych podopisywać a te nasze regionalne zamknąć w piździet!
Wracając do tematu ogólnej integracji zawsze jak ktoś z polski wybierał się w nasze rejony wchodził na nasze regionalne i szukał kontaktu a tu? A tu za przeproszeniem wielki h u j i wszyscy żyją w przekonaniu, że zachodniopomorskie to pustynia komunikacyjna a szczecin to wioska z tramwajami może nie utwierdzajmy ich w tym!
Siedzę w tym już od ponad 8 lat przez ten czas poznałem wielu ludzi w całej Polsce, z którymi jestem w kontakcie mailowym lub tel. i wiecie, nigdy nie odmówiliśmy sobie pomocy.
Można tutaj rzucać argumentami tylko, po co chyba wszyscy tutaj są myślący i wiedzą, co jest dla nich dobre a co złe.


Gabinet cieni nie śpi :twisted:
Wrangler YJ 4 l
Defender 110 td5
Jeep Comanche MJ 4 l
Toyota HDJ 80
Same Legendy
---------------------------------------
Lepiej być człowiekiem który głośno przeklina...niż małym, cichym skurwysynem ....

Benes
ADMINISTRATOR
Posty: 5095
Rejestracja: sob 10 lut, 2007
Lokalizacja: 4x4 Szczecin

Postautor: Benes » sob 29 gru, 2007

Tak zgadza się czasem się izolujemy ale trochę inaczej i to nie jest złe...
Nasze forum jest otwarte dla wszystkich. Forum na rajdach jest z działem regionalnym 4x4 Szczecin nie jest forum stowarzyszenia i jest działem zamkniętym czyli był by niedostępny dla ok 70% ludzi którzy są tu zalogowani. Jeżeli zlikwidujemy to forum to ilu z nowych zostanie dopszczonych do regionu na rajdach??? Trzeba się integrować przede wszystkim na swoim podwórku a integracja z innymi podwórkami najczęściej odbywa się na ogólnopolskich rajdach. Jak się nie jeżdzi to się nie ma znajomości...
Osoby które by nie miały dostępu do "regionu" nie dowiedziały by się o wyjeżdzie wigiljnym na który przybyły dość licznie. Uważam że jesteśmi stowarzyszeniem i powinnyśmy się promować na wasnej stronie a nie komercyjną stronę. Ale nie ukrywam że wszelkie techniczne pytania należało by tam zadawać bo tam jest więcej wiedzy, tylko że pytanie nowego skończy się komentarzami "było", "poszukaj", "jest obcja SZUKAJ" -> która zresztą nie działa i ogólnymi kasztanami które trzeba odsiać aby uzyskać informacje. Sam udzielam się na rajdach i jedno drugiemu nie przeszkadza.
Tutaj mamy dział SAT do której mają dostęp tylko członkowie a reszta forum jest dostępna dla nowych.
Znikną odnośnik ze strony gównej (mój pomysł ale konsultowany) ale dlatego że ten sam link jest jest w linkach -> tam jest miejsce na linki.
Forum na rajdach dalej istnieje i jak ktoś będzie szukał kontaktu a może coś napisć pod warunkiem że będzie miał dostęp. Już dawno gadałem aby usunąć tą blokadę i aby stworzyć 100% otwarte forum. A jak ktoś będzie szukał kontaktu i będzie miał dostęp do regionu to otrzyma odpowiedź jak nie to w wyszukiwarce wpisze 4x4 Szczecin i znajdzie nas, oraz namiary na prezesa i Q

Jak się popatrzysz na licznik postów to taka pustynia to nie jest bo podobny licznik mają.
4x4 Małopolska
4x4 Rzeszów
4x4 Świętokrzyskie
4x4 Podlasie

A to forum nikogo nie trzyma i nikomu nie zabrania pisania postów na rajdach.

Forum powoduje że stronka żyje...
Więc za likwidacją tego forum jestem na nie!! Ale to nie ja podejmuje tu decyzje.
Życie może być pełne przygód lub zupełnie nudne…
http://www.moto-panamericana.pl/
Masz niskie ciśnienie... ja Ci je podniosę :-)

Benes
ADMINISTRATOR
Posty: 5095
Rejestracja: sob 10 lut, 2007
Lokalizacja: 4x4 Szczecin

Postautor: Benes » sob 29 gru, 2007

ale niech się inni wypowiedzą, tutaj nie biją :lol:
Życie może być pełne przygód lub zupełnie nudne…

http://www.moto-panamericana.pl/

Masz niskie ciśnienie... ja Ci je podniosę :-)

Darek...
ADMINISTRATOR
Posty: 3910
Rejestracja: ndz 11 lut, 2007
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Darek... » sob 29 gru, 2007

Przemek , masz jakieś udziały w komercyjnych „rajdach” :roll: . Tyle się napracowaliśmy nad swoją stroną aby to teraz rozpierdzielić :? wybacz ale nie rozumiem Twojej wypowiedzi :roll:
Honker 2324

Awatar użytkownika
przemsson
menager wklejonych
Posty: 477
Rejestracja: wt 13 lut, 2007
Lokalizacja: szczecin

Postautor: przemsson » sob 29 gru, 2007

Darek wybacz, ale czytasz i chyba nie bardzo rozumiesz, o czym się tu pisze nikt nie chce rozpieprzać strony ona jest i żyje,my jeździmy,Benes organizuje kolejne rajdy,w galerii nowe foty coś się dzieje. Chodzi o forum my tzn. ja,ty, Rafał i podobno 30% z nas ma dostęp do ogólnopolskiego, na tym forum jest zarejestrowanych 106 osób a na ogólnopolskim około 100 to, o jakich 70% Rafał piszesz myślę, że tych kilkanaście nowych osób można dopisać tym bardziej, że Prezes jest moderatorem grupy i wszyscy mają dostęp do wszystkiego. Ty Darku, Rafał możecie swobodnie poruszać się tu i tu i nie przeszkadza wam, że czasami strona nie robi zawsze możecie wejść na Rajdy nie będę tu cytował ostatnich waszych wypowiedzi gdzie to Prezes zasugerował, aby wrócić na ogólnopolskie z częścią tematów i nie izolować się od reszty grup z polski.
Wrangler YJ 4 l

Defender 110 td5

Jeep Comanche MJ 4 l

Toyota HDJ 80

Same Legendy

---------------------------------------

Lepiej być człowiekiem który głośno przeklina...niż małym, cichym skurwysynem ....

Benes
ADMINISTRATOR
Posty: 5095
Rejestracja: sob 10 lut, 2007
Lokalizacja: 4x4 Szczecin

Postautor: Benes » sob 29 gru, 2007

Wybór jest, każdy sam decyduje co i gdzie napisze i tu raczej nie można nikomu nic narzucać. Ja wolę pisac tu bo i tak piszemy tu o naszym podwórku

a to mój cytaj z forum który jest faktem

benes pisze:skoro nic nie mają do powiedzenia to nie są zainteresowani :lol:


należało by dodać ...kontaktem

jedyne wyście to napisać do moderatorów na rajdach o zdjęcie blokady

Poza tym licznik strony ciągle bije a może się ktoś znajdzie jakiś strategiczny sponsor. Za oglądanie reklam na rajdach nic nie mamy.
Tu podkreślę że www.rajdy4x4.pl jest kopalnią wiedzy którą każdemu polecam, zresztą wystrczy przeczytać mój opis w linkach do tej strony...

To jest mój punkt widzenia a zwsze piszę to co myślę więc się nie denerwuj
Życie może być pełne przygód lub zupełnie nudne…

http://www.moto-panamericana.pl/

Masz niskie ciśnienie... ja Ci je podniosę :-)

Benes
ADMINISTRATOR
Posty: 5095
Rejestracja: sob 10 lut, 2007
Lokalizacja: 4x4 Szczecin

Postautor: Benes » sob 29 gru, 2007

Przeglądnełem dział 4x4 szczecin na rajdach i znalazłem 3 posty napisane przez ludzi z zewnątrz na 3 strony, nie wiem ilu ludzi udzielało się w postach ale z tego co pamiętam to nie było ich za dużo.
Jeden szukający mieszkania drugi proszący o pomoc dla organizacji zajmujący się "starymi" końmi i który nie otrzymał od nas żadnej pomocy...
więc o co chodzi??
Forum (rajdowe) nadal istnieje i kto bedzie chciał nas znaleść przez forum na rajdach to znajdzie.
Życie może być pełne przygód lub zupełnie nudne…

http://www.moto-panamericana.pl/

Masz niskie ciśnienie... ja Ci je podniosę :-)

nissan7
Weteran bezdrozy
Posty: 1590
Rejestracja: ndz 11 lut, 2007

Postautor: nissan7 » sob 29 gru, 2007

benes pisze:Poza tym licznik strony ciągle bije a może się ktoś znajdzie jakiś strategiczny sponsor. Za oglądanie reklam na rajdach nic nie mamy.
To jest mój punkt widzenia a zwsze piszę to co myślę więc się nie denerwuj

a czy my potrzebujemy coś z tego mieć :?: :roll:
ja nie po to do was dołączyłem żeby czerpać z tego jakieś korzyści oprócz miłego spędzenia czasu w terenie.
Myślę że Przemas ma częściowo racje że niepotrzebnie się izolujemy, bo co będzie jak któryś z nas wyjedzie gdzieś dalej samotnie i coś mu się spier..li np we Wrocławiu (ktoś z nas podjedzie pomóc koledze :?: )
trzeba się integrować i zapraszać ludzi na rajdy z innych regionów.
ale się wtrąciłem 8) niech się ludzie wypowiedzą na ten temat i wtedy będzie można coś postanowić. a co do tego linka http://www.rajdy4x4.pl/ to sami opisaliście że to mekka wszystkich offroadowców więc nie bardzo rozumiem zniknięcie tego linka z głównej strony. Tam jest naprawdę dużo mądrych rzeczy.

Darek...
ADMINISTRATOR
Posty: 3910
Rejestracja: ndz 11 lut, 2007
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Darek... » sob 29 gru, 2007

Pisałem kilka odpowiedzi i … wszystkie wykasowałem. Wyizolowani ?? enklawa?? Przemek – proszę Cię – przyjedź na nasz najbliższy rajd :!: za długo z Wami nie jestem ale … było tak kiedyś :roll: był w naszym regionie rajd z uczestnikami z całej polski :?: forum- to szczegół – no chyba ,że komuś obniżyliśmy ilość wejść na stronę :idea:
Honker 2324

Benes
ADMINISTRATOR
Posty: 5095
Rejestracja: sob 10 lut, 2007
Lokalizacja: 4x4 Szczecin

Postautor: Benes » sob 29 gru, 2007

link jest w linkach tam gdzie jego miejsce

jak ci się coś spierdzieli to do tego jest "samopomoc" która też jest na "rajdach". Ja zawsze mam listę i na szczęście nigdy nie używałem, zresztą ubolewać że tak mało osób jest tam od nas z 4x4 szczecin!!!
Uważam że jak bedzie ruch na stronie to możemy coś z tego coś mieć, acz nie koniecznie

O jakiej integracji wy piszecie przecież ten dział regionalny nie służył integracji znajdzcie mi jakiś post w tym dziale który mówi o integracji

Ja się nie przenisłem w 100% na to forum bo tu nie ma działu UAZa :wink: . Udzielam się na obu

Jeżeli ktoś podejmie decyzję o zamknięcu tego forum to ja zrobię inne które nie będzie miało nic wspólnego z tą stroną. Jakoś wasze argumenty mnie nie przekonują.
Nikt nie zabrania wam pisać na rajdach. Kto nie chce tu niech się tam udziela i już :? nie ma co szabelek tępić
Życie może być pełne przygód lub zupełnie nudne…

http://www.moto-panamericana.pl/

Masz niskie ciśnienie... ja Ci je podniosę :-)

Awatar użytkownika
Andrzey
4X4 Szczecin
Posty: 1272
Rejestracja: pn 05 mar, 2007
Lokalizacja: www

Postautor: Andrzey » sob 29 gru, 2007

Rafał, a tak BTW, to Ty wywaliłeś mój link z ekologicznych?
Jeśli chodzi o nasze "wyjście" z rajdów, to może wstawić tam jakiś oczojebny wątek mówiący o naszej lokalnej stronce? Bo faktycznie kontakt z resztą kraju mamy mizerny :roll:
Jeśli coś się nie daje naprawić, to znaczy, że nie było zepsute.

4.2 DONKEY

Benes
ADMINISTRATOR
Posty: 5095
Rejestracja: sob 10 lut, 2007
Lokalizacja: 4x4 Szczecin

Postautor: Benes » sob 29 gru, 2007

Andrzey pisze:Rafał, a tak BTW, to Ty wywaliłeś mój link z ekologicznych?


jaki link??
Życie może być pełne przygód lub zupełnie nudne…

http://www.moto-panamericana.pl/

Masz niskie ciśnienie... ja Ci je podniosę :-)

Benes
ADMINISTRATOR
Posty: 5095
Rejestracja: sob 10 lut, 2007
Lokalizacja: 4x4 Szczecin

Postautor: Benes » ndz 30 gru, 2007

Benes pisze:
Andrzey pisze:Rafał, a tak BTW, to Ty wywaliłeś mój link z ekologicznych?


jaki link??


Tread Lightly???

jest faktycznie w linkach ale zablokowany, ja go nawet na oczy nie widziałem
wychodzi że nigdy nie był opublikowany bo ma zero odsłon

Andrzey pisze:Jeśli chodzi o nasze "wyjście" z rajdów, to może wstawić tam jakiś oczojebny wątek mówiący o naszej lokalnej stronce?


jest
http://www.rajdy4x4.pl/kluby/
Na baner na rajdach nas nie stać... Jest do nas kontakt do innych klubów też porozsyłałem info z prośbą o wstawienie linka na naszą stronę. nawet na www.szczecin.pl powinnyśmy byc już
To nie jest tak że nie ma do nas kontaktu, kto chce nas znaleść to nas znajdzie kto chce się coś zapytać to zapyta czy na forum rajdowym jak ma dostęp czy na naszym jak się zaloguje i odpowie na pytanie.
Wystarczy wpisać w wyszukiwarce 4x4 Szczecin i pierwszą "zakładką" bedzie nasza strona
Życie może być pełne przygód lub zupełnie nudne…

http://www.moto-panamericana.pl/

Masz niskie ciśnienie... ja Ci je podniosę :-)

Awatar użytkownika
darek.z
4X4 Szczecin
Posty: 1427
Rejestracja: wt 13 lut, 2007
Lokalizacja: okolice Szczecin

Postautor: darek.z » ndz 30 gru, 2007

Rok temu nikt nawet nie zaglądał na naszą stronę, a teraz....
Obecne forum jest bardziej dostępne, poprzednie na "rajdach" miało ograniczony dostęp. itd.
Benes już wszystko opisał, więc nie będę się powtarzał.
Ludzi przybywa i teraz jesteśmy bardziej widoczni.

Rafał i reszta zrobili kawał dobrej roboty.
Padnie forum, padnie i strona

Awatar użytkownika
miastek
V-ce prezes 4x4 szczecin
Posty: 5830
Rejestracja: czw 15 lut, 2007
Lokalizacja: Miastko/Szczecin

Postautor: miastek » ndz 30 gru, 2007

Ja wole pisac na tym forum bo na rajdach to kiedys mozna bylo ciekawe rzeczy znalezc ale teraz to wiecej kasztanow i odpowiedzi typu "juz było" i "poszukaj sobie" niz konkrtenych informacji.
Przciez jesli ktos pisze na tym forum to nie znaczy ze ma zakaz pisania na tamtym.
Samo pisanie na rajdowym forum nie jest lekarstwem na izolacje jak i nie pisanie na nim na izolacje nas nie skazuje.
Ilu z nas ma dostep do innych regionów na tamtym forum :?: Pewnie niewielu,bo sa one zamkniete, to znaczy ze tamte regiony sie tez sie izoluja :?:
Uwazam ze jak zniknie forum to umrze strona :!:
Jak czesto zagladalibysmy na strone rajdy4x4 gdyby niebylo tam forum :?: :!:
Miastek Off-road GARAGE
Serwis, części, akcesoria 4X4
ESCAPE wyciągarki, zawieszenia, namioty dachowe
iKAMPER local dealer
iODPERFORMANCE local dealer
NOWY ADRES!!! WARZYMICE 18B
502 599 717
SuperPatrolSuper TURBOintercooler

Jasiu
4X4 Szczecin
Posty: 1571
Rejestracja: wt 13 lut, 2007

Postautor: Jasiu » pn 31 gru, 2007

Może jakimś rozwiązaniem byłoby przyklejenie na górze regionalnego forum 4x4 rajdy tematu w stylu:
Szukasz z nami kontaktu kliknij na www.4x4.szczecin.pl na forum.

Awatar użytkownika
prezes
Prezes 4x4 Szczecin
Posty: 10004
Rejestracja: śr 14 lut, 2007
Lokalizacja: szczecin
Kontaktowanie:

Postautor: prezes » śr 02 sty, 2008

Moim zdaniem, mozna pisac i tu i tu. Może niekoniecznie dublowac tematy, ale na pewno nie możemy sie izolować od reszty Polski.
To na pewno niczego dobrego nie przyniesie.
Nowi uzytkownicy forum 4x4.szczecin.pl niech przeglądają to nasze forum, bo na ogólnopolskie nie maja wstepu. Natomiast reszta towazystwa może niech czasami cos tam napisze. Kiedyś sporo sie udzielalismy na ogólnopolskim, a teraz wcale.
prezes, po prostu prezes

Awatar użytkownika
kocur
Sympatyk 4x4 Szczecin
Posty: 55
Rejestracja: sob 10 lut, 2007

Postautor: kocur » czw 03 sty, 2008

W sumie czysto obiektywna opinie moge wam dac.
Zamykanie lokalnego forum nie rozwiaze problemu bo zawsze ludzie beda szukac prostrzych rozwiazan. Skoro tam jest blokada i koniecznosc akceptacji przez moderatora to 50 % ludzi nie zalozy konta (znam po sobie) czysto dlatego ze trzeba wiecej zachodu.
Tu macie wieksza kontrole i wiecej swobody.
Liczy sie tez klimat - owszem starsze forum to wieksza kopalnia wiedzy ale na 100 % jest tam kilkanascie razy wiecej odpowiedz "bylo, poszukaj sobie, spadaj frajerze" itp.
Do intergracji lokalnej lepsze jest wlasne otwarte forum gdzie nawet wasz interes jest zachecac ludzi dobrym slowem i pomoca.

Rozwiazanie jest proste i kilka razy powtarzane - udzielac sie tu i tam kto moze.
Identyczna sytuacje mamy w ASG - jest ogolnopolskie gdzie na regionie jest 5 postow na miesiac i lokalne ktore żyja i integruja.

Pozatym wieksze udzielanie sie na ogolnopolskim forum nie oznacza wiekszej integracji. Nie lepiej napisac troche ciekawych rzeczy, opracowac tematy (wy juz wiecie co moze byc ciekawe) i pozapraszac do siebie do 4x4.szczecin.pl ? Jezeli ktos znajdzie tu ciekawe tematy i mila atmosfere to zrejestruje i skomentuje to czy tamto. Zreszta im wiecej ludzi tym gorzej z integracja zwyczajnie nie da sie wszystkich spamietac i utrzymywac kontaktu.

Awatar użytkownika
qsma
Weteran bezdrozy
Posty: 3018
Rejestracja: sob 10 lut, 2007
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Postautor: qsma » czw 03 sty, 2008

amen. ja mam pomysł.
moze wstawimy na naszym forum działy typu:

-Nissan
-toyota
-suzuki
-jeep
-mistszubisi :wink:
- no i uaz

-ew. wyprawy

które beda odnosnikami (linkami) do strony chermola.
bedzie kopalnia wiedzy i miła atmosfera na naszym forum. co wy na to???
patrol GRRRRRRR 4,2 +35 BFG MT

http://www.martechszczecin.pl

Darek...
ADMINISTRATOR
Posty: 3910
Rejestracja: ndz 11 lut, 2007
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Darek... » czw 03 sty, 2008

qsma pisze:amen. ja mam pomysł.
moze wstawimy na naszym forum działy typu:

-Nissan
-toyota
-suzuki
-jeep
-mistszubisi :wink:
- no i uaz

-ew. wyprawy

które beda odnosnikami (linkami) do strony chermola.
bedzie kopalnia wiedzy i miła atmosfera na naszym forum. co wy na to???

no i... :evil:
Honker 2324


Wróć do „Działanie strony i forum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości