Podkładki buda-rama Y60

Dział warsztat i już :)
tomoziomo
Sympatyk 4x4 Szczecin
Posty: 53
Rejestracja: śr 10 lis, 2010
Lokalizacja: Zamość

Podkładki buda-rama Y60

Postautor: tomoziomo » wt 09 sie, 2011

Witam!
rozwaliła mi się podkładka pod budą na ramie, i stuka mi na dołkach ( Nie wspomnę o terenie ! ) Chciałbym ją wymienić na nową, ale nie chcę robić body liftu, więc zapewne wsadziłbym sobie taką samą -gumową ? Co Wy na to? Dostępne są na internecie podkładki z poliamidu itp materiałów(które liftują auto).Jak pisałem liftu budy nie chce,a czy w tym przypadku wsadzac gumowe,czy z tworzywa sztucznego(Jak to sie ma do zachowania auta?) No i jesli gumowe zwykle to skad kupic,gdzie dostac i ile moga kosztowac ? Słyszałem że z Zaporożca są dobre :P
pozdrawiam!

aktualizuję:
Znalazłem gumowe uzywane z seryjnego zdjete przy 150000km - 50 zł /szt.
a te poliamidowe są na opony4x4 po 25 zł./szt.
Co radzicie ? Jeszcze dokladnie sie rzuce w kanał i popatrzę na stan wszystkich poduszek/podkładek
pozdr.
LOVE PATROL :)

Awatar użytkownika
LSD
4X4 Szczecin
Posty: 2528
Rejestracja: sob 17 mar, 2007
Lokalizacja: Dobra

Re: Podkładki buda-rama Y60

Postautor: LSD » śr 10 sie, 2011

Samej poliamidowej nie możesz wsadzić. Przy lifcie nakłada się na fabryczne gumy. Jak założysz sam poliamid, to dopiero będzie stukało :)

Jak padła Ci jedna, to prawdopodobnie pozostałe też są już słabe. Przejrzyj je uważnie, żeby nie robić tego samego 8 lub 10 razy (8 krótki GR, 10 długi ) :)

Awatar użytkownika
martii
menager wklejonych
Posty: 368
Rejestracja: śr 28 maja, 2008
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: martii » śr 10 sie, 2011

jak Ci stuka to i tak zaraz zaczną następne, czy chcesz czy nie trzeba będzie wyciągnąć wszystkie

można je reanimować, guma z czasem uklepuje się, wystarczy skrócić stalowa tuleje i już nic nie stuka

BTW, czemu nie chcesz bodyliftu? body lift poza samym podniesieniem budy do terenu bardzo ułatwia mycie podwozia, szczególnie tych miejsc gdzie standardowo parch zbiera tony błota a później gnije

a koszt bodyliftu można ogarnąć w 200-250pln (ertalon, śruby, tokarz)

Awatar użytkownika
LSD
4X4 Szczecin
Posty: 2528
Rejestracja: sob 17 mar, 2007
Lokalizacja: Dobra

Postautor: LSD » śr 10 sie, 2011

martii pisze:BTW, czemu nie chcesz bodyliftu? body lift poza samym podniesieniem budy do terenu bardzo ułatwia mycie podwozia, szczególnie tych miejsc gdzie standardowo parch zbiera tony błota a później gnije

a koszt bodyliftu można ogarnąć w 200-250pln (ertalon, śruby, tokarz)


W przypadku zdechłych podkładek budy to lift najlepiej zrobić na polibuszach. Zastępują one w całości poduszki. Jest to trochę większy wydatek, ale spokój na lata.

tomoziomo
Sympatyk 4x4 Szczecin
Posty: 53
Rejestracja: śr 10 lis, 2010
Lokalizacja: Zamość

Postautor: tomoziomo » śr 07 wrz, 2011

no i jest - wina podłogi ;-/ podkladka zostala, podloga pospawana :-) i nie stuka ;) body liftu nie chce bo sie złamie w pół taki moze byc skutek-troszke podloga sie nie nadaje trzeba by budę zrzucać i robić konkret konserwację a tego się nie podejmę jeszcze, może po zimie ;) No i wtedy juz polibusze wiadomo :) Dzieki za podpowiedzi !
LOVE PATROL :)

Awatar użytkownika
wlodziu15
Starszy podawacz kinetyka
Posty: 103
Rejestracja: śr 14 mar, 2007
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Postautor: wlodziu15 » ndz 11 wrz, 2011

zawsze można kupić boramid na kilogramy w sprzedaży są średnice wałów jakie tylko chcesz, wtedy wycinasz sobie wysokość jaka ci odpowiada i masz zrobione na lata i bez liftu
NISSAN REAKTYWACJA
GG1274625 Lift Budy ala Qsma, amory OME +2`

Awatar użytkownika
LSD
4X4 Szczecin
Posty: 2528
Rejestracja: sob 17 mar, 2007
Lokalizacja: Dobra

Postautor: LSD » ndz 11 wrz, 2011

wlodziu15 pisze:zawsze można kupić boramid na kilogramy w sprzedaży są średnice wałów jakie tylko chcesz, wtedy wycinasz sobie wysokość jaka ci odpowiada i masz zrobione na lata i bez liftu


No jak... :680:

Z boramidu to można zrobić podkładni do liftu.
Oryginalnych gumowych (bez liftu) nie zastąpisz walcami z boramidu. To musi być elastyczne!


Wróć do „Instytut Zmotologii Terenowej”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości