slajdshow_01 slajdshow_02 slajdshow_03 slajdshow_04 slajdshow_05 slajdshow_06 slajdshow_07

Piotr Machowski vel "PREZES"

WITAM.
Nazywam się Piotrek Machowski. Z off-roadem jestem związany od 1997 roku. Zaczynałem od lajtowych przejażdżek po terenie Chevroletem Blazerem S 10 V6 4,3l.

 Image                  Image

Image


Był to strasznie nie ekonomiczny pojazd. Po pewnym czasie przyszedł czas na bardziej zaawansowane imprezy: Eliminacje do RMPST [całkowity przypadek, po prostu nie wiedziałem co to jest RMPST], potem impreza turystyczna Poszukiwanie Kwiatu Paproci w lubuskim, weekend off-road [impreza N. Zbróga] Następną imprezą było Operacja Plażowa Burza w Jarosławcu nad morzem [bardzo fajna impreza], Prosna Trophy w Kaliszu. Niestety Prosna Trophy stała się ostatnią imprezą dla mojego Blazera [rozerwałem przedni most] i musiał on pójść do ludzi.
Następnym autem była Toyota Land Cruiser LJ 70 2,4 TD.


 Image                Image

Image


Był to bardzo dobry samochód terenowy. Krótko po jej zakupie zrobiłem całe orurowanie [dzięki Przemek], założyłem nowe opony BF Goodrich 33/10,5x15 MT, snorkel, oświetlenie dachowe,wolny wydech, podniesione zawieszenie. Miałem zamontowaną wyciągarkę Ramsey 6000. Byli osobnicy twierdzący, że jest ona za mała, ale okazało się że to gówno prawda. Zaprzyjaźniony mechanik "podkręcił" silnik w celu lepszych osiągów. I tak przygotowanym autkiem zaliczyłem również parę imprez: Kaszubia IV, Prosna Trophy III, Plażowisko, Sopot-Kościeżyna, Gryf [lokalna impreza], nie licząc weekendowych wypadów w okolice Szczecina. Niestety i na Toyotę przyszedł czas i ją sprzedałem.

 Image                Image

Image

Obecnie mam w posiadaniu Nissana Patrola 260 2,8TD R6. W porównaniu do Toyoty, Nissan ma zdecydowanie lepsze osiągi. Jest szybszy, mocniejszy, ma lepszy moment, no i to najważniejsze: 6 GARÓW. Na razie w Patrolu tylko podniosłem "budę"do góry o około 3" i to już pozwoliło na wstawienie opon 33/12,5x15 BFGoodrich MT. Jako, że mam go od sierpnia to w chwilach wolnych staram się coś w Patrolu usprawnić. Planuję porządne orurowanie, oświetlenie dachowe, snorkel, wolny wydech, koło zapasowe na tylnej klapie i co mi tam jeszcze wpadnie do łba.


Prezes